reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 83
1
Doma by opravdu s napaječem 12V nebyl problém, ale na chatě nemám nic. Mnoho let jsem tam nic nepotřeboval. Výhybka byla tak horká, že na ni nešlo udržet ruku. Co skutečně odešlo zjistím až příští víkend. Budu si muset vzít měřící techniku jak na VF, tak silovou část a vše, co mohlo odejít.

2
K těm odborníkům. O víkendu jsem potřeboval na chatě protáhnout koaxiál jinudy. Žádný problém, odpojil jsem konektory protáhl jinudy, zapojil a prásk. Odešel napaječ a zřejmě i napájecí výhybka. Konektory jsem dělal na půdě v šeru v kleče a nevšiml jsem si, že nějaký drátek stínění se připletl ke střednímu vodiči. Nový napaječ jsem neměl, tak jsme zbytek víkendu poslouchali rádio. A myslíte, že si příště někoho po této zkušenosti pozvu? Zas to budu mastit sám. 

3
pro všechny Omary, Andreje a další okolo-brňáky...

"TELEKO
Vážení a milí posluchači digitálního rozhlasu DAB v Brně a okolí. Multiplex TELEKO DAB1 bude již brzy dostupný i v Brně a okolí v tzv.- bandu III na kanálu 8A."
O kmitočtu pro Brno se mluví tak dlouho, že informaci z 1.4. budu brát vážně, až uvidím signál na displeji.
Ale jinak díky. 8A je dobrý kmitočet. Umístění zůstane jako L-band na gymplu na Barvičce?

4
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 27. 03. 2020, 23:06:49 »
Já mám jiný problém. Aby mě tuner locknul 5D to trvá několik minut od zapnutí. Většinou vyjde rychleji přepnout na 11C, který se chytí hned a pak teprve přepnout na 5D. Tak nějak tuším, že je to problém SFN Kahlenberg a Jauerling. Bohužel na měřáku nemám detekci DAB, takže nemohu svoje domněnky potvrdit exaktním měřením.

5
Abych uvedl ty konspirace na pravou míru.
Xmux potřeboval dipól, který jsem měl náhodou doma. Nenašli jsme však vhodný termín a místo k předání. Tak jsem ho nechal v lese mezi Brnem a Blanskem na přesně určeném místě. Tam už si ho mohl vyzvednout kdokoli a kdykoli. 

6
Moc pěkně a věcně jsi to zhodnotil, ale jinak nemám sílu se nějak zapojovat. 
Co je ten nouzový stav, tak jedu v takovém módu práce/spánek. Nic jiného se tam nevleze. Už aby to skončilo.
Ten dipól, co jsem ti nechal před časem v té mrtvé schránce tam stále je.   

7
Digitální rozhlas / Re:Rakusko/T-DAB
« kdy: 17. 03. 2020, 20:06:52 »
Rakušáci aktivovali na lokálním vídeňském muxu 11C nouzové hlášení EWF ke koronaviru. Tváří se to jako další stanice. Na displeji jedou textové informace a ve zvukové stopě jede monofonní hlášení v němčině, kterému samozřejmě nerozumím. Prý je to provázané i s informačními tabulemi po městě, které toto vysílání přebírají.     

8
Já jsem teda zatím žádnou možnost změny rozsahu nenašel. Jediné co lze, tak pomocí josticku roztáhnout časovou lupu nebo span nebo jak bych to nazval. 

9
Tak jsem si to přeměřil a překreslil a Karelos má pravdu. Na IO K59 je vidět přímý signál z Kojálu a echo z Hádů. Z Pálavy se na K59 žádný signál neobjevil. Ten se naopak objevil u K26 nebo 40, kde je vidět pouze echo na 47km, což je rozdíl mezi Kojálem a Pálavou.
Jen mi nejde do hlavy, proč se tam neobjevilo i to echo z Hádů. Když vidím signál Hádů na K59, tak ho musím mít i na 40 a 26. Je to přímý kabel z širokopásmové antény do měřáku bez jakýkoli aktivních nebo pasivních prvků.   

10
Zřejmě ty vysílače špatně lokalizujete. Domnívám se, že testujete v Antechu a na displeji je hlavní inpuls Kojál a preecho 15km Brno město.
Ten Kojál sedí určitě. Myslel jsem, že to bude IO Pálavy. Pokud by to mělo být Brno, tak rozdíl mezi Kojálem a Hády je 20km, což taky nesedí. Teprve se s tím seznamuji. Beru měřák a jdu na střechu.

11
Mosaiq ukazuje v podstatě to samé jako Promax, 14,7km. Na první pohled jsem nezaregistroval nějaký zásadní rozdíl v zobrazení IO.

12
Takže když mi impuls ukazuje 15,1km, tak tomu nemám věřit?
Přímý signál je Kojál ze vzdálenosti 68,7km. Pálava je 20,5km. Předimpuls mám 15,1km. Pálava-Kojál je 56,9km.

13
Kupovat budou jiní, já jen testuji.
Z jiné antény mi tam naskočilo na K59 i preecho z Pálavy. Trochu mi to nevychází vzdálenostně, ale zatím s tím nemám dost zkušeností. Jak mi to vyjde, tak bych dal fotku.

14
Ten výkon musí být hodně malý. Zrovna tento týden testuji Neo+ a Mosaiq6 kousek od Pálavy a na 59 kanále nemám další odraz mimo Kojálu.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 24. 02. 2020, 12:34:09 »
Pro mě po tom omylu platí ty první dvě slova z citované věty.

Stran: [1] 2 3 ... 83

reklama