Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MartinC

Stran: [1] 2
1
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 03. 10. 2014, 20:57:17 »
Co se týká normy h265 tak jsem slyšel od techniku co ji testuji tak v tom kodeku  je prý chyba a proto ji zatím nedoporučují..Pokusím se zjistit o tom více...
Aha, tak to by mě zajímalo, jestli chyba by se dala odstranit aktualizací a nebo by se musel vyměnit tuner v tv, protože si neumím představit koupit si příští měsíc tv za 200 tisíc, když budeme brát ten nejlevnější model, a zjistit, že kvůli chybě v kodeku se mohou vyskytnout nějaké potíže. A pokud by nestačila aktualizace, tak jak by se k tomu postavila Lg. Jestli by vyměnila tuner bezplatně a nebo by si to musel zákazník zaplatit sám. Je jsaný, že když někdo si může koupit tv v ceně nového auta, tak nějaký servis za pár tisíc by ho nevášnil,ale na druhou stranu by bylo fér od výrobce vzít výměnu na své náklady. Tak jsem zvědav.

2
Televizory / Re:DVB-T2 H.265 TELEVIZOR
« kdy: 03. 10. 2014, 19:57:36 »
Ahoj,

aktuálně nevím o tom, že by se daly sehnat televize s Dvb-t H.265 tunerem. Během října a listopadu se mají dostat do prodeje minimálně od Lg televize s tímto nejnovějším tunerem. Má se jednat o několik modelů. Osazeny mají být ale v nejvyšších modelech a cena má být od 7 tisíc euro, pro Česko nebyla ještě stanovena . Ve výbavě je to nejlepší, co se dá nabídnout. Jde samozřejmě už o modely UltraHd. Budete si muset počkat na příští Vánoce, kdy to bude bežnější tuner i ve střední třídě a možná i nějaký ten no-name výrobce to dá i do levných. Ale dá se koupit už v set-top-boxem několika výrobců, ale ne u nás a cena je vyšší. Překvapilo mě, že běží pod androidem a ne linuxem.

Jinak podle mě má smysl zavést co nejrychleji vysílání v H.265. I když nepředpokládám, že by stanice vysílaly v Hd kvalitě, protože to by mohly už nyní, ale krom ČT tak nečiní kvůli finanční náročnosti, tak to má ale jiné výhody.

Vždyť tv pásmo se kvůli internetu zmenšuje a nová komprese by pomohla, aby na menším prostoru byl minimálně stejný prostor pro stanice. Navíc řada diváků má problémy s příjmem multiplexů 3,4, více 7 a nejvíce 8. Takhle by se snad do dvou muxů nové komprese vešly stanice ze 3 muxů, pokud by vysílaly v podobné kvalitě.

A neztotožňuji se taky s názorem, že když u nás se vysílalo v Mpeg-2, lidi si pořizovaly televize, tak se nemohlo začít vysílat oficiálně v Mpeg-4, protože by je mohly vyhodit. Pokud si pamatuji, tak vysílání bylo neoficiální a nikdo je nenutil. A to samý i teď. Vůbec by se neměl brát ohled na lidi, kteří letí si koupit tv s Dvb-t2 s H.264, když oficiálně tu není a nikdo je nenutil. A pokud se někomu rozbila, tak dobrá,ale může si koupit nějakou levnou,aby nemusel za pár let brečet, že si koupil tv za desítky tisíc a může si jít koupit novou nebo set-to-box jen proto, že má v nich tuner s Dvb-t2-H.264.

3
Ahoj,

tak jsem si naladil Očko Expres a chci se zeptat, jakým datovým tokem vysílá, protože mi přijde, že kvalita obrazu je vyšší než než u hlavního kanálu Óčka.

Také by mě zajímal rozdíl mezi Óčkem Gold a Retro, které mi příjde horší a i staré klipy jsou k dispozici na youtube v lepší kvalitě.

Dá se někde na webu sehnat aktualizovaný seznam technických parametrů jednotlivých stanic v multiplexech? Nikde jsem to nenašel uceleně.

Díky.

4
Na Wikipedii je kompletní seznam současných i zaniklých stanic u nás a nepříjde mi, že by tam něco chybělo.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_televizních_stanic_v_Česku#Zanikl.C3.A9

6
Tak jsem to zkusil. Jsem vzdušnou čarou 25 km jihovýchodně od Pardubic, anténa pod střechou, směřování na Hradec místo na Pardubice a tv Lg hlásí sílu signálu 55% a kvalitu 95%, Panasonic sílu 60% a kvalitu 55-60%. Hold rozdíly v kvailitě tunerů.

Takže jsem zvědav, jak se projeví signál za inverze a obdobných super věcí, které zamávají se signálem. Otočit ji můžu na Pardubice, síla pak je 90% a kvalita 100% s tím, že naše Muxy 1,1a,2 a 3 a polské 1,2 a 3 pojdou stále na sílu a kvalitu přes 80%,ale Mux4 bude nepoužitelný a tak jsem zvědav ještě na Hradec, odkud má být signál 5x silnější, i když má být podle mapy směřován primárně jiným směrem než k nám.

Nevíte někdo, zda už neosazují anténu i v Hradci?

7
Antény jsou v Pardubicích již nainstalovány, spustit ji mohou tedy brzy, jen by se ale naladil kanál s názvem Test.

Jak napsal jiný uživatel na podobném fóru  zde na webu, tak dostal odpověď z TV NOE, že bude v této síti. Pozemně chce u nás vysílat Food Channel, jenže ta se nevyjádřila,zda chce vysílat na poslední volné pozici v Mux3, nebo v Mux4 na místo NovaCinema a nebo v této síti, vše je jen o penězích. Podle ceníku je cena za jednu stanici v síti Mux8 8,3 miliónu, v Mux4 21,7 miliónu a v Mux3 přes 60 miliónů. Za HD kvalitu se platí jednou tolik.

Co mě spíše zajímá, je skutečné pokrytí sítě, jelikož jsem jihovýchodně od Pardubic a anténa je na Hradec kvůli Polsku a našemu Muxu4, tak jsem zvědav, jaký budu mít signál z Pardubic s nepřímým příjmem a jaký bude z Hradce, odkud bych měl mít podle mapy horší příjem,ale bude zase přímý.

A mimochodem je vidět, že i ty jsi neutratil skvělých 50,-Kč za nedávno publikovaný placený článek, kde by ses dočetl vše o této síti. Já jsem si nezaplatil, jelikož samy Radiokomunikace se jistě brzy pochlubí nějakou tiskovkou, jelikož je to pro ně reklama zadarmo.

8
Veřejnoprávní televize by měla vysílat pořady v oficiálním jazyce. A pokud je tu nějaká početnější menšina, tak eventuálně pak pro ně vyrobený pořad. Už dávno nejsme federace a mladí a děti přestávají rozumět stále více slovům. I moji rodiče zjišťují, že při rychlejší mluvě přestávají rozumět. Na Slovensku je situace opačná,ale to i díky velké oblibě sledování českých tv a kdy satelit je i v tom nejhorším slumu. Mimochodem u nás jsou cca 3% romů a přesto jim Česká televize nevěnuje ve svém schématu skoro prostor.

9
Televizory / Re:Samsung TV a skype
« kdy: 27. 10. 2013, 07:37:27 »
Dobrý den,

Samsung oficiálně uvádí u tohoto modelu pouze,že je SKYPE ready,tedy jasně plyne, že je pouze připraven pro tuto službu. Pro tento model je nutné zakoupit SKYPE kameru Samsung VG-STC3000, cena je skoro 2 tisíce. U vyšších modelů je občas přiložen jako takový bonus. Nevím ani o tom,že by se chystal upgrade, aby příjem zvuku přes ovladač fungoval i ve spojitosti se Skype. Samsung jsem měl a zrovna se nepřetrhne opravnými či rozšiřujícími firmwary. To LG je aktivnější.

10
Já jsem jen chtěl říci, že spousta diváků nemá příjem, i když můžou mít signál, jen ty příjmový podmínky nejsou tak prostý jako od Radiokomunikací.Navíc Slatiňany-silo ještě nefunguje a příjem tu tak je jen z Trutnova. Ze Svitav nevím, jestli mám signál,poznal bych to pouze při výluce Trutnova, ale teoreticky bych jej měl mít. Takže maximálnědva vysílače.

Pokud budeme brát v úvahu korekci pokrytí muxu,kterou udělal ČTÚ, tak okolo 3 miliónů diváků nemá mít signál pozemní cestou ani náhodou. A mapy jsou teoretický, to taky vím, jelikož přijímám signál i z vysílačů, jejichž pokrytí by u nás nemělo být ani ve snu a nebavím se o výjimečných podmínkách příjmu,ale trvalém.

A chápu i pana Pařízka,jelikož ten vytvořil konkurenci Radiokomunikacím za základě velmi nízkých cen za šíření signálu,ale je to za cenu použití méně kvalitních antén a minimálních nákladů za údržbu sítě.

Zatím co spousta diváků řeší, jak přijímat MUX4 a RS7, tak já se už jen těším na vysílání v dvbt-2.


11
Tak já bych to zase tak černě neviděl s tím pokrytím. Ono mnohdy je skutečně příčinou špatná anténa, starý rozvody nebo umístění či natočení antény.

Bydlím 20 km jihovýchodně od Pardubic a signál mám z Trutnova. Je dokonce ještě lepší, než signály muxů od Radiokomunikací z jejich nedalekého vysílače. Když jsem totiž pootočil anténu tak, abych měl co nejhorší příjem z tohoto směru, tak mi Mux1 a 2 vypadly úplně, Mux3 jel na 60% a RS7 klesl ze 100 na 95%. Když jsem jen pro zvědavost připojil starou anténu, tak ani ťuk. A to jedu na velký síto, kterým někteří anténaři opovrhují. A já jsem pouze vyměnil polský za český, vyhodil zesilovač a natáhnul profesionální koax.

Brácha bydlí jen 6 km dál a nemá nic, protože nechce nic měnit. Navíc rozbočuje signál rozbočovačem za pár korun do dvou větví a má velký ztráty. Já jsem si koupil za několik stovek a mám už zapojeno 5 větví ze 6. A to jsem ještě posouval anténu kvůli bezproblémovému příjmu z Polska, takže je kabel delší o 20 m.

Absolutně nerozumím anténní technice, ale říkal jsem si, že nebudu zvát profesionála  a co koupit, jak zabudovat, na co si dát pozor atd., jsem si přečetl zde na fórech a pak v článcích o anténní technice zde na Digizone.

12
Ahoj,

já si nemohu stěžovat na příjem žádného dostupného muxu a ani z Polska, aktuálně mám 43 stanic. Ale chci se zeptat za bratra, který má problémy s příjmem.

Nové koordinace neznamenají ještě nic, není to zahájení vysílání čehokoliv. Ale pan Pařízek již získal pro sebe kmitočet pro mux ze Slatiňan. Je to jediná teoretická možnost, jak bez práce a případných investic může mít signál. Nevíte někdo, zda se už třeba nemontuje anténa?

Díky.

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Mux 4 Svitavy
« kdy: 27. 08. 2013, 19:03:38 »
Tak jsem se dneska podíval odpoledne na toto fórum, zda někdo nehlásí spuštění ze Svitav, eventuálně ze Slatiňan a koukám, že velký kulový. Já mám tedy bezproblémový příjem Mux4 i MuxReg7, ale jde mi o bráchu, který nemá nic a nechce se mu zatím šplhat za anténou, když ji třeba nebude muset otáčet.

Jediné co jsem dneska zaznamenal a to čistě náhodou, že po přepnutí na Smíchov mi běžela ČT:D/ART,ale s EPG Smíchova a na místě ČT byla tma. Všiml jsem si taky, že na fóru o spuštění Muxu7 z Jablonce hlásí, že se jim objevila ČT na místě POHODY. Tak mě napadá, že buď jim nastala celorepubliková chyba v odbavení signálu anebo se skutečně chystají na spuštění muxů a jsou problémy tam, kde již měla nebo teprve má být spuštěn mux7, eventuálně i mux4. No, nevím, ale Svitavy ani Slatiňany nejedou a stanice jsou v pořádku od cca 16:50h.

14
Ahoj,
bydlím u Pardubic a taky hlásím, že došlo dneska odpoledne k prohození kanálů a to njen v rámci jednoho muxu. Zde se objevila ČT:D/ART na místě SMÍCHOVA a místo ČT byla tma. Zde se očekává spuštění vysílače ze Svitav a i ze Slaťiňan,aby tak byly již 4 vysílače na jednofrekvenční síti zde ve východních Čechách.Od 16:50h již vše v pořádku, ale Svitavy ani Slaťiňany  nejedou.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 04. 07. 2013, 19:14:28 »
Oficiální tabulka změn, jenž nastanou 23.července 2013 :


Seznam vysílačů, které budou spuštěny :

Stran: [1] 2