Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - TKRtechnik

Stran: [1] 2 3 ... 7
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM v MUX3!
« kdy: 26. 01. 2013, 17:57:30 »
1,5Mbps má Český rozhlas, takže nevím o jakém obrazu to blábolíš - možná obrazové rozhlasové vysílání, ne?  ;D ;D ;D

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM v MUX3!
« kdy: 26. 01. 2013, 15:00:04 »
ČRa s datovým tokem cca 1,5Mbps nikam chodit nemusí, i tak je tam místa dost. A chudá Prima nemá dodneška ani na to, aby vysílala v HD, takže kde by sebrala peníze na rozšíření? Navíc už teď je dost stojí satelitní a pozemní šíření svých kanálů, takže jsou rádi, že jsou rádi. V tomto ohledu to má Nova lepší, protože si celý jeden mux zabrala pro sebe a na satelitu disponuje vlastní kapacitou, kterou si pronajímá přímo, bez nějakých překupníků typu M7. Pak není problém přidávat programy jak na běžícím pásu.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM v MUX3!
« kdy: 26. 01. 2013, 12:53:14 »
Hezké pohádky, ale jenom ty pohádky, nic reálného. Prima bude ráda, když utáhne ty 4 stanice (jestli vůbec), Barrandov se svým prodělečným vysíláním o další stanici může jenom uvažovat a ČT má vlastní multiplex, kam není problém ještě jednu stanici přidat (mimochodem ORF má v muxu stanic dokonce 6).

4
Pořád lepší než opilec, který tady minimálně 10 let rozkrádal republiku a na kterého se jeho vlastní strana vykašlala...

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Prima ZOOM v MUX3!
« kdy: 26. 01. 2013, 11:41:21 »
Nechápu jak má Prima, ČT a Barrandov čehosi využít? Prima už snad místa v muxu 3 využila pro ZOOM, ČT by tam měla vysílat co, když žádnou další stanici reálně nemá a u Barrandova platí totéž  ::)

6
Odkladiště / Re:Postupný zánik dvd a blu-ray
« kdy: 26. 01. 2013, 10:11:50 »
MPEG-2 je sice starší, ale rozhodně ne horší způsob komprese. Pouze je více náročný na objem dat, což ale diváka nemusí zajímat, to je nedostatek hlavně pro šiřitele signálu. Na BD to nijak nevadí.

7
Nějak se v poslední době ukazuje, že levicová svoloč výrazně ztrácí podporu veřejnosti (samozřejmě až na trapné Novinky, kde jsou samoklikači v plném proudu)  ;D

8
Citace: Opravdu rada k nezaplacení, když má Ariva 252 CPU ALI 3606, tj. k nahrávkám si vkládá svůj kód a nedá se to přehrát nikde jinde
 
A týká se to i nahrávek při vloženém modulu s kartou a nahrávek ze stanic, které jdou sledovat s neofiko softem (EMU) ?
Cokoliv projde čtečkou karet (a je jedno jestli s ofic. nebo neofic. softem), má kód. A jestli přes CAM ne, to nemám vyzkoušené, ale údajně by to mělo být tak, že pokud je CAM v provedení CI+, tak to taky nejde. Jedině CAM bez CI+.

9
Neví někdo o přijímači, ve kterém jdou kombinovat tunery dvb-c/s/t/t2 a uměl by nahrávat videostream? (nejenom z youtube, ale i z ostatních stránek)
Zaujal mě Skytec blackbox hd, který tyto možnosti má. Má ale předinstalované 2x dvb-s2 tunery, které nevyužiju (jen dvb-t/c).
Nejlépe jestli je nějaký přijímač, kde je předinstalovaný jen jeden tuner, nebo jeden kabelový a druhý pozemní.

Z přijímače nesmí být nahrávky zakódované a být přehratelné v PC!

Díky za tipy.
Jestli umí nahrávat streamy z webu nevím, ale jinak by mohl vyhovovat Golden Media SPARK TRIPLEX

10
Opravdu rada k nezaplacení, když má Ariva 252 CPU ALI 3606, tj. k nahrávkám si vkládá svůj kód a nedá se to přehrát nikde jinde  ::) ::) ::)

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 01. 2013, 10:47:49 »
Blábolíš úplné nesmysly, protože majitel domu tě leda pošle někam a stejně tak i revizák od výtahu. Už vidím, jak se to povolí jednomu Novákovi a další den tam bude zbytek paneláku se stejným požadavkem. Na hlupáky opravdu nemá smysl reagovat a ve zdejší diskuzi ani na Nováky ne, protože to je pouze synonymum  :P

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 01. 2013, 10:24:45 »
Já nikde nenapsal, že budu tahat kabely po chodbách v domě. Já napsal stoupačkou na chodbě. To je trochu rozdíl. ;) A s tím dovolením od majitele. Já musel dělat v domě průrazy a jediné omezení, které jsem měl bylo, že musím vše uvést do původního stavu a nesmí být vidět kabely. O kabelu na fasádě jsem se neodvážil ani špitnout.  Ty jsi revizní technik od výtahu, že víš, že tam nesmí být 10 mm tlustý kabel?
Neznám žádného majitele domu, který by dal souhlas na nějaké individuální rozvody po domě v šachtách, kolektorech apod. Takový souhlas dostane akorát kabelovka nebo netový provider. Naproti tomu kabel někde po fasádě se obvykle dělá bez jakéhokoliv souhlasu a v případě problémů je také snadno demontovatelný. Pokud jde o ten výtah, tak se na to zeptej prvního revizáka, na kterého natrefíš, to je zbytečné dál řešit.

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 24. 01. 2013, 10:15:42 »
IQ10, to sedí  ;D

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 01. 2013, 14:54:52 »
Ty seš dobrý vtipálek - majitel domu nedovolí individuální anténu (svod) po fasádě a dovolí průrazy přes zdi a tahání kabelu po chodbách v domě, že?  ;D  A dokonce ještě výtahovou šachtou, u čehož bude revizní technik na výtahy skákat radostí až to uvidí  ;D  Tak takovou prasárnu by skutečně technik neudělal, to máš pravdu!

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 23. 01. 2013, 14:14:34 »
Kabelovka se tak sice nedělá, ale STA jsem v takovém stylu viděl mockrát (někde měli pravda to štěstí, že pak zateplovali fasádu a schovalo se to). A individuální antény jsou takto dělány prakticky vždy, protože si dost dobře neumím představit jak bude někdo ze střechy tahat celým domem kabel, dělat průrazy atd. - prostě se to dá venkem, díra přes okno (nebo vedle) a hotovo.

Stran: [1] 2 3 ... 7