Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Miroslav Novák

Stran: [1]
1
Televizory / Samsung UE32D5500
« kdy: 13. 10. 2012, 12:31:27 »
Komu není shůry dáno, tomu není pomoci.

Potřeboval bych poradit s následujícím, v tuto chvíli pro mne závažným problémem:
Přes rok vlastním výše uvedený TV a včera večer, nemaje doma sám co dělat, jsem se pustil do hrátek s nastavením. Přes servisní menu jsem se dostal do nastavení modelu TV a nastavil ho jako vyšší model. Nejvyšší z kompatibilních, který měl stejný firmware, byl UE32D5720. Fungovalo to - hledal jsem hlavně otevřený internet (co kdyby, že jo), ale ten tam nebyl. Tak jsem mu vnutil satelitní receiver (původní nastavení TC jsem změnil na TCS). To byla paráda. I když na TV žádný F-konektor není a nejspíš vevnitř není ani tuner (nerozdělával jsem ho), SW ladil kanály, jako by se nechumelilo. No, a pak jsem udělal tu chybu, že jsem chtěl ověřit, jestli tam ten receiver opravdu není. Nastavil jsem tedy tunery na režim AUTO. A skončil jsem. Přístroj se neustále dokola v intervalu asi půl minuty restartuje a nikam už mne nepustí. Vím, že to asi na záruku neukecám a za flash firmawaru zpět budu muset zaplatit - pokud to tedy vůbec půjde. Přesto bych se chtěl zeptat, zda nějaký dobrodruh nemá tu zkušenost, jak z tohoto bludného kruhu svépomocí ven. Nejde o ty peníze, ale doma to budu muset nějak uhrát na poruchu a zřejmě budu doma taktéž kriticky hodnocen (rozumějte tichá domácnost).

Díky za náměty.

2
Pro občasné donastavení antény nehodlám utrácet velké peníze, tak jsem se rozhodl pro následující řešení:
Přímo na střechu k anténě s sebou vzít malý přijímač (např. Ariva 102 mini) a notebook s displayportem (označeno jako DP++, resp ++DP). Ten má podle specifikace přenášet data oběma směry, takže jsem předpokládal, že (ze sítě napájený) receiver dodá přes HDMI signál, ten si notebook převezme a přes nějaký soft dostanu obraz přímo u antény - na ladění docela super. Problém je, že to nefunguje - notebook žádné nové zařízení nerozpozná a proto ho asi ani žádný SW nezachytí. Potřebuju ještě něco? Grafická karta je AMD Radeon HD 6470M.

Díky za náměty.

3
Skylink / Konverze MPEG4 -> MPEG2
« kdy: 05. 04. 2011, 15:34:54 »
Skylink včera oznámil, že bude rozšiřovat nabídku, ale i SD bude vysíláno v MPEG4. Protože nechci měnit svůj celkem nový SD-receiver, zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenosti s touto kartou:
http://www.satshop.tv/MPEG4-Irdeto-CI-Modul.
Jedná se mi o konkrétní zkušenosti z provozu: zda to funguje a jak, problémy, klady, zápory.
Případně zda na trhu existuje i něco jiného. Mám ICE a na receiveru CI-slot.
Díky

4
Jsem na fóru nový a nevím, zda můj příspěvek patří sem nebo do antén. Hledám radu k následujícímu.
Bydlím u Mikulova. Na plechové! střeše mého domu mám anténní síto (polské!) s dokoupeným předzesilovačem (cca 26dB, koupeno v omko.cz). Na to nyní chytám MUX1/29k Kojál-silný sig., MUX2/40k Kojál-silný, MUX3/59k Hády-slabší, MUX4!/64k Bohunice-velmi slabý. Zadním lalokem dále MUXA/24k Kahlenberg-střední, MUXB/34k Kahlenberg-střední, MUXC/38k Jauerling-velmi slabý. Kromě našeho MUX4 a rak. MUXC je vše v pohodě, signály výše zmíněných kanálů občas kostečkují, při rozbočení na 2 TV už nepoužitelné. V souvislosti se zahájením digitálního vysílání na Slovensku chci přidat slov. MUX1/66k a do budoucna i plánovaný MUX2/(56k?). Sloučit to ze dvou antén nejde - kanály 64 a 66 jsou příliš blízko. Jediné rozumné řešení vidím v dálkově ovládáním přepínači dvou antén (přes napěťově řízené relé), kdy ale při příjmu z jihu (Kamzík) přijdu o naše MUXy 3 a 4. Má prosím někdo jiné řešení? Nechci mít ale na střeše les antén. Díky za nápady.

Stran: [1]