Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza_KO

Stran: [1]
1
Pánové, děkuji všem za smysluplné rady.

Nějak jste ale sklouzli mimo téma. Nechápu, kde jste vzali, že nevím, která bije... To na antény máte patent, vystudovali speciální obor a nikdo jiný to nemůže dělat a neumí?

Sedlisky: Ano nechci si zvát anténáře, protože určité znalosti elektrotechniky a vzdělání s tím spojené mám. Předpokládám, že vy také a určitě si nepozvete jiného elektrikáře, aby vám zapojil zásuvku. Pokud ano tak jste na tom špatně. Já se zde akorát zeptal, na co bych v případě realizace neměl zapomenout, či nějakou dobrou radu od zkušených. Určitě se i vy jako "odborník" občas ptáte jiných. Pokud doma nepřiložíte doma ruku k dílu s něčím jiným, než s anténou, tak lituju vaší ženu.

2
No jasně... Krašov 30 km, kanály 34, 48, 52, výkon vysílače by měl být 50 dbW.
Plzeň 10 km kanál 56 35 dbW.

3
Wolfganf: No cca 30 km a 10km.

Sedlisky: Myslíte, že každý kdo si postavý nový barák má miliony? Myslíte, že bych jinak měl rok opřenou naténu v rohu?

4
Laik úplný nejsem. Je to už ale pár let, co jsem vypracovával maturitní otázku "Zapojení televizních antén". Bohužel pracuji spíše v energetice, než abych se zabíval elektrotechnikou. A mě prostě jen zajímá co se od té doby změnilo. Na co bych neměl zapomenout, nebo opravdu dobrou vychytávku. Přeci jen analog byl nejspíš v něčem snažší.
Ohledně revizních zpráv a podobně není problém a to jednak to, že v podstatě všechno s revizním technikem probírám (otec) a i to, že jím jendou chci být :-). Určitě, když si to udělám sám, mě někdo pojistí a nevyhořím. Vím co elektřina dokáže :-).
Jinak zásuvky ve finále budou použity 4, všechny budou koncové, teď ale v první fázi chci použít pouze jednu.Délka kabeláže ve třech větvích cca 20m a v té kterou chci teď realizovat cca 25. DVB-S neplánuji, ale nikdy neříkej nikdy. Jediné co tedy přesně nevím, je úroveň signálu. Přiznávám, že třeba tohle jsem možná podcenil, na druhou stranu, nedělá se z toho spíš moc velká věda?

Roman Bárta: Jsem z Druztové. Tedy při výhledu na Krašov je druhý vysílač mírně v levo.

Amos Komenski: Vodu mám taky dělanou mnou "na koleni" a do sklepa pro ni opravdu nechodim. Normálně mi teče z kohoutku. Jsou lidé, kteří holt umí víc věcí...

5
Ahoj, chystám se na nový barák dát anténu a potřeboval bych poradit co všechno za základní věci je třeba (samozřejmě že anténa, konektory, koax...).
Jsem ze severního plzeňska a blízko přes pole od Plzně. Je dobré, že mám ve výhledu, kousek od sebe dva vysílače (Krašov a Plzeň-Vodárna). Mohl bych tedy chytit všechny 4 muxi.
Nechci vymýšlet nějaké harakiri, myslím, že v jednoduchosti je síla. Proto přemýšlím o hustém sítu, rád bych jej dal pod střechu, ale když to nepůjde tak samozřejmě na střechu. Předpokládám, že vysílání ve VHF nebude. Je nějaký nezbytně nutný stupeň, bez kterého by mi pak hrozilo, že by nakonec nešlo nic? Nebo třeba by bylo vhodnější použít jinou anténu?
Vzhledem k tomu, že už rok chytám signál na pokojovou anténu ve tvaru V opřenou o gauč v rohu místnosti bez jakéhokoliv zesilovače, doufám, že bych pak mohl i na pořádnou anténu chytit vše a o případných zesilovačích bych přemýšlel až pak v případě nějakého problému. Jediné, co sice né hned, ale v budoucnu bude třeba, je rozbočovač.

Díky za rady.

Stran: [1]