reklama

Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - blueflash .

Stran: [1] 2 3 ... 20
1
Zdravím. Stala se mi ne úplně příjemná věc - mám nový USB DVB-T2 tuner a když jsem ho propojoval koaxiálem s konektorem rozvodu STA (žiji v běžném paneláku), případně s konektorem rozvodu kabelovky UPC (kde je i DVB-T přes kabel), tak mi padlo PC do BSOD.

V minulosti jsem to praktikoval běžně s jinými DVB-T tunery a nepamatuju si, že by se mi to kdy stalo. Může to být nějaký problém s napětím? Podotýkám, že jde o okamžik toho zapojení koaxiálu do zdířky STA/UPC rozvodu. Nebo to jednoduše řešit tak, že když budu manipulovat s anténním propojením, tak tuner vypojit z USB?


2
https://technet.idnes.cz/dvb-t2-cnx-/tec_video.aspx?c=A181022_115705_tec_video_nyv

V kontrastu informací o příchodu prvních 8K TV se člověk dozvídá o odmítání HD v pozemním vysílání.

To prostě nelze okomentovat slušnými slovy.

Jedinou devízou DVB-T2 je ČT24 HD a ČT :D/Art HD.

Kdyby to řekl někdo před pěti lety. No nic.

3
Tato společnost vinou své ODPORNÉ a BEZBŘEHÉ chamtivosti zpeněžit sportovní svátek, který stále je chráněn od komerce (nepřítomnost bannerů, nulové prize money od organizátora) připravila českého diváka o možnost sledovat neuvěřitelný sportovní úspěch české sportovkyně na volném kanále.

MODLÍM ZA JEHO KRACH.

4
Za mne Aréna.  :)

5
Tak se zdá, že totální absence předvolebních debat ve formě duelu pošle do 2. kola bezpracně Želého 2  >:(

Želé 1 může teď litovat, že před 5 lety se musel Zemanovi ukázat "face to face".

Samozřejmě na jiných platformách duely byly, nicméně jejich dosah stále vidím oproti TV jako omezený.

6
Zdravím, dostávají hosté v talkshow (Show J.K., Všechnoparty, Instinkty J. Soukupa) honorář za účast, či sami jsou radi zato, že mají "gratis" selfpromo?  ;)

7
jak to vypadá s RS?

https://www.dvb-t2.cz/terminy-ukonceni-vysilani-dvb-t/

Tu na tomto webu se dělá bububu, ovšem jelikož je to v žoldu DigiTV, tak moje důvěra je v tento web je omzená.


A abych byl v obraze - Kanály ČT v DVB-T2 stále nejsou?

8
Co tomu brání? ČT copak k nim nevlastní práva? Komu by to teoreticky mohlo způsobit (majetkovou? morální?) újmu, kdyby třeba na iVysílání byl Život na zámku...?

10
Cesta českých celoplošných TV (ČT, Nova, Prima) už se blíží hranice celé jedné dekády a stále se nezdá býti u konce.

Co se za ty roky nepovedlo? Věcí je spousta.....

Když se třeba teď podívám zpětně, tak myslím, že ČT měla rozjet HD vysílání již z her z Pekingu 2008. Aspoň v té míře, jako to dokázali Slováci.

Plus třeba zprovoznit přenosový vůz HD1 o půl roku dříve a pokoušet se dávat sem tam nějaký sportovní či jiný přenos již od podzimu 2008...


Jaké další věco utkvěly v paměti vám? Zkuste spíše události staré aspoň pět let.

11
Odkladiště / Musíme si pomáhat - tragická kvalita obrazu
« kdy: 08. 05. 2017, 22:26:30 »
Musíme si pomáhat patří k filmům, co stále čekají na svůj moderní přepis. Nyní se tento film vysílá v oříznuté verzi původního 4:3 letterboxu. Subjektivně se mi zdá, že film byl natáčen kamerou vybavenou skutečně nekvalitní optikou. Ostrost je skutečně velice zlá. Nebo optické vady mohly vzniknout až vinou nějakého skutečně nekvalitního přepisu...?

12
Jak se vám líbí "transgender vystoupení" v tomto pořadu? Mne to přijde zcela nevkusné, zejména, pokud se muž převléká za ženu. Vůbec obecně si myslím, že interpret se měl alespoň trochu fyzicky podobat originálů - vedle pohlaví by měl mít i jakž takž podobnou postavu, nebýt extrémně věkově vzdálen a být i stejné rasy - to hraní na černochy "kydmutím čokolády na xicht" mne taky moc nebere.

Naopak některá vystoupení se mi celkem líbila. Třeba Pazderková á-la Pink působila asi skutečně dobře. Nebo i některá vystoupení v SK verzi byla dobrá. Třeba bych ocenil Mirku Pártlovou za Koloseum, kdy i citlivě byl vyřešen handicap M. Gombitové. Mirka vystoupila v sedě na židli, což mi přišlo jako nejlepší varianta. Kolečkové křeslo by bylo "nevkusně parodující" k vozíčkářům obecně, pokud by zase stála, tak by to by to zase bylo necitlivé k samotné Marice, která tento hit nahrála až po úrazu.

(Vy, kdož celý tento pořad nesnášíte, nesledujete, tak se prosím zdržte odsuzujících/kritických komentářů, nestojím o ně.)

13
Na iVysílání je nový přehrávač a některou dramatickou tvorbu (seriály...) si lze přehrát i v kvalitě 1080p...

Např.: http://www.ceskatelevize.cz:8080/ivysilani/10817389461-svet-pod-hlavou/214512120140007-smrt-spiona

14
Vypadá to, že Události ČT jsou po téměř pěti letech (z virtuálního HD studia se začalo vysílat v dubnu 2012) konečně kompletně v nativním HD, tj. včetně reportáží. Že to trvalo.

15
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/media/1235945-projekt-euscreen-sledujte-televizni-dedictvi-online

Koukám jak puk, že se mi více jak půl dekády vyhýbala informace o existenci tohoto naprosto skvělého severu s pořady ČST, které mnohdy nebyly nikdy na ČT/ČST znovu reprízovány.

Kód: [Vybrat]
http://www.euscreen.eu/search.html?activeFields={%22decade%22:[%221980%22],%22provider%22:[%22CT%22]}
V části z let 1981-1990 jsou tam například kompletní záznamy Sond, dále kompletní záznamy zpravodajských relací z let 1988 až 1990 - tj. včetně toho, co už v "Před 25 lety" odvysíláno nebylo. Atd. atd.

I po technické stránce je to zajímavé - některá videa jdou po stažení přehrát v 50 fps!

Stran: [1] 2 3 ... 20

reklama