Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Filip Rožánek

Stran: [1]
2
Konec simulované grafiky původního studia. Skutečné nové studio a redesign zpravodajství TV Nova se představí v neděli 5. září: https://www.lupa.cz/aktuality/studio-a-grafika-televiznich-novin-na-nove-se-zmeni-od-5-zari/

3
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 19. 06. 2021, 12:12:55 »
Je to dané technickým řešením galerií na Lupě, které nejdou samostatně komentovat.

4
Chápu to správně tak ?
Že tohle http://www.rozhlas.cz/rozhlasovahistorie/radioretro/_zprava/1288611 dnes o půlnoci konečně vypnou ?

Rádio Retro vysílá do 6. ledna, odmlčí se tedy zítra.

5
No, právě, kolikrát si myslíš, že jsem tak narazil na plakát RADIO IMPULS, hledaje plakát ČRo JAZZ ? 5x minimálně ! A oni se pak v ČRo diví, že jim IMPULS poslouchá více lidí, nežli Radiožurnál. Všechno je to o propagaci a reklamě ! O ničem jiném. Impuls je naprosto podprůměrná stanice. Ale prosazovat se tady umí nejlépe. Není důležité umět vyrobit, je důležité umět prodat. To Impulsovi umí opravdu nejlépe v zemi. A jiné daleko lepší výrobky prostě zůstávají ležet ladem. Když je nikdo neumí prodat.

Finance na reklamu nejde u obou rádií vůbec srovnávat. Zjednodušeně řečeno, rozhlas může na reklamní kampaně (v jakékoliv podobě, od billboardů po propagační předměty) vydat zase jenom ty peníze, které vydělá omezenou obchodní činností. Poplatky na to použít nemůže. A o tyhle peníze se pak dělí všechny stanice Českého rozhlasu dohromady. Velkolepou soutěž o dva miliony, nový dům nebo celoroční tankování zdarma tedy od něj nemůžete čekat.

Teď mě něco napadlo. Když tedy stále melou do kola o tom internetu, podíváme se na jejich propagaci na něm. Podíváme se na oblibu na facebooku... Ale to jsou velmi zajímavá čísla....

Oblibu na Facebooku nemůžete srovnávat takhle paušálně. Jednotlivé profily existují různě dlouhou dobu a je logické, že stanice s převahou mladších posluchačů nasbírá na Facebooku víc přátel než třeba regionální studio, které poslouchají převážně senioři.
Pamatujte ale, že se dosah stránek neměří jenom podle počtu fanoušků. Stránku a její příspěvky můžete sledovat i bez toho, abyste byl fanouškem (například díky tomu, že příspěvky nasdílí vaši přátelé). Různé příspěvky sdílené na profilu Českého rozhlasu touto cestou viděly násobky počtu lidí, kteří se aktivně přihlásili za fanoušky stránky.
Nemluvě o tom, že počty fanoušků se navíc dají různými cestami zvyšovat uměle, anebo je můžete vyhánět publikováním různých vtipných obrázků z internetu, které vůbec nemají souvislost s vaší stránkou.

6
To by jsme museli nejspíše vystoupit z EU aby si mohli dovolit to sabotovat až tak, že by to nevypnuli. EU chce po roce 2025 analogové ticho, je to neúsporné, neekologické atd.

Neexistuje žádný poziční dokument ani nebylo vydáno žádné nařízení Evropské komise, které by se jakkoliv týkalo budoucnosti analogového rozhlasového vysílání. To je zkrátka mýtus, nic takového neschválili ani za Viviane Redingové ani za Neelie Kroesové. Neexistuje ani žádné datum pro switch-off. Poslední váhavou podporu digitálnímu rozhlasu vyslovila Kroesová v březnu 2011, ale bez jakéhokoliv závazku. Každopádně v žádné zemi, která se na vypnutí chystá, se nebude analogový rozhlas vypínat úplně, ale pouze na celoplošné úrovni. Pro regionální stanice zůstane dal k dispozici.

7
ad 1) Můžete zaspekulovat, co bude mít prioritu?
ad 2) To je věc ČTÚ, na kolik si cení kmitočtů pro III. pásmo, nebo se pletu? Každopádně, může se to stát, to nedopadne...V jakém smyslu by se mohl změnit zákon o ČRo? To je ta úprava, kterou zhatily předčasné volby?

1) Nemůžu mluvit za marketing, nicméně DAB určitě stranou nezůstane. Jak jsem psal výše v odpovědi Josému, už teď se třeba běžně soutěží o digitální rádia.

2) Ano, je to věc ČTÚ, ale ocenění kmitočtů pak ve svém důsledku ovlivní trh, protože provozovatel sítě bude pochopitelně muset nastavit ceny tak, aby pokryl náklady na získání kmitočtů. Pokud jde o pozici ČRo, jak jsme letos opakovaně sdělili na různých konferencích (v lednu ve sněmovně, v květnu na DigiMedia), snahou rozhlasu je, aby měl po vzoru České televize přidělen svůj samostatný veřejnoprávní multiplex.

8
Což v podstatě by bylo na místě, sice Plus obsahuje nejvíce z ČRo6, ovšem také něco z ČRo Česko a ČRo Leonardo, což byly digitální stanice. Takže je zase oprávněnou otázkou proč chtějí dělat z Plus něco více, co není ? Patří to prostě mezi Wave, D-Dur, Junior a Jazz ! Nepatří to mezi Radiožurnál, Dvojka a Vltava.

Původní zpravodajství a publicistika obecně patří mezi nejnákladnější formáty vysílání, je tedy logické je umístit na co možná nejdostupnější platformu (tak jako se z vysílačů BBC ozývaly pořady Rádia Česko). Ekonomika provozu je neúprosná, proto mají i západní stanice mluveného slova jako hlavní nosič signálu některou analogovou cestu.

Po příchodu p.Duhana začal ČRo nějak příliš prosazovat internet. Jenže internet není samospasitelný, jistě máme Wi-Fi, máme DSL. Ale internet je stále jen podpůrná věc. Tedy web, Skype, Facebook. Ale je to jen podpora vysílání. Není to vysílání ! Netové rádio vám dnes spustí kde jaký Lojza/ Pepa z Dolní / Horní. Tomu říkáte vysílání a to má být gró ČRo ? To snad nemůže myslet nikdo vážně. Ani p.Duhan ne. Pokud stanice nevysílá tzn. není na FM, DVB, DAB. Není potřeba se o ní ani bavit.

Internet je zcela samozřejmou a důležitou součástí distribučního mixu. Vše, co říkáte, si samozřejmě rozhlas uvědomuje, proto i stanice, které byly nejprve jen na internetu, vstoupily do digitálního vysílání (Rádio Junior, ČRo Jazz). Dokonce i dočasný internetový projekt Rádio Retro je pravidelně zařazován do nabídky multiplexu Teleko.

No, to jsem na to zvědavý ! Pokud vím, tak Wave sebrali peníze na propagaci a do dnes jsem neviděl žádné tričko DAB, samolepku DAB jsem si vyrobil sám... ČRo JAZZ spustil před vánoci velmi solidní soutěž s DAB.
Ale opět... Už má samolepky ? Už má trička ? Hoší, hoši...

Samolepky a trička opravdu nejsou samospásné řešení. Celý listopad jsme každý den rozdávali jedno digitální rádio Pure Sensia v rámci projektu Česko 2023, o digitální rádio se soutěžilo také ve velké rodinné hře na Rádiu Junior. Nyní se o další přijímač hraje na Jazzu. Radio Wave má kampaň v České televizi, předtím ji tam mělo Rádio Junior a Vltava. V promomateriálech stanic je DAB uváděn jako jeden ze způsobů jejich naladění. Delší dobu ovšem bylo na překážku, že si zájemci nemohli DAB přijímač koupit v každém běžném obchodě, což teď už naštěstí odpadá.

No, dobře, uvidíme.... Ovšem je třeba si uvědomit, že 2025 se analogové FM opravdu vypne. To jako budete vysílat jen po netu ? To by byl fakt dost blbý konec Českého rozhlasu...

Je třeba si uvědomit, že příslušná novela vysílacího zákona z roku 2009 neříká, že se v roce 2025 vypne analogový rozhlas. Pouze konstatuje, že do října 2025 platí analogové licence, ovšem zbytek je na případném usnesení vlády o přechodu na digitální vysílání. To však dosud neexistuje. Jak se k digitálnímu vysílání postaví nová vláda a sněmovna, to není zatím známé. V koaliční smlouvě o něm není nic.

Ovšem podivný je stav u RTI cz DAB. Tedy přijde mi směšné, že tam mají ČRo Plzeň ovšem nemají tam ČRo České Budějovice. To jsou Budějovice méně nežli Plzeň ? Asi ano. Ale jinak správné by bylo aby tam nebyla ani Plzeň, ale naopak byl tam JAZZ, JUNIOR, D-DUR, Plus a WAVE. Tedy ony digitální stanice.

Na to by lépe odpověděla společnost RTI CZ jako operátor multiplexu, který sestavuje jeho programovou nabídku. Nicméně mám za to, že jde částečně o technickou záležitost vycházející z provozní kapacity příslušné sítě.

9
1/ Ukončením vysílaní z DV TX Topolná se ušetří, podle ČRo, řádově desítky milionů ročně. A tedy, kam, podle vás, budou směřovat tyto peníze?
2/ Jak se asi vyvine, podle vás, připravovaný tendr na celoplošný DAB multiplex?

1) Jak jsme oznámili, část úspory bude v roce 2014 určena na propagaci moderních platforem, na kterých bude Radiožurnál vysílat dál.

2) Záleží na jeho formě. Bude-li všechno postavené jen na kritériu nejvyšší nabídky za kmitočtové příděly, můžeme se dočkat opačného efektu, kdy bude cena vyšroubovaná tak vysoko, že si nikdo paradoxně nebude moci dovolit celoplošné pokrytí u vítězného operátora... Záležet bude také na případné úpravě zákona o ČRo.

10
* Niekedy celkom nechápem o čo ľuďom v Českom rozhlase ide a či majú vôbec nejakú koncepciu.
* Tiež by ma zaujímalo, či v súvislosti s núteným vypnutím Radia Vawe na frekvencii v Prahe vyvinul nejakú snahu o zmenu legislatívy, aby Wave mohol späť na FM.

Koncepce samozřejmě existují a jsou veřejně dostupné na webových stránkách rozhlasu, protože je projednává a schvaluje Rada Českého rozhlasu. Stejně jako projekt generálního ředitele.

Pokus o novelu zákona o Českém rozhlase zhatila „maličkost“ v podobě rozpuštění sněmovny a následných předčasných voleb. Všechny neodhlasované zákony tedy spadly pod stůl a začíná se znovu. Legislativní proces je běh na dlouhou trať.

11
* Napřed na SV do něj rvou naprosto nesmyslně a nehorázně Dvojku, místo toho aby tam řádně vysílalo 24 hod. A teď pro větší zábavu a důkaz jejich demence budou pro změnu program Pluska strkat po regionálkách. Opravdu bomba.
* Sestříhat regionálky na jednu stanici REGINA, na té by se točila krajská studia.
* Samozřejmě, že by byly v DVB-S jako to mají všechny normální země, tedy Slovensko, Německo, Rakousko atd.
Tak též by byly i v TELEKO DAB i RTI cz DAB.
* Po vysílačích, co by jim z regionálek zbyly by pustili slibovanou a plánovanou novou komerčnější stanici pro mladé.
Ta by byla také v DVB-S a DAB.

Je to opačně, Dvojka se „nerve“ do Plusu, ale naopak Dvojka se přepíná na Plus. To je tradiční řešení, převzaté po ČRo 6 (tehdy se přepínalo v 18 hodin, nyní v 16 hodin, kdy začíná premiérový program Plusu). Pořady Plusu bude přebírat pouze metropolitní Regina, které to pasuje do nového formátu. Ostatní regionální stanice ne.

Pokud jde o harmonizaci programu regionálních studií, první fáze nastává v lednu, kdy budou ve stejných časech na jednotlivých regionech stejné pořady (např. ve 13.00 Česko - země neznámá, v podvečer hudební pořady a písničky na přání, atd.).

Co se týče satelitní distribuce, vše je otázkou volných pozic. Nicméně nezaregistroval jsem po tom nějakou mohutnou poptávku. Středočeský Region vysílá na satelitu z technických důvodů kvůli distribuci signálu. Stejně tak umístění regionálních stanic do DAB je věcí kapacity příslušného multiplexu. Rozbočení regionálních signálů momentálně možné není.

Spuštění jakékoliv další stanice na VKV naráží na zákon o Českém rozhlase.

12
Navic platit za stream, kdyz si CRo platim v poplatku za rozhlas je svinstvo a hned bych
kontaktoval pani Vivien z EU parlamentu, aby tu udelala poradek.

To je zcela nepravdivá informace, která zřejmě vznikla zkreslením původního článku tady na DigiZone. Za žádný stream Českého rozhlasu na webu se neplatí ani platit nebude, článek se týká zcela jiné aktivity. Netuším, kterou paní Vivien z Evropského parlamentu máte na mysli, ale tak jako tak v tomto ohledu nemá žádné kompetence. Pokud myslíte eurokomisařku Viviane Redingovou, ta už mediální agendu několik let ani nemá na starosti.

13
To vnímám jen jako další zamotání problemu. Zajímavé je, že Wave jim vadilo. Leonardo jim vadilo, ale najednou narvat Plusko na Reginu je v pohodě. Mám takový dojem, že se mi z nich začít chtít zvracet...

Jde o jiný případ než u Radia Wave. Regina bude vysílat od 6 do 10 hod. a od 17 do 20 hod. pořady ČRo Plus. Radio Wave však vysílalo celodenně pod vlastní identifikací na samostatném vysílači (Cukráku), čímž byl podle názoru Městského soudu v Praze překročen zákonem vymezený počet stanic Českého rozhlasu v pásmu velmi krátkých vln. Blíže viz toto vysvětlení: http://www.radiotv.cz/p_radio/cesky-rozhlas-odmita-ze-by-obchazel-zakon-v-pripade-prazske-reginy-a-cro-plus/.

Stran: [1]