Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - luděk Poisl

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Re: Co je nachylnejsi?
« kdy: 03. 02. 2011, 14:12:45 »
ono to není antenou jako takovou ale hlavně zdrojem pro napájení, jakékoli zvlnění 12 v má za následek rozpad matice codfm a pak to nehraje. analog jede normálně nebo jen s nepatrnými pruhy v obraze, často ani vidět nejsou. většina závad příjmu dvb-t je spíše ve zdroji než v zesilovači.

2
A vida tak přece existuje. Dík moc. Budu o ní dost uvažovat  ;) (Wendelstein 232km V. pol) Ještě s tím zesíkem... vejde, nebo dá se vůbec dát do krabičky v anténě??? Mám na mysli klasický na F konektor od terozu... Co jsem koukal tak v návodu je to tak zvláštně připojené...
tyto anteny nejsou určeny pro vertikalní polarizaci, do roka a do dne díky vodě odejde cokoli, co je našroubeno na svorkách zařiče, včetně krabičky, pokud bude mrznout a tát. navíc je riziko, že antena deformuje signál codfm tak, že to nebude možné přijímat vůbec , i když intenzita signálu bude v normě. mám s tím zkušenost, vertikální polarizace v uhf pásmu je děsnej horor. protože část vlny\ se automaticky depolarizuje již pár km od vysílače vlivem fresnelových zon a v prostředí jako takovém.

3
Nad některými radami opravdu někdy zůstává rozum stát. Naprostý souhlas. "Většina běžných lidí preferuje základní programovou nabídku bez měsíčních poplatků". Četl jste toto pane Syrový? Asi ne poněvadž jinak by jste takové nesmysly co zde píšete nikdy nenapsal.
o tom, že každej preferuje něco zadarmo..... už jste někdy viděl něco zadarmo ??? to vám zaručí jen česká televize , protože se platí konccese. všichni ostatní pokud budou bez peněz ( viz Z1 , prioma dluh miliardu, barrandov dluh miliardu atd )  bodou vypnuty nebo koupeny ještě mizernějším provozovatelem. co se týče slováků, pravděpodobnmě se zpoplatněj licencí stejně jako čt.
jinak jakákoli televize zadarmo vysilaná nikdy nezaručí, že bude existovat věčně.

4
Pak tedy asi platí to, že ten, kdo má finance na kabelovku nemá pár stovek na správu STA parkrát za život.   8)
ono to není par stovek za život, rekonstrukce sta na sateliitní sta vyjde pruměrně na 2-4 tisíce na jeden byt podle počtu bytů. rekonstrukce na pozemní digital vyjde na cca 20000 takže je to 500-1000 kč na jeden byt. nepočítám  rekonstrukci rozvodů, jen anteny a zesiky.  no a pak spotřeba, u alcadu je to cca 40 w u zesilovačů terra da137 je to cca 14 w. když přepočtu jen elektruiku alcadu je to 40*24*365/1000  tj 350kwh za rok což je při ceně elektriky cca 4 kč asi 1400 kč ročně . za 10 let je to 14000 a na jeden byt jen elektrika vychází cca 500 kč . to vše ovšem jen do prvního uderu blesku přímo nebo do okolí. pak je to bez pojištění zhruiba stejně jako za montáž novýho systemu.

5
Tazatel evidentně nechce platit měsíční poplatky a nejspíše mu nejde o zaplacení jednorázového servisního úkonu podobně jako by musel platit servis satelitní STA. ;)
všeho do času panové, brzo bude zpoplatněný všechno co jde ze satelitu , o STA nemluvě

6
Zdravim, chtel bych se na vas obratit s prosbou o radu pri reseni meho problemu. Nedavno jsem se rozhodl prejit z kabelovky (UPC) na digitalni pozemni vysilani s tim, ze budu vyuzivat domovni antenu na strese (bydlim v panelaku) a DVB-T tuner v televizoru. Bohuzel po naladeni kanalu, ktere probehne bez problemu, jde normalne pouze multiplex 2, zatimco verejnopravni multiplex 1 ma silne trhany obraz i zvuk. Na jine televizi v byte pripojene ke stejne televizni zasuvce pritom multiplex 1 bezi bez problemu stejne jako multiplex 2. Stejen tak u sousedu. Napada vas, v cem by mohl byt problem? Muze byt treba nejak poskozen tuner v TV? (proc by pak ale sel multipex 2 bez problemu?) Predem diky za odpoved.

jo, stejnej próblem je na severní moravě z pradědu i ze zlína mux 1 .  po 2 měsících peripetií vypadlo z "odpovědných "  že je to ve zkušebním provozu a že je to nezajímá až do roku 2012. jinak ze své zkušenosti - není setobox jako setopbox a jsou kusy, která jsou chytlavé ne na slabej ale na silnej !!! signál. některé nefungujou už při 80 dbuV , resp koušou se. muže to být v rozvodu silnej signál, nutgno přeměřit. a dost chyb je softwarem, u některých stb je při výpadku signálu obrazová pauza a pak to pokračuje dál  a člověk si toho nevšimne. některé stb kostičkujou celou dobu oprav chyb a vteřinu je to vidět .

Stran: [1]