Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Novák

Stran: [1]
1
Televizní stanice a jejich program / Megamax v 16:9
« kdy: 14. 02. 2014, 13:47:12 »
Pokud to tu už někde padlo, tak se omlouvám, ale já jsem to ještě nezaznamenal. Dětský kanál Megamax vysílá v 16:9. Po sesterském Minimaxu je to teprve druhý placený dětský kanál v tomto obrazovém formatu.

2
Přiznám se, že by mě docela zajímal váš názor na tuto záležitost. Na jednu stranu si myslím, že podvečery na ČT1, tak jak byly do konce roku 2010 a budou zase od 11. 4., tedy Události v regionech a Černé/Bílé ovce, resp. Případy pro ombudsmana, lépe dělají veřejnou službu a IMHO se s nimi i lépe konkuruje podvečerům na Nově a Primě, než s kdovíkolikátou reprízou Nemocnice na kraji města či Sanitky. Na stranu druhou si ale regiony přechodem zpět pohorší. Nejen že se Události v regionech zkrátí o více než 5 minut, ale Události v regionech plus dostanou mnohem horší vysílací čas, kdy nyní se vysílají po Událostech, komentářích, kde diváci takovýto pořad očekávají, zatímco nově se budou vysílat po Poledních událostech, kde prostě publikum pro takový pořad není. A pohorší si i zajímavosti z regionů. Navíc na ČT24 mohlo docházet i k odpojování Brna nebo Ostravy při mimořádnosti regionálního charakteru, což na ČT1 pochopitelně nepůjde. Pokud k tomu přičtu fakt, že díky přepojení Javořice na pražské vysílání dojde i ke snížení dosahu brněnského vysílání, tak to na mě celé působí téměř až pokusem o oslabení pozice regionálních studií. Ale to už je moc silné obvinění a tak se od něj raději pouštět nebudu. Nicméně celkově se mi návrat regionů zpět na ČT1 prostě nelíbí.

Stran: [1]