Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kuk2

Stran: [1]
1
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re:ceny 4K TV padají
« kdy: 16. 04. 2013, 06:11:01 »
Tak první kdo těm číslům o kontrastech nevěří sou sami výrobci. To už je jen taková marketingová vomáčka na voblbnutí spotřebitelů. Blábol na blábol. :)

Btw. Panasonik už končí s plazmama.

2
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / ceny 4K TV padají
« kdy: 14. 04. 2013, 01:58:54 »
Zatímco Sony zlevnil 4K placky na 6000,- $
tak si lze pořídit už něco daleko levnějšího  ;D

http://www.shopnbc.com/Seiki_50_Slim_LED_4K_Ultra_HD_120Hz_HDTV_w_HDMI_Cable_Two_Year_Extended_Warranty/437-325.aspx

3
Televizory / Re:Philips nebo Panasonic poraďte
« kdy: 19. 02. 2013, 00:24:57 »
Spíš se najdou spolehlivé výrobky, ale to se dá zjistit teprve po letech služby, že to vlastně bylo dobrý  :D

4
Televizory / Re:Philips nebo Panasonic poraďte
« kdy: 17. 02. 2013, 02:03:28 »
Á, opět laiky hojně opakovaná teorie používání "kurvítka". Zábavné.

Zábavné to bude teprv až nám nějakej odborník dokáže opak. Už i baráky mají plánovanou životnost. Když postavili roku 1985 v Honkongu HSBC banku v hi-tech stylu tak měla taky naplánovanou min. životnost 50 let. Žádný na věky, budoucí generace taky musí práci, aby měli co jíst.

Např. Samsung dělal dost dlouho mrtvýho brouka kuli předčasně zdechávajícím kondenzátorům ve svých TV. Až teprve když se spojilo nechutně velký množství n@sr@nejch klientů, tak se najednou milostivě uvolil k mimosoudním vyrovnání všem kteří se ozvou. A to těch televizí prodal přes 7,5 milionů.
http://reviews.cnet.com/8301-33199_7-57385857-221/samsung-settlement-warrants-older-tvs-with-faulty-capacitors/
http://www.samsung.com/us/capacitorsettlement/
http://www.consumeraffairs.com/home_electronics/samsung_tv.html

Ať už je to záměrné či ne, tento problém existuje a jak vidno výrobce naprosto nespěchá s nápravou. U nás v práci odešlo po cca 2,5 letech hned několik profi Samsung LCD monitorů, taky na zdechlý kondíky. Koupit si to domů tak sem n@sr@nej jak mraky. Ale to se netýká jen Samsungu, myslím že i nějaký set top boxy měli podobnej problém. Další známej případ sou odcházející grafický čipy u levnější Compaq noťasů. Nikde se o tom nic nepíše, ale v diskuzních forech je toho plno a na ebayi je spousta náhradních dílů na jeden určitej typ přístroje.  ;D
Stejnými problémy trpí i levnější základní PC desky. Naši IT vždy kupovali Intel protože se mohli spolehnout na kvalitnější komponenty. Zajímavé je proč se např Gigabyte holedbá používáním kvalitních japonských kondíků či tučnějšího měděnýho plechu u plošňáků  ;)  http://www.gigabyte.com/microsite/195/jsc.html

Každá masová výroba holt ohrožuje kvalitu, myslím že za chvíli to potká i Apple.

Sám jsem si letos koupil Samsung TV kuli kvalitě obrazu ovšem s vědomím toho, že riskuju jak dlouho ten plastovej krám vydrží. Je to hrůza ta dnešní elektronika.  >:(5
Jaký máš zdroj signálu?

6
Problém se začal ve velkém objevovat pouze u Panasoniců s nástupem 3D, tedy od typu VT20, kdy změnili způsob řízení obrazovky. Vaše plazma je zjevně starší. S datovým tokem to nijak nesouvisí, jde o chybu vzniklou kombinací 100Hz zobrazení 50Hz signálu a převodu na jednotlivé subsnímky, které plazma k zobrazení používá (600Hz).

Ja to pozoruji u dvou plazem a ani jedna není 3D. (doplnim později)
Tento problem trvá už několik let a Panasonic se snad za celou dobu k tomu oficiálně nevyjádřil. Asi je pro ně Evropa příliš malý rybník.
Co mi taky hodně vadí je výrazné skokové zobrazení odstínů na větších plochách barevných přechodů - solarizace, a to jak z Tv vysílání tak přimo z nekomprimovaného videosignálu. Zřejmě výsledek dosti špatného ditheringu. Na LCD TV to nepozoruji žádný problém.

Mimochodem ten marketing v tom dělá lidem děsnej guláš. Když jsem si kupoval LCD TV tak jsem zjistil že v reálu existujou jenom 2 modely - 50Hz a snad 200Hz, všechny ostatní Hertzy mezi a nad tím jsou dotvořeny jen kombinací poblikávání podsvětlovacých ledek a obrazu. Tak si výrobce vytvoří škálů modelů se závratným cenovým rozdílem i když v reálu u zobrazení to takovej rozdíl asi nebude.

7
Televizory / Pozoruje někdo 50Hz bug na své Panasonic plazmě?
« kdy: 15. 01. 2013, 13:31:22 »
Vždycky jsem si chtěl koupit Panasonic plazmu kuli obrazové kvalitě, ale přímo mě šokoval rozpad obrazu ve scénách s náhlým rychlým pohybem či švenkem kamery. Při prudkém pohybu se např. plocha na tváři herce rozpadne do shluku velmi ošklivých teček v prapodivných růžovo-zeleno-žluto-černého barevách, ale v momentě zastavení pohybu se vše okamžitě vrátí do normálu a je jak má být. Děje se to u terestriálního HD vysílání. Dlouho sem tomu nemoh uvěřit až nakonec jsem v nějaké diskuzi na Tv freak narazil na pojem 50Hz bug. Nejedná se o žádný motion blur ani komprimační artefakty zdrojového materiálu.

zde  to trochu rozebírají
http://www.avforums.com/forums/plasma-tvs/1622359-50-hz-bug-recorded.html

Stran: [1]