Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - alfi

Stran: [1] 2
1
No nevím, například na barrandově to vypadá jako velmi povedené předvolební vysílání. Aneb:
Začátek března 2017 oznamuje MZ kandidaturu..
Týden nato oznamuje barrandov, že začíná pravidelnou "debatu s prezidentem, který nevede žádnou předvolební kampaň". Debatu moderuje manželka jednoho z rádců (http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/prezident-zacne-po-oznameni-kandidatury-vystupovat-na-barrandove/1450327)
Podzim 2017 - moderátorem pořadu se stává sám majoritní majitel a ředitel, další estrádní pořady vznikají (duel.. přesné datum jsem nehledal, mj. navštevuje tiskový mluvčí toho, co nevede kampaň, a "diváci" s transparenty).
Prosinec 2017 - majitel a ředitel vysvětluje RRTV, že pořad s MZ je stále politicky vyvážený, jak vyžaduje zákon o R+TV vysílání (http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/rrtv-tv-barrandov-vyrazne-favorizovala-prezidenta-zemana/1565202).
27. leden 2018 - majitel a ředitel je mezi cca 15 účastníky vyhlášení výsledků voleb (http://i3.cn.cz/15/1517070401_P201801270681701.jpg = rodina, volební tým, rádcové, příznivci... Do jaké kategorie patří JS - je součástí volebního týmu? A jak dokáže, že není-nebyl?).

Podle volebního zákona se provozovatel TV vysílání nesmí účastnit předvolební propagace kandidátů (mimo definované vyjímky). A za propagaci nesmí kanditát ani jeho (povinně registrovaní) příznivci utratit víc než 50 mega. Ale jestli projde tohle - každotýdenní půlhodinka v prime time (jen tohle je hádám přes 50 mega v nákladových cenách?), potom je v tomhle státě možné úplně vše, vč. veřejného obcházení všech zákonů. (Aneb pro každého bohatého kandidáta ve volbách to je ideální předvolební scénář - koupím podíl v celoplošné TV, zavedu diskuzní pořad, žádnou kampaň nevedu, billboardy nepotřebuju a stejně jsem "zadarmo" každý týden v TV, kde mě dokola vychvalujou...).

2
EPG.. vyhledat.. "HDTV" = HD program na týden dopřed :-) teda pokud nekecají, stejně jako "2 jazykové verze", což se objevuje i v DVB-T, i když to platí jen pro satelit.

3
Odkladiště / Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 10. 12. 2013, 09:46:44 »
Nebydlím v Africe, ale na Moravě a převod na analog využívám téměř pořád. Mám sloučenou kabelovou televizi (kanály 01-21), pozemní vysílání (kanály 21-60) a vlastní analogové modulátory (kanály 62,64,66,68). Tímto způsobem dokáži dostat jakýkoli signál v rámci rozvodu na jakékoli odběrné místo. Nebavím se o hlavní televizi, ale o dalších 6 CRT, které mám po domě a zahradě. A neveřili byste, jak rychle se programy v analogu přepínají.
můžu skromný dotaz - a kolik ta sranda stála? vs. cca 500 kč za settopbox = u vás max. 3000 kč :-) dneska už by mi chybělo hlavně EPG...

4
Odkladiště / Re:Jak nahrávat televizní vysílání?
« kdy: 10. 12. 2013, 09:44:04 »
Přesně tak - musel bych si koupit i anténu, což není ideální, jelikož bych ji jinak nevyužil.
no a to vadí? pokud nejste někde daleko od vysílače = že by bylo potřeba montovat něco na střechu, potom pořídit pokojovou anténu (300-500 kč), settobox s PVR (500-800 kč) a nějakou 8-16G USB flashku = náklady max. do 1000-1500 kč jednorázově a potom už jen samá pozitiva a sociální jistoty :-) příp. teda vyzkoušet ten UPC kabel, taky bych tam čekal současně i nějaké to DVB..

5
Jen technická, není kodek jen záležitosti SW? Tedy pokud je jednou DVB-T2 tuner přítomen, tak stačí upravit SW respektive FW a pojede to? Nebo změna kodeku znamená i změnu HW? Díky
Změna kodeku znamená změnu HW, jelikož HW pro kodek H.264/MPEG-4 AVC vyžaduje jinou výpočetní kapacitu než  H.265/HEVC.
Zkuste nahrát jakýkoliv současný program pro zpracování videa na běžném uživatelském PC z roku 2003  ;) Výrobci televizorů optimalizují HW na technologii, kterou budou přijímače využívat v době nákupu a nepredikují nějaký budoucí technologický vývoj, proč by to taky dělali, žijeme ve spotřební době, kdy výrobky rychleji morálně zastarávají a v televizní technice je to 5 až deset let.
změna kodeku obvykle znamená změnu HW - ale především proto, protože malé domácí krabičky/set-top-boxy mají ve své výbavě slabé CPU (na co taky platit za výkon?) a HW dekodéry podporovaných kodeků (nejspíš jsou levnější, než ten CPU výkon). viz např. http://en.wikipedia.org/wiki/H.264/MPEG-4_AVC_products_and_implementations#Prominent_hardware_implementations

se zrychlováním "embedded" CPU se to začíná zlepšovat (ARM cortex pro mobily..) a víc kodeků se dá implementovat i softwarově. ani to ale nepůjde dokenkonečna a jednou na limity narazí..


ještě k původnímu tématu - ano, TV vysílání se do 5 let změní. ta největší/nejzajímavější nabídka bude streamovaná online. podobně, jako už dnes jde přehrávat tisíce rádií z celého světa i bez místních vysílačů, blíží se doba, kdy se stejně budou přehrávat i TV. jediným omezením příjmu tak bude dost tlustý kabel do internetu. koncový uživatel tak vlastně za provozovatele zaplatí tu nejdražší část distribuce = poslední míli (stejně už ji dneska často platí..).
viz různe google/apple tv, xbmc, filmon.com a v podstatě taky youtube. už jen nějakou obdobu last.fm pro tv archívy a aby to bylo dostatečně otevřené, bez DRM či regionálních omezení - a hromadné TV vysílání můžou klidně úplně vypnout. stejně, jako už bych se teď obešel bez rozhlasového vysílání (snad s jedinou vyjímkou - v autě) :-)

7
jednoznačně něco s enigmou2. do budoucna se to vyplatí, budou nové pluginy, nové sw verze.. :-)

> Zaslechl sem, že nemusí být pravidlem, aby smyčka byla funkční, když je první přijímač vyplej. Nevím, co je na tom pravdy, ale
> samozřejmě bych byl rád, aby to fungovalo nezávysle na sobě a nový dráty natáhnout nemůžu.

ono více přijímačů na jednom LNB není nikdy funkční bez problémů - pro současný příjem se vždycky musí "shodnout" na stejné polarizaci a spodním nebo horním konci frekvenčního pásma. což se neobejde bez zkoumání detailů každého kanálu, což je ve výsledku hodně nepohodlné (např. současně jde čt1, 2.. ale už ne třeba s novou nebo slováky). a ano, některé přijímače mají LNB aktivní i ve standby (hledají nové kanály, aktualizace..), tedy druhý nefunguje ani při nepoužívání prvního :-(

> V jedné recenzi sem četl něco o tom, že lze provozovat druhý STB a mít jen jednu kartu Skylink
viz EMU, sharing.. možností je spousta, většinou na hraně až za hranou zákona/licenčních podmínek. poradí google. dneska to chce především box s ethernetem a NEcertifikovaný irdetem :)

8
Odkladiště / Re:Doporučte bezdrátový telefon
« kdy: 26. 11. 2012, 16:15:14 »
Zrovna já mám v analogové lince telefon od UPC s paušálem 50Kč (100 volných minut na pevnou) a voláním v síti zdarma, takže nějaké využití i mimo Telefónicu O2 to mít může :-)
jasně :) ale ne každý má doma UPC. a IP telefon je použitelný tam i u ostatních providerů :)

9
Odkladiště / Re:Doporučte bezdrátový telefon
« kdy: 26. 11. 2012, 10:28:17 »
já už bych dneska šel jedině do IP verze - teda pokud to není pro prarodiče, kteří už nikdy nepoužijou internet. velká část z IP telefonů se umí připojit i k analogové lince, pokud někdo stále touží po tom platit telefonice několik set kč za paušál :-)

potom českému trhu kralujou gigasety - a ne zase o tolik dražší, než jejich analogoví bráchové (ono sluchátka jsou identické a záměnné, liší se jen základny) http://www.gigaset.cz/voip-telefony.html . vyšší investice se brzo vrátí na paušálech i cenách za minutu hovoru :-)

10
zkuste nějaký dreambox nebo cokoliv jiného s enigmou2 :)
pro přehrávání jde nastavit playlist, o doplňování záznamu po pauze ale nevím (jen by se mi fakt nechtělo u toho sedět s ovladačem a mačkat pauzy - v tom je dodatečná editace a přesné odříznutí výrazně pohodlnější :) )

až na pár vyjímek mi vždycky všechno nahrál (disk je na síti, probouzí se začátkem nahrávání)

11
dreamboxy HD nahrávají stejně, i když nezobrazí - např. historický DM500T :-)

12
HbbTV v základu funguje i bez netu a lze ji brát jako vyšší verzi teletextu. Takže minimálně z tohoto hlediska užitečná je, s TTX v HD jsou jinak problémy.
to by mě zajímalo, jak HbbTV bez netu funguje?

o teletextu v HD je tu jiné téma.. a používají ho skoro všechny německé stanice. tam zdá se mají jiné dvb-s2 a všichni jiné přijímače, když se problémy nekonají.. :)

13
asi jsem nepochopil, jak s tím souvisí onen přesun zásuvky - aneb stejně k ní nějaký kabel povede, takže pokud není záměrem jej zasekat do zdi, zásuvka může zůstat, kde je a jen si pořídit delší přívod :)

dotaz na někoho místa znalého je určitě nejlepší. teoreticky by rozbočení fungovat mohlo (http://en.wikipedia.org/wiki/Single_cable_distribution), ale spíš bych čekal, že nebude - nebo max. pro stejnou frekvenci/polarizaci na obou přijímačích (http://en.wikipedia.org/wiki/Low-noise_block_converter#Universal_LNB). ještě by mohlo stačit podívat se na nastavení LNB v přijímači některého souseda.. :-)

14
Televizory / Re:Integrovaný satelitní tuner
« kdy: 18. 04. 2012, 09:29:32 »
pevy:vybrat si určitý typ TV a koupit si ho jen v základní verzi jako zobrazovač bez těch zabudovaných nesmyslů by bylo určitě nejlepší,alespoň tedy pro mě a určitě nejsem sám.
nápodobně. TV za 10-15-20k může vydržet i 5 a více let (pokud to utáhne hw.. ne každý touží po (dvou)metrové uhlopříčce s 3D a kdovíjaké hyper-super technologii, která je často stejně jen marketing. samostatný přijímač za 1-2-3k bylo ještě včera jednoúčelové dvb-x zařízení, dneska už jakž takž s podporou nahrávání, internetu, DLNA apod., a zítra (za rok?) to bude plnohodnotný počítač s androidem a hromadou aplikací. daní za to jsou dvě krabice a trochu nepohodlné ovládání. ale i to třeba časem vyřeší :)

15
Skylink / Re:CT HD na 11934/V bez signálu
« kdy: 10. 04. 2012, 09:54:56 »
teď to (už?) jede :)

Stran: [1] 2