Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - omar3

Stran: [1] 2 3 ... 95
1
Pamatuji si, když jsem byl poprvé v Itálii, jak jsem byl zděšen z toho, jak se na každém kmitočtu střídalo několik stanic, podle toho jak člověk natočil přijímač nebo anténu. Už se k tomu blížíme.   

2
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 18. 03. 2021, 20:10:52 »
To je nepochybně nějaký starý vysílač.

3
Ale: jaké jsou parametry tvého podpisu DAB LP345 made by Xmux?
Musíš odlišovat čárku.
LP345 je LP Fracarro.
Od Xmuxe mám jeho origo anténu.   

4
Kdyby mě před 25 lety napadlo, že to k něčemu bude, tak jsem si to zkopíroval. I když si nepamatuji, že bych tehdy znal někoho s 6hlavým videem. To byla tehdy pálka v porovnání s běžným.
Jak píše David, byl jsem ucho, které ještě nemělo ten rozhled, co mám dnes. Rozkaz zněl jasně, nahrát všechny stanice na jižní Moravě. 

Já si dodnes pamatuji, když začalo v roce 1990 vysílat první Fun Radio z vysilače, který jim poslali z Francie. To jsem si myslel, že mě někdo vyměnil aparaturu. Ty basy, výšky, dynamika. A po přepnutí unylý zvuk OIRT českého vysílání. Dnes už jsme někde jinde.     

5
To budete mít někde v archívu už zpracované. Byla to součást celorepublikové akce, sehnat, nahrát a uložit pro příští generace záznamy vysílání všech tehdejších stanic. Myslím, že z toho byl i oficiální zvukový výstup, kde už byl sestřih identifikací, znělek a jinglů.
Já jsem byl členem od začátku 90' let někdy do roku 2006-7 kdy se objevily první weby jako Digizone nebo Parabola, kde byly informace online a nebylo potřeba čekat měsíc-dva, než přišel poštou tištěný časopis.

To 6hlavé video bylo opravdu nejkvalitnější amatérský záznam zvuku, jaký šel v té době udělat. Mám ho dodnes mazlika Panasonika superVHS, ale už asi 10 let nebyl v provozu. Naposledy jsem na něm digitalizoval rodinné záznamy z VHS na DVD.

6
Ty jsi nějaký natvrdlý. Psal jsem, že jsem to tehdy nahrál na videokazetu a poslal do CSDXC. Kopii od toho nemám, před 25 lety mne nenapadlo, že by to k něčemu mohlo být.

7
Zdánlivě je Honzíkův požadavek nesmysl, ale připomněl mi věc, na kterou jsem už dávno zapomněl. Někdy v té době jsem dělal pro Československý DX klub záznamy do zvukové kroniky stanic tady na jižní Moravě. Každé stanice tam bylo zaznamenáno kolem 30 minut. Takže tam je to někde uloženo, jestli je to veřejně přístupné nevím.

Pokud si vzpomínám, tak jsem používal nejvyšší zvukovou kvalitu té doby. 6 hlavé VHS video se stereofonním zvukem. Na každou stanici jsem použil na videostopu ze satelitu jinou stanici. Pak dostali na CSDXC převodní tabulku, který obraz znamená kterou FM stanici. Nakonec šla videokazeta poštou do Plzně. Tak to chodilo v době předinternetové.   

8
Vyhrabal jsem bandscan snad z roku 1996, Radiožurnál v Brně na 90,4. Na 92,6 bylo BBC.

Jsou tam i jiné perly, které dnes už neuslyšíme. Zejména ze Slovenska.
Radio Brno
Radio CD International
Rebeca
DCA radio
Radio Twist
Rock FM Radio
Blue Danube Radio


9
Tak špatný to není. Tento týden jsem jel na testy na Výstaviště přes Mendlák a celou dobu mi RŽ hrál. Pokud si dobře pamatuji, tak v autě po Brně nejede Kojál pouze v tunelech a v krátkém úseku ulice Žabovřeské, kolem té skály, co tam vrtají díru pro šalinu. Čro jde spíš o to, narvat tam indoor na prutovku. Pamatuji dobu, kdy RŽ v Brně vysílal, pak při nějaké programové rošádě šel z kola ven. 

10
Já jsem rád, že se Xmux ozval. Dlouho bylo ticho, tak jsem už měl obavy. U mě se žádné superinverze neprojevují. Pouze u DAB mě přestal jet 5D z Vídně. To se stává, když stoupnou úrovně vysilačú na stejném kanále.     

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:Vysílače - fotky
« kdy: 19. 02. 2021, 20:09:11 »
V posledních dnech byla vidět Pálava, jako málokdy. Spíše připomínala zasněžené Alpy. Krásně byly nasvícené v ranním slunci barevné štíty vinných sklepů v Pavlově. Pohled je od Velkých Pavlovic. 

12
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 26. 01. 2021, 16:23:02 »
Dnes jsme provedl kontrolní měření přijmu 8A v Břeclavi v závislosti na výšce. Měření probíhalo na teleskop TESCO přijímače. Dost chumelilo, tak nevím, jestli je výsledek dost vypovídající.
- 12 patro příjem indoor i outdoor
- až do 5 patra to bylo stále stejné, úroveň signálu jen zvolna klesala.
- 4 patro už pouze outdoor s otevřeným oknem.
- od 3 patra dolů už nejelo nic, už se objevily v cestě první větve stromů obalené sněhem, které nejspíše signál definitivně zabily.

13
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 25. 01. 2021, 21:31:52 »
To je skvělý nápad, to mne nenapadlo. Zítra zkusím těch 13 pater seběhnout, kde signál skončí.
Původní idea byla, že s venkovní anténou to pude. 

14
Digitální rozhlas / Re:DAB Jižní Morava
« kdy: 25. 01. 2021, 16:56:10 »
Zkoušel jsem navýšený výkon 8A na kilowat směrem na jih. Po D2 v autě to vydrží k Hustopečím. Oproti původnímu výkonu a anténě, kdy signál končil na hranici Brna je to pozorovatelné navýšení.
V Břeclavi ve 13. patře se dá realizovat i indoorový příjem, pokud se najde vhodné místo. Při otevřeném okně je příjem stabilní s polovinou kotle.

15
Skylink / Re:Nová TV LG 65NANO86 nechodí Skylink
« kdy: 18. 01. 2021, 23:15:52 »
Tentoktát musím chtě nechtě souhlasit s Ádou.
Pokud tazatel neřekne, jestli mu jedou alespoň volně vysílané programy, tak se nepohneme dál.

Stran: [1] 2 3 ... 95