Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Daniel Felix Hrouzek

Stran: [1]
1
Digitální rozhlas / ČRo DAB Žižkov - test slideshow
« kdy: 19. 08. 2015, 12:33:54 »
Zdravím z Českého rozhlasu :)

V rámci digitálního vysílání ze Žižkova jsme na testovacích pozicích CRo-Test 0 až CRo-Test 4 zkušebně nasadili slideshow ve formátu PNG. Na všech ostatních pozicích používáme formát JPG, výsledky ale nejsou vždy ideální - například v případě log stanic, které mají ostré přechody barev (což je pro ztrátovou JPG kompresi z principu problém). PNG zde poskytuje vizuálně lepší výsledky, navíc při ještě menší datové velikosti, než jaké lze dosáhnout u JPG.

Ačkoliv DAB oficiálně podporuje JPG, PNG a dokonce i APNG (animované PNG), rádi bychom si hned na začátku ověřili, jestli s PNG přece jen nemají některá zařízení potíže. Chtěl bych tedy poprosit majitele DAB zařízení s grafickým displejem, jestli by na testovacích pozicích nevyzkoušeli, jak se věci mají...

Předem velice děkuji za spolupráci!

2
Digitální rozhlas / ČRo DAB Žižkov - test diakritiky
« kdy: 18. 08. 2015, 12:21:48 »
Zdravím z Českého rozhlasu :)

V rámci digitálního vysílání ze Žižkova jsme ode dneška na pozici CRo-Test 3 umístili do DLS texty, obsahující všechna možná i nemožná písmena s diakritikou a také speciální znaky. V intervalu 20 sekund se střídají následující skupiny znaků:

  • áéěíóúůý čďňřšťž ÁÉĚÍÓÚŮÝ ČĎŇŘŠŤŽ '()+´.,-:/?°&–@!#*=ß$%€£;§~"¡¿
  • äãàâāåąăâ èêëēęẽ îïī øõöôőơõ üùûūűư ÿ çć đ ģğ ķ ļłĺľ ņńñ ŕ śșş ț źż
  • ÄÃÀÂĀÅĄĂÂ ÈÊËĒĘẼ ÎÏĪ ØÕÖÔŐƠÕ ÜÙÛŪŰƯ Ÿ ÇĆ Đ ĢĞ Ķ ĻŁĹĽ ŅŃÑ Ŕ ŚȘŞ Ț ŹŻ

S největší pravděpodobností neexistuje zařízení, které by dokázalo zobrazit všechny tyto znaky. Přesto bychom měli rádi přehled o tom, jak se s diakritikou které zařízení "popere". Chtěl bych tedy požádat zdejší komunitu o spolupráci při testování, velmi by nám to pomohlo při získání komplexních informací.

Mohli byste prosím ve volném čase naladit CRo-Test 3 a napsat sem, jaké máte zařízení a co na něm vidíte za znaky? Zajímá nás hlavně první skupina znaků, obsahující kompletní českou diakritiku.

Pro případ, že by se zobrazením některých znaků mělo problém i zdejší fórum (zatím to tak ale nevypadá), přikládám každou ze tří skupin znaků ve formě obrázku:

Stran: [1]