Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - MASH

Stran: [1]
1
Díky.

2
Už asi druhý den pozoruji, že počasí a Události ČT fungují jakoby v upscale (kvalita neodpovídá HD). Přesto je v obraze logo ČT1 HD, rozlišení je 1920x1080 a datový tok kolem 9,3 Mb/s (UPC). Máte také tuto zkušenost?

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Fanda v DVB-T
« kdy: 31. 08. 2012, 00:13:15 »
Koukám, že Fanda má v Muxu 4 mimořádně kvalitní datový tok. Teď večer (K64 Praha) se bitrate pohybuje až k 5Mb/s. V režimu SD naprosto nevídaná záležitost.

4
Kanál "New TV" v Multiplexu 4 nezabírá téměř žádné datové pásmo. Obraz je pouze konstantní - bez pohybu, takže automatická variabilita datového toku tomuto kanálu přiřazuje naprosto minimální hodnoty (v řádech kilobitů za sekundu). Naopak kanál Fanda (v SD režimu) má mimořádně slušné datové toky až k 5 Mb/s. 

5

Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.
Zamysli se nad významem slova "zastaralé". Často toto pomýlení teď čtu. Zastaralé jsou přístroje bez DVB-T. Přístroje s DVB-T jsou naprosto aktuální a hodně roků ještě budou. Přístroje s T2 jsou PERSPEKTIVNÍ (sám jeden vlastním. Uznávám, že hlavně pro studijní účely).

No, buď jsi mě nepochopil a nebo vývoji na poli audio/video techniky moc nerozumíš. Jelikož se DVB-T2 stává standardem a v některých státech (např. Itálie) se dokonce chystají zákony, které neumožní prodejcům od jistého data prodávat přijímače bez T2, tak reálně hrozí situace, kdy se k nám budou svážet zastaralejší a na západním trhu již neprodejné "skladové" modely jen s DVB-T a k tomu např. ještě s vyšší spotřebou, nižší životností, kvalitou, typem a rozlišením LCD panelu, horšími upscalery, omezenými a nebo chybějícími interaktivními funkcemi, atd... A naopak ty novější modely, obsahující již modul DVB-T2 (+ další technologická vylepšení), se na náš trh, na rozdíl od těch západních, asi moc tlačit nebudou. Proč taky, když se výrobci budou potřebovat zbavit oněch "zastaralejších" kousků? A protože tu tím pádem bude mnohem nižší konkurence mezi nejnovějšími typy, tak se nejspíše a dle logiky volného trhu  ani jejich cena nebude moc tlačit dolů (opět na rozdíl od západních trhů)... Snad jsi to mé "pomýlení" už malinko pobral  ;)


6
Ja myslím, že ČRa prosazují T2 především kvůli možnosti, hodit do tohoto systému celkem jednoduše i placené kanály a tím si zajistit jeho naplnění. O žádné HD nebo lepší kvalitu primárně nejde. Datové toky budou vzhledem k nákladům velmi podobné těm z dnešního T. Ano, HD bude v T2 pořád mnohem dražší, než SD v T2 a proto lze jen těžko předpokládat, že s nástupem T2 všichni přejdou na HD vysílání. Ostatně, vždyť i dneska je v T pořád volný prostor o který nemá nikdo zájem. Nicméně, nástup T2 je nutný už vzhledem k tomu, že se stává standardem v Evropě. Nechtěl bych, aby k nám výrobci elektroniky vozili zastaralé šmejdy bez T2, které by jinde byly neprodejné.

A ještě drobná poznámka na zdejší diskuzi ohledně přechodu analogu na DVB-T. To soustavné kostičkování (nebavím se o náhodných, drobných sekundových projevech) se objevuje opravdu až v situaci, kdy ve stejném místě by byl klasický analogový signál buď kvůli výraznému šumu a nebo extrémním "duchům" také zcela nesledovatelný! Snad by možná šel ale zvuk :). Na druhou stranu je fakt, že některé pasáže SD vysílání, jako např. rychlé sekvence s mnoha drobnými detaily, byly v analogu zkrátka kvalitnější. Otřesné vysílání Óčka, je toho zdárným příkladem.

Stran: [1]