Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pepa novák

Stran: [1] 2
1
Firmy okrádaly díky sponzoringu na ČT stát o daně. Úniky prověřuje policie viz třeba http://domaci.ihned.cz/c1-63782570-firmy-okradaly-diky-sponzoringu-na-ct-stat-o-dane-uniky-proveruje-policie?utm_source=mediafed&utm_medium=rss&utm_campaign=mediafed

Tak jak je tato zpráva psána, tak mi není jasné, jak k daňovým únikům mohlo docházet, protože rozdíl mezi vyšší fakturací sponzorům a nižší od ČT je ziskem fy Praha Production, který podléhá rovněž zdanění. No je to zpráva nějakého novináře z veřejnoprávní ČTK, takže to vysvětluje vše  ;). Snad se dočkáme i kvalifikovanějšího vysvětlení.

2
Podle prezidenta ČT „neplní svou veřejně-právní funkci. Stala nejen komerční televizí, ale dokonce špatnou komerční televizí”.  Podrobněji na většině zpravodajských serverů.
Ten názor mám dost dlouho a jsem rád, že ho má dnes i prezident republiky. Tak konečně se něco děje. I když se obávám, že se ti, kdo z těch 7-8 mld Kč poplatků dobře žijí a dělají "zadarmo" propagandu,  s podporou těch, kdo se dívají rádi za cizí peníze, nenechají jen tak lehce odstavit.. ;)

3
Televizní stanice a jejich program / ČT - Příběh vojáka
« kdy: 20. 02. 2015, 07:57:48 »
motto ".. tak sme tých bolševikov bili, čo tárám, fašistov .."

Zpravodajství ČT - tytéž záběry, tentýž voják. Jeden den ukrajinská armáda, další den povstalec

https://www.youtube.com/watch?v=7tZ9F1W0pXo&feature=youtu.be

4
Televizní stanice a jejich program / Život Muhammada na ČT
« kdy: 23. 01. 2015, 12:41:59 »
dnes jsem si náhodou naladil ČT2, kde právě běžel propagandistický triptych veřejnoprávní USA TV PBS. Pak jsem se podíval na web ČT a dozvěděl jsem se "Všichni, kdo provedli teroristické útoky ve jménu džihádu, se dokola falešně dovolávají Koránu a Muhammadova jména, kterým chtějí ospravedlnit to, co spáchali. V tomto unikátním americkém dokumentárním triptychu prozkoumáme životní příběh Muhammada.". Vydržel jsem tu dobromyslnou pohádku sledovat asi 2 minuty. Tak tohle musím povinně platit.

5
Televizory / škodlivost LED žárovek, obrazovek, displejů
« kdy: 16. 01. 2015, 10:06:26 »
tak jsem si přečetl  :
LED žárovkami se poslední dobou svítí na více a více místech a to především kvůli nízké spotřebě elektřiny. Většina z nich však obsahuje modré světlo, které může ublížit zdraví. Stejným rizikem jsou také LED televize a všechny displeje elektronických zařízení, které modré světlo vyzařují. Okem se však modré světlo nedá poznat, k tomu je potřeba spektrometr. Lidé by se měli modrému světlu vyhnout minimálně devadesát minut před tím, než jdou spát.
Podle bývalé předsedkyně Akademie věd ČR Heleny Illnerové je však právě časový systém důležitý a měl by být správně synchronizován dobrými světelnými podněty.
„Je to rizikový faktor pro strašně moc onemocnění – například nádorová či kardiovaskulární onemocnění, pro deprese, spánkové poruchy či pro imunitní systém,“ řekla v pořadu Illnerová.
Podrobnějí v článku na Novinkách, link nevím zda můžu dát, kdo chce si najde :)

6
tak jsem včera 13.1.2015 kolem 22.30 věnoval pár minut času, abych se podíval na programy ČT, abych viděl, jak plní veřejnoprávní službu, kterou musíme všichni povinně platit.
Na ČT1 - Pane vy jste vdova - normalizační komedie, vhodná pro nějakou komerční TV jako vycpávka mezi reklamou
Na ČT2 - Zánik samoty Berghof - film s poválečnou tématikou, vysílaný asi aby měli tvůrci tantiemy a pro pár diváků, kteří si tohle můžou za pár korun a snad už i zadarmo stáhnout z netu.
Na ČT 3 - profisport/lyžování  - tedy typický pořad pro komerční TV
Na ČT24 -  na mně vybafl propagandista lumpenkavárny svobodník Halík, nikým nevolený vymývač mozků.
Na ČT Art - pořad o jakémsi českém básníku, taková ta reklama, kterou vysílá ČT na všechny produkty "tvůrců" - nové filmy, představení, koncerty - kolik za to ti "tvůrci" platí ? když chce někdo mít reklamu na nový automobil, platí za to.

7
Odkladiště / Chtěl bych koncert Pussy Riot v České televizi
« kdy: 30. 11. 2014, 08:16:47 »
na serveru údajně největších seriozních novin je blog "Chtěl bych koncert Pussy Riot v České televizi". Také bych se připojil k té žádosti, aby ČT přiblížila tvorbu skupiny nositelek Havlovy ceny, umělkyň pro které se pro angažovanost ve věci demokracie v Rusku angažují USA a brusel či knížepán a jsou obdivovány třeba místním diskutérem Janem Novákem - ten jejich tvorbu zřejmě zná a také by větší prezentaci Pussy Riot nám ostatním jistě rád uvítal. Zatím je pro nás ostatní zájemce z tvorby skupiny dostupný v podstatě jen záznam z akce v největším pravoslavném chrámu a pak pornografický film z muzea. Tak se opakuje situace, kdy za totáče se posuzovala/odsuzovala Charta 77, aniž lidé věděli, oč jde. Pak se znalostí bude možno objektivnějí posoudit výroky prezidenta Zemana o Pussy Riot/Kun*ích výtržnostech či Pí*ím povstání, které prezentovala i ČT.  Proto aby informovala a přinášela umělecké zážitky, je ČT veřejnoprávní a proto si ji musíme všichni platit.

8
Televizní stanice a jejich program / kam zmizel Bakala ?
« kdy: 28. 11. 2014, 11:24:07 »
na internetu se diskutuje, jak "objektivní" ČT vymizíkovala zmínku prezidenta Zemana o tuneláři Bakalovi.
Že by v tom hrálo nějakou roli, že Bakala privatizoval byty a doly na Ostravsku za Bohouše Sobotky a je hlavním sponzorem té "nejslušnější" partaje a to, že financuje knihovnu Václava Havla ?

9
Odkladiště / prezident Zeman bude ignorovat Václava Moravce
« kdy: 05. 09. 2014, 15:10:38 »
no vida, nejen Klaus, ale i Zeman má na Moravce stejný názor jako já.
Tedy upřímně nemůžu ČT dnes sám posoudit, protože jsem se přestal dívat na zprávy ČT, publicistiku ČT a Moravce již před lety, ale podle ohlasů usuzuji, že je to stále odpornější propagandistická a nekvalifikovaná žumpa.  Bohužel i já tuhle žumpu musím povinně živit.
http://www.novinky.cz/domaci/346943-zeman-bude-po-vzoru-klause-ignorovat-vaclava-moravce.html

11
server eretz.cz informuje, že izraelská vláda v neděli 4. května 2014 rozhodla o radikální změně v přístupu k veřejnoprávnímu televiznímu a rozhlasovému vysílání v Izraeli, když odsouhlasila návrh zákona, který předpokládá zrušení televizní daně a Izraelského vysílacího úřadu. Zákon jde do parlamentu, Argumenty pro zrušení jsou v podstatě tytéž jako u nás. Proti je i v Izraeli socialistická opozice, která je ovšem nyní v menšině. Pokud návrh zákona o radikální změně bude přijat, IBA v roce 2015 zanikne a na její místo případně nastoupí nově vzniklé stanice.
z článku na eretz.cz " Předseda vlády Benjamin Netanjahu zákon ocenil, když zdůraznil, že v IBA se „odboráři stali šéfy.“ Připomněl, že zrušení televizní daně se řešilo už v několika funkčních obdobích parlamentu a „nyní konečně k těmto reformám dochází, přičemž nejprve od příštího roku všichni izraelští občané přestanou platit televizní poplatky "

12
včera večer proběhla živě na Sky News debata k EU mezi euroskeptikem Nigelem Faragem a eurohujerem Nickem Cleggem. viz na netu - http://www.lbc.co.uk/clegg-v-farage-the-eu-debate-86749 - . Dle průzkumu mezi diváky vyhrál Farage 57%, pro remizu bylo 7% a Clegg získal 36%.

Další debata těchto dvou bude na BBC2 v 7pm britského času ve středu 2. dubna 2014, viz http://www.bbc.com/news/uk-politics-26443312 - je možno sledovat i na netu, kdo má zájem jistě si najde.

Na LBC/Sky News včera moderoval Nick Ferrari, dívat jak se to má dělat, by se měl zejména Václav Moravec :)

13
dnes jsem na ČT viděl reportáž z festivalu United Islands z Landronky, kde se pořadatel i reportér ČT rozplývali blahem. Mám odezvu i od obyvatel okolí, kteří jsou již druhý týden/víkend celodenně do noci obtěžování hlukem nejprve festivalem Respekt, což bylo multikulturní kvílení, kňučení a dunění ve stylu muezzina či Balkánu, tento víkend tedy hluk z United Islands, prý na počest Olgy Havlové.
Nevyváženost a neobjektivnost je v tom, že nebyl představen názor žádného místního naštvaného obyvatele, kteří tohle musejí již druhý víkend snášet. Když je někde nějaké techno, tak to jsou v pohotovosti policejní pendreky a ČT ukazuje jen ty naštvané lidi z okolí.
A mimochodem, ten festival United Islands dostává dotaci z města/peněz daňových poplatníků 2,5 milionů každý rok, letos prý vybírají na povodně, tak to jsem zvědav, kolik to bude milionů.  >:(
Jo a mimochodem, řešení je jednoduché, pořádat takové akce někde na stadionu nebo mimo zástavbu.

14
jak už několik dní zde řada diskutujících uvádí, od 1.května nelze na Sony Bravia na 42k naladit  programy Novy - NovaHD, Fanda, Smíchov, Telka a taky Pohoda. Kde se chce dívat, musí mít jiný TV přijímač nežli Sony Bravia nebo přijímat jinak nežli DVB-T k42 Praha

15
Digitální rozhlas / Radia na netu
« kdy: 22. 04. 2011, 19:08:12 »
digitálně je možno naladit nejvíce radii na netu a nenašel jsem tady k tomu diskuzní téma.
Pro fajnšmekry pop-music ted začalo vysílat Radio Vodopád http://static.abradio.cz/player/158/688/...

Stran: [1] 2