Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Bohumír Džubej

Stran: [1] 2 3 ... 26
1
A já myslel, že snědli něco špatného, že jsou tak zelenkaví  :D
Moc silné světelné odrazy od zelené klíčovací plochy.

2
Asi by bylo dobré říct, jak se to vyvíjí v Ústí nad Orlicí, kde přijímáme dokrývací vysílač Kubincův kopec
(http://gsmweb.cz/foto.php?op=dvbt&cid=UOKER&okres=UO).
MUX 21 na K39 měl stále častější a někdy i dlouhé výpadky. Pro ty, kteří by teď chtěli operovat s tvrzením o špatných přijímacích anténách rovnou řeknu, že se to projevovalo součastně ve třech různých místech příjmu. Přitom u sebe vidím přímo anténní systém vysílače a dokonce jsem v ose jedné z vysílacích antén. Vzdálenost vzdušnou čarou je cca 2 km. Je také nutné si uvědomit, že všechny tři vysílané MUXy (21, 22 a 23) mají výkon pouhých 25 W.
Naprostá pravda je, že bez měření není vědění. Takže jsem měřil. Ačkoliv "teploměry" na televizi ukazovaly nulovou sílu signálu, měřák ukazoval normální úroveň signálu i jeho obálku.
Podstatné však byly další  údaje. U MUX 21 padal MER z 30 dB na <22 dB a preBER vylítnul ze 4,4e-4 na >5,0e-2. Echo taky nebylo problémem, zato opravdovou lahůdkou byl konstelační diagram, který byl zcela nečitelný.
Pokud nyní někdo chce poznamenat něco o rušení daného K39, tak tu poznámku rovnou spolkněte. Ve stejné době se totiž zhoršoval i MUX 23 na K23. Sice zdaleka ne tolik, takže byl přijímatelný, nicméně na měřáku to bylo jasně vidět. MUX 22 na K27 byl ve stejném okamžiku naprosto perfektní. Všechny tři MUXy jsou vysílány ze stejného anténního systému a se stejným výkonem.
Když to tedy nemohlo být na přijímacích stranách (Ústí nad Orlicí 1x a Černovír 2 různé domy), muselo to být na vysílací straně. Zavolal jsem tedy na ČRa, probrali jsme naměřené parametry a dostal jsem slib, že se na to podívají. Slib dodrželi.
Druhý den dopoledne byl několikahodinový výpadek (úroveň signálu i obálka stále naprosto normální) a když to naskočilo, parametry byly skvělé a příjem bez potíží.
Tento stav trval cca 3 dny a vše se opět začalo zhoršovat, až to bylo zase v původním stavu. Opět jsem měřil vše si i uložil do počítače abych to mohl předat ČRa a v době, kdy jsem se chystal napsat mail, protože byl opět několikahodinový výpadek, to naskočilo a parametry signálu si dovolím označit za luxusní. Zlepšil se i MUX 23 na K23. Všechny tři MUXy mají nyní parametry vyrovnané. Tento stav trvá již několik dnů, takže na ČRa jsem již nepsal.
Jak je vidět, ne vždy jsou na vině "zaručeně špatné přijímací antény". Na druhou stranu bez měření by to nešlo. To je bez jakýchkoliv pochyb.
Co by mě zajímalo je to, zda se příjem zlepšil i jinde v republice, kde to taky blblo.

3
Tak aby to bylo z jiného koutu republiky. Východní Čechy - Ústí nad Orlicí - vysílač Kubincův kopec - 25 W. Popisovaná situace se mi občas stává. Zatím jsem si jí všimnul jen v nočních hodinách.
Je to pár dnů, co jsem se v noci probudil u zapnutého televizoru a ten mě informoval o tom, že signál je nedostatečný a že půjde jen audio. I to koktalo. Byl to multiplex České televize. Druhý multiplex ze stejného vysílače a se stejným výkonem běžel perfektně. Přiznávám, že jsem byl líný vylézt z postele a zapnout měřák. Prostě to vypadalo, jako by na MUXu ČT došlo k dočasnému snížení výkonu vysílače. Ráno bylo zase vše OK. Protože se totéž děje na různých místech republiky, odhaduji, že ČRa dálkově něco kouzlí. Rozhodně nevidím problém ani v přijímačích a ani v anténních systémech.

4
Potvrzuji v Ústí nad Orlicí - Kubicův kopec. Naposledy včera večer kolem 22. hodiny. Protože signál se blíží k hraně zpracovatelnosti, myslel jsem, že je něco se signálem, ale měření změnu neodhalilo a zpracovatelný měl být. Zachytil jsem to už víckrát a někdy to trvá dost dlouho. I řadu minut. Signál v té době má stabilní a zpracovatelné parametry.

5
Problém nahlášen na odpovídající místa.

6
Na Nova Cinema jsem to kratince taky zaregistroval. Ale dnes dopoledne to jde zatím normálně. Protože to dělá i v Plzni, není to lokální problém na jednom vysílači, navíc v jiném kraji a neblbne ani televizor. Takže problém je někde na odbavovacím pracovišti nabo při sestavování MPX. Díky za informaci.

7
Včera 20.2. jsem si všimnul chyby, která se projevuje i dnes večer. Jedná se o vysílání stanice NOVA ACTION v DVB-T2 z vysílače Ústí nad Orlicí Andrlův chlum. Zvuk obřaas zakoktá a potom se rozpadne synchronizace obrazu a zvuku. Zvuk se opravdu hodně zpožďuje za obrazem cca 5 sec. Ostatní stanice stejného MPX jsou bez potíží. Všimnul si toho někdo z tohoto a nebo i jiného vysílače?

8
Ano, je to přesně tak jak píše pan Kříž. Inu, odborník se pozná. Díky pane Kříži. Dnes jsem to chtěl také napsat, ale předběhnul jste mne. Nechtěl jsem o tom psát v době, kdy Mařský vrch ještě nebyl oficiálně spuštěn a řešili jsme to s dohledovým centrem.

9
Ve spolupráci s dohledovým centrem jsme problému přišli na kloub. Pokud chcete poznamenat, že problém byl u mě, tak nebyl. A nebyl ani na Kleti. Ale musel zákonitě vzniknout. Ten kdo se v tom orientuje již asi tuší, ten kdo ne, je zbytečné to rozebírat. Nyní je problém již odstraněn, ale nedá se vyloučit, že se v některé lokalitě kolem Kleti ještě nebude opakovat. Ostatních oblastí v ČR se to nemohlo dotknout.

10
Inu, tak chytrý jsem taky a samozřejmě jsem to udělal. Slíbili, že to prověří a dají vědět. Možná ti nedošlo, že nepobékávám, ale pouze se ptám, zda někdo nepozoruje stejný problém a to ať už z Kleti a nebo jinde. Od toho diskuse jsou.

11
Hurá - už to zase nejde. Že by něco kouzlili s Mařským vrchem? Ten má najet pozítří v SFN s Kletí.

12
Naběhlo to cca v 18:49, měřáku se to chvíli ještě nelíbilo (ona i televize kostičkovala) ale teď už vše OK. Tak nevím, co to bylo.

13
Dnes cca v 18:00 hod. vypadla PS11 vysílající DVB-T2 z Kleti na K50. Úroveň signálu se nezměnila, spektrum také vypadá dobře, ale MER a BER se nedá změřit a ani konstelační diagram se nezobrazí. Samozřejmě ani TVP stanice v tomto multiplexu nezobrazí a TVP hlásí slabý nebo žádný signál. Výluka není hlášena a vysílač zjevně jede. Jiné MPX z vysílače Kleť ČRa jedou normálně.
Projevuje se stejná porucha i na jiných vysílačích?

14
O serveru DigiZone.cz / Re:diskuse na DZ?
« kdy: 06. 02. 2018, 10:11:20 »
Vážení,

také se zde loučím. Jsme svědky toho, jak snadno lze zlikvidovat něco co bylo fajn. Mrzí mne, že nemohu vyjádřit svůj názor na provedenou změnu dost jasně, ale ten názor by byl příliš jadrný a to není můj styl.
Takže nshledanou na televizniweb.cz a nebo na digitalniradio.cz.

15
Tak nám zabili RS8 aneb o chytré horákyni.
Vypomohl jsem si parafrází ze Švejka a spojením s názvem pohádky. A vlastně to taková pohádka i byla, když divákum bylo tvrzeno, že na jihu Čeech se zatím RS8 vypínat nebude. Kdo se příjmem zabývá, tomu vše bylo jasné již dopředu, ale většina zdejších diváků má problém.
Ano, RS8 nebyla vypnuta. Pouze byla přeladěna a přesunuta z Kleti na Včelnou. To má ovšem za následek dramatické snížení pokrytí signálem. Tedy stejně jako horákyně byla oblečená - neoblečená, RS8 je vysílána - nevysílána. Prostě nám ji zabili. Možná si řeknete, že v RS8 toho zas tak moc nebylo. Jenomže na velké ploše jižních Čech jsme přišli o možnost sledovat regionální televizi Jéčko a to ani nemluvím o televizi Noe nad kterou možná ohrnete nos. Ale o tuto televizi mají zájem nejen věřící lidé, ale hodně pomáhá i lidem na konci jejich života. To si necucám z prstu, to prostě vím z osobní zkušenosti s lidmi v hospici. Nezbývá než doufat v co nejrychlejší spuštění přechodových sítí a návrat televizních stanic, které sice nemají tak velkou sledovanost, ale přesto jsou pro řadu lidí důležité.

Stran: [1] 2 3 ... 26