Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ivan z Kolína

Stran: [1]
1
Skylink / T-Mobile už pokutě neunikne, není-liž pravda?
« kdy: 30. 03. 2015, 14:51:56 »
Tak český T-Mobile si zřejmě myslí, že lze stejný trik (ten se zavedením pravidelného servisního poplatku u karty, která byla deklarována a zaplacena jako předplacená, bez časového omezení) předvést dvakrát. Podle mě by ale měli mít smůlu. Časově nemozenou funkci karty slibující T-Mobile totiž, narozdíl od pohrobků SkyLinku a CSlinku, stále existuje, podle všeho je bonitní (pokuta by neměla jen deklarativní efekt) a navíc jde o firmu registrovanou k podnikání v ČR, takže neplatí ani onen dementní argument ČTÚ, že cizí firmu za klamání spotřebitele nemůže postihnout (byť působila na českém trhu a klamala českého spotřebitele, s použitím českých médií).

Ostatně, i ve vyjádření T-Mobile, které stále ještě visí na jejich stránkách, viz https://www.t-mobile.cz/televize, je jasně řečeno Nebylo potřeba podepisovat novou smlouvu, protože podmínky služby a nemění stejně jako nedochází aní ke zvýšení ceny za službu. Nové jsou jen údaje pro platbu.

Cena za službu byla nula (předplaceno v ceně karty, výrazně vyšší než u karet M7 podléhající poplatku), takže jakýpak SerPo, že? A pokud SerPo, pak s pokutou pro T-Mobile za klamavou reklamu. Tohle podle mě T-Mobile neustojí, už jen kvůli poškození dobrého jména, které v tvrdé mobilní konkurenci docela dost potřebuje ...

P.S. Vůbec nechápu proč tyhle čistě obchodní věci neřeší jako každý jiný spotřebitelský podvod ČOI. ČTÚ v tom jednak neumí chodit (logicky, ten úřad má na starosti něco trochu jiného než postihovat obchodní triky), druhak je prorostlý kamarádíčky na každém kroku (český telekomunikační rybník je menší než malý, já na bráchu - brácha na mě), jednoduše jsou podjatí. No nic, podám teda podnět jak na ČTÚ, tak k ČOI. Oni už si s tím soudruzi snad nějak poradí  ;)

2
Set-top-boxy / PVR pro HEVC
« kdy: 10. 03. 2015, 18:22:07 »
První TV s podporou 4k / HEVC už jsou na trhu, ale existují už nějaké receivery, resp. PVR (obyč. set-top-box jaksi nemá smysl) s podporou HEVC?

A další dotaz. Jak se budou HEVC receivery připojovat k TV? Bude na to stačit normální HDMI? Podle mě sotva.

Poznámka: Zkoušel jsem naladit test Radiokomunikací na K50 na Skytec Blackbox s DVB-T2 tunerem. Naladil, ale jde pochopitelně jen zvuk. Trochu jsem doufal, že aspoň při nahrávání bude transportní kompletní a ten si pak budu moct pustit v PC, ale bohužel, i v zachyceném TS byla jenom zvuková stopa :( Podařilo se Vám někomu dostat kus testovacího streamu do PC? A jak?

3
Skylink / Smí M7 odmítnout vystavit daňový doklad?
« kdy: 02. 05. 2014, 12:22:40 »
Došlo na nejhorší, 2leté "prázdniny" za včasné pořízení karty Výměna je pryč ::) a pan Gli$ník se hlásí o svůj klamavou reklamou získaný obulus za SERPO. Budiž, nechme už být okolnosti jak k tomu došlo. Zkousnul jsem už povinnost platit SERPO, ale při dotazu zda dostanu daňový doklad, přišla obratem odpověď, že M7 mi poskytne jenom jakési potvrzení o přijetí platby. Mám tuhle kartu na živnost (prodávám a opravuju sat. přijímače, nikdo po mě nemůže chtít, abych si na testování nosil svoji soukromou kartu, soukromě ji nepotřebuju) a jsem i plátce DPH, takže považuju za logické zahrnout si SERPO do výdajů i odpočtu DPH. Na stránkách SkyLinku je uvedeno, že všechny ceny jsou včetně DPH, takže já, jakožto registrovaný plátce DPH bych měl mít v rámci EU nárok na uhrazení ceny bez DPH (pokud plátce DPH nakupuje od jiného plátce v rámci EU, DPH se neúčtuje ani nevrací, základ daně v režimu dovozu se jen eviduje v daňovém přiznání).

Pokud vím, každá evropská, tedy i lucemburská firma má povinnost vystavit na požádání daňový doklad (komukoli, i neplátci DPH) a musí umožnit odpočet DPH v režimu exportu registrovaným plátcům DPH v rámci EU. Jaké další podvody bude krucinál muset M7 ještě provést, aby se jejími svinskými praktikami (evidentně už za hranou šedé ekonomiky) konečně začaly zabývat evropské a lucemburské kontrolní orgány (když už ne české), pokud ne rovnou orgány činné v trestním řízení!  >:(

Abych ale jen nenadával, mám dotaz: Pokud máte kartu na firmu, jak to účtujete a podařilo se vám z M7 dostat fakturu na cenu bez DPH? Nebo si fakt nosíte "do práce" na testování receiverů svoji vlastní, soukromou kartu? Díky.

4
Už pěkně dlouhou řadu let používám pro zpracování záznamů z DVB-T i DVB-S programy ProjectX a PVAStrumento. Pokud nevíte, jsou dobré hlavně k tomu, aby se po demultiplexu obrazové a zvukové stopy v případě sebedrobnějších výpadků postupně nerozjela synchronizace. Při zpracování transportních toků z Pařízkových multiplexů 4 (např. Fanda) nebo RS7 (např. Déčko/Art) mi ale oba zmíněné programy zahazují podstatné kusy záznamu kvůli masově se vyskytujícím formálním chybám tohoto typu:

!> startPTS of GOP# 35 is earlier than the end of last GOP.. (exp. 1676262094)
!> PTS difference of -14400 (23:59:59.840) to last exported GOP detected
!> dropping useless B-Frames @ GOP# 35 / new Timecode 00:00:20.080

TS přitom jde normálně přehrávat playery (VLCPlayer, MPC) bez nějakého subjektivního výpadku a i běžný nesynchronizovaný demultiplex (např. TSDemuxer) vyplivne M2V+MP2 prakticky v celé jejich délce v pořádku. Bohužel nesynchronizovat záznamy právě z těchto signálově sporných muxů je dost velký risk, že se to dříve či později někde rozjede (to si dobře pamatuju ještě z dob začátků DVB-T, než jsem tyto - doposud skvělé - nástroje objevil). Nezáleží ani jak TS pořídím, zda na PC (DVB-T karta + DVBViewer) nebo přes PVR (Dreambox 8000), takže chybu zachytávacího zařízení bych skoro vyloučil. Při zpracování TS z muxů 1, 2, 3 ani ze satelitu se mi nic takového neděje.

Zaznamenali jste něco podobného? Má podle vás Pařízek head-endy špatně nastavené nebo jde o nějakou dosud prakticky nevyuživanou větev v normě MPEG-2 transport streamu, kterou nemají uvedené programy dosud implementovanou? A co s tím? Co pro synchronizovaný demultiplex takto uplácaných transportních toků použít?

P.S. Pavel Hanuš tu v nedávném rozhovoru tvrdil, že transportní tok jako takový (na datové úrovni) produkuje kompletně ČT, zatímco Pařízek ho jen odvysílá. Vzhledem k tomu, že při zpracování TS z muxu 4 a muxu RS7 dochází k úplně stejným typům chyb, k nimž v muxu 1 nedochází, mám silné podezření, že pan Hanuš buďto neví (a to bych se dost divil), anebo tak trochu kecá  :-[.

5
Nové LCD TV mě s prominutím s..ou tím, že ignorují stav HDMI vstupů. Přepnutí na příslušný (analogový!) SCART byl - a dodneška je - úplně samozřejmý, ale s HDMI je to děsný problém. Všechno musí člověk jako debil přepínat ručně (vzít TV ovladač, zmáčknout SOURCE, pak několikrát šipku, pak OK a nakonec tenhle "jednoúčelový" DO zase odložit, prostě pruda nesmírná). Ale ku..a do p..ele proč?! >:(

Některé CRT TV (pokud vím, skoro všechny Thomsony, i některé OVP) se dokonce uměly probrat po zapnutí STB nebo videa připojených přes SCART i ze stand-by módu.

Umí aspoň něco málo z těchto analogových vymožeností nějaká dnešní LCD TV?

Vím, že existuje nějaký komunikační systém HDMI CEC, někdy je nebo není dobře implementován, ale sakra proč tak složitě? Vždyť z každého HDMI výstupu (podobně jako ze SCARTu) "leze" i +5V, z jehož náběhu odvodit impuls pro zapnutí ze stand-by je triviální úložka pro studenta elektro průmyslovky (nebo radioamatéra se ZŠ)!

Jednoduše řečeno, sháním LCD TV, kterou bych mohl používat jako monitor, včetně automatického vypínání/zapínání do/z stand-by (na automatické přepínání vstupů už kašlu, to zvládne každý HDMI přepínač za 500). Jsem snad úplný blázen (chci to co nikdo nechce) nebo koukám jenom na samé špatné značky, zatímco ty ostatní to v pohodě umějí?

Díky za každý tip, nejlépe pak vlastní zkušenost.

6
Když se diskutovalo o must-carry, UPC zaujímala stanovisko, že tyhle stanice do základní nabídky dá, ale ne jako analogové, nýbrž jako nekódované v DVB-C. Teď jsem se bavil s jedním kamarádem, co má UPC a říkal, že bez karty si u UPC ani neškrtne. Ona už základní nabídka UPC není nekódovaná?

Stran: [1]