Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 171
1
Já vím, proto jsem napsal "prý".  :)
Ale ani tato fotka, podle mne, asi nedokazuje používané technologie běžného alsaského občana.  :o
Třeba v Bavorsku je na většině nemovitostí vidět parabola pro SAT, když DAB jim funguje i na vnitřní anténu.  ;)

2
Možná je ústup od DX dán i tím, jak tvrdí provozovatelé síťových připojení, že prý téměř nikdo již nepřijímá cokoliv z éteru na příslušných pásmech. Všechno zachraňují mobilní operátoři.  ::)

3
Internet a domácí síť / Re:Portál wifiradio-frontier.com
« kdy: 16. 03. 2023, 20:49:26 »
Tak to je po více než dvou letech konečně potěšující zpráva. ;D

4
Na rozdíl od současné mladé generace starší lidi ještě pamatují knihovny, do kterých chodili a knihy četli, ale samozřejmě věděli, že ve fondu konkrétní knihovny nejsou všechny knihy a ani je to neudivovalo. Proč by si tedy nedávno měli myslet, že ve videopůjčovnách by měly být k dispozici všechny filmy? To by nebylo ani technicky možné.

Proto se mi zdá tato úvaha zcestná a nepravdivá.

5
Na první pohled jsou si rádia dost podobná. Technické porovnání je obtížnější.
Pro přenášení má Gogen rukojeť, audizio zase akumulátor.
Gogen se tedy možná bude snáze "tahat", ale neumí při tom i hrát.
Audizio může hrát i při "tahání", ale může vyklouznout z ruky.
Vnější vzhled se mi víc líbí u Gogenu, který má mít i 2 malé reproduktory a stereo výstup.

6
Televizní stanice a jejich program / Re:Provokace
« kdy: 16. 12. 2022, 22:02:23 »
Naštěstí nemáme státní televizi.  :P

7
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 04. 12. 2022, 12:38:57 »
Dlouho sem nikdo nepřispěl, ale nové téma si to nezaslouží. ::)
Není aktuálně těch komentářů pod příspěvky podezřele málo?  :o
I když o některé, ty dehonestující, popravdě nemám zájem a ani mi nechybí.  :)

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Nova v DVB-T2 v HD
« kdy: 22. 11. 2022, 18:11:15 »
Dočasně, prý kvůli MS ve fotbale....  ;)

9
Víra nepomůže, počasí/příroda je silnější.  ;)

10
Digitální rozhlas / Re:Pomoc s volbou anteny
« kdy: 08. 11. 2022, 21:48:45 »
Antény spíše porovnáváte z hlediska možnosti použití anténního/linkového zesilovače, ale ten by měl hlavně sloužit jen k nahrazení ztrát v dlouhém vedení mezi anténou a přijímačem. Co není na anténě, většinou už žádný zesilovač nedožene.

Nic nepíšete o místě příjmu, ani o příjmu ze zamýšlených vysílačů ve Vašem okolí. To také může ovlivnit výběr antény podle příslušných charakteristik. Osobně mám vyzkoušeno několik antén pro DAB v provedení Yagi a při snaze dosažení kvalitního příjmu ze vzdáleného vysílače spíše platí, čím delší, tím obvykle vyšší zisk, ale zase jen z poměrně úzkého sektoru, což v případě místního silného příjmu i z jiného směru, až tak moc nevadí. Při použití pro vertikální polarizaci je také nutné dodržet pravidla správné montáže na stožár.

11
Hlavní je, že jste nakonec spokojený. Sice poslední informace poněkud odporuje původnímu zadání, žádný separátní audio výstup tam nevidím. Možná jste měl ještě doplnit, co z druhého HDMI napájíte audio signálem?

13
Neznám žádný překladač, ani žádného překladatele, který by dokázal překládat z mimozemštiny do jakéhokoliv jazyka a proto to nemůže být ani v titulcích.  :P

14
To jsou už konkrétní případy. Na druhé straně to procento diváků v příhraničí, co mají ve stejném směru 2 vysílače ze 2 států na stejném kanále, asi moc velké nebude. Většinou i to lze technicky vyřešit. Nebo právě pro tyto případy má posloužit satelitní příjem, jako pro místa, kde není signál DVB-T2 z jiných důvodů.

15
Zbydou kanály 21-36, tj. 16 kanálů. Tak malé množství se snad ani zkoordinovat nedá, aby to nerušilo některý ze sousedních regionů. Již nyní diváci nadávají, že nejen při inverzích vypadává signál, ať se s tím něco udělá.
Dost dobře této výtce moc nerozumím. Co znamená sousední region? Opravdu regiony na úrovni krajů, nebo větší, s dosahem a nutnou koordinací s cizinou? Zdánlivě jednoduché věty totiž pro mne nic konkrétního nepředstavují.

Vypadávání signálu při inverzích má souviset se vzájemným rušením i nesousedních regionů na shodném kanále?
Nebo se jedná jen o jiné šíření a pokles úrovně signálu? Závisí tento problém na straně příjmu, vysílání, nebo je to jen obecná vlastnost éteru?

Nemyslím si, že vysílání na sousedních kanálech komplikuje příjem, nebo mám štěstí na to, že pro desítky tunerů v TV a STB, které jsem prakticky poznal, nebyl problém přijímat kvalitně i 4 sousední kanály.

Požadavek diváků na to, "ať se s tím něco udělá", jen pramení z jejich neznalostí, nebo jejich problémy má řešit někdo jiný?

Stran: [1] 2 3 ... 171