Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - José

Stran: [1] 2 3 ... 115
1
Ja se ted nebavim o prinosu, taky ty stanice nemam rad, ale nerozhodujes o tom ani ty, ani ja.Rozhoduje si o tom majitel muxu, nikoliv ty, ani ja ani nikdo jiny mimo provozovatele muxu.Tak nepis co to melu, když pisu pravdu, tak jak se věci mají a jsou.

No měl by o tom samozřejmě rozhodovat trh. Tedy zda je majitel muxu hlupák anebo není majitel muxu hlupák. Samozřejmě u nás ve městě vysílá na FM jedna folk a country stanice, tedy COUNTRY RADIO, dále zde vysílají dvě rockové stanice na FM, tedy GAMA RADIO a BEAT. Máme zde tedy 2 rockové a jednu stanici, kde občas nějaký ten folk zazní. Ovšem s příchodem DAB+ je zde ČRo JAZZ a dvě alternativní stanice tedy ČRo WAVE a R1 a k tomu ještě i folkový SAMSON. Máme tedy najednou v rádiu nikoli. 2 rockové a jednu country. Ale jednu jazzovou, 2 alternativní,2 rockové a 2 folk and country. Což je perfektní. Ovšem chudáci v ČB a Plzni apod. na tom tak nejsou. Nemají tam alternativního NIC a jazzového také nic. Z toho plyne, že RTI.CZ nejspíše vlastní totální hlupák. Ještě hůře si samozřejmě počínají ČRa. Ti mají u nás licenci, mají ji v ČR na mnoho místech. Dávno tam mohly spustit svuj mux s ROCK ZONE, čímž by jsme měli rockové stanice dokonce tři. Ovšem nečiní tak. No jak myslí a chtějí. Pokud hodlají onnanovat s Radiožurnálem a spol. Mohou si to vesele provádět. ale pak to budou jen a jen oni, kdo bude zodpovědný za to, že ta technologie půjde ke dnu a lidi si stanice, které chtějí, najdou třeba na internetu. Ovšem jak říkáš, jsou to jejich investice a jejich hloupost, takže když se rozhodnou blbě, když na to přijde, dobře jim tak. Posluchač si tu svoji stanici vždy nějak najde. V případě Pluska, Wave a Jazzu např. v DVB nebo na netu.

2
To, co je v RTI,Teleko apod. ti může být ukradené, nejsi majitelem muxu a nerozhodujes tak, co tam bude a je.To není statní mux, aby někdo rozhodoval co tam mají mít.A dobře si spočítej, kolik zbývá místa v RTI, dle toho co jsi vypsal(navíc) při zachovani 96kbps.

Co to meleš ? Prostě vyhodí rudou štvavou vysílačku RŽ a dají tam slušnou stanici JAZZ.
Vyrazí zombie nesmysly Plzeň a ČB a dají tam WAVE a Plus a ještě jim zbude na junior.

Samozřejmě pokud z toho vtipně hodlají pouštět stejné krávoviny jako z FM, tak si to mohou nabouchat do svých velectěšných zadečků. To jim pak nikdo poslouchat nebude.

Tady nejde o technologie, ale o vysílání.

A samozřejmě RADIO 1 je přínos. SAMSON je také přínos.
Ale na RŽ je škoda prostoru.


3
Tak radio Samson už spuštěno v Teleko dnes (ofiko startuje až zítra).
V Teleko klasických ubohých 72kbps.V RTI by mělo jet standardních 96kbps.

RTI.CZ
   
ČRo Radiožurnál / TO SI DĚLAJÍ Z LIDÍ SRANDU ? /
ČRo Plzeň / TO SI DĚLAJÍ Z LIDÍ SRANDU ? /   
ČRo České Budějovice / TO SI DĚLAJÍ Z LIDÍ SRANDU ? /
Rádio Proglas / OK Přínosné /
Gama Rádio / OK Přínosné /
Rádio 1   / OK Přínosné /
Rádio Beat / OK Přínosné /
Rádio Samson / OK Přínosné /

KDE JE ČRo WAVE ?
KDE JE ČRo JAZZ ?
Kde je ČRo Plus ?
Kde je ČRo Junior ?
Kde je ČRo D-Dur ?

Co je to pro BOHA živého za zmetky, že tam rvou všude otravující Radiožurnál,
který je absolutně k ničemu, ale stanice ČRo určené pro DAB+ tam nemají !

TELEKO

ČRo Radiožurnál / ASI TAKÉ MAJÍ RÁDI LEGRACI A KOMEDII ! /
ČRo Dvojka  / TO JE OPRAVDU VESELO NA TO SVĚTĚ ! /
ČRo Plus / OK /
ČRo Wave / OK /
ČRo Jazz / OK /
ČRo D-dur / OK /
ČRo Retro / CO TE TOHLE ZA NESMYSLNOU BLBOST ? A JAK JE VŮBEC MOŽNÉ ŹE TOHLE PROJDE ? /
ČRo Sport  / TOTĚŽ V BLEDĚ MODRÉM ! /
ČRo Radio Junior / OK /
RADIO PROGLAS  / OK /
SeeJay Radio  / OK /
TIP Radio / OK /
RADIO 1 / OK /   
Radio BEAT  / OK /
Radio SAMSON / OK /

Když by vyřadili zcela nesmyslně vysílaný Radiožurnál a Dvojku.
A naprosto nesmyslné zhovadilosti a prudy typu Retro a Sport.
Měli by na některé slušné stanice nepatrně více.    


4
Chci to na chalupu, kde nám rádio běží jako kulisa prakticky nonstop, takže retro design se hodí. Žádnou LAN a tedy ani NAS odkud bych to mohl něčím krmit tam neprovozuju. Internet si v případě potřeby pouštíme z mobilního hotspotu od Vodafone (R201) nebo mobilu přes WiFi tethering. I když se dostaví LTE, tak budu mít tarif s FUP, takže internetové rádio taky nehrozí. Jediné, co trochu může dávat smysl, je pustit si něco z mobilu/tabletu a to mi přijde jednodušší přes BT A2DP, které je standardní a přímo k tomu určenou bezdrátovou alternativou linkového vstupu, než nějak laborovat s WiFi, kde nevím o tom, že by byl nějaký standardizovaný a široce rozšířený protokol pro distribuci audia. Co by nebylo marný by byl USB port s možností vrazit tam USB flash disk a hrát z něj MP3 soubory.

Původně sem se chtěl vejít do 3 tis., čtyřka co stojí Lenco DR-05 BT je fakt maximum co do toho sem ochotnej vrazit (jinak by se mi líbil i Philips ORT7500 http://www.philips.cz/c-p/ORT7500_10 což je prakticky totéž)

Od Pure se mi líbí Evoke 2S nebo D6.

Jo ten Philips vypadá taky pěkně, je vidět, že jsem delší dobu nesledoval cvrkot a co je nového na pultech v ČR.... Tu Pure Evoke 2S mám. Tu Pure D6 vůbec vůbec neznám, vypadá to taky pěkně.

5
Asi sem to nejasně napsal, hledám samostatně stojící rádio s vlastním repro (nahrazuji Tesla Eminent)

Z těch co jsem uvedl mě parametrově nejvíc zaujal Lenco DR-05 BT, je nejvýkonnější a nejrobustnější, tak by to nemuselo být takové chrastítko, a i se mi celkem líbí.

Vzhledově atd. cenově třeba  to vypadá velice příjemně, hezké retro, fakt se mi to na první pohled líbí, jen mě dost mate a nechápu, co tam otravují s nějakým Bluetooth,  to bude někdo připojovat k mobilu nebo co ? Když by tam udělali normální přístup na net tedy nějakou LAN nebo Wi-Fi, tak mi to přijde tak asi 1000x užitečnější a smyslplnější nšžli nějaký Bluetooth. Takže to mi u toho docela vadí, že v tom to to nedotáhli až do konce, protože jinak to vypadá pěkně.

Takže z důvodů té absence toho internetu u mne stále vítězí tohle, které je jinak to samé, tedy FM, DAB+, Bluetooth, ale jinak to umí právě i Wi-Fi a je to tedy 2x dražší...

http://www.conrad.cz/internetove-dab-radio-pure-evoke-f4-vl-62044-fm-cerna.k620968#utm_source=heureka&utm_medium=agregator&utm_campaign=2014&utm_content=620968

Samozřejmě pouze a jen s dokoupeným druhým reproduktorem

http://www.pure.com/product-accessory/evoke-f4-stereo-speaker/

Aby to jo vypadalo opravdu solidně a bylo kompletní a nebyla toho jen půlka...

6
ještě jsem to zatím netestoval, ale asi v neděli to dám :-)

Tak teď jsem to konečně zkoušel, no a ani pozitivní ani negativní posun jsem v podstatě nezaznamenal. Je to stejný. Prostě TELEKO a MDR chodí všude v klidu jen na přijímač. Na ten celoněmecký musím použít externí anténu a zesilovač. a když chci chytit ČRa nebo RTI.CZ tak musím vylézt na nějaký kopec v okolí. Takže je to stejný, hraje a funguje TELEKO a MDR. Jó, když by Němci chtěli udělat něco, jó, užitečného, tak by museli dát ten celoněmecký taky na Löbau. No a když by Češi chtěli udělat něco, jó, užitečného. Tak by takové ČRa musely pochopit, že Liberec je páté největší město v ČR a když už byly tak drzí a tu licenci tady v Liberci získaly, tak by se taky mohly uráčit, na ní vysílat. A ne jen vysílat zase jenom a jen a jedině a pouze pro Pražáky, jak už tak je v ČR skoro se vším, zavedeným zlozvykem. No, takže vše, při starém. Pro ty pány někde v Mnichově nebo Bonnu, není asi taková Žitava dostatečné Německo a nazajímá je to. No a pro ty rudé lotry v Praze, nějaký Reichenberg, co by se o to zajímali. No, takže furt a stále stejný. TELEKO a MDR.
Žádný celoněmecký, žádné ČRa nebo RTI.CZ atd. Jen po kopcích nebo zesilovač a monstrum na střeše,
tedy na ty Drážďany.

7
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 24. 10. 2014, 15:38:23 »
Samozřejmě je dobře, že specializovaná prodejna auto audio techniky má na pultě pestrou nabídku DAB autorádií. Ale, nezmínil jste se José o tom, že by tam vedle nich byla i hromada "obyčejných" DAB přijímačů v běžných provedeních pro domácnost.

Ono těch kamenných audio prodejen obecně moc není a jistě mají běžné obchody s elektronikou větší obrat a marži na televizorech, mobilech a výpočetní technice. Což asi i odpovídá obecné poptávce. U zmíněného auto audio obchodu ale mají přeci jen asi jiný sortiment a tak prodej DAB autorádií je jedna z možností, jak vůbec něco prodat.

Jak správně citujete, jde o prodejnu auto audio / video techniky nikoli o prodejnu elektroniky, takže samozřejmě radiobudíky, věže či televizory pro domácnost apod. tam nevedou, tam vedou pouze věci do auta. Takže jiné přijímače DAB+ nežli autorádia tam samozřejmě nemají.

8
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 20. 10. 2014, 22:02:11 »
Všeobecně, zde převládá názor, že v kamenných prodejnách v ČR se přijímače pro DAB+, víceméně nenalézají. S tímto názorem souhlasím i já. A dva přijímače, které jsem zatím zakoupil, jsem zakoupil, přes internet. Zcela automaticky jsem předpokládal, že tak učiním i v třetím případě. Ovšem dnes již vím, že neučiním. Budu výhledově potřebovat autorádio. A vím v Liberci o dvou velkých prodejnách zabývajících se prodejem převažně auto audio techniky. Již dlouho jsem uvažoval o tom, je navštívit a poptat se... Dnes jsem tak učinil u jedné z nich... Předpokládal jsem, že prodaveč po dotazu : ,,Nemáte autorádio pro přijem DAB+, se mne zeptá, co to je..." Ovšem, málem jsem si sedl na zadek... Když prodavač mi okamžitě a bez problémů představil 8 ! slovy OSM modelů autorádií pro přijem DAB+, které měl okamžitě k dispozici. Takže docela šok a asi se časy mění. Takže jsem odešel spokojen a s dvěma katalogy oněch modelů v češtině a až dojde na koupi, půjdu prostě tam. Takže ne, že nejsou. Jsou. I v kamenných obchodech.

9
Digitální rozhlas / Re:DAB z Opole
« kdy: 11. 10. 2014, 11:39:22 »
Citace
Ani mně Poláci na Ještědu nehráli. Zato mě pokaždé potěší Berlín.

Berlín jsem chytil za extrémně příznivých přijmových podmínek několikrát i normálně doma.
Za to, za standardních, zcela běžných, obyčejných podmínek, jsem ho ani na Ještědu, nechytil ještě nikdy.

Citace
Možná lepší příjmové podmínky jsou proto U Šámalů, i když jsou mnohem níž.

U Šámalů jsem ještě nikdy nezkoušel, jen několikrát Rašovku, jen jednou myslím Javorník, několikrát Ještěd
a nejčastěji Pláně, tam chodím docela běžně na procházku se psy a na pivo.
Ale mohu U šámalů vyzkoušet, díky za nápad a za typ.

10
Takze mam tedy smulu. Auto ani antenu si porizovat kvuli prijmu nebudu ;) To meli rict rovnou, ze to nepujde poslouchat uvnitr budov ;)

A kde myslíš, že to poslouchám, na střeše ? Vysílač Löbau je dost silný na to aby to chodilo všude uvnitř bytu, tedy multiplex SACHSEN v III.Bandu . Stejně tak v L-Bandu TELEKO DAB z Proseče. Tyto dva multiplexy jdou uvnitř jakékoli budovy, kdekoli, zkoušeno v několika hospodách, v práci na několika dílnách a v několika kancelářích atd. Pokud to v té čtvrti vůbec je.
Pravda např. když jsem to zkoušel na jednom náměstí v různých patrech jakéhosi rehabilitačního ústavu, tak tam bylo kulové.
Ale tam to nešlo ani před budovou, žejmě se to do toho ďolíku vůbec nedostane.

Anténa na střeše mi pak přinese pouze třetí multiplex tedy celoněmecký DR Deutschland z Drážďan.
Ale prostě MDR a Teleko mi chodí úplně normálně jako FM, dokonce lépe.

V této chvíli to ani na venkovní anténě připojené nemám, je to položené na nočním stolku v ložnici, kde mi to funguje jako radiobudík.

11
Digitální rozhlas / Re:DAB z Opole
« kdy: 04. 10. 2014, 18:47:17 »
Tak jsem dnes po velice dlouhé době, k vůli Polákům, vylezl opět na Ještěd...
Chytil jsem celkem 132 různých stanic.

TELEKO DAB samozřejmě naprosto v pohodě, hraje i po celém Liberci.
CRa z Prahy, jak se dalo čekat, naprosto v pohodě.
RTI.CZ, též naprosto v pohodě.
Celoněmecký multiplex z Drážďan naprosto v pohodě.
Sasko samozřejmě, chodí normálně po celém Liberci.
Ovšem chytil jsem bez problémů i Bavorsko s kvalitou signálu 95%.

Ale Poláci ani ťuk, zkoušel jsem to všelijak a všemožně a z Polska jsem nechytil v DAB / DAB+ prostě vůbec nic.

Jen české a německé.


12
Gama rádio odešlo z muxu Teleko, vypršela mu smlouva, po třech letech :(

No, jo...  Až teď jsem to zjistil... 4.9.2014 spustili už svůj osmý vysílač na FM a to v Karlových Varech.
Tehdy mi proběhla hlavou jakási intuice nebo tušení, že teď už se na DAB+ vykašlou...
A dnes jsem si je chtěl z DAB+ pustit a koukám oni už tam nejsou...
Tak jsem šel na stránky Teleka a koukám, koukám oni multiplex Teleka opustili 1.9.2014.
Tedy dokonce před spuštěním toho osmého vysílače na FM.
Nic méně v multiplexu RTI.CZ stále ještě jsou, tedy používají ještě stále DAB+.
Ale už jen v Plzni a Českých Budějovicích.
Tak mně to až tak nevadí.
V Liberci hrají i z FM, sice s horším pokrytím, nežli tu má Teleko s DAB.
Ale chytit se to na tom FM dá taky, sice blbě, ale dá.
A zase pro DAB / DAB+ a multiplex Teleka to taková ztráta není.
Já se tam soustřeďuji hlavně na dvě stanice a to :
RADIO 1 a
Český rozhlas Radio Wave, což jsou podle mne zdaleka dvě nejlepší stanice ve státě...
Pak dlouho nic a pak ti další...
A ještě z DAB+ poslouchám
Český rozhlas Jazz a nově
Český rozhlas Plus.
Takže v podstatě mně tam tyto 4 vypsané stanice stačí.
Z FM poslouchám pouze BEAT a sporadicky
COUNTRY RADIO
Takže odešli no, co se dá dělat...
Dalo se to čekat 8 vysílačů na FM je už 8 vysílačů na FM.
Pro mne je důležité,že tam mám ty dvě nejlepší tedy RADIO 1 a Český rozhlas Radio Wave.

13
Jo, dneska to chodilo slušně na sever díky tropu, takže bych to viděl právě na zlepšený podmínky. Na VKV mi šlapala během výluky kilowattová Kiss FM z Berlína. Silnější stanice pak odtud chodily s RDS.

Asi jo, protože mě v lese nad Libercem normálně šel na tom Lingo iJoy Plus na ten drátek ke sluchátkách i ten celoněmecký multiplex z Drážďan, což normálně nechodí. Chytlo to 75 stanic. Akorát, že 3 muxy z toho bylo Teleko, pak ten saský mux z Lobau, což normálně na kus drátu chodí všude. Ale teď šel i ten celoněmecký, který normálně vyžaduje pořádnou anténu a zesik.

14
Digitální rozhlas / Re:Prodejci DAB rádií
« kdy: 22. 05. 2014, 23:32:57 »

15
Milý José,

zprvu jsem s vaším názorem souhlasil. Ale zkuste se zamyslet, jakou úspěšnou televizi digitalizace přinesla. Kam odešly peníze z reklamy, příp. diváci, od stanic, které tu působily už v době analogu. Na Barrandov? Neřekl bych. Kolik diváků přibylo Primě díky stejně kvalitnímu pokrytí, jako má Nova?

Proč na našem trhu působí čím dál méně stanic? Proč dochází k dalšímu a dalšímu síťování? Úspěšných stanic je jen pár. Bojím se, že ani snazší vstup do éteru by Impuls, F1, E2... nevymazal z rozhlasové mapy. Nemají se až tak čeho bát. Jsou to profesionálové. Pamatujete na Rádio Alfa? Mělo celoplošnou licenci. Proč nebylo úspěšné?

Kdo umí vyrobit kvalitní (komerčně úspěšný) program, cestu do éteru si najde už dnes. Díky DAB se do éteru dostanou alternativní programy, na které se moc těším. Ale proč by někdo přeladil na jiný Impuls, jinou Frekvenci? Alternativní programy nedělají díru do světa ani dnes. R1, Spin, Free... Nic proti těmto programům. Zájem o ně ale má své mantinely. Stávající rádia se podle mého DAB bát nemusejí. Už dnes si můžeme naladit řadu programů na internetu. Proč mají nulovou poslechovost? Kdyby nabízely něco nového, lidi by si je pustili.

DAB nepřinese nic převratného. Snad jen lepší technickou kvalitu. Doufejme!!! Ale lidem je to asi stejně jedno. Všichni poslouchají nějaké krystalky. Dokud to aspoň trochu chrčí, nic neřeší.

To je naprosto špatně pochopeno. Tak mně nejde o peníze. Je mi vuřt komu půjdou peníze z reklamy. Mně jde o kulturu, respektive o styl. Rozšíření ČT, jistě stále je to jedna firma ČT, ale máte tam dnes sportovní speciálku ČT Sport, máte tam zpravodajskou specialku ČT 24, máte tam dětský a kulturní kanál D / Art. Prima, máte tam speciálku pro ženy Love, máte tam spoeciálku pro mladé Cool a máte tam speciálku na dokumenty Zoom. Co se týče Novy je tam specialka na staré filmy Cinema a specialka pro mladé Fanda. čili nemusím se otravovat ani se starým programem ČT ani se starým programem Novy.

Tak a teď si to vezměme rádiově. Tady zapáchali 15 let po revoluci v éteru jen komunisté a nějací disco teplouši, či co. Prostě normální stanice se nedala naladit. Nebylo ji možné chytit. Pak přišel BEAT. A najednou tu někdo hrál normálně, to, co jsem zvyklý poslouchat denně od 13 let do svých 53 let. Najednou prostě někdo hrál, to, co chci. Ale trvalo to nějak zhruba 15 let od revoluce. S Country a folkem to bylo ještě horší, to přišlo sem na sever až 20 let po revoluci. Až teď. Do té doby byl tento styl zde vymazán z mapy stylů a teď už zde je. Tedy to byly dva úspěchy FM. Jeden trval 15 let, druhý dokonce 20 let.

Tak a nyní si vezměme DAB / DAB+. Máte zde ČRo WAVE, ČRo JAZZ, ČRo PLUS, ČRo JUNIOR, RADIO 1.
Na FM stanice mluveného slova neexistuje, pokud nebudu počítat BBC World Service. Jazzová stanice tam též neexistuje.
Alernativní stanice RADIO 1 má vysílač pouze v Praze. Dětské radio Pigi vysílá pouze v Praze. Takže kulturně, stylově, je to přínos už ted. Mně je vuřt jestli půjdou prachy dál Lagardere, tady jde o to, že nebudou prudit s těmi svinstvy E2 a F1.
F1 má jako klon třeba Tramperskou osadu. E2 má jako klon E2 Heavy. To jsou jiné styly, jiná kultura. O to, tu jde.


Stran: [1] 2 3 ... 115