reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - mikej

Stran: [1]
1
Pardon za tu "provokaci", radost mi fakt nepřináší.Mě nebyl jasný jen ten přívod UHF.
Ještě bych se vás rád na něco zeptal. Poslal jste mi odkaz na vysílací anténu v jejíž specifikaci je maximální výkon 5 kW. Kozmice prý vysílají 40 kW na K23 a 40kW na K44. To je normální praxe vysílat 80kW z 5kW antény, nebo je někde chyba v údajích?
Ještě jsem chtěl vysvětlit co jsem předtím mínil tím vysílacím diagramem. Použitá širokopásmová všesměrová anténa nemá přesně kruhový vyzařovací diagram, ve 4 směrech vysílá signál asi o 2dB slabší. Diagram je to pro tzv. midband-střed pásma UHF. Není možné, že má použitá anténa v dolní části pásma (např. K23) jiný vyzařovací diagram? Takový že by měl výraznější minima? Takový, který by způsoboval v určitých směrech od vysílače slabší pokrytí?

2
Až Vás pane Stasi napadne něco chytřejšího tak to sem napište, jinak radši studujte tu odbornou literaturu. Díky moc za přednášku o všeobecně známých věcech, zkuste příště s tímhle zapůsobit před ženskýma na domovní schůzi, ziskem antény to totiž není :D

3
Já to beru že tomu nerozumím, neinstaloval jsem zatím žádnou vysílací anténu.  To byla provokace s těmi kabely a ne tvrzení. Tak to se mi teda podařila.
 Jinak druhý slabší koax je dole stočený (viz. foto), to je úmysl profesionála?  Takže podle Vás vysílače na K23 a K44 posílají výkon po tom jednom kabelu do té jedné antény?  Uváděný výkon vysílačů je stejný, kabel stejný, vysílací anténa stejná, tak čím to může být, že intenzita signálu na K23 je Zruči n. S. podstatně menší?
Uvádím že na K23 je měřená mnou co tomu nerozumí a také jedním profesionálem s měřícím přístrojem a také zakladatelem diskuze.

4
Jsem ze stejné lokality jako zakladatel tématu, Zruč nad Sázavou. Ano je tu problém s 23. kanálem, je slabší než 44. kanál z téhož vysílače. 44. jsem po Zruči chytil všude kde jsem potřeboval. 23. kanál chytám jen v lokalitě Na Pohoří v nejvyšším paneláku a to je potřeba najít vhodnou polohu aby nebyly kostky. 23. též úspěšně přijímají prý v jednom z paneláků Na Výsluní. Při příjmu se mi neosvědčila anténa Emme Esse 45 TLS  se zapojeným jednotranzistorovým zesilovačem- příliš velká chybovost. Signál naopak drží na klasickou anténu síto osazenou dodaným zesilovačem s přehnaným ziskem (4 tranzistory)
Těžko říct kde je problém, asi ve vyzařovacím diagramu vysílacích antén. Byl jsem se podívat na vysílači u Kozmic a vypadá že je osazen na vršku stožáru pouze jednou všesměrovou anténou, k níž vedou dva silnější koaxiály. Jeden o průměru cca 7 cm a druhý o polovinu slabší. Na obou kanálech se však vysílá stejným výkonem, tak to vlastně vypadá že provozovatel vysílače šetřil peníze a na jeden kanál dal levnější kabel.

Stran: [1]

reklama