Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Mirek Žmolík

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re:SK mux 4
« kdy: 31. 08. 2012, 15:40:30 »
Je velká škoda, že právě na Velké Javorině není český mux, jako dříve analog. Stačil by i nějaký pidi výkon a pokrylo by to velké území. Je to sice slovenský výsílač, ale domluvit lze vše. Takto máme problémy příjímat 100kW muxy ze Zlína na 10km. Z Javoriny šla analog. Nova s výkonem 0,8kW a šlo to v pohodě. Jinak Mux 4 tady na Luhačovsku výkon téměř plný. Anténa otočena na Zlín.

2
Analogové vysílání / Re:Vypnutí Novy
« kdy: 31. 03. 2012, 21:28:12 »
Tak pokud vím ( a jak tu bylo psáno) tak nosná je šířena jen z převaděčů, které braly signál z Tlusté hory. Nám analogová nova jede v pohodě dál.

3
Je to skvělé, že se můžem podívat na film v dobré kvalitě a někdy konečně i v původním formátu. Ale i tak si neumím pomoct - zkrátka přes to všechno mě na tom obrazu ten prach a nějaké ty menší vady negativu chybí. I když asi většina mě zapravdu nedá ono i ten prach a škrábance v obrazu dělají film filmem. Snad i proto si ( pokud to finance dovolí) stále něco natočím na film.

4
Pro Daniel Klimek - To mě taky štve. Když se vysílalo analogově tak jsme měli dvě jedničky, dvě Novy, dvojku a škaredou Primu + slováky. Jelikož ČT své vysílače vypíná tak již máme jen Novu a Primu, která jede podle počasí. No a zatím aspoň špatnou jedničku ze Zlína, kterou brzy vypnou.Bohužel, když někdo navrhne, že tady na zlínsku na pokrytí stačí jen dva vysílače, a přitom v analogu tu bylo min. 20-30 převaděčů navíc, tak to je těžko. Je možné, že se digitál  šíří lépe, ovšem tak dobře to zdá se není. Když se podívám na pokrytí MUXu3  (ČRa) na zlínsku, který vysílá ve sníženém režimu 10KW, tak ta mapka v našem okolí přesně odpovídá MUXu1, který ovšem vysílá výkonem 100KW. Pokud i zapnou v listopadu MUX2, tak je to stejně jedno jelikož to nechytnem. Vel. Javořinu a ostatní převaděče stejným směrem nám vypli a žádnou alternativu nedali. Na co jsem si kupoval novou TV, když na ní již skoro nic nejede ( tedy kromě slováků, ty nám jedou všichni). Asi budu muset koupit 300m koaxiálu a namontovat anténu někde na kopci. Je to bordel!!!!

5
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Konečně!
« kdy: 12. 09. 2011, 20:25:34 »
Tak co se týče Luhačovic, tak bych si tipl, že J a JV svahy, které jsou  dál od kopce s příjmem asi problém nebude, severní svah či údolí kolem toku Šťávnice na tom bude asi hůř.  Tady v Ludkovicích jede digi jen dál od kopců jelikož je to tu od severu uzavřené. Jelikož tu nejde mux1 o výkonu 100KW ( a to jsme od vysílače cca 11km) tak mux3 nemá už žádnou šanci. A jestli bude zapnut na konci roku mux2 tak to bude to samé. Takže, už jsem to psal vícekrát. celá digitalizace stojí za pendrek. Zlatý analog. Víceméně, je to podobné jak za komančů, to nám šli taky jen slováci ( nic proti nim).

6
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Konečně!
« kdy: 12. 09. 2011, 15:37:36 »
 Tak tady na Luhačovsku nejede na dost místech ani mux1 ze Zlína, takže kdo nemá satelit, může sledovat buďto  slov. digitál z Javořiny nebo analog. Novu ze stejného vysílače, či z převaděčů, které naštěstí ještě Nova nevypíná. V obcích které jsou položené výše, či jsou dále od kopců digi jede.

Stran: [1]