Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - kNiGHT

Stran: [1] 2 3
1
Pro srovnani tady je jeden zaber z filmu Dira u Hanusovic. DVD vs. TVPodle mne si to takhle prali tvurci. Sirokouhle do kina a 16:9 do TV. Neni to zadny western s dlouhymi pohledy na krajinu tak proc z toho lidem delat prouzek obrazu s pruhama.

2
To by chtělo sehnat alespoň nějaký screen v plném rozlišení z toho STVHD. Takhle se jen polemizuje. Už jsem viděl i avízo na HD vysílání a to se nakonec nekonalo. Každopádně to na primě byl jen upscale a oproti dvd ještě trošičku nazoomovaný.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 28. 01. 2016, 12:04:22 »
Mě spíš přijdou legrační ty názvy článků "Až 2,5 milionu domácností čeká výměna televize". Co to je za kravinu a proč se šíří tyhle bludy? TV je zobrazovač a kvůli změně kódování programů a přechodu na DVBT2 je samozřejmě nesmysl pořizovat si novou TV. Myslím že obdobný topic byl i zde na digizone. To asi spoustu netechnicky založených lidí zprvu dost vystraší než informuje.

4
Kdo probůh bude sledovat program, kde na Nově pojedou kraviny co tam normálně jsou + místo filmů tam pojedou kraviny co jsou na Telce a reprízy pořadů vlastní výroby. A To samé v bledě modrém na Markíze. Výmysl novy jak rozšířit portfolium svých programů co sleduje 0.000nic%. Tak když jim to přinese zisk. Co by ne. A když nepřinese tak to odnese max nějaký manager co si pak tyhle chytré nápady půjde uplatnit do jiné společnosti. Skylink mám - Markízu nikdo nesleduje. A na filmy zapomeň. Já tam v programu vidím jen jejich kolovrátkové pořady.

Celé to nějak nechápu. Přikazuje jim to nějaký zákon či co?

5
Kdysi fóra sloužili i na to, že si vzájemně lidi i radili ::) Zlatý moje začátky internetu, 98+, kdy tu těch vychytralej userů co by za každou informaci chtěli jen platit běhalo naprosté minimum.

@tazatel. Tady pomoc nenajdeš jaks už možná pochopil. Hledej po satelitních fórech jako je třeba AB Fórum

6
Je to vyříznutí aktivního obrazu z 16:9. Takhle vypada original (s vypnutym filtrem madvr) http://i.imgur.com/oWde2qk.jpg

7
Nevím tedy na jaký filmový materiál byla Babička z roku 1940 natáčena, ale tohle vypadá na nějaký přepis z beta/podobného tv záznamu a rozhodně ne jako hd native přepis filmového pásu. Alespoň dle těch duhových míst mi to přijde jak ty záznamy televizní kamerou z 70/80/90 let. Porovnat to s jiným zdrojem nedokážu, ale pamatuju si minulý rok to vysílala ČT v podobné "kvalitě".


8
Zajimavé je srovnání bitrate filmu Sněženky a machři z STV1HD ze skylinku. Prvního vysílání večerního a druhého ráno.

4402 Kbps vs 8092 Kbps - to je bitrate čistě videa.

9
Zkus například TV program na parabole. Určitě to info bude i jinde.


btw porovnání Perinbaby jsem tu asi už kdysi dával, ale přidám letošní srovnání. ZDF 720p vs Markiza 1080i (z iPTV s 11,5Mbps dat. streamem). Bohužel Markíze nepomůže ani sebe vyšší datovej stream. Vždy to stojí za h****. Vybledlé barvy a slabou ostrost má nejen tato pohádka.

http://screenshotcomparison.com/comparison/155783/

Ten první screen je nazvětšovanej 720p do 1080 tak aby se lépe srovnával s 1080i z markízi. Ten další screen ze ZDF jsem už nechal v původním rozlišení s oříznutím černých pruhů po stranách.

Taky jsem mel od známého záznam ze ZDF, Markiza ma špatné barvy u všech filmů,vybledlé a malo ostře,jakoby vysílala ve 720p.
Pres jakého poskytovatele IPTV prijimas Markizu v nativu?dik

Ten záznam pochází z iPTV od firmy Centrio. (osobně k nim nevlastním připojení)

10
Zkus například TV program na parabole. Určitě to info bude i jinde.


btw porovnání Perinbaby jsem tu asi už kdysi dával, ale přidám letošní srovnání. ZDF 720p vs Markiza 1080i (z iPTV s 11,5Mbps dat. streamem). Bohužel Markíze nepomůže ani sebe vyšší datovej stream. Vždy to stojí za h****. Vybledlé barvy a slabou ostrost má nejen tato pohádka.

http://screenshotcomparison.com/comparison/155783/

Ten první screen je nazvětšovanej 720p do 1080 tak aby se lépe srovnával s 1080i z markízi. Ten další screen ze ZDF jsem už nechal v původním rozlišení s oříznutím černých pruhů po stranách.

12
Čistá práce má 2 dabingy. První z roku 2008 co stojí za nic a ten druhý z roku 2011, kde hlavní postavu (Stathama) mluví Ladislav Cigánek (ten co ho mluví ve většině jeho filmů, např. v Expendables). Na prima max dle jejich ukázek na webu bežel ten druhý "lepší". Dle komentů na jiném fóru jsem se dočetl, že v tom prvním dabingu jednu z postav mluví postupně 2 lidé. Už to svědčí o dokonalosti... Holt každý má rád něco jiného.

13
Maji to uz i na hlavni strance. V patek a nedeli od 20:00. Mozna prejmenujou na "Early in the night show"? :D

14
To je spíš povzdech nad tím co tu je a není dostupné. Ano ELSAT od roku 2007. Takovej chudší UPC příbuznej. Dá se vůbec počet přípojek ELSATu, UPC (a dalších X městských kabelovek a iptv providerů) srovnávat se satelitem? Každopádně nemám možnost jejich služeb využívat, podobně jako Mank1 ač bydlí v Praze "nedosáhne" na UPC. Ta nabídka je silně omezená a proto "sateliťáci" mluví jen o Skylinku, protože tu prostě nic jiného relativně kvalitního pro "většinu" diváků není.

15
Dane, já neřeším to, zda je nějaký program někde dostupný, ale jeho nativní HD obsah a v tom se Nova, alespoň mně se zdá, za poslední dobu opravdu zlepšila. Mimochodem, HD kanály Novy jsou například v O2TV nebo UPC, ale chápu, že s tímhle argumentem u sateliťáků neobstojím...
To asi neobstojíte, ale já prostě nemám jinou možnost, než satelit, i když jsem v Praze. Žádnou kabelovku tu u mě zavedenou nemám, od O2 ústředny jsem daleko, takže internet taky za moc nestojí, Žádný internet bezdrátový zde nemohu mít, protože kolem sebe mám stromy a nic tu prostě není (hledal jsem fakt poctivě), takže mi zbyl akorát satelit. Na ty patlanice v DVB-T už jsem rezignovval.

Ja jsem z jižních čech a nevím o tom, že by tu někde vůbec něco od UPC bylo. Asi jim ty velké aglomerace paneláků a novejch baráků v hlavním městě stačí k živobytí. Nějakou mapu pokrytí UPS jsem taky pořádně nenašel, abych se mohl pokochat, kdo je na tom tak dobře, že má ten jejich 300/30Mbit internet a 45 televizí v hdčku. DVB-T opravdu stojí kvalitou za nic. A satelit je jediné místo odkud se ke mně dostává ten nejkvalitnější televizní obraz (bohužel). Zajímalo by mne o kolik diváků HD programů přišla (je mi jasné že od ní ty diváci neodešli a jen minimum si koupilo O2TV jen kvůli "HD"). resp. o kolik diváků je nyní méně co mohou sledovat Nova programy v HD. Tipuju tak minimálně 50%.

Troufám si říct, že pokud bude Prima MAX dostupná v HD, tak bude dostupná i na satelitu. Už jen proto, aby vypálila Nově další ránu pěstí. Kvalita (nejen) Nova programů v HD byla/je trisní i tak. U Prima Cool na satu je v HD občas pořad s datovým tokem nad mezi 10-13Mbit. U Nova programů byli rádi za 5-7Mbit. Hlavně že tam cpou ac3 5.1 384kbps, když většinu pořadů mají jen ve stereu. ČT taky umí poslat 5.1, ale je tam většinou 2.0 448kbps ac3 což stačí.

Stran: [1] 2 3