Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Enik

Stran: [1] 2
1
Televizní stanice a jejich program / Duháček na ČT-D
« kdy: 06. 10. 2015, 11:15:17 »
Nejsem sice příliš častým divákem programu České televize "Déčko," ale již dost dlouhou dobu přemýšlým na barevným schématem této stanice. Zdánlivě bezvýznamná věc totiž skrývá docela zásadní problém. V podstatě jsem si kladl otázku, jestli barevné logo a barevné provedení všeho, co s touto stanicí souvisí je duha nebo jen umělecká licence autora grafiky. Teprve dnes jsem dostal na tuto otázku jasnou odpověď. Na této stanici se vyskytuje "Duháček," což znamená, že barevná grafika této stanice opravdu stvárňuje duhu. V takovém případě se ovšem jedná o zcela zásadní problém. Se stejnou duhou jsem se již totiž několikrát setkal ve školních třídách nebo v mateřských školách, případně také na dětských malůvkách a výkresech. Pro ty, kteří stále ještě netuší o čem tento příspěvek vlastně je, vysvětlím celou věc naprosto jasně. Na první pohled je totiž barevná grafika tohoto dětského kanálu zcela v pořádku a možná i logická. Pro člověka, který si ale pozorně všímá věcí kolem sebe už tak v pořádku není. Modrá barva na duze je totiž na jejím horním okraji, zatím co červená na dolním okraji. Skutečnost je ovšem zcela opačná. Skutečná duha na obloze má barevné spektrum přesně opačně. ČT tak předkládá dětem něco, co je nesmysl a vytváří v jejich hlavách vědomostní zmatek, což by se jistě nemělo dít. Barevná grafika představující duhu by měla odpovídat reálnému světu a nikoliv umělecké představě grafika. Ve chvíli, kdy dnešní malé děti ovlivněné tímto barevným nesmyslem příjdou do školy a v hodinách fyziky budou otáčet barevné spektrum duhy, nastane nemalý problém s odstraňováním toho nesprávného stereotypu, za který může absence základních fyzikálních znalostí autora grafiky. Jak málo stačí na to, abychom v našich dětech vytvářeli nesprávné návyky a zmatky?

2
Zdravím všechny přítomné a omlouvám se za OT, i když i tohle jsou digitální technologie, tak to snad tak úplně OT není.
 Potřebuji vybavit divadelní osvětlovací technikou sál v kulturním domě. Předběžně mám vybraný digitální osvětlovací pult i potřebné interfejsy, nicméně si nejsem tak úplně jistý výběrem potřebných reflektorů. Vím, k čemu je "štych" a jaký vybrat. To si troufám, nicméně jsem našel hromadu dalších druhů reflektorů s různým typem čoček a optik a vůbec mi není jasné, jaké jsou v nich rozdíly co se týká použití a typu světla. Takže sháním rozumy a rady. Problém je trochu v tom, že mě tlačí čas, takže kdo rychle a dobře radí, ten stokrát radí. Najdu tady prosím pomoc a radu?
 Děkuji všem, kteří budou nápomocni rozvoji kultury a divadla v Bludově. :-)
 Enik.

3
Pánové, kolegové. Nutně potřebuji sehnat integrované obvody MC2830, ale nikde je na webu ani v e-shopech nemůžu najít. Nemáte někdo nějaký typ nebo odkaz, kde je sehnat. Případně jeho obdobu nebo náhradu. Jedná se o obvod pro akustické spínače. Díky za radu a pomoc. Enik.

4
Odkladiště / LTE na k64
« kdy: 03. 07. 2014, 08:51:53 »
Po dlouhé době zdravím všechny "Digizoňáky." V poslední době jsem zaregistroval velký rozmach LTE na k64. Kmitočet ovšem neodpovídá úplně přesně k64 ale je mírně šveknutý bokem, což mi není úplně jasné proč. Nicméně jsem se snažil zjistit, komu tato síť patří a je li už v provozu. Bohužel se mi nepodařilo nic zjistit. BTSky jsem objevil v Šumperku, Zábřeze, Moravské Třebové, Mohelnici i jinde. Všechno je to na stejném kanále. Nevíte někdo něco víc o této síti? Děkuji za info. Enik.

5
http://www.novinky.cz/veda-skoly/320681-energii-pro-zemi-zajistime-hlasi-japonci-planuji-solarni-elektrarnu-na-mesici.html

 Je neuvěřitelné, že technologická velmoc může podlehnout něčemu tak hloupému. Parametry toho nesmyslu uváděné v článku jsou totiž nepředstavitelně nadnesené a nereálné. Nehledě na to, že přenos energie na vzdálenost Měsíc - Země, je natolik ztrátová záležitost, že výsledný energetický zisk se bude blížit nule. Svět se prostě zbláznil. Je nejvyšší čas opustit tuto planetu, která se díky bláznům žene do záhuby.

6
Odkladiště / Programátor pro ATMEL
« kdy: 12. 11. 2013, 10:01:43 »
Omlouvám se za poněkud nepatřičné téma, ale opět potřebuji dobrou radu a pomoc od někoho, kdo má zkušenosti v oblasti, ve které zatím poněkud tápu.
 Potřebuji programovat jednočipové ATMELy, proto jsem si pořídil programátor AVR, jenže k mému zděšení je to programátor, do kterého nejde dát procesor ale, který se připojuje přímo k desce s procesorem. (http://www.gme.cz/prog-at-avr-isp-p752-663) Jenže nyní jsem trochu na rozpacích v tom, co a jak udělat, abych mohl programovat procesory mimo pracovní desku, která k tomu není uzpůsobená. Prostě potřebuji ještě nějaký "meziksicht" mezi ten programátor a ten procesor. Je tu prosím někdo, kdo poradí? Nebo má někdo dobrou radu, jaký programátor pro tento účel pořídit? To AVRko mi bude dobré na servis, ale momentálně potřebuji něco, co mi umožní programovat ATIny přímo na stole.
 Díky všem za pomoc a rady. Enik.

7
Tohle téma bude nejspíš zajímat především odborníky anténáře, ale užitečné bude určitě i pro mnohé ostatní.
 Jelikož nemá momentálně přístup ke svojí rozsáhlé knihovně, potřebuji pomoc Vás ostatních. Jako anténáři se téměř všichni setkáváme s údaji o úrovni signálu v dBuV, jenže oficielní parametry a údaje v mapách pokrytí se udávají jako intenzita pole v dBuV/m. V tomto případě je potřeba udělat přepočet mezi oběma parametry. Jenže se nemůžu stále dobrat toho správného vzorce pro vzájemný přepočat obou parametrů. Když na to jdu čistě logicky, dostanu se k hodnotám, které nekorespondují s oficielními výsledky. Takže někde dělám chybu. Proto hledám radu a pomoc zde. Tento přepočet jsem kdysi dávno znal, ale strašně dlouhá léta jsem ho na nic nepotřeboval. Momentálně se ale jedná o důležitý vzorec, protože všechny mapy pokrytí udávají intenzitu pole, což je nutné přepočítat na napětí na anténě. Takže prosím všechny znalé, aby se připojili a pomohli tuto problematiku osvětlit nejen mně ale i všem ostatním. Společně snad najdeme ten správný vzorec pro přepočet obou parametrů. Děkuji Enik.

8
Už se tu tento týden objevil kritický článek ohledně seriálu Sanitka 2. Zatím jsem sledoval všechny tři díly. Ten dnešní (třetí) mi opět připoměl, že už jsem něco podobného viděl. Lékař v nemocnici odmítl převzít pacienta od záchranné sluby. Nějak se nemůžu zbavit dojmu, že Ivan Hubač není schopen vymyslet vůbec nic nového, tak vykrádá nápady svého otce. Ten seriál jsou nejen vyhozené peníze, ale hlavně nezvratný důkaz toho, že nastavovat úspěšné seriály je zločin a obrovské riziko. Autor se nikdy nevyhne srovnání s původním seriálem, takže by si měl každý uvědomit, že ta nastavovaná kaše musí být lepší než ten původní originál, jinak za to schytá za uši. Jenže každý si myslí, že navázat na úspěšný seriál je brkačka. Nemocnice na kraji města v provedení Jana Míky taky má k původnímu seriálu Jaroslava Dietla taky hodně daleko. Dnešním autorům těchto ne právě zdařilých pokusů chybí především pokora, úcta a sebereflexe.

9
Dnes, přibližně v 19:15 hod. byl uveden do provozu vysílač Svitavy - Hřebeč MPX4 a RS7. Vysílač pracuje se sníženým výkonem do náhradního anténního systému. Hlavní anténa SIRA 11/4 je vadná a bude nutné ji vyměnit. To může trvat i několik týdnů. Do té doby bude vysílač tedy pracovat současným výkonem do 4ks "rakviček."
 Pokrytí signálem se zcela zásadně změnilo. Konečně mám signál i v Bludově, tak jak jsem předpokládal.
 Budu moc rád, když se tu objeví reporty o příjmu signálu z tohoto vysílače. Je to dost důležité pro kontrolu funkce vysílače i pro ověření správnosti simulace pokrytí. Když už kolem toho vysílače bylo tolik kraválu, bylo by vhodné toho využít a zjistit maximum možného. Enik.

10
Takže po 14 dnech nadávání a přetahování se o to, kdo má pravdu, je konečně jasno, co je s vysílačem Svitavy - Hřebeč. Ve spolupráci s techniky jsme dnes odpoledne provedli praktická měření signálu v terénu. Po kompletní kontrole celé technologické části vysílače nakonec došlo na samotnou anténu, která se ukázala být vadná!!! Přestože anténa nevykazuje žádné elektrické anomálie, její vyzařovací funkce je téměř nulová. Je to naprosto nepochopitelná závada, kterou není možné zjistit jinak, než měřením signálu v terénu. Hlavní anténa SIR byla dočasně nahrazena "rakvičkou," což se ukázalo jako zcela zásadní moment. Signál vysílače na některých měřících bodech v terénu zesílil až o 45dB, a pokrytí signálu se celkem velmi přesně přiblížilo údajům na mapách. Je tedy naprosto bez sebemenších pochyb, že hlavní anténa uvedeného vysílače neplní svoji funkci. V tuto chvíli ovšem vysílač opět pracuje právě do této antény. Další postup závisí na rozhodnutí provozovatele sítě. Pravděpodobně ale bude na vysílač umístěn náhradní anténní systém sestávající ze 4 ks rakviček, a to do doby, než výrobce dodá novou anténu. Problém je pak v tom, že se jedná p vysílač, který je nutné osazovat z vrtulníku. Takže se musí celá akce dokonale naplánovat. V tuto chvíli je ovšem nutné vzít za vděk faktem, že je konec spekulacím o funkčnosti uvedeného vysílače a, že je v dohledu náprava současného stavu. Náhradní anténní systém zlepší pokrytí zcela zásadním způsobem! Během přístího týdne se tak už snad dočkáme funkčního vysílače.
 S pozdravem. Enik

11
Už týden intenzivně komunikuji s ČT ohledně vysílače Svitavy - Hřebeč. Dnes ráno jsem obdržel zprávu, že po nočním omezení výkonu je vysílač RS7 (MPX1a) v provozu na plném výkonu (10kW.) Vzhledem k tomu, že se nacházím v oblasti předpokládaného pokrytí signálem, pravidelně sleduji (ne)přítomnost signálu z obou MPXů z vysílače Hřebeč. Ani v tuto chvíli však jejich signál nedosáhnul až na Šumpersko.
 Mám za sebou dnes asi 100km ježdění a měření signálů z uvedeného vysílače. Nepodařilo se mi ale zachytit žádný měřitelný signál, a to ani v místech s přímou viditelností na věž vysílače ve vzdálenosti 40km!!! Je tedy zřejmé, že výkon vysílače je zcela minimální nebo dokonce nulový!!!
 Proto prosím všechny, kteří mají možnost měřit signál nebo srovnávat s vysílači ČRa na Kamenné horce apodobně, aby zde zveřenili svoje poznatky. Je docela možné, že podobné potíže se vyskytují i v jiných místech republiky a reálné pokrytí RS7 i MPXu4 je zcela odlišené od deklarovaných paramerů. Svojí iniciativou tak můžeme společně přispět k rychlé nápravě.
 Všechny prosím jen o konstruktivní příspěvky s nějakou informační hodnotou. Sám odjíždím provádět další měření. Vrátím se sem s informacemi asi za 2 hodiny (16:30). Dosavadní zjištění jsem podstoupil kompetentním pracovníkům v ČT, aby urychleně sjednali nápravu.
 Děkuji všem za pochopení a spolupráci. Enik.

12
Před malou chvílí jsem shlédnul pořad na ČT2 "Nedej se: Hra bilionů." Jsem zděšen pobouřen a nehorázně naštván tím, jaké pořady vyrábí ČT za peníze koncesionářů! Co nejdůrazněji protestuju proti tomu, aby veřejné peníze byly požívány na lživou environmentální propagandu! Když pominu to, že autor komentáře zcela ignoruje rozdíl mezi kW a kWh, jsem naprosto znechucen tím, že si někdo dovolí tvrdit, že elektřina z jaderných elektráren není schopna cenouvě konkurovat elektřině z OZE! Autor zeleného tunelu Martin Bursík si dovolí tvrdit, že tržní cena elektřiny z OZE je nižší než z Temelína a Dukovan. Rozmýchává nenávist veřejnosti vůči JE tím, že předhazuje veřejnosti údajnou podporu JE ve výši 2Kč/kWh. Již ale taktně zamlčuje, že elektřina z VE má podporu 2,50úkWh a elektřina z FVE více než 12,-Kč/kWh. Hovořit na tomto místě o tržním prostředí je vědomá lež distribuovaná Českou televizí mezi veřejnost. Lži v České televizi je nutné konečně zastavit! Čestká televize dlouhodobě zneužívá veřejné peníze na podporu environmentální lobby. Důrazně protestuji proti tomu, aby se tak dělo i nadále. RRTV je v tomto případě naprosto nečinná. Má dbát na vyváženost a serióznost televizního zpravodajství a publicistiky. Pořad: "Nedej se" je ovšem naprosto manipulativní, nevyvážený a zločinný! Jindy agilní RRTV v tomto případě nekoná svoji povinnost! 

13
Televizní stanice a jejich program / NOVAcké specifikum!
« kdy: 04. 09. 2011, 17:24:25 »
Redaktoři Televizních Novin na Nově mají novou specialitu. Zatím co všichni ostatní udávají sílu zemětřesení ve stupních Richterovy stupnice, tak na Nově mají Magnitudo. Stupnici k němu si pak každý může vybrat dle libosti. Jak je vidět, tak na Nově potřebují mít opět něco extra, to v tom lepším případě. V tom horším jde ovšem o hloupost, což bych připustil mnohem spíš. Je totiž celkem běžné, že redaktoři mluví o věcěch, kterým zjevně nerozumějí. Pak by ovšem bylo na místě se někoho zeptat. Takže na Nově mají u mně palec dolů!

14
Už delší dobu pozoruji zcela zásadní rozpor mezi tím, co má tato stanice ve svém programu, a tím, co aktuálně vysílá. To, že začátky a konce programů jsou posunuté o 15 a více minut, to už jsem si docela zvyknul, ale už nekolikrát jsem marně čekal na M.A.S.H. 4077, místo něj se většinou objeví MacGyver. Právě v tuto chvíli měl běžet seriál Simpsonovi, a opět je tam MacGyver. EPG tak poněkud postrádá smysl, stejně jako programový časopis. Mám takový pocit, že na Slovensku nějak víc kašlou na diváky.

15
Odkladiště / Nabídka spolupráce
« kdy: 30. 01. 2011, 09:50:36 »
Dostal jsem neuvěřitelnou nabídku k získání zákazníků. Telefonicky mě kontaktovala paní z časopisu "Rodina a finance" s nabídkou, že zveřejní kontakt na moji firmu v uvedeném časopise. Mělo jít o to, že čtenáři časopisu mají zájem o informace i o instalace z oblasti DVB. Uveřejnění odkazu na moji firmu mělo být zpoplatněno ( celkem logicky ) cca 500,- Kč./měs + DPH. Tohle všechno by ještě nebylo nic zvláštního, až do okamžiku, kdy jsem dostal odkaz na článek u kterého měl odkaz na moji firmu být. Po jeho přečtení jsem spolupráci s díky odmítnul. No posuďte sami. Šel by někdo z Vás do takové spolupráce? Já tedy rozhodně ne!!!
 http://www.rodina-finance.cz/bydleni.202/prodej-a-montaz-satelitu-kvalitne-a-dobre.22213.html

Stran: [1] 2