Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Novotný

Stran: [1] 2
1
Zdravím do diskuze. Bohužel stalo se to čeho jsem se tak dlouho bál. Na jednom místním ode mne cca 200m vzdáleném paneláku spustili to zk.......ý LTE  :'( Samozřejmě příjmy AT(Lichtenberg) a DE(Wendl, Brotjack.) muxů jsou smazaný. Co teď dělat??
 Zatím jsem zkusil vyhodit jen závěrečný zesík co je před rozbočovačem a situace stejná. V každé z antén pro dálkový příjem mám v krabičkách kanálový zes. Teroz zisk/šum 25/2. Antény zkoušeny i sólo a téměř beze změny. Měřák nemám, ale je mi jasný že to je pravděpodobně zahlcený. Dle bargrafu jsou na K61 a 2 vidět téměř max.hodnoty "síly" a to i třeba na sólo zapojené anténě pro Lichtenberg 37+43(Teroz č.463 22/1,7) S podivem ale je, že K51 z Lichtenbergu jakš takš jede a zesík je tam také 25/2.
 Pánové prosím, je s tím šance něco dělat? Nějaké zesilovače s filtry na vstupu apod? Nechci se toho jen tak vzdát.  :'(

2
Zdravím do diskuze. Chtěl bych se zeptat, zda-li někdo nemáte info o nějakém muxu vysílajícím na tomto kanálu, nebo něčem jiném vysílajícím na K.27 na trase Brotjacklriegl - Č.B. Nevylučuji ani něco místně rušícího. Narážím nato protože jsem si myslel, že vysílač Brotjackliriegel v Č.B prostě nechytnu. Vždy jsem zkoušel pouze 27.K Po náhodné zkoušce K.40 jsem byl celkem mile překvapen že půjde zařadit do rozvodu byť na sfázované dvojče yagi. Mapavysilacu.cz o ničem neví. Děkuji :-)

3
Zdravím... :-)

Mám na vás zkušené dotaz. Po znemožnění příjmu z Wendelsteinu na K.52, 54, 56 bych se rád pokusil o poslední nadějný K 48. Problém je ale v tom, že hned vedle na 49.K je silná Kleť v téměř stejném směru a vzdálená cca 25km.  :(  Jediné štěstí je, že Němci mají V.pol. V současné chvíli mám zapojen zesilovač Teroz č.411 a situace vzhledem k vedlejšímu silnému kanálu je asi všem jasná. Občas se obraz ukáže, ale velmi zřídka.

Otázka je tedy, mám šanci s něčím selektivnějším byť s větší investicí uspět, nebo se o to raději nepokušet?? Našel jsem různé programovatelné zesilovače, které by si s tím asi poradily, ale v tom se již neorientuji.

Děkuji

4
Zdravím do diskuse. Předem se zeptám, je tu mezi Vámi nějaký odborník na anténní soustavy co by byl ochoten poradit.? :-)

Základní zkušenosti si myslím že mám, tak jsem si udělal takovou radost a sestavil jsem 4x yagi( Kovoplast 2039GL) Dá se říci, že to funguje. Mám ale ještě pár otázek co a jak... zejména rozteče mezi jednotlivými anténami, pokud na tom tedy nějak hodně záleží. Použití zesilovačů... Třeba by to ještě šlo i vylepšit. Pište klidně i sz nebo na mail. Zatím děkuji.

5
Zdravím do diskuse. Posledních pár dní jsem pozoroval zhoršení příjmu muxu ARD z vysílače Wendelstein k54. Pátral jsem tedy po příčině až jsem nalezl... pro mne velice smutná událost, ale na oném k.54 pravděpodobně začala vysílat nějaká nová reg.síť nejspíše č.1?? někde od Jindřichova Hradce. Jsou tam pozice: DATEL, TLTV, JHTV a TEST4. 

Chytám to v Č.B zcela bez problémů.

Víte někdo co je to zač?? Děkuji

6
Zdravím do diskuze. Nevíte někdo o změnách v tomto muxu ze Včelné? Jsou odpojeny pozice Óčko a Šlágr TV. Místo Óčka je jakýsi pravděpodobně slovenský program - věštění, název zjistit nemohu, neboť je v divném formátu(normálně asi 16:9) ale nastavení v muxu je podivné a místo Šlágru je zatím tma. Dík  :)

7
Zdravím do diskuse. Ač jsem se snažil hledat, nenašel jsem nic. Na programech RTL v tomto muxu již běží text o konci v pozemce na konci tohoto měsíce. Tento mux chytám bez problémů z Wendelstainu.

Otázka je tedy, bude na tomto k.34 pokračovat něco dále, nebo přijde na demontáž antén a kanál bude zrušen úplně??? Pokud někdo něco víte, budu rád za info.

8
Odkladiště / Hledám práci, Č. B.
« kdy: 23. 06. 2013, 22:08:47 »
Zdravím do diskuse. Ač to sem nepatří, zkusím to. Snad mě neukamenujete.

Marně se už 6-tý měsíc snažím něco sehnat, ale bez úspěchu. To je samé výběrové řízení, první kolo, druhé... atd  :-\. Jak dnes nemá člověk známé, nebo tlačenku je v háji. To ale asi všichni známe.  :( Úspory pomalu docházejí...

Něco tedy o mě. Je mi 26, mám sš - elektrotechnickou, slaboproud, zakončenou maturitou. Obor mechanik - elektronik. Orientace na elektroniku, telekomunikace apod. Následně pomaturitní studium NJ zakončené certifikátem.

 Ze zkušeností a praxe uvedu, opravy elektroniky, montáže antén, (firma bohužel zkrachovala), dále přímý prodej, prodejce(sport. potřeby) a různé brigády po marketech. Částečně modeling.

Pokud byste někdo měl nějakou konexi zde v Č.B, nebo o někom věděl, kam a na koho se obrátit, budu rád za tipy.

Děkuji

9
Zdravím do diskuze. Pánové potřebuji radu či návod jak na to. Chtěl bych pro soustavu dvojče z yagin obě optimalizovat pro jeden kanál a to 34. Je to kovoplast 2039 (32-39). Mám i knihu od Českého příjem rozhlasu a televize. Neobjevil jsem ale návod jak na to. Co mě ale docela zaujalo je, 26prvková yagi pro 33-37 str 243 pokud někdo tuto knihu máte.

Mám tedy dilema jestli ty 2039 nechat jako 20ti prvek a upravit a nebo z toho vytvořit tu 26 prvkovou? Děkuji

10
Zdravím do diskuse. Mám dotaz ohledně zesilovačů. Chtěl bych pořídit ke svojí soustavě 4x síto do krabičky ke slučovači v anténě zesilovač s co nejmenším šumem. V současné době mam osazen Teroz 463 22/1,7. Snažil jsem se hledat, ale nic pořádného jsem nenašel. Koukal jsem i do katalogů značek alcad, ikusi a nic moc jsem nenašel. Jedná se o dx příjem - Wendelstein K52,54,56 a 34. Napájení mam po kabelu 12V

Pokud byste měl někdo nějaký tip, byl bych rád.

11
Zdravím do diskuse.  :) Mám dotaz ohledně této antény. Chtěl bych si vylepšit příjem K34 z Wendelsteinu. Vím, že je určena do K32 ale přesto, jak by se mohl vyvíjet zisk po tom K32? Pokud by byl pokles pozvolný, tak bych uvažoval o koupi. Pokud ale nějak hodně tak bych neinvestoval.

Jináč čirou náhodou něco obdobně ziskového pro okolí K34 neexistuje??

V současnosti je příjem realizován na soustavu 4sít s direktory.

12
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Antenařina
« kdy: 15. 07. 2012, 21:02:54 »
Zdravím do diskuse. Pánové nebo i dámy jsou-li tu, mám dotaz, tedy více dotazů. Chtěl bych změnit zaměstnání, vrátit se k antenařině a udělat si živnost. Případně se poptat u nějaké firmy což asi neni pravděpodobné žeby vyšlo.

Asi nejhlavnější dotaz předem, má to v současné době ještě smysl?

Čas od času dělám někomu individuální montáž ať T nebo S. Pokud bych se tedy odhodlal, musel bych sehnat vybavení atd. Dál bych musel i lecos dostudovat, hlavně co se týká třeba problematiky STA.
 
Existuje nějaká literatura?? Koukal jsem, ale nic moc nenašel. Děkuji za odpovědi  :)

13
Zdravím. Mám dotaz ohledně slučovače pro sfázované antény. Existuje nějaký výrobce, který se těmito věcmi zabývá???

Chtěl bych širokopásmově sloučit 2x color super xl91bl pro vysílač Cukrák k59-mux3(kvuli tv metropol). Signál v Č.B je velmi slabounký ale přeci jen je. Děkuji

14
Zdravím.  :) Chtěl bych se pokusit o výrobu této soustavy. Zde na webu je pěkný návod, ale mám ještě dotazy.

1)Znáte někdo nějakého osvědčeného výrobce, od něhož síta koupit???
Nejraději bych, kdyby to již bylo i s přídavnými direktory. Viděl jsem, že se dají koupit i zvlášť. Případně bych se pokusil o výrobu sám dle článku v ar, neboť by měli být kvalitnější nebo kdyby jste chtěl někdo kšeftík... ;)

2)Soustava bude určena pro V.pol (vysílač Wendelstein), hodí se pro ni vůbec toto "čtyřče"???

15
Zdravím do diskuse. Napadla mne myšlenka sfázovat do dvojce tyto dvě antény. Pánové odborníci jaký by jste na to měli názor?? Je to hloupost nebo je šance na další zlepšení?  :)

Nyní už mám jednu a to použitou na Wendelstein K54+56. Signál se s jejím použitím dosti zlepšil o proti původní 20prv.yagi a oba muxy jdou téměř celý den bez zasekávání samozřejmě s ohledem na počasí.

Stran: [1] 2