Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - vojtavlcek

Stran: [1]
1
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 14. 03. 2017, 13:53:19 »
Děkuji za tip. Bohužel, co se dívám na web ČRo (http://www.rozhlas.cz/iradio/zive/), streamy pochází vždy z Play.cz. Ještě mohu zkusit formát AAC, ovšem datový tok 64Kbit je trochu málo... Buffer je v tomto případě vždy pevně na dvou čárkách a nekolísá. Uvidím, jestli se bude sekat.

2
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 13. 03. 2017, 20:41:00 »
Je to ztráta přes kabel, připojení je pomocí wifi k providerovi. Ztráta z Nixu je taky 1%. Zkoušel jsem jiné připojení. Doma máme optiku, tam je ztráta 0%. Ale jak už jsem psal, na obou internetech se sekají vždy pouze rádia z Play.cz.

3
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 13. 03. 2017, 20:07:31 »
1% ztráta je z internetu prostřednictvím wifi. Je tedy možná chyba na straně Play.cz?

4
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 13. 03. 2017, 19:38:54 »
Zdravím po delší době,
dnes jsem hlouběji otestoval stabilitu internetu a došel k pár zajímavým závěrům...
Ztráta paketů je pouze +- 1%, což znamená, že v připojení nebude žádný problém.
Zkoušel jsem ovšem přepnout na vámi zmiňované stanice a ejhle! Buffer jsem měl naplněný stejně jako vy a žádné výpadky se i při delší době poslechu nekonaly. Pokud ovšem přepnu na Radiožurnál, Dvojku a jiné stanice šířené pravděpodobně z Play.cz, buffer je naplněný podstatně méně a vysílání se jednou za čas prostě sekne.
Je tedy možné, že chyba je někde u Play.cz? Výpadky jsem zkoušel u dvou rádií na dvou různých internetech a v podstatě se to potvrdilo. Pokaždé vypadávají jenom stanice z Play.cz a ostatní jedou bez problémů.

5
Digitální rozhlas / Re:Sekání internetového rádia
« kdy: 10. 03. 2017, 20:41:05 »
Děkuji všem za odpovědi. :)
Co se týče internetu; konektivitu máme od místního poskytovatele Vivo Connection (optické připojení), jejichž trasa je napojena na Ipex. Pokud měřím ping na www.seznam.cz počítačem připojeným kabelem, naměřím 5ms, průměr a nejvyšší je též 5ms. Ping přes wifi 8ms, maximum je 18ms. Stabilita je tedy zřejmě v pořádku.
Výpadky se vyskytují u všech českých stanic.
Datový buffering je většinou okolo 4-6 čáreček (viz foto) a to jak přes wifi, tak přes kabel. Pokud se dostaví výpadek, samozřejmě jde buffer postupně dolů...
Zajímavé je, že pokud přepnu na nějakou zahraniční stanici, kolonka buffer je bez jedné čárky plná. :o
Rušení wifi rozhodně nehrozí. Bydlíme na vesnici a v umístění rádia jsou maximálně tři wifi. Kanál naší wifi je volný.
Ještě vypozoruji, jestli se rádio sekne pouze při wifi připojení.

Díky za ochotu.  ;)

6
Digitální rozhlas / Sekání internetového rádia
« kdy: 06. 03. 2017, 20:15:04 »
Dobrý den,
na Vánoce jsme prarodičům koupili internetové rádio z Lidlu - Silvercrest SIRD 14 C2. Prvotní nadšení z výborného zvuku ztišil fakt, že se vysílání i na 50ti Mbitové přípojce několikrát za hodinu přeruší a po chvíli opět naběhne.
Rádio je spojeno rychlostí zhruba 15Mbit s routerem Huawei hg520i. Na něm je vypnut DHCP server (je spojený s modemem na optiku) a nastavena QoS priorita pro wifi, na níž je rádio připojeno. Ostatní zařízení jsou dále napojena kabelem, tudíž mohou využívat plně rychlost přípojky.
Vysílání se přerušuje i v případě, že je v síti online pouze rádio. Nejdříve jsem se domníval, že je chyba na straně routeru Huawei. Ovšem pokud jsem jej vyměnil za Tp-link, opět se rádio jednou za čas přerušovalo.
Chyba také není v rádiu. Zkoušel jsem více rádií tohoto typu. Vysílání přes kabel se neseká, tudíž žádné mikrovýpadky v síti nehrozí.
Nemáte někdo s něčím podobným taky zkušenost?
Díky za vaše postřehy.

7
Tak to vypadá, že to už vyřešili

8
To bylo ale praskání a bylo jenom na HD verzi ČT1 v levém kanálu

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Porucha zvuku ČT1 HD
« kdy: 28. 04. 2015, 18:39:40 »
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat, jestli se někomu nevyskytl podobný problém jako mně. Přepnul jsem na program ČT1 HD v Regionální síti 7 a po delším poslouchání jsem si všiml, že v levém reproduktoru jakoby tiše praská. Porucha určitě není na reproduktoru, protože jsem tento jev zpozoroval i na jiných televizorech v domácnosti. Signál máme v pořádku. Přijímáme z vysílače Brno Jihlavská.
Stalo se to ještě někomu?

Stran: [1]