Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - FandaX-cz

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Signál mám úplně v pohodě, navíc nedávno proměřený odbornou firmou. Kvalita signálu byla zhoršená pouze v uvedeném časovém úseku, předtím a potom opět 100%. Nikdy předtím jsem podobný výpadek nezaregistroval..

2
Ano, vím, že to tam dneska není poprvé. Jen to přidávám sem, kdyby si toho někdo nevšiml..

3
ČT3 má na satelitu Astra 3B v EPG název pořadu přestávka - GRAFIKA 11K. Předpokládám, že to není záměr..

4
Zdravím, dnes jsem se díval na ČT 1 HD v MUX 11 (vysílač Vimperk - Mařský vrch) na pořad AZ-kvíz. Nezaznamenal jsem přesné časové rozmezí, ale někdy mezi 00:55 - 01:15 mi začal vypadávat signál (i přes to, že jsem se sigálem nikdy problém neměl). Zkusil jsem tedy přepnout na MUX 12 (ze stejného vysílače), kde jsem ale nic nepozoroval. Vzhledem k tomu, že jsem u tohoto konkrétního televizoru příliš neinvestoval a připojil k ní jeden z nejlevnějších set-top boxů na trhu (EVOLVEO OMEGA T2), domníval jsem se, že by mi mohl jen přístroj postupně odcházet. Po opětovném přepnutí na MUX 11, obraz stále čverečkoval a v jednu chvíli mi dokonce problikl obraz z nějakého filmu (byl to ale mžik, takže jsem si obraz nestačil prohlédnout, natož pak zachytit). Zkoušel jsem si ve zpětném zhlédnutí Skylinku ověřit, jestli problikl film i tam, a došlo tak k chybě například na odbavovacím pracovišti, ale tam jsem žádný problém neviděl. Bohužel u sebe nemám žádný profesionální měřící přístroj, takže jsem se kouknul alespoň na hodnoty, které ukazoval set-top box - u MUX 11 mi neustále kvalita signálu přeskakovala mezi 100% - 30%, u MUX 12 pak byla kvalita signálu stále na 100% (tyto hodnoty ale samozřejmě nelze brát jako relevantní). Vzhledem k tomu, že se u mě neměnilo počasí a signál je teď úplně v pohodě, mě napadají dvě možnosti:
1) odchází mi set-top box a nějak mu blbne dekódování signálu z MUX 11 (vliv by jistě mohlo mít i rozlišení obrazu, které je v tomto muxu jako jediné FULL HD)
2) ČT něco testuje - například headend pro nová regionální vysílání, která se mají objevit v příštím roce (tomu by nasvědčovala i brzká ranní doba, kdy televizi sleduje minimum lidí).

Zaregistroval někdo podobný problém?
___
PS: Nešlo by něco udělat s neustálým odhlašováním ve Firefoxu? (nevím, jak je to v jiných prohlížečích) Celou situaci jsem rozepsal mnohem lépe a při pokusu o odeslání jsem byl odhlášen a o text přišel.. takže jsem napsal alespoň tuto zkrácenou verzi.

5
Na satelitu Astra 3B je TV NOE s HBBTV Óčka.

6
Že už by Prima vysílala ze Strašnic? Dnes při rychlých zprávách jsem si všiml, že odraz na stole není skutečný.

7
V dnešním Nova je s vámi byl ustřižený začátek, místo kterého byla vidět jen černá obrazovka bez zvuku.

8
TV Nova - film byl natočen ve 4:3, ale Nova měla logo několik minut v pozici pro 16:9.

9
Slovenská trojka - pořad vyrobený ve 4:3 je roztažen na 16:9, ale logo stanice je na pozici pro pořad ve 4:3.

10
TV Relax dnes dopoledne vysílala 4:3, pořad byl ale vyroben v 16:9. A zvuk jde dvakrát - jednou běžně a jednou lehce zpožděný, takže vzniká efekt ozvěny.

A ještě zajímavost - nedávno jsem si připomněl stanici Óčko Gold a všiml si, že její vysílání začínalo i končilo stejnou písničkou - Tina Turner - GoldenEye

11
TV Rebel zvětšila logo a lehce upravila vzhled právě hrané skladby (název kapely/zpěváka je teď větší, skladba menší). Grafika s informací o skladbě na začátku a na konci klipu je také jiná.

12
Když na Primě běží upoutávka na pořad, který poběží
na jiné stanici, je logo jiné stanici vlevo a logo Prima vpravo. Nemám bohužel screenshot, ale v poslední době se na Prima +1 logo překrývalo s piktogramem +1.

Ještě dodatek k David7: Že by konečně nějaká stanice přestala k HD verzím dávat logo HD? Myslím si, že by naopak mělo být logo SD u SD verze. Prima by jako jediná mohla mít logo SD+  :D

13
Na Prima COOL zmenšili grafiku "za chvíli".

Nesouvisí tohle a piktogram HD se stěhováním Primy? Něco jako přechod na rezervní odbavovací systém, který nezvládne přepnout piktogram HD a kam někdo nastavil jiné rozměry grafiky COOLu?

14
TV Nova 12. 12. 2018 - závěr pořadu Co na to Češi. Nejdřív se objevilo logo ve stavu, jak je v příloze, později se vše vrátilo do původní podoby. Asi po dvou minutách se logo přesunulo do pozice pro poměr stran 4:3 a po chvíli se k němu přidalo i logo pro poměr stran 16:9, takže byla dvě loga vedle sebe. Asi po půl minutě zmizelo logo pro 4:3 a pak už jsem žádný problém nezaregistroval.

15
Část dnešního počasí na ČT24 s vypnutým klíčováním - https://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1178166999-predpoved-pocasi/218411000411103

Stran: [1] 2 3 ... 6