Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - antenak

Stran: [1] 2
1
 
  Přechod na dvb-t2 na český způsob,to je opravdový majsterštych.Nejméně 4x přeladit televizor,pokaždé jiné datum.
  Uvědomují si pánové co to znamená pro seniory,naprostá rubikova kostka a to ani nezminuji seřazení programů. Proč
  se neinspirovali v Německu,vše najednou střihem.Bohužel budeme muset babičkám a dědečkům každý týden znovu.

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / nove televize a dvb-t2
« kdy: 28. 11. 2018, 20:26:46 »
  Na novou televizi hraji přes settopbox,s dvb-t2  si neví rady

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / nové televize dvb-t2
« kdy: 28. 11. 2018, 20:25:16 »
  Na novou televizi hraji přes settopbox,s dvb-t2  si neví rady

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nove koordinace CR
« kdy: 30. 11. 2017, 20:33:16 »
Vůbec tě neznám augusto pinočet,ale zcelA ZJEVNĚ JSI NEPOCHOPIL očem je řeč.přes upozornování občanů,že se navzájem ruší určité vysílače v české republice, se  s tím několik let do dnes nikdo nezabýval a nezabýbá,Tobě to nehraje, tak si objednej firmu ,zaplat a oni ti to určitě vyřeší. Bohužel bude to něco stát,asi několik tisíc Kč. Že to je spatlané už ti nikdo neřekne.Nevím jak jsi technicky zdatný, ale za svůj život 64 let jsem již opravdu něco udělal a také zažil.Vždy se používaly pouze antény kanálové  a používám je do dnes, také si je sám vyrábím ,přeně podle tabulek a literatury .Není to nic platné,když,se nedodrrží jasná pravidla která jsou platná do  dnes, odstup kanálů, nikdo ti nevyrobí slučovač s odstupem 1-2 kanálů ani kanálovou propust.Je pravda,že to neplatí všude,jsou však oblasti,tam to platí určitě. Co já jsem se natrápil s rušením LTE.Nikdo nevěřil,až po změření.Ale ti co to mají na starost to vědí zcela určitě. Zcela vždy řeknou ,že je chyba na tvé straně.Není ale bylo by to na dýl.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nove koordinace CR
« kdy: 30. 11. 2017, 16:15:46 »
Možná je to trochu mimo mísu,ale co se týká koordinace v rámci č.rep.nikomu nevadilo,že se mezi sebou ruší kanál č.52 liberec a krašov, kanál č.60 Liberec a Trutnov a aby toho nebylo málo nyní opět nově zpuštěný kanál č. 34 dvb-t2 Dráždany a opět krašov.Je mně celkem jasné,že, když odpovědným nevadilo,že se navzájem ruší vysílače v rámci české republiky,proč by mělo cenu se zabývat rušením přezhraničním. Bude to stačit na to,aby se vyplo vysílaní v dvbt na území č.republiky co nejdřive.Asi hloupá otázka, vše probíhá podle zákona,ne podle zdravého rozumu, Hlavně když to kape a ještě doooouho bude.Jest-li  to takhle půjde dál,tak až se u Nás bude vysílat v dvb-t2 pořádně, ve světě asi už bude dvb-t4,5,6, k6. To je nadsázka,ale velmi k tomu spějeme. Je to pouze můj názor,nikomu ho nevnucuji.

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 13:31:28 »
Jenom malý dodatek,myslel jsem si,asi mylně,že v 21 století by měl být HD standart,proč by se měl zpoplatnit.Asi tomu nerozumím.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 08:41:12 »
Omlouvám se,takhle jsem to nemyslel,vadí mne způsob nebo chcete-li forma jakou zvolily na přechod dvb-t2,a sliby,že se zvýší kvalita signálu nebo pro upřesnění obrazu.Jinak souhlasím, oželel bych spoustu programů,radši méne,ale kvalitní rozlišení.To co se v současnosti nestydí pouštět do éteru je na pováženou.Ale na 30cm obrazovce přeci docela dobrý.Kdybych nebyl tak naivní respektive se nechal zblbnout,tak jsem mohl do dneška sledovat na 100Hz mascom 16ku9 kvalitní obraz a ještě ušetřit spoustu peněz.

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Přechod na DVB-T2
« kdy: 24. 11. 2017, 06:56:15 »
nemá vůbec cenu se tímto tématem zabývat.Pánům co to mají na starosti,se povedl majsterštich,mymochodem jako vždy.To je panečku byznys,tak komu to tento měsíc pustíme,hodíme si korunou, ale je to přeci jedno,hlavně aby to trvalo co nejdýl,máme to přeci placený.Ale ty diváku,abys nezapomněl, musíš si koupit novou televizi,nebo settopbox DVB-T2 HEVC,jinak to naše nové vysílání v Sdéčku nechytneš.Je to výhoda,do ted jsme do muxu narvaly až 10 stanic,nyní až 18, vždyt jsme vám to říkaly jaké to má výhody.A ještě lepší by bylo koupit rovnou UHD, ta se Vám bude v roce 2030 hodit počítám. A nyní pro ty, kteří mají možnost příjmu Německa,v pozemáku obraz jako břitva,ze dne na den,a jde to.Asi soudruzi s NDR nepotřebují tak dlouhý souběh,budou mít jinou práci.Je zajímavé,že všechny veřejnoprávní programy jsou automaticky vysílany v HD. To byl snad jeden z důvodú, proč se to dělalo.Poslední slovo,vysílání dvb-t2 na český způsob je ostuda .Měl by za to někdo nést zodpovědnost,vždyt to nestojí zrovna malé peníze.

9
Ahoj,hlavně by si mněli pánové uvědomit,že když nechají staré kanály dvbt a nové dvb-t2 puštěné oboje, vzniká v éteru pěknej guláš,už ted je v tom bramboračka.Uvedu příklad u mne na domě na 1 anténu otočenou na bukovku se dá chytit k.21-krusnohor,30-teplice,33,55,58-usti ,43.-liberec,38,40.-trutnov,tu  samou pootocením o45stupnů praha k.46 ladví+cukrák ale spatně, pootočením o 180 stupnů k.33,58,-jedlák ,35,36,45,50-klínovec a když cuknu kousek doleva tak 48-plzen,to vše na 1 anténu určenou pro bukovku.Nyní si připočítejte další kanály v dvb-t2.Proč to jde u němců a u Nás né,přeci nejsme blbější, nebo ano.V německu byla vynikající informovanost co se týká přechodu na dvb-t2,u Nás je vše jedno velké tajemství,nedozvíš se nic, datum,vysílač,čísla kanálů,prostě nic,možná v listopadu,možná v prosinci,možná v roce 2018,možná že se nám to povede.Němci jasné datum,č.kanálů,názvy stanic,možnosti příjmu, rady a hlavně žádný nesmyslný souběh, vypnout dvbt,zapnout dvb-t2 a hotovo.

10
Ahoj, opravdu nechci radit,ale jestli by nebylo lepší zkusit LOBAU místo Dráždan, je sice dál, vysílač má menší výkon ale není takové převýšení hor v cestě signálu, vysílá taky vertikálně.V novosedlicích by to mohlo frčet.Chce to zkusit.Hodně štěstí.

11
Ahoj, Bílina pražská u polikliniky, u mne od jakživa příjem německa výborný, již 40 let ještě za komančů v analogu a potom v dvbt dráždany, také bez problému cottbus. Dobrý je,že snad na jaře přepnou k.č.56 na 36,ten se nerušil ani nyní s klínovcem.Do té doby nemohu připojit nic,protože nehodlám kupovat propust pouze na 39,ale potom najednou  34,36,39. Kdybych to připojil  nyní,tak se budou třískat 33-34a 55-56-58 nelze vůbec.Zkoušel jsem to slucovacem Ben 2x uhf, sice to hrálo,ale obrovská chybovost, prostě to je odstup pouze 1 kanál, a to je málo, v technických možnostech to není jedna anténa k.č.33 a druhá 34 i když je to h+v.Čt má vysílat na k.č.26 mux 12 na k.č.31 to by bylo bezva. Možná,že jinde to pude,ale u mne je bukovka i vodojem ten obzvláž,velice silný signál,držím palce.

12
Ahoj,moje zjištění přijmu dvb-t2 z Dráždan.Na individualni antenu,kanál 29 -kodovaný tak mne to nemrzí lze chytit ale je v kolizi z vodojemem teplice k.č.30,kanál ,kanál 34-lze chytit ale je v kolizi s bukovkou k.č 33, kanál 39 bez problému, lze připojit do STA, kanály č.42a 46-kodované tak to opět nemrzí, ani náznak signálu, kanál č. 56 nelze chytat, je opět v kolizi s bukovkou k.č 55 a 58.Tak zatím nelze připojit ani k.č. 34 a 56, jeli-kož přijímám bukovku, je odstup pro sloučení nedostatečný, musím počkat až to naši vypnou, to je skoro za tři roky, doufám že to bude dříve.B.hora kanály č.33,55,58.Jinak obraz je excelentní,Němci umí.

13
Ještě maličkost jestli kanál 29V a 30H je odstup  dvou kanálů, tak když jsem chodil já do školy , měli jsme jiný počty. Čau.

14
Omlouvám se pánové, slibuji už se to nestane abych něco psal,mohlo mě napadnout abych se do diskuzí odborníků nes....

15
Velice správně,slouží zároven jako UHF propust, VHF je hlavně na rádio a nemusí se použít. Ben 301 je totožný z ALCADEM 307 akorát o polovinu levnější. 1 vstup uhf je propustný pro napájení, podle mých zkušeností v případě nutnosti je lepší nejprve vše sloučit a až potom zesílit, při použití předzesilovače max. 10dB, jinak profíku já to nikomu nenutím, ale snažím se tomu kdo to potřebuje poradit, jestli se tím bude řídit je jeho věc.Ovšem s přihlédnutím k mému věku a zkušenostem bych si nedovolil něco , co nemám vyzkoušené.Zároven se snažím nepouštět se do odborných diskuzí, jeli-kož pán který potřeboval poradit je zcela evidentně laik, toto by zvládnul sám.Tyto fora jsou slouží anebo mají sloužit, alespon podle mého, právě těm méně zdatným a nabídnot jim ten nejjednodušší způsob řešení. Děkuji za pozornost.

Stran: [1] 2