Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - dxpetr

Stran: [1]
1
Pomůže někdo?
Sháním informaci o této kompaktní šestikanálové stanici s převodem DVB-S, případně DVB-T na PAL.
viz: http://zeussrl.protocol.it/documenti/HELIOS-DT%20italiano.pdf
Výrobce nekomunikuje, doména zeusit.com je na prodej.... Návod k obsluze není....
Nevíte, kdo do republiky dovážel, případně montoval toto zařízení ?
Přístup do ovládání je totiž zaheslován. Heslo samozřejmě nikdo už neví, kontakt na firmu, která montovala také není.....
Jak, zresetovat heslo, toť je otázka, nic nezabírá.


 

2
aneb, jak kabelovka straší zákazníky, aby jí neodešli :

CHYSTANÉ ZMĚNY V PŘÍJMU PROGRAMŮ, O KTERÝCH MOŽNÁ VŮBEC NEVÍTE
Vážení uživatelé,
rádi bychom Vás informovali o trendech v příjmu TV signálu. V současné době se začíná diskutovat o přechodu z tzv. digitálního formátu DVB - T na DVB - T2. Přestože se nejedná o rychlou změnu, probíhají již testy a pravděpodobně bude i rozdílný přístup v rychlosti zavedení nového systému u České televize a komerčních televizí. Tento přechod bude pro všechny uživatele tohoto formátu nepříjemnou změnou ve dvou základních rovinách.

1.      Bude potřeba si pořídit nový Set top box, nebo novou televizi s tímto typem tuneru.
2.      Velká část programů začne být kódována a začne za ně být vybírán poplatek.

Naproti tomu formát používaný v sítích kabelových televizí (tzv. DVB – C) žádnou změnou procházet nemusí. To platí i pro kabelovou televizi Nej TV, kde žádné změny v systému distribuce nejsou plánovány.

Pro zákazníky kabelové televize se v digitálních nabídkách bude programová skladba i nadále rozšiřovat a budou přibývat další a další kanály, taktéž se bude rozšiřovat i počet kanálů ve vysokém rozlišení tzv. HDTV. V síti nadále zůstává i analogový signál, který lze využít na starší televizory, většinou druhé TV v domácnosti. Analogová nabídka se již dále rozvíjet nebude a postupně, v několika dalších letech se bude postupně vypínat v závislosti na využití našimi zákazníky.

Formát DVBC, používaný v kabelových sítích, je standardizován a přijímač DVBC je obsažen v naprosté většině nových televizních přijímačů, což umožňuje ovládat vše jedním dálkovým ovladačem. Z toho jednoznačně vyplývá, že kabelová televize po kabelu je v současné době nejlepší řešení pro budoucí období.

IPTV je nový způsob šíření TV signálu, který umožňuje další služby k sledování TV, jako například PAUSE, nahrávání všech programů, atd. IPTV lze sledovat buď na klasických počítačích, tabletech nebo smartfonech.  Pro sledování IPTV na klasické televizi je potřeba opět speciální Set top box, který funguje pouze v síti daného operátora a nelze jej použít nikde jinde.

Vzhledem k tomu, že technologie IPTV byla na český trh uvedena teprve nedávno, nemá mnoho provozovatelů tohoto systému vyřešeny licenční podmínky a může lehce dojít k odpojení takového signálu.

Z tohoto pohledu se jeví poskytování televizního signálu po kabelové televizi jako jednoznačně nejlepší řešení, a to jak v současnosti, tak i do budoucna.

 


4
Má někdo z diskutujících FM anténní dvojče ve vertikální polarizaci?
Pokud ano, jak daleko je máte vzdálené od sebe ?
Teoreticky je to podrobně popsáno na webu, ovšem zajímaly by mne spíše praktické zkušenosti.


5
pro zajímavost uvádím link na kampaň spuštěnou kabelovkou jako reakci na jejich zvyšování cen a následné odhlašování abonentů:
http://www.nej-tv.cz/poznate-rozdil-sta-vs-kabel/

Jaký je na to Váš názor?

6
Není to tak dlouho, co jsem zde založil vlákno o externích anténách v L pásmu a díky informacím zde získaným jsem si pořídil DAB rádio a začal si hrát s anténami. Za což diskutujícím děkuji a na oplátku jsou zde mé zkušenosti, možná se někomu budou hodit:

Padaly zde různé návrhy a rady co a jak, ale jako obykle se mi potvrdilo, ze nejlepší je vlastní zkušenost - úkol zněl:
dostat DAB signál do obýváku k rádiu. (nebo zastavit muže z brašnou  :))
Mám bohaté zkušenosti s dálkovým příjmem MMDS v pásmu 2,1-2,3 GHz, kde jsme realizovali v roce 2000 příjem na vzdálenost až 40 km od olomouckého MMDS vysílače. Ten tehdy s 10W výkonu zaručoval pokrytí okolí do 10 km. Příjem daleko nižšího kmitočtu, z vysoko umístěného vysílače a ještě k tomu s 5 kW EIRP musel být jasným úspěchem.

V místě příjmu podle mapy pokrytí z Lysé hory neměl být žádný signál, podle profilu trasy ale nebyl důvod, aby to nešlo, i když je to 70 km daleko. Rádio na zabudovanou anténku mimo zástavbu hrálo i v autě, pokud byl vidět horizont.
Nejprve jsem si koupil UMTS LP anténu pro pásmo 900-2200 MHz , udávaný zisk 9 dB v okoli 1500 MHz.  Na spektrálním analyzéru jsem pak naměřil úroveň z antény mezi 42-48 dBuV. Jako ideální je použít pro tento kmitočet sítovou parabolickou anténu, která má při rozměrech 90cm zisk až o 12 dB vyšší než LP anténa. Válí se jich tady nepočítaně ze starých 2,4 GHz datových spojů a pozůstatků z vypnutého MMDS. Musí se ovšem u některých typů s půlvlnným dipólem vyměnit ozařovač, beze změny se mohou použít pouze původní ozařovače "lopatky" California amplifier, ve kterých je malá LP anténka. Zkoušel jsem i TV sítovou anténu přepočítanou na L-pásmo, ale výsledek byl podobný jako u LP antény. Příjemným překvapením byla LP televizní anténa UD2169 od Emme esse a od Iskry, která měla o 2 až 3 dB vyšší zisk než LP anténa na toto pásmo určená a její cena je pouze kolem 270 Kč. Na střeše domu jsem si nakonec instaloval 60 cm sítovou parabolku, 20 dB předzesilovač od Amteku, 35 m svod s napájecí výhybkou měl útlum cca 15 dB, takže u přijímače mám signálu na rozdávání. Pár fotek pro ilustraci přikládám.

7
Našel jsem tady na fóru obrázek 5-ti prvkové H/V FM antény na rotátoru  - najde se tady někdo, kdo ji má ?

8
díky tomu, že u nás na střední moravě nezachytíme žádné DAB radio v 3.TV pásmu, hledal a nenašel jsem nikde info o anténě pro L-band. Jsem mimo dosah Brna a Lysé hory, takže na integrovanou anténku v přijímači to asi nepůjde. Napadá mě ostříhat malé síto, nebo využít síťovou parabolu pro wifi s upravenym ozařovačem, ale raději bych si na pokusy a měření vyrobil něco menšího, třeba Yagi, máte někdo tip nebo odkaz na něco funkčního?

Stran: [1]