Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Katoda

Stran: [1] 2
1
Já sem ale neřekl že na počtu diváků nezáleží. Je ale naivní si myset že něco co je na O2 TV placené muže dosahnout takové sledovanosti jako to co je na ČTsportu pro diváka zdarma.

O to se ale nikdo nepře. Tady jde ale o diskuzi k článku v LN. Tam nešlo, jestli o fotbal na O2Sport mají zájem diváci, ale o to, že zápasy na O2Sport jsou nezajímavé pro sponzory.
A pochybné je také dělení na diváky "obyčejné" a "neobyčejné". Navíc O2Sport je specifický případ placeného kanálu, když lpí na exkluzivitě pouze v jeho síti (nebo s jeho boxem a spoustou balastu navíc). Není to o tom, že by si lidi za něj nechtěli připlatit, protože je docela řada těch, co o něj zájem mají, ale nechtějí kvůli jedinému produktu, hned měnit operátora, když s tím stávajícím jsou jinak spokojeni. Než měnit při každém prodeji nějakých vysílacích práv operátora, to to raději oželí. Však on se taky žádný hromadný úprk abonentů jiných operátorů k O2 nekoná.

2
Televizní stanice a jejich program / Re:LN: o2 sport netáhne
« kdy: 19. 02. 2016, 11:21:11 »
Procenta jsou jen marketingový tah.  ;) Je to podobné, jako když televize rády prezentují share/podíl, ale přitom zadavatele reklamy zajímá rating, tedy absolutní počet diváků. Když to přeženu, že nějaký operátor bude třeba mít jen 10 abonentů a z toho 5 se bude zrovna dívat na jeden konkrétní pořad, tak bude mít 50% sledovanost. Hurá!  ;D

3
...Zajímají je absolutní počty diváků, kteří uvidí jejich reklamu a bannery na stadiónech....
To je ale pěkná volovina. Bannry na stadionu jsou z 90% sponoři klubu a ne ligy jako takové.

Volovina je si myslet, že na počtech diváků nezáleží. A sponzoři klubů mají na stadionech trvale jen pár bannerů, trvale umístěných. Když má být zápas vysílán v televizi, tak jich mnohonásobně přibude a v drtivé většině se nejedná o sponzory klubu, na jehož stadiónu se zápas hraje. Po skončené přenosu jsou zase odstraněny. A nejedná se jen bannery, ale také i reklamu a sponzorské vzkazy ve vysílání.
To, že zápasy na O2 jsou jen něčím navíc souhlasím. Nicméně to nic nemění na tom, o čem byl ten článek v LN, že jsou pro sponzory nezajímavé.

4
Televizní stanice a jejich program / Re:LN: o2 sport netáhne
« kdy: 19. 02. 2016, 08:15:13 »
Trocha počtů:
Sparta - Plzeň (podzim) 60 tisíc diváků ze 200 tisíc abonentů O2TV je slušné číslo a rovná se 30% sledovanosti.
Sparta - Plzeň (jaro) 417 tisíc diváků z 3, 5 milionů koncesionářů se rovná pouhým 12% sledovanosti.
 ;)
A odjinud:
Podle interních průzkumů společnosti O2 se podíl zápasů Synot ligy na publiku přijímajícím kanál O2 Sport pohybuje na úrovni 25 procent. Znamená to, že každá čtvrtá domácnost, která má k dispozici kanál O2 Sport, si jednou týdně naladí zápas Synot ligy.
Přenosy ze Synot ligy jsou u diváků dokonce oblíbenější než zápasy anglické Premier League, kterou má O2 Sport rovněž ve své nabídce.
A 25 % ze 200 tisíc je kolik ?

Jenže o tomhle ten článek v Lidovkách není. O2 se sice možná může tvářit spokojeně, ale už ne tak FAČR. Sponzory, kteři lijí nejvíce peněz do fotbalu totiž nezajímá, jestli je na O2 sleduje 25% abonentů. Zajímají je absolutní počty diváků, kteří uvidí jejich reklamu a bannery na stadiónech. A určitě jsou radši za 417 tisíc než za pouhých 60 tisíc. A o tom ten článek v LN je, že českou ligu opouští sponzoři, protože nejsou vidět. A O2 ten finanční výpadek nákupem televizních práv nezalepí.

5
U upc zadne info na netu k frekvenci zatim nemaji.
Ale mají.
http://www.upc.cz/pdf/Frekvencni_prehled_digitalni_kabelove_televizee.pdf

Kino Barrandov SD (pozice 28): Mux 20  - 778 MHz / 6900 kb/s / 64 QAM
Kino Barrandov HD (pozice 151): Mux 26 - 578 MHz / 6900 kb/s / 256 QAM

6
Prima Zoom HD i Love HD budou upscale, zatím to Prima v HD neodbavuje, i když s přechodem se počítá. Nova Cinema i Fanda HD odbavení mají.

FTV Prima tvrdí, že Prima Zoom v HD odbavuje: "Prima ZOOM odbavujeme v HD, ale nikdo z operátorů zatím tento signál nepřebírá. Prima ZOOM se sice objevuje v nabídce UPC označený jako HD, ale jde o upconvertovaný signál, který si UPC upravuje samo, od FTV Prima dostává SD verzi."

Podle UPC budou odebírat program Prima Zoom HD verzi, až s Primou dořeší nové obchodní podmínky.

7
Klasika... nejprve tu mnozí prskají, že se na Digizone objevují občas bulvární články, které tu prý nepatří a pak jim najednou zase hrozně vadí, že se tu zcela bulvární zpráva neobjeví, resp. neobjeví dost rychle.

8
Je otázkou, jaká informace z UPC Lukášovi přišla. Jestli má na mysli e-mailové "UPC novinky na srpen", kde mezi programovými tipy je opravdu uvedeno, že v sobotu začíná Premier League zápasem MU-Swansea na Slovak Sportu 2, tak bych to bral opravdu s rezervou. Tyhle e-mailové letáky UPC se připravují s předstihem a informace tam uvedené nejsou vždy přesné.
Ale třeba má nějaký jiný zdroj. ;)

9
V programu zveřejněném na tv.sms.cz jsou ale víkendové přenosy uvedeny:
Sobota 16. srpna
13:45 Manchester United - Swansea (Slovak Sport 2)
16:00 PL - zápas bude upřesněn (Slovak Sport 1)
18:30 Arsenal - Crystal Palace (Slovak Sport 2)

Neděle 17. srpna
14:30 Liverpool - Southampton (Slovak Sport 2)
17:00 Newcastle - Manchester City (Slovak Sport 2)

10
To je přesně důvod, proč odmítám platit za HBO. Dav diváků po nich požaduje, aby veškerou energii a finance věnovali dabingu. A podle toho to taky vypadá (SD kvalita, slabší program)
Všechny programy HBO jsou dostupné v HD kvalitě. Úroveň kvality programu je diskutabilní, jde o subjektivní názor. Dle toho mého není v současné době na českém a slovenském trhu televize, která by měla program kvalitnější, čímž ale samozřejmě netvrdím, že by nemohl být ještě lepší.

11
Tak už taky i HBO a seriál Californication mluví jinými hlasy... mimo jiné hlavní roli Hanka Moodyho (David Duchovny) v sedmé sérii teď místo Petra Rychlého nadaboval Libor Bouček.  ???

12
Tak mám docela strach z toho, jak to bude se Simpsonovými. To, že přerušili vysílání poslední 25. řady asi ukazuje na stejný problém.

13
Také děkuji. Pro mne to zajímavé je, zejména všechny tabulky. Za tohle bych si, při přijatelné ceně, předplatné pořídil.

14
A u odkazů z vaší facebookové stránky taky není žádné upozornění, že chcete za článek, na který odkazujete peníze.

15
Letos to vypadá na dost slušně obtížný závod, některé kopce budou pěkné "chuťovky".  ;) A kromě Kreuzigera by měl jet i Zdeněk Štybar. Na přenosy se těším.

Stran: [1] 2