Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pajas2

Stran: [1] 2
1
Také jste dnes v Praze zaznamenali výpadek regionální sítě 7 a sítě 4? Bylo to od 10:58 do 11:30 (šlo by určit ještě i přesněji), kdy nefungoval žádný z vysílaných programů. Pokud jsem zaznamenal, tak šlo jen o pražské vysílače, v jiných regionech to bylo bez výpadku.

3
V souvislosti s vyjádřením RRTV k americké volební noci z 9.11.2016 (viz http://www.digizone.cz/clanky/rrtv-zahajila-spravni-rizeni-s-o2-zakon-mel-porusit-i-pivovar-pegas/) a následně s reakcí ČT (http://www.digizone.cz/clanky/ceska-televize-se-ohradila-proti-obvineni-ze-stranila-clintonove-a-pristi-patek-odvysila-prenos-z-inaugurace-donalda-trumpa/) je zajímavé, že toto mimořádné vysílání není k dispozici na iVysílání a to ani minuta, prostě nic. Vyjádření ČT, že proč nevzali 12 hodin je podivné, protože podle zápisu ze zasedání byl analyzován úsek 00:30-12:00, tzn. 11,5 hodiny celého nočně-dopoledního bloku. Naštěstí jsou organizace, které provádějí záznam všeho možného už z podstaty své (komerční) činnosti, takže záznam k dispozici je. :) Jen je škoda, že ne veřejně, aby si každý zájemce mohl udělat obrázek, kdo byl ve vysílání a co říkal.

4
O serveru DigiZone.cz / Upozorňovací e-maily
« kdy: 21. 06. 2016, 18:59:52 »
V posledních cca 4-5 dnech pozoruji, že téměř vůbec nechodí upozorňující e-maily ze serverů IInfo, tzn. Lupa a Digizone. Až dosud bez problémů a nyní téměř nic. Změna e-mailového účtu se nijak neprojevila, chodí to pořád stejně nespolehlivě.

5
Digitální rozhlas / Digitální kvalita na kanále 10D
« kdy: 25. 11. 2015, 11:10:30 »
Ne, to už se prostě nedá. Testovací vysílání DAB+ na kanále 10D v Praze (ČRa) nabízí tuto "digitální kvalitu":
https://drive.google.com/folderview?id=0BwEV0rvgcYvsMHdEM0E3dW85U3M&usp=sharing
Na tohle chtějí nalákat posluchače? :o

6
Odkladiště / Česká televize má výpadek webu
« kdy: 21. 11. 2015, 11:34:09 »
Pozoruji výpadek všech služeb České televize šířených pro veřejnost přes internet. Zkoušel jsem to z několika sítí a všude stejné. Vypadá to na problém s DNS. Jak je to ve vaší síti? Funguje?

7
Digitální rozhlas / Lídr rozhlasové digitalizace
« kdy: 19. 11. 2015, 19:53:17 »
Z blogu Zdeňka Duspivy (http://duspiva.blogspot.com/2015/11/my-podporujeme-digitalizaci-delame-pro.html)

Michel Fleischmann: "Problémem je, že rádio poslouchají lidé přes normální přijímače. Je to jednodušší. My teprve před tou digitální revolucí jsme."
Michel Fleischmann: "My podporujeme digitalizaci. Děláme pro to hory doly."
Michel Fleischmann: "Určovat lidem, aby vyhodili rádia, který mají doma, není úplně lehký. Zvláště když víme, že nevíme, jak se k tomu stát postaví."
Michel Fleischmann: "My jsme připraveni na digitalizaci. Bojujeme za to, aby se z revoluce stala spíše evoluce. Do těch tří plánovaných rozhlasových multiplexů se prostě nevejdeme."

Už dlouho jsem se tak nenasmál, je to prostě lídr rozhlasové digitalizace.  ;D ;D ;D

8
V síti 1 České televize zlobí EPG, ukazuje zastaralé údaje o pořadech. Snad se podaří to opravit. V jiných platformách problém není.

9
Kolegové, potřeboval bych z DVB transportního toku (ať už ze živého vysílání nebo ze záznamu) dostat informaci o rodičovském zámku. Tedy zda je nastaven a na jaký věk. Základem je samozřejmě ETSI EN 300 468 v části 6.2.28 Parental rating descriptor, ale jak to z toho DVB dostat? Máte někdo tip, jak na to? Jaký na to použít software? Nepodařilo se mi dosud najít nic použitelného ... Díky za nasměrování.

10
Digitální rozhlas / DAB konference Banská Bystrica
« kdy: 19. 02. 2015, 14:52:26 »
Škoda, že redakce DZ nebyla v Banské Bystrici na konferenci o DABu v zemích V4. Zejména dnes zazněly zajímavé informace o tom, co se u nás v DABu chystá. Od věci nebyly ani přednášky o situaci tady na Slovensku, v Polsku a Maďarsku. Měli byste exkluzivní informace. Tak uvidíme, kdo je přinese jako první. Tipuji na RTIcz. ;)

11
Analogový rozhlas / Rádio Orlík není v databázi ČTÚ
« kdy: 09. 07. 2014, 14:02:47 »
Už asi 2 týdny není Rádio Orlík v databázi VKV vysílačů na webu ČTÚ. Což je velmi divné. Jinak ale vysílá. Neví redakce něco bližšího?

12
Analogový rozhlas / Novela zákona o Českém rozhlase
« kdy: 12. 06. 2014, 09:21:30 »
Zajímavé dokumenty týkající se Českého rozhlasu (v souvislosti s novelou zákona o ČRo) jsem umístil do přílohy. Zajímavá je zejména důvodová zpráva a vypořádání připomínek jednotlivých resortů.

13
O serveru DigiZone.cz / Téma RS2
« kdy: 18. 03. 2014, 09:05:57 »
Kam zmizelo dnešní ranní téma "RS2" z 7. hodiny ranní? Než jsem se stačil podívat, bylo pryč. Cenzura?

14
Zajímavý dokument k návrhu Strategie správy spektra zaslala Česká televize jako připomínku ČTÚ. Sice je už měsíc starý, ale i tak celkem zajímavé.
http://uloz.to/xq7t4k5o/ceskatelevize-strategie-spektra-pripominky-pdf

15
Zhruba od 8 hodin pozoruji na ČT sport velmi nevyrovnanou hlasitost a podle kontrolního měření integrované hladiny hlasitosti dosahuje hodnot kolem -18 LUFS, tedy znatelně hlasitější než obvykle. Asi tam někdo zavadil o knoflík volume.  ::) Na ČT sport HD z DVB-T ani Skylinku jsem toto nepozoroval. Teď před devátou se to zlepšilo a zdá se to už být v pořádku. Nicméně to trvalo prakticky celou hodinu.

Stran: [1] 2