Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - henryolik

Stran: [1]
1
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / Jakou anténu vybrat?
« kdy: 22. 02. 2019, 23:33:58 »
Tak jsem tu zas, po úspěšném sloučení k24 s kabelovkou jsem začal prahnout i po ČT v HD kvalitě ;D.
To znamená k26.
Na svůj současný drát chytám nějaké útržky signálu, jestli je to Krašov nebo Vraní vrch netuším. Když dám drát ven z okna a natočím ho do správné pozice, PS11, i když slabě, chytím. Problém je, že nejspíš nikdo (a domovník už vůbec) nechce mít z bytovky z okna čouhající drát a taky nemůžeme vrtat do fasády.
Moje otázka tedy zní: Jakou anténu vybrat, abych chytil Krašov/Vraní vrch na východním sídlišti v Tachově, aniž bych ji musel přivrtávat a při nejlepším aby byla i co nejmenší, nejnenápadnější a nestála celou výplatu? Stačila by taková (https://www.alza.cz/mascom-da-6350-d2167409.htm), nebo je zapotřebí něco lepšího?
Díky

2
Zdravím,
máme doma kabelovku, která vysílá v DVB-T a v analogu na VHF a chtěl bych ji sloučit s nedalekým vysílačem PS13 na k24. Koupil jsem tedy slučovač VHF + UHF (https://www.omko.cz/antenni-slucovac-vhf-uhf/). Všechno funguje až na k12, který skáče. Vteřinu mi TV ukazuje plný signál (kolik nebo čeho netuším, nemám na to přístroje), vteřinu nic. DVB-T2 chytám na kus drátu, vše kromě k12 funguje, pokud ho odpojím, k12 se chytne.
Věděl byste někdo co s tím?
Díky

3
Dobrý večer, poslední dobou nám vypadává MUX 3 z Krašova (k52), někdy až tak, že nejde vůbec (hlavně večer). Všechny ostatní MUXy včetně přechodových a slabšího a vzdálenějšího MUXu 4 z Vodárny (k56) fungují bez problémů. Všechno to chytáme na anténu, která vypadá nějak takhle: https://eshop.100mega.cz/fuba-pasmova-27-antena-dat-912-lte-dvb-t-pro-venkovni-pouzti-potlacuje-pasmo-lte-zisk-16-5db_i158948.jpg a je nasměrovaná mezi Kr. a Vod., blíž ke Krašovu. Známý, který se prý zabývá televizemi už dlouho (taky nám to všechno zprovoznil a fungovalo to už snad rok), navrhuje, aby se anténa otočila na dle jeho názoru silnější, vysílač Vraní vrch, který ovšem nevysílá Pařízkovy muxy, vysílá slabším výkonem a pár km před domem je kopec. Vzhledem k tomu, že většina programů, na které se dívám jsou v MUXu 4 nebo RS7, popř. PS13 a celou dobu to fungovalo, až teď najednou to přestalo fungovat, připadá mi tato možnost naprosto nelogická. Možná by mohla být chyba někde v zesilovači, netuším, do rozvodů nemám přistup, ale na to by nejspíš zkušený známý přišel, ne?  ;D Tak tedy potřebuju poradit, čím by to nejspíš mohlo být?
Ještě dodám, že bydlíme v Tachově.
Děkuju všem  :)

Stran: [1]