Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Pamětník

Stran: [1] 2 3 ... 171
1
Hlavní je, že jste nakonec spokojený. Sice poslední informace poněkud odporuje původnímu zadání, žádný separátní audio výstup tam nevidím. Možná jste měl ještě doplnit, co z druhého HDMI napájíte audio signálem?

3
Neznám žádný překladač, ani žádného překladatele, který by dokázal překládat z mimozemštiny do jakéhokoliv jazyka a proto to nemůže být ani v titulcích.  :P

4
To jsou už konkrétní případy. Na druhé straně to procento diváků v příhraničí, co mají ve stejném směru 2 vysílače ze 2 států na stejném kanále, asi moc velké nebude. Většinou i to lze technicky vyřešit. Nebo právě pro tyto případy má posloužit satelitní příjem, jako pro místa, kde není signál DVB-T2 z jiných důvodů.

5
Zbydou kanály 21-36, tj. 16 kanálů. Tak malé množství se snad ani zkoordinovat nedá, aby to nerušilo některý ze sousedních regionů. Již nyní diváci nadávají, že nejen při inverzích vypadává signál, ať se s tím něco udělá.
Dost dobře této výtce moc nerozumím. Co znamená sousední region? Opravdu regiony na úrovni krajů, nebo větší, s dosahem a nutnou koordinací s cizinou? Zdánlivě jednoduché věty totiž pro mne nic konkrétního nepředstavují.

Vypadávání signálu při inverzích má souviset se vzájemným rušením i nesousedních regionů na shodném kanále?
Nebo se jedná jen o jiné šíření a pokles úrovně signálu? Závisí tento problém na straně příjmu, vysílání, nebo je to jen obecná vlastnost éteru?

Nemyslím si, že vysílání na sousedních kanálech komplikuje příjem, nebo mám štěstí na to, že pro desítky tunerů v TV a STB, které jsem prakticky poznal, nebyl problém přijímat kvalitně i 4 sousední kanály.

Požadavek diváků na to, "ať se s tím něco udělá", jen pramení z jejich neznalostí, nebo jejich problémy má řešit někdo jiný?

6
V dnešní době výrobci přijímačů ochranu svých přístrojů před bleskem moc neřeší, vždyť je to "spotřební" zboží, které má pouze přežít záruční dobu.  ;)

Pamětníci si možná pamatují, jak byla ochrana před bleskem řešena před desítkami let. Tehdy byly v domácnostech jen rozhlasové přijímače na několik frekvenčních pásem. Proto nejlepší anténou bylo několik desítek metrů dlouhé kovové lanko, natažené mezi vyvýšenými body a od nich odizolované porcelánovými izolátory. Anténní svod vedl obvykle do okna, kde byl instalován anténní přepínač. Správné připojení antény a uzemnění bylo většinou nakresleno i na zadní stěně přijímače. Když byla páčka dole, anténa vedla do přijímače a jeho uzemnění bylo připojeno k zemi. Mezi anténou a zemí bylo ještě jiskřiště, které mohlo ochránit přijímač před nenadálým bleskem. Pokud byla páčka nahoře, byla anténa přímo uzemněna a zemnící zdířka přijímače byla odpojena, čili tam nebyla cesta pro průchod přepětí blesku přes přijímač. To dokázal ovládat v domácnosti snad kdokoliv a tak přepnutí při bouřce mohlo ochránit mnoho přijímačů.

Takovou službu nemůže dnes nahradit ani vytahování anténních kabelů z anténních konektorů přijímačů...... :)

7
Na původní konstelaci parabol a dalších antén není kromě jejich počtu na první pohled nic překvapivého, jen je otázkou, kolika domácnostem sloužily.  ::)
Na té čerstvější fotce mají horní a spodní parabola palačinkový vzhled. Nedovedu si představit, že by to bylo úmyslné, případně stále dostatečně funkční. Možná se ale na střechu nikomu nechce, když to, co je pod střechou, může být už nefunkční a zbytečné. Ale stálo by za to tam vylézt a doplnit alespoň tu chybějící tašku.  ;)

8
Digitální rozhlas / Re:Příjem DAB v letadle
« kdy: 08. 07. 2021, 10:52:28 »
Je sice pravdou, že na palubě letadel Smartwings je poslouchání rozhlasu na radiopřijímačích povoleno, ale Tvoje počínání už spíše spadá do kategorie zakázaných činností:
"Přenosná elektronická zařízení, která nesmí být použita během celého letu
b) Radiostanice, všechny druhy vysílačů, VHF skenery".

Lovení desítek stanic není prostý poslech, ale spíše režim "skeneru" VHF. Proto asi tento druh provozu rádia posádka celkem pochopitelně zakázala. Mohlo by se vlastně jednat o jistý druh špionáže.  ;D

9
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 14. 06. 2021, 09:23:27 »
Po delší době mne opět překvapilo dění na DZ/Lupě. U celkem prosté, jen informační, zprávy o tom, že Nova, asi ze ziskuchtivých důvodů, končí se svým asi nejsledovanějším seriálem Ordinace v televizi a bude ho vyrábět jen pro placené Voyo, není možné jí přímo okomentovat. Je to náhoda, úmysl, nebo snaha docílit toho, aby se čtenář zprávičky po kliknutí nuceně dostal jen na Fotogalerii Lupy o Voyo?

Neznám dlouhodobý programový plán Novy na příští období v televizi, ale čím si tam chce udržet poměrně vysokou sledovanost v úterním a čtvrtečním primetime? Nebo je to vlastně jedno, stejně se už blíží prázdniny, jen s reprízami?

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 24. 05. 2021, 18:09:29 »
Tyhle věci, ale jdou mimo mě.
Právě proto jsem se předem omluvil a jen jsem chtěl poškádlit znalce vysílacích stožárů. Zde se jedná o jeden ze stožárů navigačního systému LORAN-C na ostrově Sylt. Celý komplex vypadá ještě podivněji, viz připojený obrázek anténního systému téže navigace v řetězci Čajka v Simferopolu.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 24. 05. 2021, 09:42:45 »
Je to sice trochu provokace, ale vyzkouším vaše znalosti na tomto snímku:  :P

Z té mázlé fotky není patrné, jestli je ten AM vysílací stožár příhrada nebo tubus. To je celkem zásadní!
Je to příhrada, jak je snad již patrné na zvětšenině, ale AM to není. Možná napoví jméno obrázku?  ;)

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 23. 05. 2021, 09:02:48 »
A, ještě jeden historický  :-[

13
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 23. 05. 2021, 09:00:43 »
Je to sice trochu provokace, ale vyzkouším vaše znalosti na tomto snímku:  :P

14
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 07. 05. 2021, 16:00:53 »
..... Stačí přátelsky říct "jdi s těma foto někam" a mám po problému :)
Ale vůbec ne. Já naopak mám obrázky rád. Je na nich o mnoho informací více, než v sáhodlouhém popisu. Jen mi bylo líto, že celkem pěkný záběr a kompozice byly na mém monitoru tak trochu "ošklivé".  :)

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 30. 04. 2021, 19:55:40 »
Můj 23" stolní monitor má nastavené rozlišení jen na FullHD 1920x1080 a proto se na něm fotka 2560x1440 v tomto rozlišení na jeho obrazovku nevejde a při nativním zobrazení spíše na necelém záběru zaujmou pixely, než kompozice celého snímku. Sice se dá rozměr 2560x1440 samozřejmě zmenšit, ale potom je to jen mrhání velikostí souboru. Tolik můj pohled na věc..... ;)

Stran: [1] 2 3 ... 171