Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - Petr Král

Stran: [1]
1
Mám půjčený měřící přístroj Maxpeak TAM a chtěl bych vyzkoušet měření z předzesilovačem. Předzesilovač má napájecí napětí 12V. V Maxpeaku je automatické napájení aktivních antén 5V (nevím jak je možné deaktivovat pokud mám předzesilovač 12V). Bude to fungovat, pokud dám za výstup z měřáku napájecí vyhýbku 12V pro napájení předzesilovače. Nepojede z Maxpeaku i napětí 5V?

2
Po víkendovém hraní jsem zjistil, že pro příjem Rakouska (24+34 Kahlenberg) a Kojálu (29,40,59) mi stačí jedna anténa (X-color). Anténa na české MUXy z Kojálu je ovšem k vysílači natočena z boku o 90°. Příjem K29 a K40 je bezproblému, ale K59 občas kostečkuje. Proto bych nasměroval ještě jednu antenu přímo na Kojál. Svod z antény je cca 3m do domovního zesilovače Terra, který má 2xUHF vstup. Chci koupit na jednu z antén kanálovou propust (zapojení mezi předzesilovač antény a vstup domovního zesilovače):
a) K29,40,59 na anténu směřující na Kojál - budou odladěny K24,34 pro druhou anténu na Rakousko, ovšem na této anténě natočené z boku na Kojál se přijímají také kanály K29,40,59 - je to vhodné.
b) K24,34 na anténu směřující na Rakousko - nevím jak je to s útlumem propusti, ale na tomto svodu bych si nechtěl přidělávat  útlum, jelikož se jedná o dálkový příjem.

Nejraději bych zvolil variantu a) ovšem nevím jak je to s příjmem stejných kanálů ze dvou různě natočených antén.

3
Pořídil jsem si tříprvkovou směrovou FM anténu (cca 5dB). Chci ji umístit pod střechu na půdu. nebude to asi takové jak na stožáru. Jak FM antenu ovlivňují trámy, nebo střešní kritina? Chtěl bych jí umístit do nejvyššího místa. 

4
Chtěl bych se zeptat na rozvod signálu (Lokalita cca 20km SZ od Brna, Veverská Bitýška)v RD. Na střeše mám dvě antény X-Color pro příjem Rakouska (Kahlenberg 24,34), Kojálu (29,40,59) a ještě bych chtěl dokoupit anténu pro příjem K46 z Barvičové ve V polarizaci. Protože jsou ve směru příjmu trochu kopce, především Rakousko a Barvičova (kterou mám vyzkoušenou z dřívějška) mají občasné výpadky. Na půdě si chci vytvořit takový menší rozvaděč pro aktivní prvky a chtěl bych docílit co nejlepších parametrů pro rozvod po domě. Antény jsou přivedeny do domovního zesilovače Terra MA024 (http://www.omko.cz/domovni-zesilovac-terra-ma024-34db-4x-vstup/) 34dB, který má 2x vstup pro UHF, 1x výstup. Z tohoto zesilovače bych chtěl vyvést hvězdicově dva vývody. Každý vývod bude osazený jednou průběžnou a jednou koncovou zásuvkou. Délka každé větve bude cca 15m+8m.
Budu potřebovat za zesilovačem provést rozbočení. Chtěl bych použít k omezení útlumu aktivní rozbočovač. Pasivní má útlum cca 3,5dB. Jaký je váš názor, mám použít aktivní, nebo pasivní rozbočovač (jaký?). Mám ještě obecný dotaz ohledně typu antény na 46K. Je lepší v místě ze slabším signálem použít směrovou Yagi, nebo nějaké kvalitnější husté síto?

Stran: [1]