Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - FandaX-cz

Stran: [1] 2 3 ... 6
1
Z vysílání TN Live - jeden reportér drží mikrofony dvou konkurenčních stanic Markíza a Joj. O kousek vedle je pro změnu to samé, pouze v českém provedení. Co mi ale přijde zajímavé je, že když se celá akce odehrávala v budově TV Nova, neměli tam nikoho, kdo by jim držel mikrofon a točil to i kameraman z Primy.

2
Barrandov Krimi 13. 5. 2021 01:40 - [https://www.lupa.cz/aktuality/problematicky-teleshoppingovy-porad-rychla-hra-na-tv-barrandov-skoncil/]. Hodně lidí v různých diskuzích slavilo, že tyhle soutěže jednou pro vždy z obrazovek zmizely, ale právě jsem ji ve vysílání Barrandov Krimi znovu objevil. Nikde ve vysílání nevidím zmínku o Telemedia interactv, je tam uvedeno pouze EZO TV, nicméně podkresová hudba, web www.rychlahra.org, telefonní čísla a studio zůstávají stejné.. Ověřoval jsem to ze zpětného zhlédnutí a krom tohoto nočního času se Rychlá hra objevila zpět i ve svém tradičním vysílacím čase dopoledne na hlavním Barrandově..

Doplnění - moderátor ve vysílání velmi podrobně informuje o podmínkách, cenách a láká i na web, kde lze nalézt ještě více podrobností. Překvapuje mě, že tyto informace moderátor sděluje poměrně často a věnuje jim možná i více pozornosti než samotné hře.. Tak uvídíme, jak dlouho jim to vydrží..

3
Televizní stanice a jejich program / Re:záznam pořadu
« kdy: 18. 04. 2021, 15:09:31 »
Díky za informaci, ale předpokládám, že to budou opakovat znovu nejdříve po roce, což je opravdu dlouhá doba a trochu se bojím, že to zase nějak propásnu, protože RTVS Trojku příliš nesleduju.. Ještě asi nějakou chvíli počkám, jestli se náhodou někdo neozve a kdyžtak napíšu přímo do RTVS, předpokládám, že by se s nimi dalo nějak dohodnout.

Ze zpětného zhlédnutí jsem to dostal přes záznam obrazovky. Přiznávám, že to není úplně ideální řešení, ale přepokládám, že původní pořad stejně nebude mít vyšší rozlišení než 720x576, jedinou nevýhodou jsou rozhozená FPS. Z některých služeb jde pořad poměrně snadno dostat i přes Inspect element v prohlížeči nebo skrze VLC. Stále častěji se ale setkávám s DRM nebo BLOB.

Samozřejmě je ale mnohem větší ideál mít satelitní/terestrickou krabičku s možností záznamu. Tam ale musím vědět dopředu, že se bude vysílat pořad, který chci vidět, ne jako v tomto případě, kdy se chci dívat zpětně..

4
Televizní stanice a jejich program / záznam pořadu
« kdy: 16. 04. 2021, 22:05:02 »
Zdravím,

chtěl bych se zeptat, jestli má někdo z vás přístup k nějakému rozšířenějšímu zpětnému přehrání u RTVS Trojky. Konkrétně bych potřeboval první 4 díly pořadu Príbeh veľkého umenia, který se vysílá každou neděli dopoledne. Podle mých propočtů by měl být první díl odvysílaný pravděpodobně 7. února, ale všiml jsem si, že se pořad nevysílal každou neděli, kolem Velikonoc tam byl jiný program, takže to nemusí být přesné. Jde o archivní pořad, kde jsou hodně dobře vysvětlené některé části dějin umění, ale je v podstatě nesehnatelný. Bohužel jsem si všiml příliš pozdě, že je tenhle pořad aktuálně v televizi.. Na internetu jsem našel jen pátý díl a následující díly vzal ze zpětného zhlédnutí. První čtyři díly mi ale chybí..

Dříve, než napíšu do RTVS, jsem se chtěl zeptat, zda by mi někdo z vás mohl záznamy poskytnout.

5
To samé i na Nova 2  :D U Nova Gold nemám zpětný přístup, ale na Nova Cinema to bylo správně

6
Óčko Star změnilo grafiku. Konečně už nepřekrývá informacemi o písni polovinu obrazovky. .. už jen čtvrtinu  :D

7
TV Šlágr má ve svém logu nějakou animaci, ale ta se jim zasekla

8
Překryv titulků "Přímý přenos" a "Repríza" na TV Lux. Pravděpodobně udělali záznam přímého přenosu i se "zapečeným" nápisem.

9
Signál mám úplně v pohodě, navíc nedávno proměřený odbornou firmou. Kvalita signálu byla zhoršená pouze v uvedeném časovém úseku, předtím a potom opět 100%. Nikdy předtím jsem podobný výpadek nezaregistroval..

10
Ano, vím, že to tam dneska není poprvé. Jen to přidávám sem, kdyby si toho někdo nevšiml..

11
ČT3 má na satelitu Astra 3B v EPG název pořadu přestávka - GRAFIKA 11K. Předpokládám, že to není záměr..

12
Zdravím, dnes jsem se díval na ČT 1 HD v MUX 11 (vysílač Vimperk - Mařský vrch) na pořad AZ-kvíz. Nezaznamenal jsem přesné časové rozmezí, ale někdy mezi 00:55 - 01:15 mi začal vypadávat signál (i přes to, že jsem se sigálem nikdy problém neměl). Zkusil jsem tedy přepnout na MUX 12 (ze stejného vysílače), kde jsem ale nic nepozoroval. Vzhledem k tomu, že jsem u tohoto konkrétního televizoru příliš neinvestoval a připojil k ní jeden z nejlevnějších set-top boxů na trhu (EVOLVEO OMEGA T2), domníval jsem se, že by mi mohl jen přístroj postupně odcházet. Po opětovném přepnutí na MUX 11, obraz stále čverečkoval a v jednu chvíli mi dokonce problikl obraz z nějakého filmu (byl to ale mžik, takže jsem si obraz nestačil prohlédnout, natož pak zachytit). Zkoušel jsem si ve zpětném zhlédnutí Skylinku ověřit, jestli problikl film i tam, a došlo tak k chybě například na odbavovacím pracovišti, ale tam jsem žádný problém neviděl. Bohužel u sebe nemám žádný profesionální měřící přístroj, takže jsem se kouknul alespoň na hodnoty, které ukazoval set-top box - u MUX 11 mi neustále kvalita signálu přeskakovala mezi 100% - 30%, u MUX 12 pak byla kvalita signálu stále na 100% (tyto hodnoty ale samozřejmě nelze brát jako relevantní). Vzhledem k tomu, že se u mě neměnilo počasí a signál je teď úplně v pohodě, mě napadají dvě možnosti:
1) odchází mi set-top box a nějak mu blbne dekódování signálu z MUX 11 (vliv by jistě mohlo mít i rozlišení obrazu, které je v tomto muxu jako jediné FULL HD)
2) ČT něco testuje - například headend pro nová regionální vysílání, která se mají objevit v příštím roce (tomu by nasvědčovala i brzká ranní doba, kdy televizi sleduje minimum lidí).

Zaregistroval někdo podobný problém?
___
PS: Nešlo by něco udělat s neustálým odhlašováním ve Firefoxu? (nevím, jak je to v jiných prohlížečích) Celou situaci jsem rozepsal mnohem lépe a při pokusu o odeslání jsem byl odhlášen a o text přišel.. takže jsem napsal alespoň tuto zkrácenou verzi.

13
Na satelitu Astra 3B je TV NOE s HBBTV Óčka.

14
Že už by Prima vysílala ze Strašnic? Dnes při rychlých zprávách jsem si všiml, že odraz na stole není skutečný.

15
V dnešním Nova je s vámi byl ustřižený začátek, místo kterého byla vidět jen černá obrazovka bez zvuku.

Stran: [1] 2 3 ... 6