Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Martin Gembec

Stran: [1] 2 3
1
O serveru DigiZone.cz / Re:Jak často čtete Digizone?
« kdy: 27. 04. 2014, 16:54:29 »
Dík za vaše názory. Je vidět, že potenciál Digizone úplně nevyprchal :-)

2
O serveru DigiZone.cz / Jak často čtete Digizone?
« kdy: 22. 04. 2014, 17:56:56 »
Zkusím se na to zeptat, především z důvodu, aby mě to donutilo se tu zase častěji objevit.

Jde o to, že jsem se přistihl, jak vlastně už prakticky vůbec nechodím na Digizone, ačkoli dříve jsem tu byl každý den. Důvod všichni znáte, ale zajímalo by mě, zda jsem na tom stejně a případně kam jinam jste se začali dívat.

Znáte to - otevřu si RSS kanál, kouknu co je tu nového a když už mě jednou za čas něco opravdu zaujme, je to mezi placeným obsahem. V poslední době je to vlastně u mě častý jev. Nejvíc jsem si kdysi cenil také televizních tipů ale ty jsou mi teď přes RSS dostatečně srozumitelné a lézt sem kvůli nim je také zbytečné. Škoda pro autora.

Myslím, že kdyby se nezavedla placená sekce (rozuměj za nesmyslné ceny), tak bych ani neměl důvod používat pro digizone rss a rád bych ho proklikl přímo jako dřív, ale hlavně mám pocit, že zdaleka nejsem sám. Jak vy s odstupem času vnímáte server a jak jste se s problémem vypořádali?

3
Přehlédl jsem odkud ten maník je, nebo se prostě nepochlubil? Marně tu přemýšlím, kde v Jablonci může být problém s MUXem 3. neměl jsem ho v Kokoníně, nemůže být na Vrkáčích, ve Mšeně ho chytnete i odrazem jen na dipól z drátu. Něco mi tu nesedí. Ať se dotyčný raději pochlubí, kde bydlí ;)

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 27. 09. 2013, 20:09:07 »
Z fotek Ještědu se Sluncem považuju za nejpovedenější sérii z 24. dubna 2011. Do té doby a od té doby jsem lepší nedal ;)

http://udalosti.astronomy.cz/?m=201104


5
Nevíte někdo proč to na jedné TV chytám bez
problemů a obraz je čistý bez žádných vad a
druhá tv v pokoji mi to vůbec nenaladi???
Na TV kartě bez problému, přenesu dipól do obýváku o 5 metrů dál a Samsung TV s dipólem vystrčeným až na balkón, z balkónu apod nic, ani ťuk, takže jak píšou, každý tuner to zvládá jinak, o 5 metrů vedle asi nebude o tolik slabší signál, protože ve stejným místě na balkóně jsem na ten dipól jel dřív 4 muxy (ačkoli je optimalizován na k25).

6
Zapoměl jsem dodat Jablonec-Mšeno dole u rýnovickýho potoka a taky že kvalita byla kolem 75% zatímco mux4 95%. SNR jsem si bohužel nepoznamenal ale signál je tu prostě dobrej.

7
Faktem je, že to vysílá slušným výkonem, protože i když mám v cestě paneláky, tak to chytám na dipól z drátu (na kanál 25 s impedanční smyčkou) bez zesilovače. Ovšem kvalitou je to tak na hraně oproti Muxu 4. Tipl bych tak o 5 dB slabší signál podle předchozí zkušenosti. Už se těším, až nám to přidaj do STA.

8
Set-top-boxy / signál do LCD TV a PC tuneru - rušení
« kdy: 14. 01. 2013, 19:59:11 »
Zdravím. Rád bych používal signál ze společné antény v LCD TV a zároveň v PC DVB-T kartě. Oboje zvlášť funguje bez problému, ale při použití rozbočovače a zapojení obou přestane jít obraz na TV. Důvodem bude pravděpodobně napětí, které posílá karta do koaxiálního kabelu, protože je schopna napájet zesilovač.

TV je Samsung z léta 2012 (nepředpokládám na její straně problém), karta je Technisat Airstar 2 (bezproblémová od roku 2006).

TV nyní jede přímo ze společné antény, pro PC kartu jsem vyrobil z drátu dipól spočítaný na kanál 25, aby šel příjem z Černé Studnice, ale zvládám i příjem Ještědu odrazem (příjem Jablonec-Mšeno, je zázrak, že chytám signál k25, protože v cestě je zřejmě částečně panelák, Ještěd je schovaný za kopcem Prosečského hřebenu, ale okolo jsou vysoké stromy a paneláky tak se to od nich asi dobře odráží). Tipuji, že karta posílá napětí po lince, neboť k dipólu mám připojen stařičký zesilovač 25 dB z nějaké antény z 90. let. Bez zesíku jen z dipólu je signál horší (nepoužitelný), ale s ním, byť asi ne dobře napájeným je dostatečný pro Mux1, 2 a Pařízek. Napájecí výhybku na 12 V nepoužívám (nemám).

Kdysi jsem někde na fórech četl cosi o oddělovacím členu. Možná je to přesně to, o hledám. Prostě něco, co umožní přestat používat dipól a nehyzdit i když to není tak hrozné, poličku pro kytky na balkóně :-) Mezitím mi totiž přidali k25 do nabídky v STA. STA máme řešenu tak, že sice nejde ladit kanály přímo z Ještědu apod. ale po převedení na k21-25 lze využívat EPG atp.

Vaše tipy? Díky!

9
Používám kodek CoreAVC. Karta Airstar 2, Procesor Core2Duo 2,6 GHz, GeForce 8600GT. Neřekl bych že mám nějaký problém se zobrazením.

Mně by zase pomohlo, kdybych někde sehnal mail na tvůrce programu DVBViewer, protože se mi nedaří registrace do nového members portálu a tak jsem rád, že jsem kdysi stáhl aspoň DVBViwer Pro v 4.1. Pokud je nějaký majitel Vieweru GE ochoten poslat mi novější verzi nebo mail na autora, tak díky.

10
U mně je to tak, že většinou nahrávám jen pro potřebu pozdějšího skouknutí. Pak záznam smažu. Na to je TV s PVR ideální. Pokud mi navíc umožní přístup do archívů na internetu, není co řešit. Jen výjimečně si něco nahrávám z TV pro sebe. To si ale nahrávám na PC kartě. Tam si taky s nahrávkou mohu pohrát podle potřeby. Takže nová TV to opravdu řeší. Nicméně starý dobrý Sony HDD rekordér je fakt pecka přístroj.

11
Omlouvám se za nejasnost, každým dnem budu kupovat novou TV :)

12
Mám doma HXD 990 a sice je to starší přístroj ale starej krám je hodně hnusný označení pro opravdu špičkový HDD rekordér. Budiž, i mně jde jen zvuk, ale od toho máme novější zařízení, který mi to dekóduje. Jen to zařízení zatím stojí v krámě a čekám ještě na slevu :-)

(takže to zatím sleduju na PC)

13
Taky potvrzuji, že asi od 22. hodiny konečně běží ČT HD i ČT4 HD bez problémů obraz i zvuk, vč. EPG.
TV karta Airstar2, Mux3 Ještěd.

Snad už to vydrží...

14
To je v pohodě, já si neuvědomil, že to budeš vnímat jako reakci na tebe. Mně jen potěšilo, že to na TV kartě vůbec funguje, což jsem nevěděl. Škoda že zatím nemám v STA MUX4. Doby, kdy jsem měl vlastní anténu jsou asi nenávratně pryč, ale STA tu upravujou rychle, takže tu máme už 4 MUXY z pěti.

Jinak mohu upřesnit, že na ČT HD se to netrhá ale zvuk je asi sekundu zpožděn, na ČT4 se to malinko trhá a zvuk také zpožděn asi 1 sekundu. Datový tok běží kolem 5,5-6,2 má ČT HD a 6,0-8,2 na ČT4.

15
Mně to zase dovedlo k poznatku, že PC karta koupená někdy před šesti roky (Airstar-2) pro DVB-T umí kupodivu i MPEG-4. Tak jsem to přeinstaloval, dodal kodeky a jede to se všemi neduhy zmiňovanými v jiném vlákně, ale jinak úplně parádně. Pozice Jablonec-Mšeno.

Stran: [1] 2 3