Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Vitab

Stran: [1] 2
1
Set-top-boxy / Re:Setobox
« kdy: 17. 10. 2018, 19:39:47 »
Zdravim a jakí setobox mužet prosím doporučit?

To zařízení se jmenuje set toP box!  >:(

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:PS 11
« kdy: 29. 03. 2018, 17:36:04 »
PS 12 chytnu v Kolíně v 2. patře 2x na pokojovku, tak jsem doufal, že budu mít štěstí i tady, ale nula :(( (nemám ani PS 13)

3
Markíza International se mi objevila na Voyu mezi živým vysíláním

4
https://www.youtube.com/watch?v=hkvd2EoZHhA

v čase cca 1:00 běží zřejmě začátek prvních TN vysílaných ze studia na Barrandově. Podle toho, jak je Rey představuje, a toho, že fotka z toho dne byla i v presskitu k 20. narozeninám Novy, tak mám podezření, jestli to nejsou vůbec první TN Lucky a Reye vůbec :-)

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Stav v multiplexu4
« kdy: 05. 06. 2015, 13:11:40 »
Zdravím, je to jen u mě, nebo přestala v MUXu 4 zase vysílat Active TV? (Konečně)

6
Set-top-boxy / Re:Připojení STB ke staré TV přes koax
« kdy: 31. 12. 2013, 04:04:33 »
Tlačítko DTV/VCR na ovladači k STB pro mě bylo trochu záhadou :-)
Takže čistě teoreticky, pokud mám IP STB, který má jeden SCART a ten připojím k STB se 2 SCARTy k tomu označenému VCR, bude mi to fungovat tak, že normálně na TV (má bohužel jen jeden SCART, kdyby měla dva, bylo by to vyřešené :-) ) poběží signál ze DVB-T STB, ale když zmačknu DTV/VCR, pustí to do televize signál z IP STB?
Jedno léto, když jsem byl doma sám, jsem řešil, jak to udělat, abych mohl mít DVB-T STB (kvůli nahrávání) a IP STB (kvůli prémiovým kanálům) na jedné televizi, ale po pár dnech přehazování SCARTu jsem si řekl, že bude jednodušší se přestěhovat s počítačem do obýváku, když chci jako kulisu k práci třeba Eurosport :-)

7
Televizní stanice a jejich program / Co vám chybí v DVB-T
« kdy: 01. 09. 2013, 04:41:01 »
Už delší dobu si kladu otázku, a postupně se k tomu vracím a různě to rozpracovávám, co by podle mě mohlo v DVB-T ještě fungovat a v současné době to tam chybí? Mám v hlavě tři celoplošné DVB-T kanály a dva u kterých bych si představoval šíření v základních nabídkách SAT a kabelové televize a v DVB-T v Praze


1) TV Nostalgia – To je taková věc, ke které se vracím pořád, protože mám rád starší věci, a tím nemyslím zrovna prvorepublikové filmy, normalizační komedie a seriály typu Major Zeman, ale spíš neohrané věci. Nicméně uvědomuji si že, aby to mělo šanci na úspěch, chtělo by to vyvážený mix téhle české klasiky a toho obsahu, který bych tam viděl já rád. Aby ta česká klasika diváky nalákala a promo na ostatní pořady do ní vložené, je představilo.
Když se zaměřím na primetime, jeden den bych viděl ve znamení zlatého Hollywoodu. Filmy jako Casablanca, Sunset Boulevard, Jih proti Severu (Gone with the Wind), Občan Kane, Čaroděj ze země Oz, Tramvaj do stanice touha... Časově tak od vzniku mluveného filmu po konec 50. let. Další večer bych si představil klasické americké sitcomy – I love Lucy, Honeymooners,  Beverly Hillbillies, Gilligan´s Island, Hogan Heroes, nestyděl bych se ani za MASH – vím, že je ohraný, ale právě MASH spárovaný s jiným sitcomem mu může přinést diváky. A pak, takový AfterMASH běžel myslím jen jednou a další spinoffy – Trapper John, M.D a WALTER nikdy.  Z „novějších“ bych třeba rád viděl Taxi. (Časově bych to viděl od poloviny 50. do konce 80. let)
Další večer – klasické britcomy – Doktor v domě (Doctor in the House) – geniální věc, část dílů odvysílala před rokem 1989 ČT, bohužel dabing existuje jen k těm, které ČT dala, a těžko by se mohl dodělat se stejným obsazením, byť je báječné. Mind your Language (no, to je asi věc, která se nedá ani otitulkovat, natož nadabovat. Kdo znáte Pana Kaplana od Lea Rostena, víte, o čem mluvím). Only Fools and Horses, Fawlty Towers...je toho nespočet.
Daytime – ráno a dopoledne klasické animáče (byť hodně z toho si už zabral Smíchov). Kolem cca. 2-4 bych zkusil starší seriály pro mládež (Beverly Hills 90210, Dawsonův svět – co bylo populární v devadesátkách). A pokračoval bych tím, co je známé (Dynastie, Kojak, Magnum PI) a to bych zkoušel prokládat nějakou „novinkou“ (u nás nevysílaným seriálem) – Love Boat, původní Charlieho andílci, nějaký western. Na podvečer by se mi líbily klasické antalogie – Twilight Zone, původní Zadáno pro Alfreda Hitchcocka, atd...
V primetimu se navíc nabízí okna pro spoustu zajímavých tematických slotů – třeba ten Hitchcock, nebo béčková Sci-fi (něco podobného dával každý pátek AXN Sci-Fi). Já osobně bych uvítal jeden den v primetimu klasické sci-fi seriály (Star Trek, původní BSG) – asi není náhodou, že to chce teď Nova získat pro Fandu.
Z vlastní tvorby by se mi líbil nějaký pořad o historii televizní zábavy a televizního vysílání obecně (měl jsem na to ve škole předmět a bylo to nesmírně zajímavé). Hlavně by to sloužilo jako promo pro pořady na tomhle kanále vysílané. Pak by se dal udělat nějaký ten pořad s významnými okamžiky televize, třeba odvysílat záznam přistání Apolla 11, záznam přenosu po atentátu na Kennedyho, Murrowovu bitvu s McCarthym. Trochu experimentální (na ty nejméně exponované časy) by mohly být některé významné sportovní přenosy (ještě lépe, kdyby se podařilo dostat něco z archivu ČST)....
Btw.: chtělo by to vysílat zároveň českou a originální zvukovou stopu
Hlavní konkurence: ČT2, ČT Art, pro dětské vysílání Smíchov a ČT :D, Barrandov

2) TV Aktuálně – v podstatě podobný projekt, jako byla Z1čka. Soukromá zpravodajská televize. Ale od Z1 ji odlišuje to, že začíná ve správnou dobu. V dobu, kdy ČT24 dělá senzační share a vypadá to, že lidé jsou dychtiví po informačním kanále. Představoval bych si to jako kombinaci zpravodajství, publicistiky a dokumentární tvorby.
Den by začínal nějakou ranní show. Kolem poledne a v brzkém odpoledni bych cílil primárně na ženy v domácnosti. Hlavní zpravodajskou relaci bych dal od šesti a od desíti – tedy než začne hlavní program na ostatních kanálech a pak až začne končit. Tady bych to viděl na hodinu dlouhé zpravodajské bloky. Jinak zprávy v každou celou hodinu.
K tomu publicistika – rozhovory (jako měla Tachecí na Z1), investigativní žurnalistika (ala 60 minutes na CBS) a samozřejmě dokumenty. O víkendu politická debata, atd.
Hlavní konkurence: ČT24, ČT2 a Prima Zoom

3) HobbyTV – To se divím, že ještě nikoho nenapadlo. Přijde mi to jako projekt s nejnižšími náklady, s potenciálem zaujmout hodně diváků a ještě jako senzační místo pro product placement. Televize zaměřená na zájmy.
Vysílání dělit do bloků, aby po tom, co se vysílání trochu rozběhne, divák věděl, kdy na HobbyTV dávají magazíny zaměřené na jeho koníčky. Samozřejmě, je tu prostor i na nějaké akvizice ala Top Gear pro blok o autech, ale hlavně bych to postavil na vlastní tvorbě. Těch koníčků, které by se daly tímto způsobem pokrývat, je úžasné množství – vaření, rybaření, cyklistika, turistika, cestování, zahrada, kutilství, elektronika, auta, motorky, internet, počítačové hry, divadlo, filmy, hudba (magazín o vážné hudbě, magazín o různých alternativních hudebních žánrech), lov, studium jazyků, esoterika (ne ve smyslu Volejte věštce, ale třeba pořad o tom, jak vykládat tarotové karty a podobně), literatura (co vychází za knižní novinky), zdraví, zdravá výživa, zvířata....Ke všemu stačí nějaké studio, maximálně štáb na natáčení reportáže venku....
Taková televize nabízí vlastně pořád alternativu k tomu, co vysílají ostatní kanály – nebaví vás filmy a seriály? Tady máte něco jiného! Prima Zoom a Šlágr udělaly hned po startu vysoká čísla, právě proto, že se nabídkou od ostatních kanálů odlišují.

A do regionálního vysílání:
1) Bohemia TV – televize vysílající pro cizince žijící v Česku. Nejprve jsem si to představoval jako projekt, který by sloužil převážně k propagaci ČR – dokumenty o památkách, o cestování po ČR, o kultuře, třeba i ty notoricky známé české filmy (s cizojazyčnými titulky). Jako něco, co by mělo smysl převážně v Praze (a jinde) v hotelích. Ale pak jsem začal pomalu inklinovat k tomu, že by se to spíš mělo zaměřovat na cizince, kteří zde žijí dlouhodobě a mělo by to nabídnout akvizice z jejich domoviny v kombinaci právě s českou kulturou.
Ten vysílací čas bych rozdělil mezi nejpočetnější menšiny, tak aby, třeba Vietnamci věděli, že v pondělí od 20:00 do 23:00 a v každý všední den od 13-15:00 půjdou na ně zaměřené pořady. Rusáci by zase měli třeba středeční večer, atd. Proč? Protože na ty časy se dá specializovaně prodávat reklama firmám a společnostem, kteří právě na tu komunitu nějak cílí.
K tomu bych přidal právě ty české věci, filmy jako Slunce, Seno,..., Marečku podejte mi pero. Atd, aby to mělo integrační funkci (třeba by se na to dala shrábnout nějaká ta dotace :-). Navíc by to mohlo přitáhnout české diváky a promo do pořadu vložené by je zase mohlo přilákat k nějakému cizímu akvizičnímu pořadu (třeba Španělé mají teď hodně povedené seriály).
Ovšem zásadní a důležitá věc – titulky. Každý pořad by měl běžet s českými a anglickými titulky (a to i pořady vysílané v češtině) a dále s titulky dalších významných menšin. Aby ten Vietnamec neměl k dispozici jen pár hodin týdně, kdy vysílá vietnamsky nebo česky, ale mohl si pustit třeba ruský film a měl u toho titulky, kterým rozumí. Proč? Protože zase, na co jiného, když neumí moc česky, může v té bedně koukat? Takhle se bude moci podívat na všechno, co se na tomhle kanále objeví a protože nemá moc na výběr jinde, stráví víc času tady.

2) Sparta TV – Jo, přiznávám se, jsem fanoušek :-). Ale vlastní kanál fotbalové Sparty bych si uměl představit. Protože to nabízí další možnost prezentace sponzorů. Obsah: záznamy zápasů (pokud by se dostali k záznamům vlastního Ačka, tak jen dobře), ale pak to, co ty zaryté fanoušky zajímá, ale nikde to nevidí – Bčko, Juniorka, Ženy....Netuším, v jakých relacích se tady pohybují vysílací práva :-/
K tomu, pokud by to šlo od televizí koupit, záznamy historických zápasů. Sparta z Barcelonou v první polovině 90. let (jak vyhrála po gólu Horsta Siegla 1:0, vůbec odvysílat ten nultý ročník Ligy mistrů). Sparta s Realem Madrid (domácí prohra 2:3, ale úchvatný zápas). Sparta s Laziem Řím (jak Kincl vystřelil postup do osmifinále Ligy mistrů v poslední minutě). Je toho strašně moc.
No a samozřejmě nějaké magazíny – den s hráčem, jak vypadá trénink, jak se připravuje na zápas choreo, atd. Třeba to i spojit s hokejovou Spartou, aby toho obsahu bylo víc :-/


8
Tak teď jsem si chtěl pustit nahrávání na Riskuj, protože jdu pryč, a koukám, že mi nejde MUX4 z Černé studnice. Tak že by hoši od Radima připravovali vysílač na RS 7?

9
Nova by měla na Telce posílit daytime (tak mezi 12:00 - 17:30, před Ulicí). V celodenních grafech je Prima nejsilnější, když dává odpoledne Walkera, německý kriminálky a Rosamunde Pilcher. Nova by měla v ten čas na Telku koupit nějakou tu Esmeraldu, Divokýho anděla, Perryho Masona (ty televizní filmy z 80. let), Colomba, Jakea & Tlusťocha, atd. - něco, co lidi znají a moc to nestojí. Ani ne tak proto, že to udělá Telce nějaký share, ale proto, že to ty diváky sebere Primě Family a zhorší to její už tak dost blbě vypadající celodenní výsledky.

10
Mě osobně mrzí, že devadesátá léta, ve kterých jsem vyrůstal, nebyla moc obsáhlá. Dílů z dob totality bylo hodně, ale z "devadesátek" bylo dílů málo a šlo se tam vyřádit mnohem více (i když chápu že ukazovat v aktualitách lidi kteří jsou u koryt dodnes by mohlo někomu z vyšších míst vadit). Stejně tak v technice se občas trochu uletělo (WIN XP v cestovce v roce 2000)
Hlavně že se bude v posledních dílech juchat nad vstupem do EU ... jsem zvědav, která z postav bude vylíčena jako zlá, ošklivá, neinformovaná a špatně uvažující, protože si v referendu dovolila hlasovat jinak než jak hlásala dobová vládní kampaň  ::)

Co se týče (ne)stárnutí, kolik asi bude v posledním díle dědovi Josefovi? Nedávno jsme to řešili s mamkou, že odešel do důchodu už hodně dávno :D

Josef je ročník 1919, tedy v roce 2005 mu bude 86.

11
Zkoušel jsem to naladit z Černé hory, na 21. kanále se mi ladění na chvíli zastavilo, ale pak jelo dál. Jenže jsem měl jen pokojovou anténu (na kterou ostatní tři MUXy z Černé hory chytnu, MUX4 z Černé studnice nikoliv)

12
Já to vidím podobně, a už jsem to tu nejednou psal :-)
Osobně doufám, že až Poláci vypnou analog, tak si někde Pařízek zajistí příděl i pro Černou studnici a pokryje RS7 severní část Středočeského kraje (i když my jsme na hranici pokrytí z Prahy, tak by se k nám možná mohl dostat signál z Ládví, oblast severně od nás by měla být bez problémů pokrytá, nám to sice stíní nějaké kopce, ale jsme oproti nějakému rodinnému domku docela vysoko :-/. Rád bych tady časem viděl i RS 8 a 12).

Vedle té Pohody a Inzertu by v RS7 mohl nést i Fandu HD, pokud se do MUXu 4 nevejde, nebo pokud tam Nova radši spustí další kanál. Anebo se nejdříve rozjede v RS7 (kvůli lákání diváků) a až poté, až skončí doba souběhu a z MUXu 4 zmizí Pohoda a Inzert se to přehodí do MUXu 4 (protože tím donutí diváky znovu přeladit a naladit tak i programy v RS7, pokud divák dá automatické ladění.)

13
Tohle byl druhý film, který jsem tam zahlédl, ten první vypadal, že chtějí dokonce konkurovat kanálu Penthouse Black  ;D

14
nechci rýpat, ale toto už je porno a to by se, jak říkal dr.Železný, na celopološné tv s licencí na normální pořady objevit nemělo.

No to rýpejte, proto jsem to sem dal! :-)
Taky myslím, že je to na DVB-T už dost na hraně. Ale myslím, že vzhledem k velké (a úspěšné) snaze ve všech záběrech schovat všechny detailní pohledy na "nástroje", tak to asi nebude za hranou.

15
Tedy, musím se tu Activu omluvit, že jsem si tu z něj před pár dny dělal srandu, že ta erotika, na kterou jeden divák psal, že se těší, bude prezentována formou Sexy výhry či Za kačku svlíkačku. Teď jsem koukal, co Activ a Tip v noci dávají a u Activu jsem si nebyl jistý, jesti nemám naladěný Leo TV (všimněte si absence loga televize!).
https://www.dropbox.com/s/5i0x7csxqno7qpq/dvbt-27025444.ts

(Soubor je telesync, 1 minuta, 16 MB, nahráváno tabletem s DVB-T tunerem, přístupnost 18+!)

Stran: [1] 2