Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Jiří Novák

Stran: [1]
1
Je mi jasné, že na dálku mi to nikdo neřekne, ale spíše jsem myslel, že tento problém  může někdo znát a jen mne někdo navede na nejpravděpodobnější příčinu. Případně někdo poradí na co se zaměřit abych byl blíže správné odpovědi.

2
Dobré odpoledne. Obracím se na zdejší komunitu s píše s technickým dotazem.
Vlastním delší dobu(zřejmě po záruce) STB Golden Media Spark reloaded. A posledních několik měsíců sleduji u některých programů nebo možná TS problém, že při sledování se začne obraz sekat, pak zmizí, a objeví se dialogová hláška "špatný nebo žádný signál", jiné programy fungují i nadále dobře (určitě tedy programy ČT v HD verzi). Signál ukazuje okno na 90= ale kvalita je nulová.
Může jít o nějakou vnitřní součástku? Tuner? Nebo je problém v parabole? V dekódovacím systému asi ne, to by přece nešly všechny programy a hláška by byla o tom, že je program blokovaný.

3
Tak u ČT HD je to přenos skrytých titulků co jsou v SD na teletextu, jasně když je to live přenos tak tam ty titulky být nemusí, jenže já jsem si ověřoval, že na SD programu na TXT jsou titulky funkční. Ale na satu jsem to u HD verze ty titulky fakt ještě ani jednou neviděl. Kromě té vyjímky v práci, to byl tuším TechnisatSIR.
U jiných programů ano vím, že tam titulky mohou být nabízeny, ale ony se nezobrazují. Už když jsme měli IPTV tak jsem to řešil přenos těch titulků s nějakým technikem v ČT, ten mi potvrdil, že titulky v DVB-T ve 4 MUXu být nemusí, ale na satu prý už jsou odbavovány běžně co je na TXT v SD by prý mělo být i na HD v DVB titulcích.

4
Zdravím  všechny diskutující uživatele Skylinku. Mám dotaz ohledně zobrazování DVB titulkových sad na programu ČT HD. Satelit i Skylink jsem si vybral i z důvodu korektního zobrazení těchto titulků u tohoto programu(máme v rodině sluchově postiženého). Prvně jsme si vybrali septopbox Topfield 2050 s podporou Irdeta. Na něm se mi sice nabízí volba těchto titulků, ale nezobrazují se(v nabídce je české -H-). Pro jistotu jsem pri první příležitosti vyzkoušel jiny přístroj s Irdeto karto a tam se DVB titulky u ČT HD zobrazovaly, doma pak opět ne.
Ostatni programy mají DVB titulky bez problémů.
Včera nám domů přibyl Blu-ray přehrávač se sat. tunerem a CI slotem(LG HR550S). Do něj jsem dokoupil již ověřený irdeto Smit modul. A opět se ty titulky bohužel nezobrazují(v nabídce titulků je uvedeno pouze čeština bez toho -H-). Napadlo mne tedy, jestli nemůže být problém v kartě?
Chtěl bych se tímto tady zeptat majitelů různých kombinací jak ty titulky běhají u nich. Navíc jsem laik přes SAT (ten máme ani ne 6měsíců), takže nevím jestli peoblém nemůže být i jinde. Všem předem díky za tipy, rady, názory.

5
Také bych se rád připojil k varování před Rio Media potažmo 802.cz.
Mám od této společnosti IPTV přes optiku a jsou s ní neustálé problémy.
Bohužel jsem podepsal úvazek na dva roky což si dodnes mlátim o hlavu.
Cca 1,5 roku se televize neustále sekala, vypadávaly programy a občas nejela vůbec.
Sekání se cca před 1 měsícem ztratilo, ale po týdnu televize přestala fungovat úplně, jsou to již 3 týdny a doposud,  i přes neustálé urgence z mé strany, nebyli schopni závadu odstranit.

Proto si dvakrát rozmyslete jestli s Vám vyplatí přistoupít na jejich podmínky, ja s nimi končním jakmile mi skončí úvazek.

Oldřich URBIŠ


Tak já mám naštěstí trochu lepší zkušenosti. Mám také smlouvu na dva roky u 802.cz . Sice sleduji poslední dobou mírné zhoršení přístupnosti jejich operátorů na infolince(holt někde šetřit musí), ale poruchy, které se občas vyskytnou u všech operátorů řeší daleko svižněji než třeba O2 a Radiokomunikace...., sekat se mi programy sekaly jen jednu dobu a to jen ty co jsou v nabídce navíc(TVP1,2,3Info), a co se týká kontaktu s operátory tak už vím, kdy se jim vyplatí volat, a kdy spíše napsat mail.
Co mi u nich tedy více vadí, je dost tristní videopůjčovna a taky zatím nedostupné služby(které slibují), ale i u nich se blýská na lepší časy-konečně možnost osobního archívu, znovu přehrání pořadu, TimeShiftu a samoobsluhy přímo v septopboxu. Tyhle služby má třeba Netbox už dávno v nabídce a tohle mi u 802.cz(Ria) chybělo. Takže jestli to rozjedou ke konci roku tak ten druhý rok co mi ještě bude platit smlouva nějak vydržím. U 802, jsem začínal s netem, a je pravdou, že prodejem Riu jsem nebyl zcela nadšen, nicméně těch mínusů u mne zatím tak moc není.

6
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Titulky u ČT HD
« kdy: 10. 08. 2010, 20:07:49 »
No nedalo mi to a kromě Rio Media jsem napsal i do ČT. A dneska jsem dostal odpověď. Možná to pro někoho bude taky zajímavé, tak ji tady překopíruji.

Dobrý den od zimní olympiády na ČTHD probíhá na tomto vysílacím kanále v rámci satelitní distribuce zkušební provoz titulkování pořadů tzv. DVB podtitulky. Ty jsou charakteristické právě jen pro vysílání digitální. V HD režimech - a tudíž ani na kanále ČT HD - se už naopak nepočítá s vysíláním teletextu a tudíž ani s podtitulky na str. 888. Pro řádné vysílání DVB podtitulků potřebujeme nejprve instalovat novou technologii, příprava tohoto kroku již probíhá.
Je důležité, ze kterého zdroje bere operátor programy, které pak umísťuje ve svých distribučních sítích. Zmíněné DVB podtitulky lze přebírat právě z distribuce satelitní - DVB-S, naopak nelze je třeba přebírat z pozemní distribuce. Záleží také na dalším vybavení operátora, které podrobně neznáme.
O zahájení řádného vysílání DVB podtitulků se později dozvíte z vysílání České televize, našich webových stránek i z tisku. V té době by již provozovatelé sítí měli být připraveni dodávat svým klientům veškeré služby související s vysíláním České televize.
Ing. Lubor Otáhal
Tohle vysvětlení je dost srozumitelné snad každému. Takže brácha(který hůře slyší,ale o to lépe vidí, si prostě musí na ČT HD s DVB titulky počkat)

7
Dobrý den. Jako laik přes sat. vysílání, ale jako majitel Bluray přehrávače s HDD Samsund BD-C 8500(http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/blu-ray/blu-ray-player/BD-C8500/EDC/index.idx?pagetype=prd_detail&tab=feature) jsem se chtěl zeptat co vše dalšího bych potřeboval pro příjem HD programů ze sítě Skylink? Přehrávač má slot na kartu a je schopný nahrávat v HD rozlišení, vzhledem k tomu že nejsme v dosahu 4 MUXu tak bychom chtěli využít toho slotu na kartu. A proto se ptám, co by bylo třeba? Ve sklepě by se našla asi 60cm parabola(ale nevím zda lze použít).
Našlo by se nějaké vhodné řešení?

Předem díky za info.

8
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Titulky u ČT HD
« kdy: 08. 08. 2010, 16:02:44 »
Oživuji toto téma. Nechci kvůli tomu zakládat téma nové. Od té doby co napevno jede u RIO Media nový TV portál, zmizely u ČT HD ony titulkvé sady. Podle známých co mají ČT HD u Netboxu titulkové sady fungují. Na dotaz kde zmizely tyto titulky mi Rio po čase odpovědělo toto? Cituji "Bohužel v tuto chvíli od dodavatele nedostáváme žádný teletext ani titulky."

Chtěl bych se tedy zeptat ostatních, třeba na satelitu, máte titulkové sady nebo ne? Odkud to tedy maníci z Ria berou? Myšleno signál co dále šíří.

Díky za info

9
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Re: Titulky u ČT HD
« kdy: 31. 03. 2010, 22:00:44 »
jj mam RIO a jsou tam pls jak ti jedou ty HD kanaly? Mne se nechutne sekaj:-( driv uplne v pohode:-( Olomouc

No HD mi jede korektně.V promoakci mi sem tam kostičkovalo HBO HD a trochu i ČT HD(tehdy běžely Duety) tak to snad bylo přetížené. Teď s tím novým portálem je to daleko lepší. Tedy zatím jsem nezaregistroval dig.artefakty. Jinak pro úplnost. Frýdek-Místek

10
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Titulky u ČT HD
« kdy: 31. 03. 2010, 18:04:01 »
Zdravím. Po zprovoznění nové verze TV portálu  u IPTV od spol. Rio Media jsem zaznamenal titulkovou sadu u programu ČT HD(jedná se vlastně o skryté titulky co lze v SD verzi najít na teletextové straně 888). Ve starší verzi portálu se mi titulky nikdy nezobrazovaly, tudíž nevím jestli ty titulky nefungovaly předtím. A také nevím zdali jdou pustit i ze satelitu.

U NovyHD, PrimyHD, ani BarandovHD tyto titulky vysílány nejsou. U HBO HD titulky taky nejsou nabízeny. Třeba seriál Pacific by v originále s titulky byl asi nejlepší(ač dabing je dle mne taky kvalitní).

11
Tak já se pokusím odpovědět. Jsem připojený zrovna přes Rio Media(původně 802.cz)- co se týká videopůjčovny tak je to zatím trochu slabota, spíše béčkové filmy(ale prý se to bude zlepšovat). Ale zase je tam možnost půjčovat i z HBO Digital- momentálně mám balíček HBO kvůli seriálu Pacifik, takže filmy si půjčuji zdarma. V pondělí nám spustili konečně ten jejich nový TV portál, a mě se subjektivně zdá daleko lepší obraz i u SD programů, HD programy se mi zdají taky ostřejší.Navíc přibyl i program Nova Sport HD a TVP Sport do nabídky 20+ . A v nové verzi portálu mají i videorekordér,ale zatím nenabízejí možnost zakoupení volného času na něm(dneska jsem psal dotaz jestli to někdy budou sprovozňovat).
U známých v Opavě, co jsou taky u nějakého IPTV operátora napojeni a mají stejnou(podobnou) verzi portálu jsem ve videopůjčovně viděl i pořady z TV Prima atd. Takže to je asi dost podobné tomu na co se ptáte.

Stran: [1]