Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Svoboda

Stran: [1] 2
1
Setkávám se často se stížnostmi na nemožnost nebo velkou nestabilitu příjmu nových, finálních multiplexů. Vždy, když se někde vypnul DVB-T multiplex, a to kdekoli v ČR. Běžný divák není schopen či ochoten zjistit, co a odkud přijímá, natož pak, aby věděl, že to je vázané na konkrétní termín zapnutí nebo vypnutí. Divákovi se nechce znovu sahat do antény. I když už je ji má třeba 4 roky, je pro něj nová, protože je „digitální“. Na druhou stranu, klidně vyhodí pár stokorun a koupí si novou pokojovku, hlavně aby byla silnější než ta minulá. A nebo reklamuje přijímač, protože podle něj „není vhodný na to nové vysílání“. Bez ohledu, zda nese nálepku ČRa.
Jen těžko se mi daří konkrétního člověka přesvědčit, že skutečně bude potřeba poštelovat anténu, vybrat vhodný směr a případně nahradit starou anténu novější a směrovější. Někdy i včetně přípravy na suchu, tedy nad mapou vysílačů, či v nejhorším případě dotazem u souseda nebo v hospodě.
Máte to taky tak? Máte v okolí či u zákazníků vícenásobný příjem buď SFN nebo s odrazy? Jak se s tím perete?

2
Vážená redakce.
Již několik dnů se mi u nového příspěvku v diskusích pod články zobrazí poznámka o nezbytném schválení mého příspěvku. Můžete mi, prosím, sdělit, čím jsem si „zasloužil“ být v kategorii nactiutrhačů či bořitelů plodných diskusí? A jak se z ní vymanit? Kdo schvalování provádí?
Váš PS

3
Odkladiště / je budoucnost televize nelineární?
« kdy: 23. 03. 2018, 08:22:44 »
Poslední dobou sleduji souboj tradicionalistů, lpících na lineární televizi a proroků, kteří by ji nejraději ihned zrušili.
Zajímá mě tvůj názor: Je, podle tebe, budoucnost televize spíš lineární nebo nelineární?

Aspekty:
  • splňuje nelineární TV následující úkol? Tedy: „Unaven sedám do křesla, a ty mě bav!“
  • nevyžaduje nelineární TV trvalou a obecnou kulturní znalost - nemusí konzument stále sledovat trendy, aby věděl, CO si má vyhledat, aby nebyl znuděn balastem? Tedy pročítat zprávy, informace, fóra jen proto, aby věděl co si večer pustit?
  • je nelineární služba skutečně univerzální a nesobecká? Pro každého, bez rozdílu, bez ohledu na věk (od předškoláka po seniora), bez ohledu na tělesné schopnosti (hmat, zrak, sluch),…
  • a jak s rozhlasem? Mj. k práci, v autě, zahnání ticha a samoty,…

Podle přehledu aspektů lze usoudit, co asi vyznávám já. Nemyslím si, že můj názor je „jediný správný“, a proto mě zajímá mě tvůj.

Prosím o věcnost. Na zlomyslnosti, útoky, výtky, a povýšenectví s odkazem na věk ať si potřebná osoba založí vlastní téma. Díky.

4
Zajímá mě, jak vnímáte přesun OH na Eurosport. Já jsem z toho rozkolísaný, a doufám, že po těchto prvních hrách se to usadí a i Eurosport to zvládne lépe. Zatím je u mě výsledek nerozhodný, spíše volba 1. Ten první hlas je můj.
Z mého pohledu tedy „přesun OH na Eurosport“ není úplně špatně, ale jen lehce negativní.

Komentář:
  • Neustále klesající úroveň komentářů jednotlivých sportů na ČT, a to nejen OH, mě donutila srovnávat. Jsem patriot, a ČT mám rád, ale ona mi tu lásku činí stále těžší a těžší. Políčkem je vždy komentátor biatlonu. Nerozumím, proč ČT nechá u nyní velmi moderního sportu tak zoufalého komentátora. Jeho vkládání samohlásek před slova do každé věty z něj činí asi nejlepšího adepta na dabéra pro Královu řeč, zmatenost ve faktech a odhadech průběhu závodu naštěstí opravuje odborný spolukomentátor, a chabá psychická odolnost mu nedovoluje zvládnout náročnější závody (jeho „… píchej, Gábino, píchej, spěchej do cíle!“ mě bude strašit snad do smrti). Ale k tomuto trvale odstrašujícímu případu se nově přidružil „výkon“ komentátorů u zlaté jízdy Ledecké, který mohl být stejně tak dabováním zvuků vyhladovělých sviní u plného koryta. Jaké jsem měl štěstí, že jsem tuto jízdu sledoval právě na Eurosportu a teprve při opakování jsem slyšel tu hrůzu na ČT.

Prostě, i když mám radši ČT, stále častěji me ona sama vyhání do náruče Eurosportu, kde jsou komentáře mnohdy lepší ve znalosti, nadhledu, informovanosti a schopnosti mluvit. Ne vždy, ale mnohdy ano.

Klidně přidejte i váš názor, ale prosím, pokuste se zůstat věcní. Jakmile se tu rozhoří soukromá válka, oželím výsledek a téma smažu. Díky za pochopení.

Chápu, že v průběhu přenosů může nastat situace, která vás naštve a budete chtít změnit svůj názor. Každému uživateli jsem proto dal 2 hlasy. Druhý vám může být užitečný po skončení her.

5
O serveru DigiZone.cz / jak do Fóra?
« kdy: 06. 02. 2018, 10:00:03 »
Zakládám testovací téma. Chci vidět, zda a kdy se objeví na hlavní stránce DZ/L.
Můžeš-li, napiš, jak ses sem dostal.
Já jsem si přečetl příspěvek od anonyma pod článkem Pál Milkovics... (https://www.lupa.cz/clanky/pal-milkovics-kutil-tv-spustime-na-jare-zpravodajska-z24-by-mohla-odstartovat-v-polovine-roku/nazory/1091588/).

Možná zkusím občas něco v tématu aktualizovat, ale nevím, jak dlouho to vydržím.
Uvítal bych, kdyby redakce napsala, jaký má plán s fórem. Jestli jej chce propojit s hlavní stránkou či nikoli. Pokud ano, jaký si dala termín.

(Protože jsem svou zprávou přepsal aktualizaci věcného příspěvku Lukášova, připojuji link https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=5356.msg87703#msg87703.)

6
O serveru DigiZone.cz / funguje fórum?
« kdy: 13. 10. 2017, 08:34:37 »
Pro správce:
Včera bylo fórum celý den nefunkční, chyba databáze. A i témata stále více vyhasínají, možná je těch potíží víc.
Ač se sám už přihlásit mohu, např. čtenář Jaroslav Honzík se přihlásit nemůže a v zoufalství píše pod články.

Možná by bylo vhodné, a já bych to rozhodně uvítal, kdyby sem nějaký technik „programátor“ na rovinu napsal,
co se děje a proč. Případně, jak řešení pokračuje. Sám nejsem zvědavý na neurčitá prohlášení typu: „vynasnažíme se…“ a „co nejdříve…“.

Nejste banka, a upřímná komunikace by vás, a jistě nejen v mých očích, polidštila.

7
O serveru DigiZone.cz / diskuse na DZ?
« kdy: 07. 09. 2017, 08:36:59 »
Vidím stále více článků, které prošumí bez sebemenší odezvy. Přičítal jsem to okurkové sezóně, než se mi stala včera podivná věc. Pod článek Reportáž z veletrhu IFA… jsem napsal obsáhlejší názor, cca 10 řádků, v pozitivním duchu a s poděkováním autorovi. Zobrazil, odeslal… a ono nic. Neobjevil se pod článkem hned, neobjevil se ani za chvíli, neobjevil se ani druhý den.
Taky se vám to už stalo?

BTW: už to asi dělat nebudu, plýtvat časem umím i lépe.

8
Nevidím žádný článek o mimořádné události: největší pozemní operátor uzná, že moderní diváci žijí i dál od hlavního města. Tak zakládám aspoň nevelké téma.
Jestli už bylo 11.00, jede to?

PS: gratuluju Kometě. Že se vrátila k názvu i na špičku. Škoda, že se toho nedožili třeba Olda Machač nebo Vlado Dzurilla.

9
O serveru DigiZone.cz / Blahopřeji Digizone.cz
« kdy: 05. 10. 2015, 12:34:17 »
k uzavření partnerství s tak významným partnerem. Ať žijí dlouho a šťastně.
Bohužel čtenářům asi budu nucen vyjádřit soustrast nad tím, že uviděli exekuci nezávislosti jejich oblíbeného serveru.
K líci zbraň! Připravit! … Pal!
Jsem smutný.

(O čem asi bude hovořit mluvčí na pohřbu milované nezávislosti?)

10
V poslední době sleduji přesun od odborných témat i reakcí k prkotinám a emocím a také odliv odborníků a příliv grafomanů. Tak zkusím věcné téma.

Stále si hraji si s hbb a vidím, že v polské veřejnoprávní televizi se (nejen) na poli hbb nejen hodně děje, ale vystrkují růžky nové technologie. Nyní má polské hbb i řadu testovacích videí jak s H.264, tak i s H.265 a spoustou různých zvuků.
Zkoušeli jste to také někdo, kdo to máte v moci a dosahu?
Jak vám testy chodí?

11
O serveru DigiZone.cz / Proč jsou (O)milníky placené?
« kdy: 09. 10. 2014, 07:55:07 »
S překvapením zjišťuji, že aktuální příspěvek Zbyňka Poisla nazvaný (O)milníky české televizní digitalizace: signál 80%, kvalita 0% – podruhé a stále dokola se ocitá v placeném obsahu. Z jeho úryvku  je zřejmé, že nezapadá ani do jednoho oboru, kterým se prémiový obsah má věnovat. Naopak mi připadá jako přísně technický.
Aniž bych upíral autorovi právo na autorství a názory, kterých si vážím, rozhodně budeme ochuzeni o diskusi k technickému tématu.
Mě osobně by zajímalo, jaký charakter by diskuse měla. Zda živelný a emotivní, a nebo věcný až odborný. Tedy jestli sedm let televizního digitálního věku dokázalo prosadit na tématickém - až odborném - webu, názory věcné a odborné. Či se bude zmítat ve výlevech grafomanů a zneuznaných géniů. Nebo snad dokonce, jestli se nezvrhne v přestřelku s pravidly pouličního boje.

Souhlasíte, aby technické téma bylo součástí placeného obsahu?


Poznámka: věřím, že kdyby redakce změnila článek na neplacený, nijak to nesníží její důstojnost. Ba právě naopak, zvýší to kredit celého webu.

12
kdo máte zkušenost s procházením satelitů, poraďte mi prosím, co za FTA přenos je:

23,5°, 11.648V, 7199 kS/s, S2, 8PSK, 3/4, Pilot ON

Nazvané to je TDF Coder2, a nebýt častých technických přerušení se zprávami, byl by to kvalitní přenos - 1080i s 14,5 Mbit/s a bez TV loga v rohu! Anglický zvuk 312 kbit/s. A dál už nic.
Lze odhadnout jeho trvání?

13
Jen pro názor, co je nyní v UHD.
Obrázek jsem krutě zkomprimoval z původního PNG, který měl 13 MB.
Autíčko vlevo dole přepadly kostky, ty způsobuje přehrávání ve VLC, ze kterého jsem snapshot vytáhl. V originále nejsou.

14
Poznámka2: nadpis této zprávy jsem změnil 1. 3. 2017 kvůli přesnějšímu označení topicu. Rok 2017 je obsahem příspěvku z toho dne.

Poznámka1: nadpis této zprávy jsem změnil 3. 3. 2015 kvůli přesnějšímu označení topicu. Obsah tří níže uvedených příspěvků se stále vztahuje ke starému vysílání z roku 2013. Rok 2015 popisuji až v příspěvku z 3. 3.

Koho zajímá, co se vlastně nachází v testovacím multiplexu T2, zde je stručný obsah:

26. září ráno, okolo 8:30 (po startu vysílání):

Service List Descriptor
Služba:VideoAudio1
516 CT1 HD3.8H.264 140AAC EPG
771 Prima HD5.7H.264 135AAC    e
1000 Test3.0H.264 0    e
2051 Barrandov HD5.6H.264 140AAC    e
8192 Film Europe HD7.0H.264 198MPEG-1conax   e
8193 Eurosport3.2H.264 198MPEG-1conax   e

Pozn: obsah EPG je pouze u ČT1 HD, ostatní programy EPG mají, ale je v něm pouze text: „Sledujete experimentální vysílání…“. Označil jsem ho „e“.

Celkový tok:33,0 Mbit/s
Nevyužito (volno):~0,4 Mbit/s

15
Ráno mě překvapil špatný příjem RS 7 (K23 - 490, K37 - 602), které je na obou kanálech zatíženo nebývale vysokou chybovostí.
Taktéž je v nepořádku EPG, zřejmě present/following tabulka, která v 8:26 (Studio 6) ukazuje event na 8:44 Kdy to bylo.
AS zkontrolován, mux1 zkontrolován - ty jsou v pořádku.

PS: pokud se tomuto věnuje jiné téma, prosím okřikněte mě.

Stran: [1] 2