Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kratochvilevzen

Stran: [1] 2
1
Televizory / Re:LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 17. 02. 2013, 11:28:38 »
V DVB-C je dokonce o pár volných stanic víc, než v DVB-T :)

2
To je velmi úsměvné číst od někoho, kdo se tady sám neumí podepsat pravým jménem a vymýšlí si nickname :D :D :D

4
Televizory / Re:Monitor HDTV tunerem s podporou příjmu DVB-T/C
« kdy: 15. 02. 2013, 15:50:28 »
S tím souhlasím, ať si každý koupí co chce. Jenom ještě podotknu jednu věc - monitor s TV tunerem si spousta lidí pořizuje proto, že to můžou dát do účetnictví a stáhnout DPH (což u nákupu TV obvykle nelze).

5
Televizory / Re:Monitor HDTV tunerem s podporou příjmu DVB-T/C
« kdy: 15. 02. 2013, 14:23:09 »
Já tam radši přidám značky, které jsou běžně v prodeji, třeba Sencor, GoGen, ECG, BRANDT, Changhong, Mascom a oblíbená Technika.

Mimochodem tady byla původně řeč o monitoru s TV tunerem a ne o nějakém 32" televizoru, takže sem moc nepochopil proč tady s tím Novák neustále spamuje a nedrží se tématu. Klidně může tazateli - z těch svých proslulých značek typu Sony Bravia nebo Panasonic - poradit monitor s TV tunerem, velmi rád se podívám, jaký zázrak tito 2 výrobci v tomto segmentu mají :P

6
Toto je poněkud složitější problematika a daňové přiznání se podává jednotlivými členy SVJ v případě, kdy si výnosy nechá každý člen vyplácet dle svého podílu. Pokud jdou ty peníze do společné pokladny a z toho se pak financují jiné věci (opravy, údržba, výstavba), tak již daňové přiznání podává právnická osoba - SVJ.

7
Televizory / Re:Monitor HDTV tunerem s podporou příjmu DVB-T/C
« kdy: 15. 02. 2013, 11:19:35 »
Tak to doplním - všichni mají Sony Bravia, Samsung, Philips, LG, Sharp a Panasonic (ten sice LCD dělá v omezené míře a zaměřuje se na Plazmu, ale budiž). Žádné jiné výrobky na trhu nejsou, nebyly a nebudou, protože to tak chce Novák. Spokojen? :D :D :D

8
Televizory / Re:Monitor HDTV tunerem s podporou příjmu DVB-T/C
« kdy: 15. 02. 2013, 09:57:47 »
V tomto případě se hluboce mýlíš ty, protože já beru všechny výrobky na trhu, tj. i ty, které již uživatelé vlastní. A nikoliv jenom to, co se aktuálně nabízí v prodeji. A opravdu v TN problém nevidím, samozřejmě pokud někdo nemá potřebu při sledování TV pochodovat z rohu do rohu v místnosti a nadávat u toho na pozorovací úhly.
Pokud se týká TV, tak je to nesmysl. VA panely měly již Sony Bravie někdy v roce 2007, to samé Samsungy. Takže těch vašich 99% LCD TV to nebylo ani před 6 roky, natož teď :-)
No jistě, všichni si kupují jenom Sony Bravia a Samsung, jiné značky na trhu nejsou, nebyly a nebudou :D

9
Do obchodních podmínek si dnes může napsat kdokoliv, cokoliv a dokonce je i měnit a přitom se domnívat,že "právní nečinnost" příjemce služby je tichým souhlasem. Obrovská spousta různých hotelů,penzionů a jiných "společných antén" má řešen příjem z dřívějška transmodulací DVB-S/T a jelikož M7 svou fúzí převzala nutně i všechny dřívější obchodní závazky a nikomu nic nevypověděla, musím předpokládat, že existují i jiné obchodní podmínky pro tyto případy.
Dále je nutno poznamenat, že programy nabídky Gratis/Digital jsou - jak uvádějí - bezplatné a uživatel platí "jen" servisní poplatek za správu karty. Z drtivé většiny jsou to totiž programy, jejich vysílatelem NENÍ M7/Skylink, tzn. že službu příjmu těchto programů zákazník de facto i de jure neplatí. Jestliže i AZ říká, že STA není užitím díla, pak nikomu nijak nevzniká škoda. Je zde samozřejmě evidentní "díra" , ale platí, že fyzické i právnické osoby mají relativní rovnost před zákonem a právnická osoba nemůže být diskriminována. SVJ má sice právní subjektivitu, ale žádný majetek, kterým by mohl ručit za eventuelní obchodní závazky, takže z pozice obchodního práva poněud nešťastné (když Vám SVJ za práci nezaplatí, ani exekutor nic nevymůže, jelikož členové SVJ neručí za závazky).
Jak již bylo napsáno, tak u stanic, které si samy platí distribuci, lze získat kartu pro použití STA přímo od nich. U všech ostatních programů, k jejichž dekódování je potřeba přístupová karta a jsou šířeny přímo společností M7, nelze uzavřít smlouvu na právnickou osobu, takže pro účely STA je to naprosto bezpředmětné. AZ je pak v této souvislosti zcela irelevantní, protože jeho podstatou nejsou právní vztahy Poskytovatel (M7) - Uživatel (zákazník).
SVJ si tedy - jakožto vlastník STA - musí buď rozvody udělat technicky tak, že signál bude dekódovaný až přímo účastníkem (který si individuálně obstará přístupovou kartu), anebo porušit VOP firmy M7, kartu registrovat na fyzickou osobu a použít ji v rozporu s těmito VOP a doufat, že se na to nepřijde, protože v takovém případě by mohla být karta ze strany M7 zablokována a po Uživateli vymáhána náhrada škody. A samozřejmě počítat se všemi dalšími riziky z toho plynoucími (např. fyzická osoba zemře nebo se odstěhuje apod.).

10
Jak tak čtu zdejší diskuzi tak lehce zjistím, že se strohým citováním zákonů zabýváš hlavně ty :D  A že seš zcela mimo a neznáš ani základní věci, to samozřejmě nepřekvapuje. Už proto, že žádným členem SVJ nejsi a taktéž jsi nikdy do této problematiky nedělal.
Takže opět můžu jenom zopakovat, že SVJ pochopitelně majetek vlastnit může a taky vlastní - a právě STA je typický příklad vlastnění majetku, kdy všechny použité komponenty v STA jsou majetkem SVJ, které na ně má faktury od dodavatelské firmy a jako odběratel je uvedený název SVJ, adresa a IČO této právnické osoby. Pokud jde o % poměr, tak samozřejmě ve své neznalosti absolutně netušíš, že v SVJ má každý člen určitý podíl v této právnické osobě dle velikosti jednotky, což se pak vztahuje i na další věci, STA nevyjímaje. Tím končím, protože debatovat s neználkem vážně nemá smysl a jenom lituji ty  jedince, kterým příp. poskytneš své "cenné právní rady", protože ti pak u soudu tutově vyhoří jak troud a budou proklínat dne, kdy tě potkali...

11
Společenství vlastníků jednotek

§ 9

(1) Společenství vlastníků jednotek (dále jen "společenství") je právnická osoba, která je způsobilá vykonávat práva a zavazovat se pouze ve věcech spojených se správou, provozem a opravami společných částí domu (dále jen "správa domu"), popřípadě vykonávat činnosti v rozsahu tohoto zákona a činnosti související s provozováním společných částí domu, které slouží i jiným fyzickým nebo právnickým osobám. Společenství může nabývat věci, práva, jiné majetkové hodnoty, byty nebo nebytové prostory pouze k účelům uvedeným ve větě první.

http://business.center.cz/business/pravo/zakony/byty/cast2.aspx

12
Citace: Petr PetrK
Vážně by to chtělo pořádně číst a taky přemýšlet. Když jsem napsal, že M7 vyloučila právnickou osobu, podnikatele, znamená to, že se o nich vůbec nezmiňuje, na rozdíl od obchodních podmínek platných do vydání nových. A mimo to, kratochvilevzen, SVJ nevlastní vůbec nic, tedy ani STA, byť se jedná o právnickou osobu. SVJ je pouze "správní jednotkou", aby dům fungoval. Nic víc, a nepatří mu v objektu ani hřebík  :D Studuj, studuj, studuj, a teprvé poté piš matoucí závěry!
Tady je již zcela zbytečné dále debatovat, protože pokud nevíš jak to v BD a SVJ chodí, tak ani nemůžeš chápat vlastnictví STA. I když i naprostého hlupáka napadne, že firma, která STA zbudovala, vystaví daňový doklad na právnickou osobu (BD, SVJ) a celé zařízení, tj. celá STA, se stává majetkem právě této právnické osoby (v SVJ pak adekvátní díl ke každému členu dle jeho % poměru). Obávám se, že z tebe pan profesor při zápočtu nebo zkoušce mít radost nebude, jestli četl zdejší diskuzi a vypadá to na reparát :D

13
Televizory / Re:Monitor HDTV tunerem s podporou příjmu DVB-T/C
« kdy: 14. 02. 2013, 19:07:21 »
Tento typ displeje má 95% všech monitorů a 99% všech LCD TV na trhu a žádný problém v tom není. Možná pro někoho, kdo dělá grafika, ale to asi nebude zdejší případ.
Což se hluboce mýlíte. Snad všechny TV od úhlopříčky 32" používají PVA nebo IPS displeje. Pouze u menších úhlopříček se ještě používá TN.
V tomto případě se hluboce mýlíš ty, protože já beru všechny výrobky na trhu, tj. i ty, které již uživatelé vlastní. A nikoliv jenom to, co se aktuálně nabízí v prodeji. A opravdu v TN problém nevidím, samozřejmě pokud někdo nemá potřebu při sledování TV pochodovat z rohu do rohu v místnosti a nadávat u toho na pozorovací úhly.

14
Do transmodulátoru musíš dát CAM a do CAM pak kartu, jinak si můžeš převádět leda FTA stanice. A právě na tu kartu se váží určitá pravidla, tj. jak bylo již uvedeno, tak v M7 (což jsou vysílatelé Prima Family HD) by museli dát souhlas k distribuci v STA. A to je velmi málo pravděpodobné, když je celé jejich podnikání založeno na poskytování služeb výhradně soukromým osobám.

Takže tam, kde nelze přes DVB-T přijímat z důvodu nepokrytého území kódované, ale jinak FTA stanice např.  Prima-Love, Prima Zoom, si kvůli tomu, že dům má jen STA, tamější obyvatelé můžou trhnout nohou, a nebo kupovat satelity? Prosím vás, kde na ty hlouposti chodíte...
Není tomu zase tak dávno, kdy všechny program ČT ještě nebyly v DVB-T. Tenkrát se daly příjímat takřka výhradně přes DVB-S. Pokud měli obyvatelé domu zájem o ČT4 (kódovaný program) či ČT24, bylo stanovisko ČT k zařazení těchto programů do domovních STA jednoznačné: Tento způsob příjmu našich programů je zcela legální.  Vždy totiž musíte posuzovat, pokud přijímáte satelitní stanice v STA, důvod jejich případného kódování ve vztahu k primárnímu způsobu distribuce. Stále totiž musíte mít též na paměti, že STA v bytových domech je ve své podstatě jen a pouze jiný způsob individuálního příjmu. Jiná situace samozřejmě nastane, pokud takováto STA "zásobuje" signálem třeba hotelové pokoje. To pak již není "jiný způsob individuálního příjmu Tv", nýbrž příjem (i) za účelem tvorby zisku apod. Pak ano, pak musíte mít souhlas vysílatele k šíření jeho programů. A to se netýká jen DVB-S, ale i DVB-T !
Nemáš příliš znalostí v této oblasti, protože bys jinak věděl, že pro účely STA uzavíráš smlouvu přímo s televizní stanicí (nebo pověřenou organizací, která stanici/stanice zastupuje) a přístupovou kartu pak dostáváš přímo od nich. S tím M7 nemá nic společného. Problém pochopitelně nastane v okamžiku, kdy je daná stanice distribuována přímo firmou M7, což je třeba ona zmiňovaná Prima Family HD nebo Nova, Nova HD, Markíza HD apod. A samozřejmě taky všechny stanice freeSAT. V této souvislosti pak není nikterak podstatné, jestli je STA jediným zdrojem signálu nebo ne, prostě vše musí být legální a nemá smysl o této legálnosti nikterak debatovat. Zákony, resp. Všeobecné obchodní podmínky platí pro každého, byť se mu třeba nelíbí.
Koukám, že technik opět převlékl kabát...
Nevím, koho máš na mysli. Jestli sebe, tak to stačilo vyřídit soukromou zprávou a nespamovat v diskuzi.

15
Doporučujem si znova prečítať čl. 1, 2 a 4 VOP M7 pre službu Skylink. Čl. 1 uvádza že zmluva o poskytovaní služieb je uzatváraná len s fyzickými osobami, v čl. 2 zas to že užívateľom služby je len FYZICKÁ OSOBA STARŠIA 18 rokov. A potom v čl. 4 je jasne uvedené že užívateľ môže službu využívať VÝHRADNE pre vlastnú potrebu, resp. pre potreby členov svojej domácnosti.

Pretože právnické osoby a podnikatelia by museli za poskytované plnenie platiť DPH v  ČR - a teda by im M7 musela poskytovať svoje služby podľa iného cenníka - rozdiel v odvedenej DPH od občana, neplatiča DPH a občana / podnikateľa / organizácie - platiteľa DPH je v prípade ČR 18% (nárast).


@Peter PetrK: pre tieto prípady predsa existuje karta ČT a karta Prima.

Ano, to máte pravdu. Kvůli platbám DPH M7 v nových obchodních podmínkách vyloučila možnost vlastnění karty právnickou osobou - podnikatelem. Ale toto opět není případ bytových domů či SVJ. (SVJ není plátcem DPH.) Skylink dobře ví, že v tom nadělali akorát pořádný zmatek, a tak jen mlčky přihlížejí k tomu, jak si to kdekdo zařídí "po svém"...
 A jaký je rozdíl pro příjem programů ČT nebo Primy přes DVB-S/DVB-T prostřednictvím karty ČT nebo Primy vůči ostatním kartám? Principiálně žádný, akorát že se neplatí SP.
Omyl - firma M7 žádnou právnickou osobu - podnikatele, nezmiňuje (chce to napřed číst VOP a až pak teprve reagovat). Nezmiňuje ani právnickou osobu - nepodnikatele, resp. nezmiňuje vůbec žádnou právnickou osobu a pouze uvádí využívání služby fyzickou osobou, a to výhradně pro svoji osobní potřebu a potřebu členů domácnosti. Už z toho, pane budoucí právníku, plyne, že STA - jakožto vlastnictví právnické osoby (BD, SVJ) - je ze hry zcela venku.
Po technické stránce ale samozřejmě není problém distribuovat k uživatelům kódovaný satelitní signál, který si potom každý může dekódovat pomocí individuálně pořízené karty.

Stran: [1] 2