Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - dloji

Stran: [1]
1
Lze použít ivysílání ČT. Najít pořad podle abecedy. Spustit. :)

2
Set-top-boxy / Re:Proč chybí AV výstupy?
« kdy: 11. 12. 2016, 11:20:53 »
Dávejte si pozor na jiné zpoždění zvuku na konektorech SCART i CINCH proti obrazu i zvuku z přímo repra TV různých výrobců. Sám jsem takto narazil. Zvuk pro subwofer jsem musel nakonec vyřešit napojením péjkou přímo na reproduktor TV u Samsungu. Jinak byl vždy časový posun.

3
Odkladiště / Re:GSM vysílač u pozemku?
« kdy: 19. 09. 2016, 09:49:48 »
Buďte klidná. Žádné ovlivnění se nekoná. Na některé jedince to má vliv pouze psychický. To, že to tam je. Ale je to jen v hlavě. Nic víc.
Základnových stanic je po kraji mnoho. Vy to máte 500m daleko, my 50 m. Stále ještě žijeme v pohodě a nic se neděje. :)
Ty trasy jdou sice přes pozemek, ale v úzkém paprsku ve velké výšce. Nemáte šanci se tam normálně dostat.

4
Vůbec není problém, aby šly bez vzájemného ovlivňování dva DVBT kanály vedle sebe, pokud nebyly v cestě před tím někde přebuzeny. Vše další je záležitost přebuzení následného zesilovače. Rovnou z antény se tyto signály neovlivňují. Jeden čas se dokonce vysílaly kanály MUX  24 a 25 z jednoho místa bez problémů.
Pro příklad, jedna anténa přijímá vždy více multiplexů, nebo i jiného. Součet úrovní všech těchto signálů nesmí přebudit vstup následného zesilovače. To je velmi důležité! Použitím pásmových propustí se tomu dá pomoci. Ne však u kanálů vedle sebe. To by pak musela být hodně drahá propust, aby to dokázala. To je jen záležitost profi zařízení.
Tento postup je třeba dodržet u všech větví antén před sloučením, kde budou úrovně všeho vyrovnané s úrovní kolem 70 dBuV. Použitelné rozmezí této úrovně je u DVBT  45 až 80 dBuV. Spodní hranice jen v nouzi, radši více pro rezervu. Tuto úroveň dodržujte i na vstupech vložených zesilovačů.
Pokud by pak vyšla úroveň před přijímačem vyšší, použijte směle útlumový člen. Třeba 10 nebo 20 dB, podle potřeby.
Snad jsem trochu pomohl.
Po důkladmějším přečtení  předešlého příspěvku se mi zdá Vaše řešení poněkud chaotické. Pokud byste měl zájem jsem ochoten Vám konkrétně pomoci přes mail s jednotlivými řešeními sloučení. K tomu ale potřebuji úrovně z jednotlivých zdrojů, kanály, stávající zapojení rozvodu, směry příjmů jednotlivých antén.

5
Zdravím, ten FM tuner samozřejmě propust na vstupu má, ale s parametry úměrnými jeho kvalitě. Předpoklad je, že všechny úrovně signálů na kabelu jsou přibližně stejné. Pokud by ty nežádoucí byly vyšší, tak je nutné vložit před vstup FM propust. Takže je nutné měření, odhadem to rozhodně půjde těžko.

Stran: [1]