Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - davidtomko

Stran: [1]
1
Ahoj, nemáte někdo zkušenost s příjmem? Z UL na k21 to tady u nás není ani čárka. Ještě by možná přicházel v úvahu Jáchymov k50, máme společnou anténu pro celý barák, tak se mi s ní nechce moc točit :-). Máte někdo v Litvínově regionální síť 7 a pokud ano od kud?

Díky za reakce

2
Ahoj,
chtěl bych se zeptat, jak nejlépe napojit koaxiální kabel.

Ze střechy od paraboly, chci vést 4x koaxiální kabel (určený do venkovního prostředí) který chci protáhnout na půdu. Protože je cena venkovního kabelu zbytečně vysoká pro použití uvnitř domu, chci provést napojení. To chci udělat F spojkou http://www.wifi-shop.cz/spojka-f-zdirka-f-zdirka-_ies24516.jpg
Dotaz směřuje na to, že budu mít od LNB Quad 4 koaxiály a nevím, když budou spojky vedle sebe a budou se dotýkat, zda to nebude dělat neplechu. Chtěl jsem spojky uchytit do nějakého plechu, nebo plastu. Můžete mi poradit?

Asi by existovalo i řešení, že každej kabel bude spojovanej o 5 cm dál a tím bych předešel možným problémům.

Jsou moje obavy správné a jak by jste to řešili vy?

Díky za názory

3
Set-top-boxy / Jaký Linux HD DVB-S2 přijímač s PVR NAS
« kdy: 03. 03. 2013, 08:48:26 »
Dobrý den,
chtěl bych Vás požádat o názor. Nedávno jsem si pořídil tenhle síťový disk http://www.alza.cz/western-digital-my-book-live-1tb-d199417.htm a po zapojení do domácí sítě jsem začal zjišťovat nevýhody mého současného sat. přijímače  Mascom MC2000HDCI USB, který umí nahrávat jen na USB disk. Chtěl bych tedy změnu a mám tyto požadavky:

1. možnost přehrávat a nahrávat na síťový disk
2. multiroom
3. HD, ale to je asi dnes samozřejmost
4. cena do 4.000,-

Uvažoval jsem i o combu Ariva 252, ale nikde jsem se nedočetl, jestli umí nahrávat, nebo alespoň přehrávat ze síťového disku.

Jestli máte nějaké zkušenosti, či přehled o této problematice, budu rád za každou smysluplnou reakci.

4
Televizory / LG DM2350D-PZ problém s signálem na kanále 25
« kdy: 16. 02. 2013, 11:26:07 »
Dobrý den,
v dětském pokoji používáme tuto TV jako zdroj signálu pro tuto TV používáme DVB-T od UPC mezi 14.a 15.2. (jestli se nepletu UPC dělalo přesun TV pozic v DVB-C) přestali jít stanice z kanálu 25. Při manuálním ladění mi TV ukazuje žádný signál. Vyzkoušel jsem TV i na jiném místě u TV, kde tyto pozice po znovunaladění fungují. Je možné, že by se porouchal tuner na 25kanále? Na druhé TV Plazma Panasonic jsem při aktualizaci programů také nenašel tyto stanice, ale při manuálním naladění kanálu 25 již vše bez problémů.

Nesetkal jste se někdo s tímto problémem? Kontaktovat UPC mi přijde zbytečný, když na jiných TV vše funguje. Takže asi budu muset zkusit reklamaci.

Díky za názor

5
Dobrý den všem,
chtěl bych se zeptat na útlum, který je na rozbočovači.
Např. na tomto http://www.televiznianteny.com/rozbocovac-r2-homolog.-p12764.html je útlum pro každou větev 3,5dB znamená to tedy, že se jedná celkem o útlum 7dB? Otázka směřuje k tomu, že bych chtěl rozbočit signál a pokud by byl signál nepoužitelný, musím ho před rozbočovačem zesílit o 3,5dB, nebo o 7dB?

Díky za vyjádření

6
Ahoj, chtěl bych požádat o radu, jestli je možné toto:

V současné době mám 80cm parabolu a na ní monoblok 19,2°+23,5°. Je možné k tomu přidat ještě jeden konvertor pro příjem z 28,2° a sloučit to třeba tímto? http://www.satelity-ul.cz/-z312CZ Do budoucna je možné, že bych k tomu přidal pozemní vysílání. Konvertor mám starší (demontovaný z původní paraboly) rád bych rozšířil možnosti příjmu o anglické programy.

Díky za reakce

7
Dobrý den, chtěl bych požádat o radu.
Z mého bydliště bych chtěl přijímat na jednu anténu signál ze dvou vysílačů rozdíl v azimutu 3°. Bližší info o vysílačích teréním profilu na přiloženém obrázku. Při pokusu na zapůjčené logaro Iskra P-20 DTT jsem měl na přistroji : Signál z UL 1.2. a 3. mux na 75% a z TP mux 4 na 40% vše bez výpadků a koukatelné. Chtěl bych zakoupit něajkou kvalitnější anténu a mít bezproblémový příjem. Uvažoval jsem zakoupit nějaké delší logaro, ale věřím, že existují daleko kvalitnější.

Díky za každý názor i radu.

http://imageshack.us/f/805/vkovprofilsazimutem.jpg/

Stran: [1]