Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Filip Heczko

Stran: [1]
1
Zdravím,
Mám rozmontovaný rotátor AR 300. Nějak se mi začal hodně rozjíždět směr antény s nastavením na ovládací skřínce. Sundal jsem tedy kryt ovládače a po odšroubovaní motorku jsem narazil na ozubené kolečko z nějakého vosku. Problém byl tedy hned jasný. Nevíte, kde bych mohl sehnat takové ozubené kolo?(samozřejmě plastové)
Díky.   

2
Analogový rozhlas / Rušení signálu
« kdy: 11. 05. 2013, 20:20:19 »
Chtěl bych ze zeptat, jestli nevíte, co by mohlo způsobovat ''praskání'' ve zvuku na velmi krátkých vlnách? Toto rušení se projevuje i na UHF, takže v DVB-T dochází k pixelizaci obrazu a v analogu praská zvuk stejně jako na VKV. Zkoušel jsem příjem i na přenosném rádiu a projevuje se to taky, někde je intenzivnější, někde méně. Nedaleko je vedení zvn 400kV, to ale neruší, protože pod tím to praskání nebylo moc slyšet.   

Ukázka: https://soundcloud.com/fhdx/ru-en-sign-lu-uk-zka-0-0-53

3
Analogový rozhlas / Troposcatter
« kdy: 16. 04. 2012, 18:17:34 »
Zdravím,
setkal se už někdo s odrazy od letadel, které umožnily přijímat FM stanice na velké vzdálenosti?
V jakých vzdálenostech od místa příjmu a nad zemí se musí letadlo nacházet? Jestli bude obloha zatažená, jasná, nebo bude mlhavo, to bude mít asi taky zásadní vliv.
Prozatím vím, kde se nachází letadla. (www.flightradar24.com)

4
Zdravím.
Mám starý slučovač AZ 211. Nevíte o té krabičce něco?(pásmo, útlum, použitelnost atd.). Na internetu už o tom asi nikde nic nenajdu.

5
Mám dotaz jaký má vliv na vlastnosti této antény zahuštění odrazového síta. Mezery mezi dráty jsou 5cm a ve čtyřech místech 2.5cm. Má cenu síto v místech mezer 5cm zahustit vodorovně jedním drátem nebo to má zanedbatelný vliv?

6
Analogový rozhlas / Radio Beat - Třinec
« kdy: 16. 11. 2010, 17:27:30 »
Nemáte nějaké bližší info ohledně spuštění Beatu na Třinecku? Na střeše Hotel Steel jsem včera zahlídnul nějaký nový AS, a myslím, že to bylo pro VKV. Vím jen to, že by se mělo vysílat na 96MHz s 200W V-pol z budovy Hotel Steel, ale chybí mi datum spuštění.

7
Analogový rozhlas / Signál dorazil až z Poznaně
« kdy: 26. 09. 2010, 16:00:55 »
Tento týden ve středu bylo trochu inverzní počasí, tak jsem večer kolem 22h zapnul přijímač a proladil pásmo VKV. Na 94.6 se mi objevila polská stanice. Bylo to RMF FM z Poznania - Śremu(310km). Docela mě překvapilo, že do příjmu nelezlo rádio Hey! na vedlejší frekvenci. Příjem RMF FM byl kolísavý, ale někdy naskočil i na delší dobu stereo zvuk a přijímač načítal RDS.         

8
Zdravím všechny.
Jaké máte praktické zkušenosti s anténními direktory k plzeňskému sítu? O kolik se zlepší zisk v horní části UHF pásma?

Stran: [1]