Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Svoboda

Stran: [1] 2
1
Vážená redakce.
Již několik dnů se mi u nového příspěvku v diskusích pod články zobrazí poznámka o nezbytném schválení mého příspěvku. Můžete mi, prosím, sdělit, čím jsem si „zasloužil“ být v kategorii nactiutrhačů či bořitelů plodných diskusí? A jak se z ní vymanit? Kdo schvalování provádí?
Váš PS

2
Odkladiště / je budoucnost televize nelineární?
« kdy: 23. 03. 2018, 08:22:44 »
Poslední dobou sleduji souboj tradicionalistů, lpících na lineární televizi a proroků, kteří by ji nejraději ihned zrušili.
Zajímá mě tvůj názor: Je, podle tebe, budoucnost televize spíš lineární nebo nelineární?

Aspekty:
  • splňuje nelineární TV následující úkol? Tedy: „Unaven sedám do křesla, a ty mě bav!“
  • nevyžaduje nelineární TV trvalou a obecnou kulturní znalost - nemusí konzument stále sledovat trendy, aby věděl, CO si má vyhledat, aby nebyl znuděn balastem? Tedy pročítat zprávy, informace, fóra jen proto, aby věděl co si večer pustit?
  • je nelineární služba skutečně univerzální a nesobecká? Pro každého, bez rozdílu, bez ohledu na věk (od předškoláka po seniora), bez ohledu na tělesné schopnosti (hmat, zrak, sluch),…
  • a jak s rozhlasem? Mj. k práci, v autě, zahnání ticha a samoty,…

Podle přehledu aspektů lze usoudit, co asi vyznávám já. Nemyslím si, že můj názor je „jediný správný“, a proto mě zajímá mě tvůj.

Prosím o věcnost. Na zlomyslnosti, útoky, výtky, a povýšenectví s odkazem na věk ať si potřebná osoba založí vlastní téma. Díky.

3
Zajímá mě, jak vnímáte přesun OH na Eurosport. Já jsem z toho rozkolísaný, a doufám, že po těchto prvních hrách se to usadí a i Eurosport to zvládne lépe. Zatím je u mě výsledek nerozhodný, spíše volba 1. Ten první hlas je můj.
Z mého pohledu tedy „přesun OH na Eurosport“ není úplně špatně, ale jen lehce negativní.

Komentář:
  • Neustále klesající úroveň komentářů jednotlivých sportů na ČT, a to nejen OH, mě donutila srovnávat. Jsem patriot, a ČT mám rád, ale ona mi tu lásku činí stále těžší a těžší. Políčkem je vždy komentátor biatlonu. Nerozumím, proč ČT nechá u nyní velmi moderního sportu tak zoufalého komentátora. Jeho vkládání samohlásek před slova do každé věty z něj činí asi nejlepšího adepta na dabéra pro Královu řeč, zmatenost ve faktech a odhadech průběhu závodu naštěstí opravuje odborný spolukomentátor, a chabá psychická odolnost mu nedovoluje zvládnout náročnější závody (jeho „… píchej, Gábino, píchej, spěchej do cíle!“ mě bude strašit snad do smrti). Ale k tomuto trvale odstrašujícímu případu se nově přidružil „výkon“ komentátorů u zlaté jízdy Ledecké, který mohl být stejně tak dabováním zvuků vyhladovělých sviní u plného koryta. Jaké jsem měl štěstí, že jsem tuto jízdu sledoval právě na Eurosportu a teprve při opakování jsem slyšel tu hrůzu na ČT.

Prostě, i když mám radši ČT, stále častěji me ona sama vyhání do náruče Eurosportu, kde jsou komentáře mnohdy lepší ve znalosti, nadhledu, informovanosti a schopnosti mluvit. Ne vždy, ale mnohdy ano.

Klidně přidejte i váš názor, ale prosím, pokuste se zůstat věcní. Jakmile se tu rozhoří soukromá válka, oželím výsledek a téma smažu. Díky za pochopení.

Chápu, že v průběhu přenosů může nastat situace, která vás naštve a budete chtít změnit svůj názor. Každému uživateli jsem proto dal 2 hlasy. Druhý vám může být užitečný po skončení her.

4
O serveru DigiZone.cz / jak do Fóra?
« kdy: 06. 02. 2018, 10:00:03 »
Zakládám testovací téma. Chci vidět, zda a kdy se objeví na hlavní stránce DZ/L.
Můžeš-li, napiš, jak ses sem dostal.
Já jsem si přečetl příspěvek od anonyma pod článkem Pál Milkovics... (https://www.lupa.cz/clanky/pal-milkovics-kutil-tv-spustime-na-jare-zpravodajska-z24-by-mohla-odstartovat-v-polovine-roku/nazory/1091588/).

Možná zkusím občas něco v tématu aktualizovat, ale nevím, jak dlouho to vydržím.
Uvítal bych, kdyby redakce napsala, jaký má plán s fórem. Jestli jej chce propojit s hlavní stránkou či nikoli. Pokud ano, jaký si dala termín.

(Protože jsem svou zprávou přepsal aktualizaci věcného příspěvku Lukášova, připojuji link https://forum.digizone.lupa.cz/index.php?topic=5356.msg87703#msg87703.)

5
O serveru DigiZone.cz / funguje fórum?
« kdy: 13. 10. 2017, 08:34:37 »
Pro správce:
Včera bylo fórum celý den nefunkční, chyba databáze. A i témata stále více vyhasínají, možná je těch potíží víc.
Ač se sám už přihlásit mohu, např. čtenář Jaroslav Honzík se přihlásit nemůže a v zoufalství píše pod články.

Možná by bylo vhodné, a já bych to rozhodně uvítal, kdyby sem nějaký technik „programátor“ na rovinu napsal,
co se děje a proč. Případně, jak řešení pokračuje. Sám nejsem zvědavý na neurčitá prohlášení typu: „vynasnažíme se…“ a „co nejdříve…“.

Nejste banka, a upřímná komunikace by vás, a jistě nejen v mých očích, polidštila.

6
O serveru DigiZone.cz / diskuse na DZ?
« kdy: 07. 09. 2017, 08:36:59 »
Vidím stále více článků, které prošumí bez sebemenší odezvy. Přičítal jsem to okurkové sezóně, než se mi stala včera podivná věc. Pod článek Reportáž z veletrhu IFA… jsem napsal obsáhlejší názor, cca 10 řádků, v pozitivním duchu a s poděkováním autorovi. Zobrazil, odeslal… a ono nic. Neobjevil se pod článkem hned, neobjevil se ani za chvíli, neobjevil se ani druhý den.
Taky se vám to už stalo?

BTW: už to asi dělat nebudu, plýtvat časem umím i lépe.

7
Nevidím žádný článek o mimořádné události: největší pozemní operátor uzná, že moderní diváci žijí i dál od hlavního města. Tak zakládám aspoň nevelké téma.
Jestli už bylo 11.00, jede to?

PS: gratuluju Kometě. Že se vrátila k názvu i na špičku. Škoda, že se toho nedožili třeba Olda Machač nebo Vlado Dzurilla.

8
O serveru DigiZone.cz / Blahopřeji Digizone.cz
« kdy: 05. 10. 2015, 12:34:17 »
k uzavření partnerství s tak významným partnerem. Ať žijí dlouho a šťastně.
Bohužel čtenářům asi budu nucen vyjádřit soustrast nad tím, že uviděli exekuci nezávislosti jejich oblíbeného serveru.
K líci zbraň! Připravit! … Pal!
Jsem smutný.

(O čem asi bude hovořit mluvčí na pohřbu milované nezávislosti?)

9
V poslední době sleduji přesun od odborných témat i reakcí k prkotinám a emocím a také odliv odborníků a příliv grafomanů. Tak zkusím věcné téma.

Stále si hraji si s hbb a vidím, že v polské veřejnoprávní televizi se (nejen) na poli hbb nejen hodně děje, ale vystrkují růžky nové technologie. Nyní má polské hbb i řadu testovacích videí jak s H.264, tak i s H.265 a spoustou různých zvuků.
Zkoušeli jste to také někdo, kdo to máte v moci a dosahu?
Jak vám testy chodí?

10
O serveru DigiZone.cz / Proč jsou (O)milníky placené?
« kdy: 09. 10. 2014, 07:55:07 »
S překvapením zjišťuji, že aktuální příspěvek Zbyňka Poisla nazvaný (O)milníky české televizní digitalizace: signál 80%, kvalita 0% – podruhé a stále dokola se ocitá v placeném obsahu. Z jeho úryvku  je zřejmé, že nezapadá ani do jednoho oboru, kterým se prémiový obsah má věnovat. Naopak mi připadá jako přísně technický.
Aniž bych upíral autorovi právo na autorství a názory, kterých si vážím, rozhodně budeme ochuzeni o diskusi k technickému tématu.
Mě osobně by zajímalo, jaký charakter by diskuse měla. Zda živelný a emotivní, a nebo věcný až odborný. Tedy jestli sedm let televizního digitálního věku dokázalo prosadit na tématickém - až odborném - webu, názory věcné a odborné. Či se bude zmítat ve výlevech grafomanů a zneuznaných géniů. Nebo snad dokonce, jestli se nezvrhne v přestřelku s pravidly pouličního boje.

Souhlasíte, aby technické téma bylo součástí placeného obsahu?


Poznámka: věřím, že kdyby redakce změnila článek na neplacený, nijak to nesníží její důstojnost. Ba právě naopak, zvýší to kredit celého webu.

11
kdo máte zkušenost s procházením satelitů, poraďte mi prosím, co za FTA přenos je:

23,5°, 11.648V, 7199 kS/s, S2, 8PSK, 3/4, Pilot ON

Nazvané to je TDF Coder2, a nebýt častých technických přerušení se zprávami, byl by to kvalitní přenos - 1080i s 14,5 Mbit/s a bez TV loga v rohu! Anglický zvuk 312 kbit/s. A dál už nic.
Lze odhadnout jeho trvání?

12
Jen pro názor, co je nyní v UHD.
Obrázek jsem krutě zkomprimoval z původního PNG, který měl 13 MB.
Autíčko vlevo dole přepadly kostky, ty způsobuje přehrávání ve VLC, ze kterého jsem snapshot vytáhl. V originále nejsou.

13
Poznámka2: nadpis této zprávy jsem změnil 1. 3. 2017 kvůli přesnějšímu označení topicu. Rok 2017 je obsahem příspěvku z toho dne.

Poznámka1: nadpis této zprávy jsem změnil 3. 3. 2015 kvůli přesnějšímu označení topicu. Obsah tří níže uvedených příspěvků se stále vztahuje ke starému vysílání z roku 2013. Rok 2015 popisuji až v příspěvku z 3. 3.

Koho zajímá, co se vlastně nachází v testovacím multiplexu T2, zde je stručný obsah:

26. září ráno, okolo 8:30 (po startu vysílání):

Service List Descriptor
Služba:VideoAudio1
516 CT1 HD3.8H.264 140AAC EPG
771 Prima HD5.7H.264 135AAC    e
1000 Test3.0H.264 0    e
2051 Barrandov HD5.6H.264 140AAC    e
8192 Film Europe HD7.0H.264 198MPEG-1conax   e
8193 Eurosport3.2H.264 198MPEG-1conax   e

Pozn: obsah EPG je pouze u ČT1 HD, ostatní programy EPG mají, ale je v něm pouze text: „Sledujete experimentální vysílání…“. Označil jsem ho „e“.

Celkový tok:33,0 Mbit/s
Nevyužito (volno):~0,4 Mbit/s

14
Ráno mě překvapil špatný příjem RS 7 (K23 - 490, K37 - 602), které je na obou kanálech zatíženo nebývale vysokou chybovostí.
Taktéž je v nepořádku EPG, zřejmě present/following tabulka, která v 8:26 (Studio 6) ukazuje event na 8:44 Kdy to bylo.
AS zkontrolován, mux1 zkontrolován - ty jsou v pořádku.

PS: pokud se tomuto věnuje jiné téma, prosím okřikněte mě.

15
V návaznosti na Lukášovu anketu (http://forum.digizone.cz/index.php?topic=2999.msg43120;topicseen#new) mě zaujalo, že v ní chybí možnost, kterou bych ticknul já: Už jsem si naladil, ale příjem mi zlobí.
Stávající anténní systém mi ani z jedné antény nedává signál úplně bez chyb, který by zaručoval obraz naprosto bez kostiček. Zachytit neporušenou NITku mi trvalo 120 cyklů. Taktéž vysoká FEC 5/6 tomu nepřispívá. Takže budu muset vylézt na střechu a buď kompromisně pohnout s některou anténou nebo přidat novou anténu.

Stran: [1] 2