Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - David Neřeknu

Stran: [1]
1
Odkladiště / David prosí o pomoc - oříznutí videa
« kdy: 24. 08. 2017, 20:56:00 »
Ahoj. Dnes bych s dovolením požádal o pomoc s oříznutím videa.  Bohužel jsem kdysi při převodu ze staré videokamery udělal jednu velkou chybu -> Některé záznamy z dovolených jsou natočeny ve formátu obrazu 16:9 (již tenkrát) a když jsem to převáděl na PC, tak jsem to (bohužel) posílal do rozlišení 720x576. Chtěl bych ty videa ořezat do 720x400, ale nechci je, z důvodu ztráty kvality, překomprimovávat. Videa jsou v MPEG2 a variabilním bitratu cca 5000-9300. Má otázka tedy zní - Víte o nějákém programu, kde zůstane zachována původní kvalita videa? Zkoušel jsem AVIDEMUX a poslední VirtualDub. Ten mi video neotevře - chybná zpráva o neznámém formátu. Děkuji za každý tip.

2
Odkladiště / David prosí o pomoc - Brum v zesilovači
« kdy: 02. 08. 2017, 19:01:31 »
Ahoj přátelé. Opět bych poprosil o pomoc (minule jsem díky odborným radám zdejších diskutérů uspěl), tentokrát s brumem v zesilovači. Naše mladší holčina dostala za úspěšný první rok na škole Playstation 4 a původně jsem jí chtěl udělat navíc radost tím, že než se vrátí z dovolené, tak jí všechny ty elektro-hračičky zapojím přes jeden zesilovač, který jsem dotáhl od našich. Jedná se o starý (leč pro základní funkce plně dostačující, natož pro teenagerku) Pioneer A 109. Bohužel nastal zásadní problém při vícero zapojených vstupech. Nejprve jsem na zesík zapojil Evolveo Android Box a Playstation (s použitým konvertorem SPDIF na analog, tedy 2.cinche). Po zapojení a prvním vyzkoušení jsem jásal. Vše bylo OK. Problém nastal s připojením PC do dalšího vstupu zesilovače. Okamžitě se v reproduktorech objevil nepříjemný brum, který po zesílení narůstá. Po této zradě jsem místo PC zkusil na stejnou stíněnou dvojlinku zapojit notebook, se stejným výsledkem. Zajímavé na tom je, že když ze zesilovače odpojím Android Box a Playstation, tak zvuk z PC (i notebooku) nemá chybu a po brumu ani stopy. Jakmile do zesilovače, k PC, připojím jediné ze zmiňovaných zařízení, problém je znovu na světě. Ještě dodávám, že jsem zesilovač zkoušel i do jiné zásuvky. Máte prosím někdo podobnou zkušenost? 

3
Ahoj a Pěkný den. Poprosím o radu (doporučení), pokud má někdo zkušenost s použitím jednoho ac adaptéru pro více externích HDD. Mám k televizoru připojené dva extérní HDD a jeden extér k XBoxuONE. Každý z disků má vlastní napájecí adaptér, což zabere tři zásuvky a každý zbytečný kabel v domácnosti je hnus. Rád bych použil jeden zdroj se 3.výstupy nebo (pokud lze) použít například rozbočovač. Děkuji předem za jakýkoliv tip.

Stran: [1]