Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Ondřej Caletka

Stran: [1] 2
1
V úterý 25.6.2013 byla na Ještědu údržbová přestávka. Až do ní mi domácí příjem v Chrastavě fungoval bez problému. Po ukončení přestávky se signál sice objevil, ale tak slabý, že už ho moje přijímací zařízení nedokáže dekódovat.

Tak jsem zvědav, jestli je problém jen dočasný, nebo jestli to tak bude natrvalo. Asi by se to dalo vylepšit jinou anténou, nebo dalším zesilovačem, na druhou stranu až do výluky to fungovalo a u mě se nic nezměnilo.

2
Mám takový pocit, že jsme svědky cílené likvidace předpovědi počasí na ČT. Začalo to přesunem před 19. hodinu a nucenou (a poměrně trapnou) interakcí zprávařů s počasáři.

Pak bylo 13.2. v tichosti zrušeno „Počasí ve světě.“ Od té doby v hlavní relaci přibývá fejsbůků na úkor předpovědi. Počínaje včerejškem se začátek pořadu posunul na 18:57 a scénář je přibližně takovýto:
 • 18:57:00 − 18:57:40: Úvodní znělka, přivítání, hlavní zpráva dne
 • 18:57:40 − 18:58:20: Začátek počasí, fotky z facebooku, rekapitulace, jak dnes bylo
 • 18:58:20 − 18:58:50: Předpověď na noc
 • 18:58:50 − 18:59:20: Predpověď na zítřek
 • 18:59:20 − 18:59:30: Krátký pohled na výhled počasí, který divák ani nestíhá postřehnout
 • 18:59:30: Rozjíždí se Události

To by mě zajímalo, co je příčinou takovéhoto rušení předpovědi počasí v prime time. Obávám se, že od dubna počasí zruší pro jistotu úplně.

3
Analogové vysílání / Regionální odpojování TV NOVA
« kdy: 02. 01. 2012, 09:55:15 »
Pamětníci jistě potvrdí, že svého času bylo regionálně odpojované zpravodajství i na TV Nova. Mám k němu tři otázky:
 • Probíhalo odpojování na základě svobodné vůle, nebo to taky měli v licenčních podmínkách?
 • Kdy odpojované zpravodajství začalo a kdy skončilo?
 • Šlo v případě novy vždy o majetkově spřízněná regionální studia?

4
Dobrý den,

řeším teď problém, co s novým TV přijímačem LG, s vestavěných DVB-S2 tunerem. Kartičku Cryptoworks mám ještě starou, od Trade&Technoogy a pokud to jen trochu půjde, rád bych se jakékoli výměně vyhnul.

Dá se ještě dnes koupit CA modul, který si poradí se starou kartou Cryptoworks? Kdyby byl navíc dopředu kompatibilní s irdetem, bylo by to jen dobře.

Předem díky za tipy.

5
Dnes, přibližně ve 2:40 odstartovala v pražském MUXu 3 metropolitní televize Metropol TV. Zároveň stále vysílá i v MUXu 4. Datový tok cca 5 Mbps.

6
Hezký den,
zakládám toto vlákno za účelem sdílení informací o aktuálním stavu experimentálního vysílání.

A hned přidávám první postřeh:

Dnes, kolem poledne, byla odpojena stanice Barrandov HD. Nejprve došlo k přejmenování kanálu ČT HD na „CT HD var.“ a následně se identifikace stanice „Barrandov HD“ přejmenovala na „CT HD fix“. Obě stanice také snížily datový tok obrazového proudu z 6 na 5 Mbps. Zřejmě se tedy ČRa chystají testovat různá nastavení kompresoru H.264.

Zajímavé je, že nedošlo ke změně PID identifikátorů, tedy stanice „CT HD fix“ využívá čísla z rozsahu 0x800, který je přidělen TV Barrandov.

7
Počátkem dnešního dne, chvíli po půlnoci, zmizel z SDT tabulek sítě 3 program Test EPG.

Že by první příznaky konce CDG po odkoupení Radiokomunikacemi?

8
Televizní stanice a jejich program / Zvuk u Hádej, kdo jsem
« kdy: 01. 10. 2010, 21:24:08 »
Náhodou jsem přepnul na dnešní epizodu pořadu Hádej, kdo jsem. A začalo mi pískat v hlavě. Pak jsem to vypnul a pískání přestalo. Pojal jsem podezření, že to není moje hlava. A rychlá Fourierova transformace to potvrdila: Do pořadu je přimíchán tón o kmitočtu kolem 9 kHz. Nechápu, jak něco takového můžou pustit do vysílání. Že by tím od TV odháněli mladší diváky? :)

9
Televizní stanice a jejich program / Product Placement
« kdy: 04. 06. 2010, 23:06:31 »
Dnes jsem poprvé viděl pořad s oficiálním Product Placementem – Uvolněte se, prosím. Oproti předchozí epizodě je označena grafickým symbolem na začátku, chybí označení sponzora v závěrečných titulkách, a na samém konci je upozornění, že pořad obsahoval PP. V rozporu s doporučením RRTV však nebyl před pořadem zařazen vysvětlující text.

10
Skylink / Výpadek trp. NOVA
« kdy: 22. 05. 2010, 19:49:37 »
Je to chyba u mě, nebo na Astře 3A nějak vypadává transpondér s Novou?

11
Poměrně zajímavé je vysílání právě touto dobou na ČT2:

Vypadá to jako 4:3 letterbox, který byl z nějakého důvodu opatřen 16:9 pillarboxem a 16:9 logem ČT2 na vnitřním 4:3 obrazu.

Aby toho nebylo málo, tak je to vysíláno s příznakem 4:3, který se v průběhu psaní tohoto postu změnil na 16:9.

EDIT: Už je to opraveno na normální 4:3 letterbox.
EDIT2: Tak ne. Stále LB s PB :-)

12
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Kvalita upscalingu
« kdy: 21. 04. 2010, 20:35:05 »
Můžete se prosím vy, kdo vlastníte HDTV aparaturu vyjádřit k (subjektivním) rozdílům v kvalitě upscalingu standardního rozlišení na HD v závislosti na tom, kde k němu dochází?

Možností k porovnání je spousta, například:
 • Příjem vestavěným DVB-T/C tunerem, upscaling v TVP.
 • Příjem DVB-S/T/C přijímačem, připojeným přes SCART/HDMI-576i k TVP
 • Příjem DVB-S/T/C přijímačem, upsacling v přijímači, přenos HDMI do TVP
 • Upscaling u vysílatele, přenos v H.264

I když to bude asi různé typ od typu, zajímalo by mě, zda z toho půjde vyvodit nějaký závěr typu: Upscaling v TVP je nejméně kvalitní, upscaling u vysílatele je nejkvalitnější.

Předem díky za reakce.

13
Televize ve vysokém rozlišení (HDTV) / Přepínání ČT HD
« kdy: 20. 04. 2010, 17:21:24 »
Myslíte si, že je opravdu nějaký právní problém, aby ČT HD přepínala kanály častěji, než 1× za den?

Je pravda, že při tom zanedbatelném množství nativního HD obsahu to zatím není úplně na škodu, ale časem budou díla jistě přibývat. Třeba ve čtvrtek 22.dubna jsou podle webu ČT v HD ohlášeny dva pořady, kromě sportovního přenosu na čtyřce, také rady řidičům na jedničce. I když spolu pořady časově nekolidují, vsadím se, že čtyřka bude na pozici HD celý den, a fanouškům magazínu Stop zbude jen downscalovaná verze.

Myslím si, že spousta diváků ČT HD by ocenila, kdyby na tomto kanále byl šířen po celý den obsah ČT1, a pouze v případě, že jiný kanál ČT nabízí HD obsah, přepnout ČT HD pouze na dobu trvání HD pořadu na jiné stanici. Jistě, mohlo by to způsobit „utnutí“ nějakého pořadu v půli, ale třeba v době kolem 20:00 by to neměl být problém (ostatně jako to není problém v 5:00)

14
Set-top-boxy / Otevřenost firmware u jednotlivých STB
« kdy: 15. 04. 2010, 17:55:08 »
Jak je to s otevřeností/uzavřeností (zejména) satelitních přijímačů? Třeba pro takové Fergussony údajně existují alternativní firmware, které dokáží např. emulovat CA.
Jsem si jist že zrovna takový druh firmwaru jistě nedodává výrobce (to by bylo na kriminál), ale to v důsledku musí znamenat, že někdo třetí dokáže zkompilovat vlastní firmware. A upřímně řečeno moc nevěřím, že by takovou rozsáhlou úpravu, jakou je emulace CA, někdo udělal v hexeditoru. Když ale hledám zdrojové kódy, nic moc nenacházím.

Předem díky za osvětlení.

15
Zemské digitální vysílání (DVB-T) / MUX4 - Praha výpadek
« kdy: 14. 04. 2010, 20:18:56 »
Jede vám MUX 4 v Praze z ÚTB?
Mě před hodinou ještě jel a teď už ani známka, že by na kanále někdo vysílal.

Stran: [1] 2