Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Hugo Tom

Stran: [1]
1
kvalita obrazu odpovídá kvalitě seriálu   ;D
Jinak nechápu, kdo může ztrácet čas u tak pitomých seriálů jako je Ulice, Ordinace, Gympl, základka atd.Žijte si své životy, ne ty seriálových postav

2
Máme všechny místnosti řešené tak že 66cm úhlopříčky je úplně ideální ;-) a HD ready neznamená nekvalitní vyšší rozlišení a DVB-T2 stejně plné ,,fullHD´´ 1920x1080 nebude, nebo spíš bych se divil  ;) . Mě jde o kompatibilitu. Ještě ktomu to tu tvrdíte na DZ. A ,,HD´´ (plné rozlišení této TV) vypadá velmi jemně a kvalitně ostatně Samsung má obecně vše kvalitní a SDéčko na něm dokonce vypadá nejlépe ze všech 100 TV v prodejně ;-). Mě prostě zajímá jestli mi to časem půjde tak jak se ptám. Ne na to kam byste VY tuhle TV umístil ;-)

Kupovat HD ready televizory jsou vyhozené peníze, raději si připlatit full HD, v dnešní době už je full HD standard a obíráte se o kvalitnější obraz. Jinak uhlopříčka 66 cm idealní, jak máte velké místnosti, metrové? Pokud je HD kvalita obrazu, tak sledovat metrovou obrazovku z 1,5 metru není problém. Sám mám TV 107 cm a teď si říkám, že  mohla být klidně větší. Ale já mám zase velký obývák.

3
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 08. 12. 2011, 07:41:58 »
já myslím, že to asi většina TV přístrojů bude mít automaticky. Na mém LG 42LE5300 možnost vypnutí není, ale na USB DVB-T to mám. Většinou ty tunery v TV jsou hodně oklešťěné.

4
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 05. 12. 2011, 19:52:50 »
vzhledem k tomu, že u mě v Opavě to jde, tak by to v Ostravě neměl být problém. A když chytáte 62k tak 38k by neměl být problém. Asi to bude stejně jako u mě projít anténní rozvod, popř. směrovou anténu.

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:DVB-T v Polsku.
« kdy: 05. 12. 2011, 18:40:56 »
Tento týden nám zprovoznili na paneláku 2.antény na terest.příjem (Ostrava-Zábřeh 8.pater) na české muxy.Analogový polák zmizel :'(,ale mé překvapení bylo že na 62kanále jsem je naladil-dokonce mi to hlásí 100% signál.Můj dotaz zní, proč na 38 kanále, ani náznak signálu? Ten 38 kanál má o hodně slabší výkon?  Pomohl by nějakej zesilovač?  Zkus třeba K49 Katowice nebo K34 Opole.
Jsem západně od opavy a chytám oba Polské MUX z Wisly. Jak jsem to dokázal, zrušil jsem veškere zesilovače, slučovače a rozbočovače. Signál bez problému.

6
vztahovačnost je vlastnost nevyzrálých jedinců, někdo se holt cítí středem světa... ostatní ať si to přeberou jak chtějí.
Ač jsem taky z Opavska tak se musím zastat digizone, že těžko můžou vědět o nějakém vysílači v horní dolní. Myslím si, že svojí práci zvládají velmi dobře. A díky nim jsme informování dostatečně o změnách v digitalizaci a tel. vysílání. Když píšete o výsílači v Hrabyňi, tak dodejte podrobnosti vy. Ač jsem z Opavy, tak o tom slyším prvně.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 01. 11. 2011, 17:54:52 »
dobrý den dá se v opavě chytnout digitál z polska?

Už jsem tu řešil něco podobného, momentálně mám otočeno na Hoštálkovice a chytám záblesky K38 z wysly, ovšem K62 ani ťuk a předtím něco naskočilo, takže to bude asi výměnou AS na wysle. Je zajímavé, že mám lepší příjem K38 když má mnohem menší vysílací výkon. Teď když začal praděd tak plánuji chytat české MUX z pradědu a zaměřit se na polské MUX jen nevím jestli z Wysly nebo z Katowic, Opole je fakt za kopcem. Kdy má být dán finální kanál z wysly v prosinci 2011?

8
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 20. 10. 2011, 08:53:41 »
radám jsem rozuměl zřetelně. Asi počkám týden až spustí všechny MUX z Pradědu a zkusím příjmat vše z pradědu, pokud to bude ok i bez zesilovače pustím se na vyhledávání polských MUX (třeba i z Wisly, když už nebudu příjmat z Hošťálkovic). Jsem sice laik, ale mám hodně o tom "nastudováno" takže základní věci jsou mi jasné, jako třeba, že nejde slučovat více antén, bez selektivního oddělení kanálu, že velké zesílení může být i na škodu, čím více spojení sloučení a rozdělení tím horší signál atd. Určitě přidám své postřehy začátkem listopadu po spuštění Pradědu. Zatím díky moc za rady.

Jinak nerad vidím, že jsem tu vyvolal takovou při,ale rad Petr PetrK si cením, díky takovým i my laici to zvládnem a nebojte se, kšeft nikomu nebere, já bych se stejně na odborníka asi neobratil jsem v tomhle docela tvrdohlavý ;-)

9
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 10. 2011, 19:06:01 »
jedná se o RD kupoval jsem ho před rokem, rozvody koax jsou nové, byvalému majiteli zřejmě instaloval nějaký profík, sám by to asi takhle nevymyslel. Praděd byl na analog 53 k, momentálně jsou všechny tři MUX z hoštálkovic, až budou i na pradědu, tak budu uvažovat o chytání z pradědu. Polské anology byly vždy bez problémů, tak doufám, že to bude podobné i v DVB-T. Budu se muset s tím poprat a pohrát. Zesilovač je širokopásmový ASZ O2. Je mi divné, že jsem nechytil nic, když jsem měl anténu mimo slučovač. Na kontakty se musím podívat.

10
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 10. 2011, 14:41:43 »
V Opavě byste měl úspěšně zachytit signál z kteréhokoliv jmenovaného vysílače. Například Wisla se jeví přímo ideálně. Vzdálenost je přitom docela relativní překážkou kvalitního příjmu, spíše záleží na terénním profilu od místa příjmu směrem k vysílači. Zhruba ze středu města je Wisla vzdálená asi 86 km; pokud před vámi nestojí nějaký výškový dům, neměl by být problém, a to ani s kanálem 38 (MUX 2), který vysílá nízkým výkonem 1,25 kW. Katowice (tedy vysílač) jsou vzdáleny 91 km, terénní profil bez překážek. Sice může nepatrně vadit zakřivení Země, protože tamní anténní systém na vysílači je umístěn zhruba v poloviční výšce vůči Wisle, přesto s řádnou anténou by žádný problém neměl nastat. A pokud se týká Opole, tak tento vysílač je vůči středu Opavy nejblížší, 63 km, nicméně v tomto případě se nějaký ten kopec, do kterého signál od vysílače narazí, najde. Ale vzhledem k docela nízkému kanálu K34 (vlny se dobře ohýbají) a výkonu 100kW... Zkrátka fakt, že jste nic nezachytil, je nutné hledat jinde. Samozřejmě především v anténě, případně v zesilovači, ve svodu, slučovači... Možných příčin neúspěchu existuje xxx.  Když nemůžete zjistit, jakou anténou jste se vlastně pokoušel polské muxy zachytit, nemůžete zde připojit její obrázek-foto? A trochu bližší popis cesty od antény k televizoru. jistě bychom pak byli moudřejší. A ještě - určitě někdo ve vašem okolí polské televize přijímá.  Zeptejte se na zkušenosti. V Opavě je to zcela běžné, jako třeba v Ostravě. :)

jsem v dolině, směrem na wislu chytám všechyn tři MUX z Hošťálkovic, to bych musel asi nějak vyselektovat. Opole mám dle profilu přes kopec. Nejlépe se mi jeví Katowice. Zkusím tu anténu vyfotit a hodit někde. Jakou anténu byste mi doporučovali spíše směrovou na určitý kanálový rozsah nebo s kvalitním ziskem ale s větším rozsahem. V polsku budou ještě nějaké změny takže bych nerad zase za rok kupoval novou anténu. Jinak anténa původně sloužila pro novu 53 kanál z Pradědu, takže by se mohla blížit 49 kanálu co je z Katowic, potom to jde přes slučovač, na druhou anténu chytám 3 MUX z Hoštálkovic. Slučovač budu muse kupovat nový původně byl jeden vstup 53 kanál a druhý zbytek TV. Po slučovači je zesilovač a pak TV. Zkoušel jsem napojit anténu bez slučovače a taky nic.

11
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: DVB-T v Polsku.
« kdy: 13. 10. 2011, 09:44:48 »
nevíte, jestli by šlo chytit něco z polských multiplexu v opavě. Zkoušel jsem nasměrovat anténu jak na Opole tak na Katowice a bezúspěchu (směrová anténa, bohužel nevím jaký je kanálový rozsah antény, je od původního majitele domu a na anténě to nevyčtu), Wisla je hodně daleko a ve směru vysílače v Hošťálkovicích. Má aspoň někdo zkušenosti s chytnutím signálu z polska v Opavě. Mám led TV LG 42LE5300, takže s Mpeg4 by neměl mít problém.
díky

Stran: [1]