Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Radek Šťáva

Stran: [1]
1
Zdravím kolegy,
 pohrávám si s myšlenkou postavit přes zimu výkonnější anténu a nahradit HB9CV, se kterou už se o moc dál asi nepohnu. Zvažuji stavbu jedné z těchto dvou: Körner 9.2, nebo Körner 15.12. Vzhledem k tomu, že mám levný rotátor, tak ho nechci zbytečně moc trápit, protože na lepší finance nemám.
Zde by tedy byla lepší menší ze zmiňovaných. Má s ní někdo zkušenosti? Potřeboval bych hlavně vyřešit otázku, jestli si nějak výrazněji pomůžu oproti Hábéčku.
Tímto otevírám diskuzi a děkuji za postřehy. 

2
Zdravím, dovolil jsem si založit vlákno pro zaznamenávání úlovků přes sporadiku v letošním roce. Také bych rád, aby se zde informovalo za jakého směru a oblasti to zrovna chodí. Dnes jsem to zkusil a slušně jede východ. Zatím žádná identifikace, ale ruština je zřejmá ;-)

3
Analogový rozhlas / Výběr vhodných MF filtrů Sony ST-S570ES
« kdy: 10. 02. 2014, 18:02:08 »
Zdravím všechny příznivce dálkového příjmu a žádám o radu, nebo doporučení ohledně správné konfigurace MF filtrů v mém tuneru. S rotátorem a HB9CV jsem zřejmě dosáhl maximum, takže přišel na řadu tuner. Potřeboval bych poradit, jaké filtry by byly vhodné namísto původních ovšem při zachování kvality zvuku alespoň v módu wide ale zároveň potřebuji dobrý přínos pro dálkový příjem. Tuner má filtry celkem 4 a to 3 pro wide a 1 pro narrow. Bohužel netuším šířku. Potřeboval bych nasadit užší filtry a mám možnost na Ebay sehnat 150 a 110 kHz. Jaká by byla vhodná konfigurace? Ideální by bylo koupit pouze jeden typ, protože 150 jsou v balení po 10ks 110 kHz je cca 60 Kč/ks. Popřípadě může někdo nabídnout filtry i zde. Děkuji

4
Analogový rozhlas / Vyluka Javorice 24.7.2013 - ulovky
« kdy: 26. 07. 2013, 20:01:54 »
Zdravim, zkousel nekdo proladit volne frekvence pri vyluce Javorice? Ja mam 3 vcelku hezke ulovky. Jsou v odkazu na fmlistu s poznamkou vyluka javorice. Nejvice me potesilo nemecko na 100,3 coz byl zatim muj nejlepsi prijem z nemecka. Stanice hrala temer ciste. Bohuzel jsem se utrhl sotva na 30 minut.

5
Zdravím všechny,
 chystám se na stavbu antény HB9CV pro začátek na vyzkoušení, po koupi pořádného přijímače i na lov. Rád bych se zeptal na zkušenosti hlavně ohledně materiálu někoho, kdo má stavbu již za sebou. Plánuji ji zhotovit z Jäkelu 25x25x3mm ze slitiny hliníku.
Reflektor a direktor poté z kulatin ze slitiny hliníku o průměru 5-8mm. Vedení asi z Cu drátu o průměru 3-5mm. Nebo ze svařovací drátu, ale nevím, jestli je vhodný, tuším, že je pouze poměděn, jestli se nepletu.
Rád bych se zeptal na vámi použité průměry a materiály, především průměr hliníkové kulatiny a materiálu a průměru na vedení. A také, jestli na spoj mědi a hliníku nedělá nějakou neplechu.
Děkuji

6
Zdravím všechny na fóru,
 již delší dobu mě jako člověka z oboru elektro trápí otázka, jak správně, nebo co nejlépe provést anténní stožár, když na domě není hromosvod? Nikde jsem na tuhle otázku nenašel uspokojivou odpověď. Pokud je tedy třeba udělat anténní stožár na střeše domu, jak správně postupovat? Tím nemyslím vybudovat hromosvod, ale jak chránit spotřebiče, případně dům při zásahu bleskem. Dočetl jsem se, že stožár by měl být uzemněn, rád bych tedy věděl, jak a jestli se toto uzemnění provádí na domě bez hromosvodu? Dále jestli je vhodné použít přepěťovou ochranu na koaxiální kabel, popřípadě jakou a jestli její zařazení není bezvýznamné?
Děkuji za odpověď

7
Zdravím,
 na odkazu níže je můj bandscan, který jsem provedl na mobilním telefonu Sony Ericsson Xperia Mini Pro. Budu rád za připomínky, protože jsem zatím žádný bandscan nezveřejňoval a toto je můj první.
V dokumentu jsou také vysvětleny některé věci a podmínky příjmu. Vzhledem k tomu, že zatím nevlastní kvalitní tuner a anténu, což se doufám konečně v létě změní, jsem příjem prováděl na mobilním telefonu. Rozhodně si myslím, že výsledky jsou zajímavé.
Na internetu jsem se dočetl o slušných tunerech v mobilních telefonech Samsung. Já tuto vlastnost nedávno objevil také u své Xperie.
V bandscanu je 89 stanic. Myslím si, že na mobil s anténou v podobě sluchátek je to dobrý výsledek. Budu rád za komentáře.
Bandscan
 http://ulozto.cz/xWqPpwX/bandscan-borotin-pdf

Stran: [1]