Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Tommiq

Stran: [1] 2 3 4
1
Televizní stanice a jejich program / Re:Staré pořady TV Nova
« kdy: 15. 12. 2015, 11:56:08 »
Nejde o ty klipy. Ty lze dneska většinou najít na youtubu, nebo i na těch tematických stanicích s hudbou 90.let. Ale spíše o to ostatní. Moderátorku a celkové to zpracování a atmosféru pořadu a připomenutí si té doby. A co si tak pamatuju, tak ona tam měla i rozhovory s různými zpěváky.
Takový typ pořadu dnes určitě reprízovat nebudou. V případě, že vůbec ještě mají v archivu všechny díly Esa s Terezou, museli by mít práva na vysílání i všech klipů, které jsou v nich obsažené.
Kdyby celý pořad vysílali, tak jak je, a jen by ty klipy vystřihli, bylo by to takové krkolomné a takto to dneska vysílat jako nějaký pořad, by moc nedávalo smysl.
Kdyby vystříhli třeba jen nějaký rozhovor a použili jej do jiného pořadu, kam by se to tematicky hodilo, to by asi šlo a zřejmě se to tak i děje. Např. 13. komnata Terezy Pergnerové na ČT. Ale většinou je to jen nějaká krátká několikavteřinová ukázka, která se hodí do toho jiného konkrétního pořadu, a to zrovna moc nepřipomene atmosféru toho původního Esa, tak jak bylo tenkrát natočené.
Museli by vymyslet úplně nový pořad, něco jako ,,To nejlepší z Esa", apod., a do něho sestříhat třeba všechny ty rozhovory se skupinami, atd. Jenomže bohužel, proč by to dělali? Oni určitě mají plno jiných sr...., co dneska vysílat, tak proč by si měli takto hrát s tímhle.

Asi jediná poslední věc, a možná nejlepší, by bylo, kdyby někdo měl nějaké díly Esa celé nahrané na VHS. Jenomže dneska lidi staré kazety vyhazují a ani leckdy netuší, jaké poklady tam třeba mají.

2
Televizní stanice a jejich program / Re:Staré pořady TV Nova
« kdy: 14. 12. 2015, 12:36:32 »
Eso s Terezou bych taky bral.
A také staré díly Kolotoče s P.Poulíčkem, ještě před H.Musilem. Těchto dílů bylo odvysíláno na Telce jenom pár, i když jich bylo natočeno daleko víc. Když jsem psal do Novy, řekli mi, že ty starší díly prý natáčela jiná společnost, (jaká asi, ČNTS?) a na ty prý už dnes nemají práva.
To samé se týká také Risku, když ho uváděl Ivan Vyskočil a potom Jan Krasl. Ty nevysílali na Telce vůbec. A ještě Maxirisk....

3
V Praze na 51.kanálu včera večer stále bez EPG.

4
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 23. 04. 2015, 16:23:42 »
Když chcete platit, tak si plaťte. V tom vám, zvlášť dneska, určitě nikdo bránit nebude. Už chybí jen, aby zpoplatnili i DVB-T! Ostatně ani bych se tomu nedivil. Až přejdou na DVB-T2, uvidíme, jestli HD bude standard, anebo pořád nadstandard. Oni si to vždycky nějak zdůvodní.

5
Skylink / Re:Názor lidu
« kdy: 16. 04. 2015, 15:10:04 »
Když jsem si před pěti lety pořizoval satelit, chtěl jsem to nejen na Skylinkové programy, ale i na cizí FTA. Přijímám 28, 23, 19, 13, a 9°. V té době se u nás pomalu rozběhl pozemní digitál, ale ještě tam nebylo tolik programů. U Skylinku se mi líbilo, že stejně jako v pozemním byla nabídka základních programů samozřejmě zadarmo, plus mi k nim přibily ještě slovenské programy. Dále možnost si kdykoliv, když jsem chtěl, předplatit si, i jen na jeden měsíc, nějaké placené programy, např. dokumentární, jako u kabelovky. Tyto podmínky mi vyhovovaly.
Zanedlouho potom přišly s kartou ,,výměna". Musel jsem zaplatit 600 Kč za novou kartu ,,Irdeto". Prskal jsem samozřejmě, ale říkal jsem si, když jsem předtím dal za kartu 2000, tak jí teď nevyhodím. No, budiž. Jelo se (chvíli) dál. Pak přišli s tím slavným ,,servisním poplatkem". Od začátku jsem proti tomu. Bylo mi jasné, že když už ho jednou zavedli, budou ho teď jen zvyšovat a zvyšovat. Což se později i potvrdilo. Říkám tomu poplatek za bezplatnou nabídku. Nechápu, proč bych měl platit poplatek za téměř stejné programy, které v pozemním vysílají (zatím!) zadarmo. Ani jednou jsem ,,servisní" poplatek nezaplatil. Pouze jsem si párkrát předplatil nějaké placené programy. Pro základní CZ bezplatnou, a také i neplacenou nabídku mám DVB-T, kde mezitím nějaké programy přibily. Jediná nevýhoda je, že jsem přišel o slováky, ale budiž. Ve Skylinku mezitím také nějaké programy přibily, zejména v poslední době HD, ale nemusíme mít všechno, že? Stačí HD programy v pozemním. ,,Servisní" poplatek za bezplatnou nabídku, jak už jsem psal výše, platit nehodlám, a tak proto, že už jsem dlouho neměl předplacený žádný placený program, odpojili mi ,,definitivně", po předchozím upozornění, kartu. O týden později jsem si předplatil jeden placený balíček, všechny příslušné programy naběhly bez problémů, včetně těch základních CZ/SK. Bez žádného ,,aktivačního" poplatku.
Aktuální situace je následující. Satelit používám výhradně pro velké množství FTA SD i HD programů, pro základní CZ programy používám pozemní příjem a kartu skylink mám jen na příležitostné předplacení placených programů, např. o dlouhých zimních večerech.
Pokud mi z nějakého důvodu kartu definitivně deaktivují, v žádném případě nebudu platit ,,aktivační" poplatek za její opětovnou aktivaci, ale v tomto případě skylink prostě přijde o jednoho, dříve celkem spokojeného, nyní již nespokojeného, zákazníka. Pak je ještě možnost, před vyhozením karty do koše, nechat si ji převést na kartu ČT, aby aspoň nějaké programy šly. Toť můj názor.
Lidé, kteří tomu příliš nerozumí, např. důchodci, když jim někdo ,,vzdělaný" řekne: ,,jo, jo, musí to být takhle, aby vám to hrálo, musíte platit tolik a tolik..." Přitom ty samé programy jsou v pozemním zadarmo a oni zbytečně utrácejí peníze a živí tamty darmožrouty, kteří si vždycky nějakou výmluvu najdou, proč zvýšit, či zavést ,,servisní", či jiný poplatek.
Za druhé, každého taky hned nenapadne spočítat si, na kolik ho vlastně vyjde, když zaplatí ,,servisní" poplatek na celý rok nebo na dva roky dopředu.
Zlodějna? Vychytralost? Či jen blbost obyčejných lidí (zákazníků)? Je toto v pořádku?
Kdyby jim dramaticky začali ubývat zákazníci, začali by možná mluvit jinak.

6
Detaily, já vím, jen jsem se chtěl pochlubit.
O rušení LTE jsem již četl. Začíná to být čím dál častější problém. Zatím jsem tady naštěstí nic takového nezaznamenal, takže toto neřeším.
Prý by se to snad dalo odstínit tak, že budu mít anténu natočenou horizontálně, protože to LTE by mělo vysílat vertikálně.
I přesto, že Žižkov muxy 1-3 vysílá vertikálně, mám anténu horizontálně kvůli těm ostatním slabším muxům. Muxy 1-3 jdou i tak v pohodě.

Ten satelit jsem nakonec neslučoval s TV. Vedu ho od paraboly z Diseqc přepínače zvlášť kabelem přímo do SAT. A od pozemní antény vedu druhý kabel. Já jen jestli si rozumíme.
Zesilovač tady nemám žádný.

7
DVB-T po bytě rozbočené mám. Cesta od antény je následující:

Pozemní anténa -> DVD rekordér -> SAT(combo) -> analogový modulátor pro SAT(combo) -> analogový modulátor pro DVD rekordér -> VHS rekordér 1 -> rozbočka1 ,,téčko" (útlum 3,5 dB) ->
1. větev rozbočky 1: TV1
2. větev rozbočky 1 vede do druhé místnosti: SET-TOP-BOX -> VHS rekordér 2 -> rozbočka2 ,,téčko" (útlum 3,5 dB) ->
1. větev rozbočky 2: TV2
2. větev rozbočky 2 vede do kuchyně: -> TV3

Vysvětlení: analogový modulátor pro SAT(combo) a analogový modulátor pro DVD rekordér, jedná se o dva modulátory vykuchané ze starých videorekordérů. Do nich je přes cinch veden signál z dvd a sat. Dnešní DVD a satelity modulátor nemají a já bych nemohl poslat po koaxiálu ten signál dál po bytě.

Výsledek je, že mám po celém bytě rozvedeno DVB-T dohromady s třemi analogovými kanály (tj. modulátor1 - DVD, modulátor2 - SAT a VHS rekordér 1). V TV3, která je na konci řetězce mohu přijímat dokonce 4 analogové kanály, protože se k těm třem přidá ještě čtvrtý z VHS rekordéru 2, a kdybych k TV3 zapojil ještě set top box, měl bych tam samozřejmě také celé DVB-T.

TV1 = LCD - k této TV jsou DVD rekordér a SAT připojeny samozřejmě přes HDMI a VCR1 přes scart.
TV2 = CRT - k této TV jsou STB a VCR2 připojeny přes scart.
TV3 = CRT - tato TV je připojena pouze přes koax. a je bez STB, protože další STB nemám. Na TV3 se můžu dívat na DVB-T přes DVD rekordér, nebo satelitní program, který přepínám na satelitu umístěného u TV1, sledovat DVD, sledovat VHS kazetu z VCR1 i z VCR2. Přes VCR2 mohu též sledovat i DVB-T, jelikož je u TV2 scartem propojen se STB.

Pro analogové modulátory bylo nutné zvolit volné kanály, aby se nerušily s DVB-T, tj. tady v Praze 21-35k.
Vše hraje v pohodě, jak má, nic se vzájemně neruší. Případné dotazy ohledně tohoto rád zodpovím.

8
Bydlím v Praze, takže chytám všechno, co vysílá v Praze.
Jsou to kanály 37, 41, 42, 46, 47, 51, 53, 57, 59. Také ještě zkušební DVB-T2 na k.50, ale tam zrovna nic nevysílá.

9
Šlo o to, že do okenního rámu nesmím vrtat, není to můj byt. Je tam vyvrtaná malá díra pod parapetem, kterou jsem byl rád, že jsem tenkrát protáhnul aspoň ten jeden kabel.
Dneska jsem se do toho dal a opravdu se mi podařilo tudy protáhnout i ten druhý kabel, v co jsem původně ani nedoufal. Takže problém vyřešen.

Ten nápad sloučit to vzniknul tak, že mám doma jednu přebytečnou účastnickou zásuvku a v DiSEqC přepínači jeden dosud nevyužitý vstup pro pozemní TV. No, a jak jsem psal výše, nepočítal jsem s tím, že pod tím parapetem vůbec ještě půjde druhý kabel protáhnout. Takže to řešení se mi úplně nabízelo.

10
Chtěl bych se zeptat někoho zkušenějšího. Mám parabolu s 5 konvertory zapojenými do přepínače EMP Centauri P.168-W V2. Přepínač má celkem 8 vstupů + 1 vstup na pozemní anténu, kterou tam mám taky připojenou.
K přijímači vše, tedy TV+SAT, táhnu jedním koaxiálem a u přijímače mám anténní zásuvku XA05, kvůli rozdělení TV a SAT.
Do této zásuvky mám připojený satelit F konektorem a pozemní TV.
Kabely jsou nové, konektory taky, vše je uděláno dobře.

Problém je následující:
Když do zásuvky připojím samotný satelit, funguje OK.
Když připojím samotnou pozemní TV, funguje taky OK.
Ale když připojím satelit i pozemní TV, pokud je satelit zapnutý, ruší pozemní TV. U pozemní TV výrazně klesne hlavně kvalita, u některých programů i síla. Na silnější programy se ještě dívat dá, ale slabší vypadnou úplně. Když vypnu satelit, pozemní TV hraje normálně. Satelit hraje vždy normálně.
Přijde mi, že více rušené jsou hlavně kanály nad 40.
Nevíte, čím by to mohlo být? Co s tím mám udělat?
Tento způsob zapojení by přece měl takto normálně fungovat. Je to i v návodu na tento přepínač.
Zkoušeno s dvěma různými typy SAT přijímačů.
Napadá mě, že by mohlo být něco špatně nastaveno v obou SAT, ale vážně už nevím, co, anebo vadná účastnická zásuvka, ale už od výroby.
Důvod tohoto sloučení a zase rozdělení TV a SAT bylo, že nemůžu skrz okno protáhnout dva kabely, ale jen jeden.
http://www.emp-centauri.cz/pdf/Profi_line_168.pdf
http://www.moje-elektro.cz/zasuvky-a-vypinace/vypinace-a-zasuvky-tango/abb-tango-pristroje/televizni-zasuvka-koncova-tv-r-sat-xa05
Prosím poraďte, případně nějaké další potřebné informace rád doplním.

11
Zdravím,
RS8 z Plzně Krkavec K47. jsem zkoušel naladit minulý týden ve Šťáhlavech u Plzně a ani si neškrtnul. Podle mapy by tam signál měl být. Vysílač měl být spuštěn již 1.7. A to tam jdou dokonce i Pařízkovy mux4 a RS7 celkem slušně. Škoda.
Jak jste na tom ostatní v této oblasti?

Chytá tady někdo Plzeň K.47?

12
Správná TV anténa je vždy klasická venkovní, pokud možno směrová na požadovaný vysílač, s co největším vlastním ziskem (bez zesilovače), umístěna co nejvýše, co nejdále od zdrojů možného rušení a kovových předmětů vůbec, řádně uzemněná, s co nejkratším svodem. Konkrétní provedení těchto obecných požadavků pak závisí na místních individuálních možnostech.
Když už jsme u toho, tak bych se chtěl zeptat, zda je nutné uzemňovat anténu, kterou mám ne na střeše, ale na držáku venku za oknem. Ještě jsem to v tomto případě nikde neviděl, a ani mě nenapadá, jak by to šlo v tomto případě provést. Od svodu z hromosvodu je to daleko a je to v posledním patře nahoře.
Děkuji

13
Zdravím,
RS8 z Plzně Krkavec K47. jsem zkoušel naladit minulý týden ve Šťáhlavech u Plzně a ani si neškrtnul. Podle mapy by tam signál měl být. Vysílač měl být spuštěn již 1.7. A to tam jdou dokonce i Pařízkovy mux4 a RS7 celkem slušně. Škoda.
Jak jste na tom ostatní v této oblasti?

14
Analogové vysílání / Re:čt3 v roce 1993
« kdy: 06. 06. 2013, 22:49:14 »
Do konce roku 1992 byly programy F1, ČTV, OK3. Začátkem roku 1992 vznikla Česká televize, která spravovala okruh ČTV. F1 si dělily napůl Československá s Českou televizí.  K poslednímu dni roku 1992 zanikla Československá televize.
Od začátku roku 1993 existovala již pouze samotná Česká televize a jednotlivé okruhy se přejmenovaly následovně: ČT1-bývalá ČTV, ČT2-bývalá F1, ČT3-bývalá OK3. Takto to bylo až do konce roku 1993.
Po té ČT musela uvolnit jeden okruh pro soukromého vysílatele. Uvolnila nejsilnější síť po ČT1. Takže došlo k následujícímu přesunu: 1.okruh Nova - dříve ČT1, 2.okruh ČT1 - dříve ČT2, 3.okruh(nejslabší) ČT2 - dříve ČT3, ČT3 zanikla.
4.2.1994 začala vysílat Nova, která je první soukromou CELOPLOŠNOU televizí v ČR. Není však první soukromou v ČR.

15
Analogové vysílání / Re:čt3 v roce 1993
« kdy: 06. 06. 2013, 17:28:22 »
Na ČT3 jsem se díval na kreslené Želvy ninja, které byly ještě samozřejmě s původním českým dabingem z ČST Brno. Od té doby se tento dabing nevysílal.
A ČT3 vysílala pouze 1 rok, opravdu jen v tom roce 1993. Nám šla normálně, stejně jako předtím i OK3.
Znělku ČT3 jsem neviděl jinou, než která je v prvním příspěvku. Nemáte někdo nějaké ukázky z vysílání ČT3?

Stran: [1] 2 3 4