Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Honza DVB

Stran: [1] 2 3 ... 19
1
Odkladiště / iVysílání - kde najdu přenosy z LOH?
« kdy: 23. 08. 2012, 23:12:23 »
Zdravím, při LOH byla na iVysílání ČT informace, že práva na přenosy pro účely iVysílání končí 26.8 (myslím). Chci se ještě na něco podívat, ale nemůžu všechny přenosy na iVysílání najít. Dělám něco blbě a nebo tam opravdu už nejsou?

Díky moc.

2
Co říkám Rádiu dálnice? Vůbec nic, protože jsem ho zatím vůbec neslyšel. Stejně tak jsem o něm nic neslyšel po úvodním negativním PR při dohadech po udělení licence. Přiznám se, že jsem úplně zapomněl že něco takového existuje.

3
Mux 4 už přece Telefonice nepatří, ta ho pouze provozuje pro Digital Broadcasting.
Aha, tak to jsem asi trochu zaspal a uniklo mi to.

4
Jestlipak oznámené propouštění v Telefónice nezasáhne DVB-T a MUX4 - http://zpravy.e15.cz/byznys/technologie-a-media/telefonica-v-cesku-propusti-280-lidi-747387 ?

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 14:39:34 »
Ikusi MAC-401 ... a googlil som okolo toho dosť ešte skôr ako som to kúpil, ale táto feature v popisoch nebola.
IMHO "MPEG4 Layer II" nemá s kompresí videa nic společného. Předpokládám, že se soudruzi v Číně spletli a mělo tam být něco jiného.

Googlem se mi povedlo najít jen několik výskytů spojení "MPEG4 Layer II" a všechny souvisely buď s produkty Ikusi MAC a nebo Tiandy. Vynechávám samozřejmě tvůj dotaz tady a na Parabole.

Podle mně tím mysleli MPEG4 L2 (Level 2) - vysvětlení je v tabulce na Wikipedii. To ale asi žádná běžná TV umět nebude. V TV vysílání se totiž používá H.264, neboli MPEG4 AVC, neboli MPEG4 Part 10. A to není to samé.

Doporučuji se zeptat výrobce/dovozce, co to přesně znamená.

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 13:06:11 »
to máš pravdu, je to v záruke, takže zatiaľ nebudem pozerať čo je tam za šváby a keďže to nežerie ani Samsung(ser.5) ani Philips(ser.7), tak to asi nebude k všeobecnému použitiu a nechám tam MPEG2 ... ale zaujímalo by ma to
Tak snad celé to zařízení má nějakého výrobce, nějaké modelové jméno a nějakou specifikaci parametrů? Není nutné hned otvírat - stejně by ses z toho nejspíš moc nedozvěděl.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 12:51:42 »
To, na čo som to kúpil (4xAV na MPEG2 DVB-T) to splňuje na 100perc,  aj keď je to najlacnejšie na trhu ... túto feature som objavil pri prelúskávaní v menu, v manuále to nie je popísane, tak som chcel krátku odpoveď čo to je a kde/načo sa to používa prípadne prečo to telkáč nežere ... nepotrebujem celú prednášku z wikipedie.
A je ti doufám jasné, že podle textu v položce menu ti toho asi nikdo moc neřekne. MPEG4-L2 je totiž hodně obecný a neurčitý pojem. Možná když napíšeš typ enkodéru a pošleš odkaz na specifikaci...

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 12:49:59 »
A do třetice - prozradím ti, že L2 nemusí (a pravděpodobně ani není) to samé jako Layer II

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 12:40:28 »
A ještě jedno doporučené čtení - http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC a spolu s tím specifikaci od televize.

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: MPEG4-LayerII
« kdy: 29. 11. 2011, 12:28:54 »
Čo to je ? Kúpil som enkóder + DVB-T modulátor a v menu coding je voľba MPEG2/MPEG4-L2, lenže to druhé mi telkáč "nežere". Telkáč je FullHD DVB-T/C, MPEG2/4.
Chlape, kupuješ si enkodér s modulátorem a netušíš co to je MPEG4-L2? To mně potom nepřekvapuje že při náhodném mačkání čudlíků ti to "telkáč nežere".

Pro začátek doporučím trochu čtení - http://en.wikipedia.org/wiki/MPEG-4_Part_2

A jinak by určitě pomohlo, kdybys alespoň naznačil, čeho se snažíš s tím enkodérem/modulátorem dosáhnout, co do něj pouštíš, jak generuješ PSI/SI tabulky, co jsi v PSI/SI změnil, když jsi přepnul na MPEG4-L2, atd ...

11
Uživatelé chtějí, aby budoucí televize měli přístup na internet. Tuto funkcionalitu považují za důležitější než 3D obraz, který je přitom aktuálním tahákem výrobců televizí. Vychází to z aktuálního průzkumu agentury Mediasearch v České republice.

A ví lidi i to, co s "těma internetama" v televizi budou dělat? Jak dlouho jim vydrží počáteční okouzlení možnostmi a co budou používat dlouhodobě? Asi moc ne.

12
Že by se něco dělo? http://zpravy.idnes.cz/rvouci-reklamu-zacnou-resit-politici-i-nam-vadi-vzkazuji-pz2-/domaci.aspx?c=A111021_153238_domaci_hv

Díval jsem se v sobotu na Letopisy Narnie na Primě. To byla katastrofa - když jsem měl zvuk nastavený tak, abych rozuměl dialogům, skoro mi při začátku reklamní znělky vyskočily repráky.

V půlce jsem to vzdal a dětem jsem vysvětlil že na tohle se prostě dívat nebudeme. Překvapivě to pochopily.

13
V některých státech se za hlasitou reklamu již dávají dost citelné tresty...
Osobně jsem spíš proti represím a zákazům, ale zřejmě u nás v Českostánu to bohužel jinak nepůjde.

Jen je mi líto těch techniků, kteří musí poslouchat jak diváci nadávají, přitom ví co s tím udělat a udělat to nesmí, protože si nějaký panáček z marketingu či odněkud jinud usmyslel že takhle skásnou za reklamu víc peněz. Škoda mluvit.

14
Jestlipak pojedou na tuto akci technici našich komerčních TV? Třeba se tam dozví jak nastavovat hlasitost reklam tak, aby diváky nevytáčela k nepříčetnosti.

http://www.loudnesssummit.com/

Ale spíš by to chtělo aby tam jel management a konečně pochopil co dělat, protože současná situace musí štvát i ty samotné techniky. Navíc, když moc dobře ví co se s tím dá dělat.

Něco k tématu jsem psal už dřív: http://www.digizone.cz/clanky/proc-je-reklama-v-televizi-hlasitejsi-nez/nazory/146667/

Technická řešení existují, teď už jen aby si míru "opruzu", který divákům hlasitostí reklam způsobují, uvědomily i samotné televize. Jinak se na ně snad lidi už přestanou dívat a všechno zajímavé si budou jen stahovat. Bez reklam.

15
Pardon všem že to píšu sem, ale nevěděl jsem kam toto mám zařadit...
Navrhuji aby se tu  na hlavní stránce fóra vytvořila diskuse pro internet na stávajících TV kanálech 61.-69.K, protože si myslím že se o tom bude mluvit častěji a častěji, např. zde uvidíte ;)

Založit novou sekci "Digitální dividenda"?

Správné místo pro dotaz/nápad bude asi tady - http://forum.digizone.cz/index.php?board=36.0

Stran: [1] 2 3 ... 19