Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - pendy

Stran: [1]
1
Tak tím se to vysvětluje. Já jsem samozřejmě mluvil o přístroji Di-Way And-4, kterého se tato diskuze týká, pokud vím. O novější UHD verzi nevím samozřejmě nic, protože jí nevlastním.
Jinak souhlasím s tím, že napájecí zdroj je samozřejmě nejvíce náchylný na přepěťové špičky, ale bez zdroje žádný přístroj nefunguje, takže to slovíčko "pouze" před slovem zdroj mi tam moc nesedí.

2
David Neřeknu: Nevím, jestli máme stejný STB. Já tam mám pouze verzi Androida 4.4.2 (kitkat), a to už jsem absolvoval i upgrade. Takže jak jste se dostal k verzi 5 (lolipop) nevím.
Každopádně nesouhlasím s tím, že po zapnutí přijímače naběhne přijímač do režimu Androida. On se tam ke konci startu ten Android opravdu objeví, ale cca po 10 s se to samo přepne do módu DTV. A tak se choval STB před i po upgrade. Takže podle mne máte jen malou trpělivost při náběhu po zapnutí. Vzhledem k tomu, že to celé trvá kolem minuty, tak těch posledních 10 vteřin už je zanedbatelných...
Mně třeba vadí víc ta startovní minuta a proto STB ani nedávám do stavu standby, těch max. 8W už mne nezabije, navíc, když chci něco nahrát na externí HDD, tak naprogramování záznamu ani ve stavu standby nefunguje! Takže nad tou vaší diskuzí na téma vypínání spotřebičů síťovým vypínačem na prodlužováku se jen směju. Já se domnívám, že na tohle časté mechanické připojování napětí nejsou zdroje ve spotřební elektronice stavěné, vždycky tam vlivem přechodového jevu vznikne menší či větší napěťová špička, která se na napájecím dílu spotřebiče časem podepíše. Tím nechci říct, že ostatní přístroje taky nedávám do stavu standby (tenhle je výjimkou), ale rozhodně je netrápím vytahováním ze zásuvky nebo vypínáním přes prodlužovák.

3
Ještě na jednu chybičku tohoto boxu bych chtěl poukázat. A bohužel nezmizela ani po upgrade. Kdo nepoužívá zvuk v AC3, tak to ani nemusel postřehnout a navíc ne každý program disponuje tímto zvukem. Tento zvuk (např. u ČT4 HD) není synchronizován s obrazem (předbíhá ho) a občas na okamžik vypadává. Takže je lepší to mít přepnuté na základní zvuk mpg, kde je to v pořádku. Tato chyba nemá ale s kompatibilitou s DVB-T2 nic společného, tato chyba je už v DVB-T příjmu.

4
Díky za odpověď. Té dírky jsem si opravdu nevšiml. Až podle popisu jsem jí objevil...

5
Protože jsem vespod boxu žádný otvor pro reset tlačítko nenašel, postupoval jsem při upgrade normálně dle přiloženého návodu. Přes Home, Nastavení, Další, Systémové aktualizace jsem nejdřív v Lokální aktualizaci vybral na vložené flešce aktual. soubor a pak dal Aktualizovat. Mně to sice podle optického ukazatele na 3/4 průběhu aktualizace zamrzlo, ale naštěstí po vyp./zap. napájení boxu vše v pořádku, box najel a artefakty na T2 zmizely.
Jinak další postřeh po upgrade: přestala svítit modrá LED v zapnutém stavu (jen poblikává zřejmě při čtení/přenosu dat). Zřejmě je to reakce na připomínky, že LED dost rušila silným jasem. Červená ve vypnutém stavu svítí nadále.
A pak jedna zřejmě chyba: naladěné SD stanice na T2 "přechodovém" multiplexu 12 ČRa jsou v seznamu (ne v názvu) označeny jako HD (všechny).

6
Když začalo HD vysílání tak ČT , ČT4 a NOVA měla doprovodnou stopu DD, později to v DVB-T ořezali a DD zůstalo jen u ČT 4. Bohužel stále mají jako prioritní stopu mpeg, a na druhou v DD je potřeba ručního zásahu.

Aha, tak to já jsem bohužel už nezachytil (NOVA HD navíc skončila úplně). Takže je to vlastně  s používáním DD čím dál tím horší a možná skončí DD i na tom ČT Sportu...

7
Ano, i na satelitu (Skylink) je u ČT1 HD i u ČT Sport HD taky zvuk v DD, ČT2 v HD na Skylinku nevysílá a u ČT2 SD je samozřejmě jen mpeg zvuková stopa.

8
p. Soška:
Nejsem sice Profík jako vy, ale samozřejmě bych něco takového nepsal, kdybych neměl receiver s DD. Spíš mne udivuje vaše tvrzení o nějaké "preferenci". To je samozřejmě nesmysl. Receiver dekóduje, to, co do něj z TV po HDMI výstupu přichází. A vzhledem k tomu, že TV umí přehrávat např. mkv soubory s DD, DTS atd. a receiver to bez problémů identifikuje a dekóduje, tak tady problém nevidím.

p. Novák:
Dík za typ. Audio výstup pro TV programy se nastavuje extra v nastaveních Samsungu a problém byl v nastavení výstupu SPDIF - měl jsem nastaveno PCM, správně má být DD.

Když už jsme u toho - na ČT1 HD nebo ČT2 HD zatím asi DD nehrozí, že?

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Dolby digital v DVBT?
« kdy: 14. 10. 2013, 19:48:26 »
 Nevím, jestli jste to někdo zaregistroval, ale při dnešním přímém přenosu na ČT4 HD z fotbalové národní ligy Zlín -Táborsko 14.10. od 18 hodin můj Samsung signalizuje jako zvukový doprovod Dolby digital. Receiver se ovšem tváří jinak: signalizuje pouze PCM. Že by jen chybička v identifikaci zvukové stopy ve vysílání?
Jo, abych nezapomněl, příjem z Klínovce z RS 7 (1a), 50. kanál.
Možná už tady o tom byla řeč, jestli se opakuju, tak sorry.

Ještě doplňuji: příznak DD zůstává dále i po skončení fotbalu, takže zřejmě nějaký trvalý jev (pokusy?)

Stran: [1]