Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - micha

Stran: [1] 2 3 ... 10
1
Televizory / Re:Smart TV Philips a security warning
« kdy: 17. 10. 2017, 16:34:52 »
Wifina s tím nemá nic společného, hláška znamená neplatnost SSL certifikátu u adsrvr.org. Vypadá to na server, ke kterému se připojuje nějaká SW komponenta televizoru. Pokud to půjde, tak aktualizovat software.

2
Pehanite. Pro dokumentaci te pily je ta fotka z obrazovky naprosto dostatecna.
Ano, jako "dokumentace" pro diletanty je dostatečná.

Buď se budeme bavit o subjektivním vnímání obrazu, nebo budeme kvalifikovaně porovnávat a hodnotit parametry přenosu a zobrazení na referenčním displeji. Jinak je tato diskuse o ničem.

3
Porovnávat kvalitu HD obrazu prostřednictvím fotek je totální diletantizmus. Správně to je zachycením obrazu na HDMI rozhraní. Jinak vůbec nemá smysl se o tom bavit.

4
"Národní majetek" i "rodinný majetek" jsou oboje bláboly, takové druhy vlastnictví neexistují.
Jasně, to nejsou právnické pojmy, ale vyjadřují kontinuitu vlastnictví a odpovědnosti.

5
Kdo má tu polomaďarštinu poslouchat? Ať tahne do zpět do Horních Uher.
Se stim smiř, kikote.  ;D

6
V této diskuzi se projevuje typická malost: představa, že jiný jazyk, navíc velmi příbuzný, ohrožuje integritu TV vysílání. Ale asi bude pravda, že jazyk definuje způsob myšlení... Takže mne pak některé příspěvky ani nepřekvapují.

7
Jsem ale proti tomu, aby za moje koncesionářské poplatky vznikaly pořady ve slovenštině.
Very stupid attitude...

8
Televizory / Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« kdy: 13. 01. 2017, 10:19:12 »
Android je z bezpečnostního hlediska děravý jak řešeto a rozhodně bych ho do žádného zařízení v domě nepouštěl.

9
Televizory / Re:Podle čeho vybírat smart tv?
« kdy: 12. 01. 2017, 12:27:03 »
Na prvním místě bych hodnotil uživatelský komfort - jaký je ovladač, OSD menu a jeho srozumitelnost. Další věc je HbbTV - pokud je to smartTV mělo by to být v nabídce. Podívat se na nabízené aplikace - jestli je využijete. Připojení k smartTV k internetu doporučuji kabelem. UHD TV nemá podle mne smysl dnes kupovat.

10
Jak pochopit toto tvrzení? Fyzikálně, ani HW, není přece tuner závislý na kvalitě příjmu. Možná obraz na TV s takovým tunerem a i zde bude větší závislost na nastavení a velikosti paraboly, kvalitě konvertoru a v neposlední řadě na síle signálu z každého transpordéru.  ;)
Vždyť ve své odpovědi definujete kvalitu příjmu...  8) A tak jsem to myslel. Tuner zpracuje jenom to, co dostává z antény... A o tom je ta závislost.

11
Všem, co tady skuhrají nad tím, že kvůli úpravě seznamu stanic mají pakárnu, dám dobrou radu: zkuste si vygooglit software pro editaci kanálů a život budete mít jednodušší. Například pro všechny hlavní značky funguje ChanSort...

Navíc je tady mýtus mezi laickou veřejností, že "tunery" jsou v TV horší, než v set-top boxech... Nejsou. Tuner je hlavně závislý na kvalitě příjmu.

12
Set-top-boxy / Re:Nové DVB-T2 set top boxy
« kdy: 13. 10. 2016, 11:12:08 »
Ale řeč byla spíš o těch, kteří mají televizory bez HEVC, resp. přechodové sítě nezachytí vůbec nebo by museli do příjmu investovat.
DVB-T2 naladí, ale uvidí jenom černou obrazovku se zvukem...

13
Na pirátské filmy je nejlepší propojit televizi přímo s PC a nainstalovat tam KODI

KODI je multimediální software a určitě není určen na sledování "pirátských filmů". Tyto poznámky pouštěj do světa lúzři, kteří devastují práci mnoha vývojářů XBMC/KODI.

(HBO GO, VOYO...) je zřejmě nutno počítat s problémy a nestabilitou. I když oficiálně se to tváří jako 100% ok.
Tohle jsou VoD služby, a ne IPTV. Jestli přijdeš na to, v čem je rozdíl...

14
NTSC? Nesmysl. Všechno se snímá ve full-HD nebo 4K. Otázka je, jak jsou nastaveny enkodéry a s jakými parametry jsou zaplacena vysílací práva.

15
Citace
Já naopak považuji za nešťastníky ty, kteří jsou odkázáni na DVB-T nebo DVB-S. Protože jsou otroky televize a musí si svůj čas plánovat podle televizního programu.
Co je tohle za blábol? Asi vám uniklo, že je možné pořady nahrávat...

Stran: [1] 2 3 ... 10