Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Zdenda F.

Stran: [1] 2 3 ... 8
1
Televizory / Re:Sony Android
« kdy: 27. 02. 2017, 15:00:29 »
Sony to nazývá Android Marshmallow.
Nyní systém netuhne, programová tabulka se zobrazí okamžitě (se zvukem i obrazem) a při odchodu z ní se vrací okamžitě na program. Nezůstává (občas) zobrazen "červený bod", ani info linka od programu.
Zůstal neduh při nahrávání FTA z DVBT, obsadí se CA modul a nelze sledovat něco jiného přes satelit. Prý je to nekompatibilita našich CAM se Sony a jim nestojí za to (malý počet TV v Česku) to řešit. Pokud někdo máte CAM, který tento problém nemá, napište (já mám Smit CI a Smit CI+).
Píšu odpověď sem, neboť vláken Android TV je hodně, jedno z nich jsem psal před rokem, zděšen z nedokonalostí Androidu.

2
Televizory / Sony Android
« kdy: 27. 02. 2017, 13:54:17 »
Tak nám Sony konečně dotáhl operační systém Android k plnohodnotnému fungování.
Bylo by to skvělé, nebýt toho, že jim to trvalo rok a půl...

3
Skylink / Re:Topfield SBI-2060
« kdy: 30. 06. 2016, 13:23:44 »
" kombinace 11973-29900 neexistuje, i manuálně to najde pouze kombinaci 11973-27500, ale nejde to na 29900 přepsat"
Zkusil bych definovat nový transpondér (je možné, že v nabídce je to jako přidat), kde zadáte nové parametry. A ručně ladit na tomto transpondéru. Ev., pokud tu funkci má, jít přes - upravit transpondér.

4
Zkusil již někdo z vás nahrávat satelitní kódovaný program a přes twin satelitní tuner sledovat jiný kódovaný program? Při nahrávce z DVB-T (ač je to FTA) se obsazuje CAM modul se známým důsledkem - nemožnost sledovat kódované satelitní programy.
Pokud dovolí tento "skvělý" výtvor od Sony tuto twin satelitní činnost, pustil bych se do náročné (přístupnost parboly) výměny LNB.
Díky.

5
Moje informace "S2 HEVC a natož 4K neumí" (převzatá od technické podpory) je vskutku nepravdivá.
Takže satelitní tuner(y) umí 4K HEVC !
Při satelitním ladění vyberete Standardní satelit, posléze Astra 19,2 E a naladí se šest nekódovaných UHD programů (jeden se po 20:00 kóduje) mimo stovek dalších a uloží se do seznamu nezávislého s daty laděnými v režimu Preferovaný satelit.


6
Poněvadž mezi dostupnými a zobrazitelnými programy na 23E a 19E nebyl naladěn ani jeden nekódovaný 4K HEVC, na dotaz technická podpora sdělila - satelitní tuner tento typ vysílání neumí. Dík za tip, vyzkouším naladit ručně, jakmile se prokoušu ovládáním. Jen doufám, že si nesmáznu současné, již seřazené programy.

7
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Sony kontra Android TV
« kdy: 25. 02. 2016, 12:57:57 »
Docela rád se s vámi podělím o zkušenosti nabyté s typem 4K Bravia 49X8309C.
Ač je to model pro rok 2015/16, dosud nemá vychytány chyby a vyladěné řízení pod systémem Android. Asi je to trend současnosti i u renomovaných firem - dodávat na trh nehotové výrobky, dokončovat je za provozu s pomocí uživatelů a dodávat k nim minimalistické návody k obsluze (čím složitější zařízení, tím jednodušší).
Že je Android u Sony pomalý a zamrzá, na to jsem byl vcelku připraven.
Ovšem skutečnost vše předčila:
Při manipulaci s ovladačem a delší reakční době vás to nutí opakovat povel (co když jste blbě stiskli tlačítko) a snadno docílíte zasukování řízení, z něhož se dostanete jen přes OFF/ON sítě. Upgrade FW z poloviny ledna trochu zlepšila reakce na povely, editace seznamů programů i nadále byla možná pouze pomocí posuvu o jednu pozici (na jeden klik), neboť zadávání pozice číselnou adresou nefungovalo. Po výmazu záznamu se ukazovátko tvrdošíjně vracelo na pozici 0001 (či 001 u T). Dekódování satelitních programů přestalo fungovat, když jste najeli na program bez oprávnění. Cesta k obnovení činnosti - pouze přes reset (OFF/ON).
Fungování nahrávání a PiP přislíbeno na konec února. Za pár týdnů v tichosti (bez nové verze) byla úprava, po níž začala fungovat při editaci seznamů číselná adresace a po smazání programu ukazovátko skáče na nejbližší neprázdnou pozici níže. Konečně jsem mohl učesat seznam satelitních programů (stejně to trvalo několik hodin).
Nový FW (verze 317 z 17.2.) zprovoznil nahrávání. Po upgrade však nefungují satelitní programy, neboť (Sony odhalilo po několika dnech) se v tabulce nastavení satelitů vypne řízení DiSEqC. Buďto se dopídíte patřičné tabulky v nastavení a Off změníte na On, nebo přes několik resetů (po jednom z nich systém tvrdí, že je přerušený přívod k parabole).
Na okamžité upozornění o této chybě zajímavě reagovala technická podpora - doporučila odpojit od TV veškerou kabeláž včetně CA modulu, takto nechat 2 hodiny odpočnout a poté obnovit provoz. Pokud ani to nepomůže, dát tovární nastavení a znovu naladit satelit ...
Při nahrávání pořadu z DVB-T nefunguje dekódování placených satelitních programů.
Skončí nahrávka, kódované satelitní programy opět jedou.
Technická podpora se k této záležitosti vyjádřila (ač bylo psáno o nefunkčním dekódování), že nefungování satelitního tuneru při nahrávání z DVB-T je přesně podle specifikace.
Jenže on satelitní tuner funguje, jedou všechny naladěné FTA programy.
Kousnutí dekódování při najetí na program, k němuž není oprávnění, již nemohu ověřit, všechny takové jsem smazal.
EPG tabulka najíždí zajímavě - nejprve jen tabulka, pak černo, pak tabulka s prolnutým obrazem sledovaného programu a po další chvíli se přidá i zvuk.
Při opouštění této tabulky je návrat v opačném sledu.
Přesto příznivý fakt, obsah EPG se vypnutím TV neztratí a po zapnutí je opět k dispozici.
Nejásejte, přístroj v stanby módu neskenuje situaci a tabulky (T i S) tak sám neaktualizuje.
T2/HEVC  prý funguje (mimo Prahu nelze zatím ověřit),  S2 HEVC a natož 4K neumí.
Vestavěná WiFi je málo citlivá, řešeno kabelem (přes pojítka využívající silové vedení).
Aby nebyla jen negativa - obraz je perfektní.

8
Na flešku nahrejte pouze požadovaný soubor ISAT- .. Zebra_L15. Soubor s příponou .rar jsou komprimovaná data.
Je možné, že váš operační systém nabízí v adresáři i požadovaný soubor s fw (ač je zabalen). Obvykle je nutné komprimovaný soubor nejprve rozbalit, aby se s ním mohlo dále pracovat.
Při upgrade fw stroj neumožní nahrání nevhodného programu, či starší verze, než je v přijímači.
Nutnost vypnout Optibox, aby vyšel ze zamrznutí nemusí souviset se starším fw. Může to způsobovat i neklidná el. síť, kdy postupem OFF/ON resetujete případnou chybu na zdroji. U kolegy se stejným přijímačem se toto zamrznutí projevovalo za velkých veder, než jsem mohl analyzovat, zda je to nějakou vadou ve zdroji (vyschlé elektrolyty), závada se přestala projevovat.
Poněvadž se tento typ doprodává = dlouho ležel skladem, mohl by se zdoj po pár dnech (týden ?) zotavit.
Pokud tato závada v dohledné době nezmizí, reklamujte.

9
Set-top-boxy / Re: Mascom MC2300CR HDCI-PVR
« kdy: 25. 03. 2015, 12:40:49 »
Váš přijímač má ve standby režimu příkon nemalých 8 W. Pokud nevypíná větráček (a dříve to dělal), přístroj je špatně chlazen.
Např. stísněným prostorem, kde je umístěn, či nabíráním již teplého vzduchu od zařízení pod ním.

10
Popsané poruchy na Fandovi jsou v Brně už od podzimu, v poslední době jsou četnější a mohutnější. Sony v té době ukazuje silný signál, preViterbi cca 4e-3, postViterbi 0. I v okamžiku totálního výpadku obrazu a zvuku se nic na kvalitě signálu nemění, pouze pre na okamžik poklesne na cca 3e-3. Považoval jsem to za rušení příjmu, ale jak je vidět, rušení to není. Jsem smířen s tím - co bychom chtěli po Pařezovi...

11
Pánové, proč tu řešíte letmou montáž (mimochodem krásnou) a nevěnujete se podstatě dotazu?
1. satelitní signál nelze rozbočovat
2. rozvod k více účastníkům nutno řešit pomocí LNB pro několik zařízení, či LNB quattro + multipřepínačem.
Tazatel by si měl ujasnit, na kolika místech chce mít sat. signál a zadat to opět firmě...

12
Skylink / Re:Kostičkování HD programů
« kdy: 30. 12. 2014, 11:15:24 »
Ani dobře nastavena parabola 90cm nezaručí bezchybný příjem.
Za všechno kostičkování nemůže jen závada, či příjmové podmínky na straně příjemce.
Zcela opomíjíte možné výpadky na trase uplinku a u našich dodavatelů programů docela časté zahlcení enkodéru díky mžikově nedostačující přenosové kapacitě. I v DVB-T.
Což ale nebude případ tazatele...

13
Pořád stejný boj odborníků. Pánové, pokud sem někdo napíše dotaz, je odhodlán zkusit montáž sám. Že to může být nákladnější, či stejně bude muset někoho zavolat, je pouze a jen jeho problém.
Další TV je záhodno připojit přes rozbočovač. Přímo se nabízí použít aktivní rozbočovač se zesílením 4 - 8 dB. Pro větev dolů to nahradí ztrátu rozbočením a mírně zesílí signál k zjevně málo citlivému STB (případně ho ještě i vyměnit za citlivější).
Přeji úspěch.

14
Odkladiště / Re:Dálkové ovladače
« kdy: 18. 09. 2014, 15:38:35 »
Nezmiňujete věk zařízení. U DO stárne = slábne IR dioda. Můj TV Sony cca po 5 letech začal vyžadovat zamíření na bednu.
DO jsem nyní pořídil nové (zlobila klávesnice) a opět mohu dálkáč směrovat kamkoliv a TV reaguje.

15
Televizory / Re:Uprava digitálních kanálů
« kdy: 23. 05. 2014, 15:48:05 »
I při výběru jednotlivých transpondérů se vám naladí naprosto nepotřebné stanice, např. kódované a vám nepřístupné.
Takže každopádně v seznamu mazat potřebujete, případně aspoň přesouvat.
Zkuste provozovat svoje stanice přes seznam oblíbených (ovšem netuším, zda to LG umožňuje).

Stran: [1] 2 3 ... 8