Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Amos Komenski

Stran: [1]
1
Alespoň, že vedeme v počtu TV programů.
Tak to buď rád. To je lepší než dvacet Dabů, co bych za to dal.  :'(

V počtu dostupných DVB-T programů jistě nevedete, my tady na Ostravsku v některých lokalitách máme ještě trochu víc : 5 CZ muxů, 3 PL muxy (tak kolem 24 programů), 2 slovenské muxy a jeden lokální shit BTV :D :D

2
Skylink / SkyLink Cryptoworks a transmodulátory
« kdy: 30. 07. 2011, 11:38:11 »
Upozorňuji tímto,že SkyLink v posledním týdnu nehorázným způsobem zasahuje do systému CW (zejména v dopoledních hodinách) a to zejména u multiplexů,které si zcela platí samy stanice.
Zejména u balíku STV,Markíza dochází dopoledne k totálnímu zamrznutí dekodérů. Závady se projevují u hlavních stanic,kde jsou použity doposud zcela spolehlivé moduly Irdeto  CW Mascom, Powercam a originál CW karty. Bývalo dobrým a slušným zvykem "hrát" si s kódovacím systémem v nočních hodinách, ale jak vidno, "SkyLink na prodej" si vůči klientům dovoluje vše. Nebo že by skrytý záměr??

3
Skylink / Konec trpělivosti s HD programy od SkyLinku
« kdy: 13. 02. 2011, 08:52:03 »
SkyLink se svými HD programy zkouší opravdu naši trpělivost. A to po všech stránkách. Cena věru není lidová, 350 Kč měsíčně, resp. 454 Kč spolu s balíkem multi by měla nasvědčovat alespoň jisté kvalitě, bohužel ani v té nikoliv.
Zejména příjem z transpondéru 12109MHz po přechodu na modulaci 8PSK ztratil téměř všechny systémové rezervy a statistické množství poruch v příjmu se od té doby pováženě zvýšilo za hranici přijatelnosti. Rovněž kompresní kvalita některých programů si rozhodně nemůže říkat "HD", zvláště když průměrné zjištěné rychlosti u některých programů nedosahují ani 5Mbps (!!).
Posledním "hřebíkem do rakve" je vlastní programová a technická kvalita jednotlivých HD programů. O Eurosportu bylo již psáno na konkurenčním webu, programy na okraji všeobecného zájmu (Brava HDTV, Travel a Discovery) kupodivu mívají obrazovou kvalitu dobrou, ale co naplat, dlouho se na ně dívat nedá. Nosnými programy HD balíku SkyLinku by měly být Filmbox HD a History HD. Nejsou a ani nemohou být. Filmbox si jen hraje na filmový kanál s novými filmy, je to jen kolovrat,který si hraje , co chce. Když už popáté vidíte obehranou komedii "Felix and Rose" a upoutávku okořeněnou trapným konstatováním v angličtině "soused vás sleduje", začínám se utvrzovat v dojmu,že někdo usnul  na vavřínech prvního HD filmového kanálu ve střední Evropě.
Program History HD měl hodnotově i obsahově nejlepší úroveň. Bohužel měl. Program začíná být zaplňován řadou poněkud infantilních programů,které s "History" opravdu nemohou mít nic společného. Např. donekonečna opakující se jízdy amerických tracků po zmrzlých cestách, těžení dřeva v amerických lesích "nastojato" či rozřezávání různých věcí motorovou pilou, abychom zjistili "co je uvnitř". Tak za tohle opravdu nepotřebuji utrácet své peníze. Poslední hřebík do rakve učinil program History HD včera večer a dnes. Ve 20h měl začít velmi zajímavý program "Vetřelci dávnověku" a program skutečně začal. Pomíjím fakt, že od určité doby jsou do programu co 15 min. vkládány zbytečné opakující se upoutávky (snad pro ty,kteří tento program vidí poprvé??). ve 20.50h se obrazový záznam uvedeného pořadu zastavil . Chyba se může stát. Nicméně ani po 5 min. nepokračoval a byl nahrazen úplně jiným programem. Dobře nevadí, podívám se do EPG a naprogramuji záznam na 2h ráno. K mému překvapení na záznamu bylo úplně něco jiného. To už ve mně vrtá červíček, že by v History kanálu řádil taky nějaký mimozemšťan vetřelec,který zabránil dovysílání mimochodem velmi zajímavých a konečně podložených infomací?? Když už ani dnes v 8.00h v EPG uvedené opakování tohoto pořadu bez jakékoliv omluvy či opravy nezačalo, má pověstná trpělivost zkončila. Opravdu, nebuďme ovce a neplaťme za něco,co nechceme. S HD od SkyLinku zatím končím a totéž doporučuji i všem dalším nespokojeným divákům.
Váš JaK

4
Dnes od cca 19.30h nejde na Ostravsku Multiplex 2. Zajímavé je,že ostatní Multiplexy z téhož stanoviště jedou. Vypadá to, ČRa svou digitalizaci pro cca 1,2milionu obyvatel na Ostravsku opravdu myslí vážně a zodpovědně. Bývávalo dobrým zvykem mít u klíčových vysílačů zálohu,jak vidno není.

Stran: [1]