Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - pevy

Stran: [1]
1
Letmým nahlédnutím do informací, nalézajících se na tomto webu zjišťuji, jaké bludy poskytuje svým návštěvníkům, zejména pokud jde například o info o DVB-T vysílačích. Je známé rčení, že raději žádná informace, než špatná informace. Proto doporučuji lidem, odpovědným za tento web, aby tyto zavádějící informace buď urychleně odstranili nebo opravili do správného stavu. Další možností je tento obsah zpoplatnit, ovšem na takto "kvalitní" informace asi málokdo bude mít dostatek potřebných financí.

2
Jelikož se zde na fóru vyskytly některé věrohodné informace (následované skutky DB :-) o výstavbě multiplexu 4, rád bych oslovil onoho "znalého" (příp. "znalé"): Jak to vypadá s vysílačem Andrlův chlum (UO) - plánovaný K45 ? Je reálné jeho zprovoznění do konce října? Ostatní mne zde, prosím, neukamenujte.

3
Analogové vysílání / Kdy u vás vypne analog
« kdy: 16. 08. 2011, 00:01:03 »
Pobavila mne zdejší mapa, znázorňující (barevně) vypínání analogu (i blížící se vypínání) v jednotlivých uzemních oblastech ČR. Opravdu je nyní na řadě oblast Jeseník- Praděd ? To jsem z toho tedy jelen !!

4
Podle posledních info je mux 2 z Černé hory (K61) již v provozu.

5
Dle neoficiálních informací a nyní taky podle údajů teletextu ČT (strana 438 - seznam vysílačů ČT) se ještě letos počítá s dalším vypínáním analogových vysílačů programu ČT2. V teletextu jsou takto NOVĚ označeny: Krásné K57, Svitavy/Kamenná Horka K58, Třebíč/Klučovská hora K45, Valašské Meziříčí/Radhošť K49, Žďár nad Sázavou/Harusův kopec K49 a Uherský Brod/Velká Javorina K47.

6
Analogový rozhlas / Country rádio
« kdy: 17. 06. 2010, 17:33:01 »
Dle informace přímo z vysílání byl právě spuštěn nový vysílač Country rádia v Kutné hoře na kmitočtu 87,7 MHz. Jaký máte příjem zejména východním směrem (na Pardubice) ?

7
Odkladiště / Vysílač místní TV
« kdy: 25. 04. 2010, 23:11:44 »
V našem městě funguje vysílač místního TV vysílání, který vysílá na neobvyklém (na pozemní vysílání) kmitočtu a to 11.785 MHz. Vysílání je tedy zachytitelné běžnými DVB-S přijímači (není kódované) s běžným konvertorem a prakticky jakoukoliv směrovou anténu (parabolu). Firmy toto vysílání běžně zařazují do STA na panelových domech ve městě, většinou jsou pro příjem montovány "obrácené" ofsetové šedesátky paraboly - ráhno s konvertorem je umístěno nahoře (dost divně to vypadá). V blízkosti vysílače dokonce není potřeba ani anténa a postačuje příjem na samotný LNB (mám vyzkoušeno :-). Problém je v tom, že v blízkosti tohoto vysílače signál snadno "přemaže" satelitní příjem (realizovaný správně nasměrovanou a sestavenou anténou) na kritickém kmitočtu (bez ohledu na polaritu, FEC i SR). Ještě nedávno používala přesně tento kmitočet (transpondér na pozici 1W) známá satelitní platforma nejmenovaného rumunského poskytovatele (v inkriminované oblasti nebyl jeho příjem vůbec možný). Teprve přechod programů na jiný trp. mne upozornil na tento problém. Vůbec mi není jasné, na základě jakého povolení vysílání funguje, co si o takové technické anomálii myslíte ?

Stran: [1]